Muzyka i dźwięki w grze

+
Myślałem o założeniu nowego tematu, ale w tym też będzie pasowało. Tak sobie siedziałem i przyszedł mi do głowy pomysł, choć nie wiem, czy w będzie do zrealizowania finansowo i czy w ogóle będzie pasował do gry (może jako np. bonus podczas jej kolejnego przechodzenia?). Otóż pomyślałem, żeby do polskiej wersji zaimplementować odpowiednio wystylizowane i zaaranżowane melodie naszych rodzimych hitów, np.:- napotkany przypadkiem w karczmie bard/rycerz/mnich mamrocze sobie pod nosem: Whisky, moja żono, jednak tyś najlepszą z dam... (Dżem - "Whisky"),- Jaskier komponujący swój nowy utwór: Ta piosenka jest pisana dla pieniędzy !Ta piosenka jest śpiewana dla pieniędzy !Ta piosenka jest nagrana dla pieniędzy !Ta piosenka jest wydana dla pieniędzy ! (Republika - "Mamona")- podczas ewentualnej romantycznej sceny, o ile taka się znajdzie, w tle puścić Maanam - "Kocham Cię, kochanie moje" albo temat z Kingsajzu (Anna Jurksztowicz - "Zmysły precz"),- Geralt podróżujący po górach mógłby usłyszeć jakiegoś tubylca śpiewającego o "Córce rybaka",- na czyimś dworze moglibyśmy usłyszeć "Malinowego króla".Na razie nie mam więcej pomysłów, a Wy?
 
Don_Chichot... nie wolno wstrzymywac gazow! Nie no a tak powazne, to chyba ktos z REDa niedawno wspominal o zaimpementowaniu oryginalnych utworow folkowych do gry. Wlasnie w podobnych przypadkach do tych, jakie wymieniles. Takze te pomysly sa chyba zblizone. Ale czy na takie hity, o ktorych mysales, mozemy liczyc - watpie.
 
Eddie: pfff! Widzę, że muszę zmienić sygnaturkę... A na poważnie - zdaję sobie sprawę, że to może być trudne lub niewykonalne. Ot, taki 'długołykendowy' pomysł. EDIT: jeszcze jeden pomysł.Wiedźmin uciekaj..., ekhem, znaczy się, wycofujący się na z góry upatrzone pozycje przed jakimś wrednym potworem a w tle "Ucieczka z tropiku" Marka Bilińskiego...
 
to teraz przerob slowa tych piosenek na angielskii i wyjdzie straszny gniot... nie przerabiaj i dla nich takze wyjdzie gniot. moim zdaniem mamy tak swietnych ludzi od muzyki, ze takie pomysly nie maja sensu...
 
Hmmm... takie cuś wiąże się z kosztami, bo tym piosenkom przysługuja prawa autorskie napewno, więc na większą ilość takich utworów poprostu by nie było stać twórców (szczególnie że one by były użyte tylko w polskiej wersji, bo inni by ich nie rozpoznywali). Jednak myśle że jedna lub dwie takie piosenki mogłyby się znaleść w grze....
 
arczi: czytaj ze zrozumieniem. Napisałem wcześniej: "Otóż pomyślałem, żeby do polskiej wersji zaimplementować odpowiednio wystylizowane i zaaranżowane melodie naszych rodzimych hitów". Ja sobie doskonale zdaję sprawę, że poza naszym krajem takie smaczki zupełnie nie zostaną zrozumiane. Że o kwestiach finansowych i praw autorskich nie wspomnę.
 
ok, sorry, nie zauwazylem. niemniej nie zmienia to mego zdania na ten temat... moze i dlatego, ze to co dane mi bylo uslyszec umocnilo mnie w przekonaniu, ze bedzie to jedna z najlepszych gier pod wzgledem muzyki ( a juz na pewno RPG)...
 
Don_Chichot-> Ogólnie pomysł bardzo dobry. Tylko, że pewnie problemem byłoby wykupienie licencji Ale przecież zawsze można zrobić "podobne" odzywki. Czyli inaczej, ale każdy wie o co chodzi
 
Jeszcze jeden pomysł: Geralt w trakcie swoich podróży spotyka 4 rycerzy noszących pełne płytowe zbroje, którym towarzyszy rudy(!) giermek i np. na postronku wilkołak. A w tle słyszymy:Deszcze niespokojnepotargały sad,a my na tej wojnieładnych parę lat.Do domu wrócimy,w piecu napalimy,nakarmimy psa.(...)Powrócimy wiernimy czterej pancerni,`Rudy` i nasz pies.My czterej pancernipowrócimy wierni,po wiosenny bez!
 
arczi ale takie smaczki są bardzo wazne w grach w Falloucie było takich wiele i działało to tylko na kozysc gry
 
ale co to za smaczek?-dodawanie do gry utworow ktore nijak beda sie mialy do calosci, a juz zwlaszcza do klimatu fantasy... wiecie co jest smaczkiem?- po prostu:dobra muzyka.
 
Nie, dobra muzyka, to obowiązek. Kolejny przykład: idzie sobie Geralt przez Wyzimę i spotyka np. panią lżejszych obyczajów, której concept arty już widzieliśmy, a w tle: Jej piękne czarne oczyŚnią się czarne oczyIch nie przeoczyszWiem że nieJej piękne czarne oczyWidzę czarne oczyTo za mną kroczyZe mną jest.
 
arczi ale własnie o to w takich "smaczkach" chodzi zeby były to zeczy ktore nijak nie pasują do tego swiata a ktore wszyscy znają i rozpoznają (bo muzyka swoja droga a to swoja )jasne?? Edit---> fakt mozna dodawac polskie piosenki ale takie ktore nie powoduja odruchu wymiotnego np. ten pomysł z czterema pancernymi bardzo mi się spodobał (przypominaja mi sie ryceze z Fallouta ktorzy poszukiwali Sw. kielicha)
 
jak uslyszalem o pancernych to dopiero mi sie w zoladku poprzewracalo... muzyka jest dobra, jak jest oryginalna. gra nie ma sie kojarzyc z Ivanem i Delfinem ani Januszem Gajosem..., "jasne??" wy chyba sobie zartujecie, prawda?
 
arczi, ale nam nie chodzi żeby non stop leciały jakieś znane polskie utwory, tylko raz na jakiś czas, bardzo żadko.......
 
Top Bottom