Podsumowanie REDstreams i powtórka

+

Vattier

CD PROJEKT RED


Podróżujcie metrem NCART

Przemierzajcie Night City z łatwością dzięki liniom metra Night City Area Rapid Transport. Przestańcie przejmować się korkami i podziwiajcie widoki dzięki 5 liniom metra zatrzymujących się na 19 stacjach. Usługa dostępna jedynie po otrzymaniu wiadomości tekstowej od NCART.

Przenośne radio

To gratka dla wszystkich zabieganych audiofili w naszej społeczności! Dodaliśmy radioport, który pozwoli V słuchać radia przemierzając Night City pieszo lub metrem. Radioport ma regulowaną głośność i wyłączy się automatycznie w istotnych momentach — na przykład podczas rozmów.

Ulepszone walki z bossami

Dodaliśmy szereg ulepszeń do walki z bossami, między innymi do walki z Adamem Smasherem. Będzie ona teraz znacznie bardziej bezwzględna i ikoniczna, a sam Smasher będzie się lepiej dostosowywać do taktyk używanych przez graczy i używać Sandevistana — tak jak w Cyberpunk: Edgerunners.

Nie ma to jak zapach CHOOH2 o poranku!

Dodaliśmy masę nowych rzeczy dla wszystkich motomaniaków!
  • Nowe pojazdy, w tym nowe motocykle i prawdziwy klasyk: Porsche 911 w wersji cabrio!
  • Powtarzalne wyścigi samochodowe, które będą dostępne po ukończeniu wyścigu z Claire.
  • Bardziej imersyjna jazda motocyklami — w tym możliwość rzucania nożami podczas jazdy, pochylanie się, jazda na jednym kółku, a nawet salta!
  • Nowe pościgi samochodowe — jeśli zadrzecie z gangami robiąc zlecenia, to mogą chcieć później wyrównać rachunki!
  • Nowo otwarta autostrada.
Jeszcze lepsza dostępność Cyberpunka

W ustawieniach dodaliśmy nową zakładkę do której przenieśliśmy wszystkie istniejące funkcje dostępności i dodaliśmy kilka nowych. Chcecie uprościć interfejs? A może powiększyć czcionki? O wszystko zadbaliśmy! Więcej na temat dostępności znajdziecie tutaj:


Pamiętajcie: to jedynie wybrane zmiany nadchodzące 5 grudnia w Aktualizacji 2.1. Więcej dowiecie się z Listy zmian, którą opublikujemy bliżej premiery. W międzyczasie możecie obejrzeć pełną powtórkę streamu, aby dowiedzieć się więcej na temat zmian wymienionych powyżej:
 
Last edited:
Podróżujcie metrem NCART

Przemierzajcie Night City z łatwością dzięki liniom metra Night City Area Rapid Transport. Przestańcie przejmować się korkami i podziwiajcie widoki dzięki 5 liniom metra zatrzymujących się na 19 stacjach. Usługa dostępna jedynie po otrzymaniu wiadomości tekstowej od NCART.
Panie i panowie! Prawie 3 lata po premierze w końcu oficjalnie!!! Brawa.
Przenośne radio

To gratka dla wszystkich zabieganych audiofili w naszej społeczności! Dodaliśmy radioport, który pozwoli V słuchać radia przemierzając Night City pieszo lub metrem. Radioport ma regulowaną głośność i wyłączy się automatycznie w istotnych momentach — na przykład podczas rozmów.
Widziałem ostatnio mod na to, ale uznałem że skoro poza autem mam muzykę, to nie przyda mi się to.
Ulepszone walki z bossami

Dodaliśmy szereg ulepszeń do walki z bossami, między innymi do walki z Adamem Smasherem. Będzie ona teraz znacznie bardziej bezwzględna i ikoniczna, a sam Smasher będzie się lepiej dostosowywać do taktyk używanych przez graczy i używać Sandevistana — tak jak w Cyberpunk: Edgerunners.
Aż dziwne że w 2.0 tej walki nie poprawiliście, bo nadal na najtrudniejszym nie jest jakiś trudny.
Dodaliśmy masę nowych rzeczy dla wszystkich motomaniaków!
  • Nowe pojazdy, w tym nowe motocykle i prawdziwy klasyk: Porsche 911 w wersji cabrio!
  • Powtarzalne wyścigi samochodowe, które będą dostępne po ukończeniu wyścigu z Claire.
  • Bardziej imersyjna jazda motocyklami — w tym możliwość rzucania nożami podczas jazdy, pochylanie się, jazda na jednym kółku, a nawet salta!
  • Nowe pościgi samochodowe — jeśli zadrzecie z gangami robiąc zlecenia, to mogą chcieć później wyrównać rachunki!
  • Nowo otwarta autostrada.
No proszę, w końcu wyścigi. Jazda na jednym kółku to coś czego mi teraz brakuje, mimo że na jakimś screenie pokazywaliście. Nawet jako poza w PM nie ma tego.
 


Podróżujcie metrem NCART

Przemierzajcie Night City z łatwością dzięki liniom metra Night City Area Rapid Transport. Przestańcie przejmować się korkami i podziwiajcie widoki dzięki 5 liniom metra zatrzymujących się na 19 stacjach. Usługa dostępna jedynie po otrzymaniu wiadomości tekstowej od NCART.

Przenośne radio

To gratka dla wszystkich zabieganych audiofili w naszej społeczności! Dodaliśmy radioport, który pozwoli V słuchać radia przemierzając Night City pieszo lub metrem. Radioport ma regulowaną głośność i wyłączy się automatycznie w istotnych momentach — na przykład podczas rozmów.

Ulepszone walki z bossami

Dodaliśmy szereg ulepszeń do walki z bossami, między innymi do walki z Adamem Smasherem. Będzie ona teraz znacznie bardziej bezwzględna i ikoniczna, a sam Smasher będzie się lepiej dostosowywać do taktyk używanych przez graczy i używać Sandevistana — tak jak w Cyberpunk: Edgerunners.

Nie ma to jak zapach CHOOH2 o poranku!

Dodaliśmy masę nowych rzeczy dla wszystkich motomaniaków!
  • Nowe pojazdy, w tym nowe motocykle i prawdziwy klasyk: Porsche 911 w wersji cabrio!
  • Powtarzalne wyścigi samochodowe, które będą dostępne po ukończeniu wyścigu z Claire.
  • Bardziej imersyjna jazda motocyklami — w tym możliwość rzucania nożami podczas jazdy, pochylanie się, jazda na jednym kółku, a nawet salta!
  • Nowe pościgi samochodowe — jeśli zadrzecie z gangami robiąc zlecenia, to mogą chcieć później wyrównać rachunki!
  • Nowo otwarta autostrada.
Jeszcze lepsza dostępność Cyberpunka

W ustawieniach dodaliśmy nową zakładkę do której przenieśliśmy wszystkie istniejące funkcje dostępności i dodaliśmy kilka nowych. Chcecie uprościć interfejs? A może powiększyć czcionki? O wszystko zadbaliśmy! Więcej na temat dostępności znajdziecie tutaj:


Pamiętajcie: to jedynie wybrane zmiany nadchodzące 5 grudnia w Aktualizacji 2.1. Więcej dowiecie się z Listy zmian, którą opublikujemy bliżej premiery. W międzyczasie możecie obejrzeć pełną powtórkę streamu, aby dowiedzieć się więcej na temat zmian wymienionych powyżej:

Waiting for fsr 3.0
 

Wiator

Forum regular
Pzdr. Pozytywnie zaskakujące wieści. Myślę, że to nie jest dobry moment na składanie zapotrzebowania. Jak sądzę obecność opiekunów CP będzie stała. Odnoszę takie wrażenie myśląc o tej niespodziance. A to oznacza, że będzie czas na sugestie i kolejne niespodzianki. Jesteście spoko! Najlepszego i widzimy się kiedy się widzimy ;)
 
Chyba nikt się nie spodziewał, że po 2.0, dostaniemy kolejne zmiany w mechanikach i nowe funkcje. Może jestem starym człowiekiem, ale ponieważ jestem fanatykiem OST gry, to opcja mobilnego radia cieszy mnie chyba najbardziej, bo nie zliczę ile razy musiałem czekać w aucie na koniec fajnej nuty zanim zacznę eksplorować, czy robić zadanie.

Przyznam też, że nieco mnie zawiódł Smasher z 2.0, więc bardzom ciekaw jak teraz wygląda finałowa walka, bo ze streama wynika, że przemodelowano nie tylko samego Adama (fajne "powidoki", gdy używa sandy) ale i samą arenę, na której z nim walczymy.

Zmiany immersyjne; metro, interakcje, nowy model jazdy motocykli, też oczywiście sztos.

W ogóle, mam wrażenie, że tym razem już naprawdę to ostatnie mechaniczne i ficzerowe zmiany jakie dostanie gra i czuje, że to takie ostateczne pożegnanie z Cyberem. I jest mi tak głupio miło. Że się tak pozytywnie z tą grą żegnamy. Zarówno w Dzikim Gonie jak i CP2077 mam ponad 600h natłuczone, ale w Cyberze wbicie tej liczby zajęło mi 3 lata, w Wiedźminie 8. Nigdy żadna gra mnie pochłonęła na tak długo, tak szybko i po dzisiejszych zapowiedziach ślinię się na samą myśl kolejnego przejścia gry. Cokolwiek Redzi zrobili w Cyberpunku, to kliknęło ze mną jak w żadnej innej grze. Na Oriona czekam, jak nigdy nie czekałem, na żaden inny tytuł, bo zepchnął Wiedźmina 4 na drugie miejsce, mimo że dostaniemy go wcześniej.

Dzięki.
 

Yngh

Forum veteran
Świetny pakiet zmian. Spodziewałem się co najwyżej pomniejszych poprawek dotyczących błędów występujących w grze, może jakichś zmian typu QoL. Dostać to i dodatkowo jeszcze nowy content to naprawdę doskonała wiadomości :D. Zabawne, że po tylu latach metro przestanie być memem.

Jeżeli chodzi o pościgi samochodowe, fajnie, że będzie więcej możliwości wykorzystywania mechanik związanych z walką podczas kierowania pojazdem, które zostały już dodane w wersji 2.0. Do tej pory podczas regularnego gameplayu takich okazji było niewiele - pojawiały się głównie podczas kontraktów El Capitana, a i też nie zawsze. No i oczywiście wszystko, co sprawia, że świat w grze jest bardziej dynamiczny, to bonus dla immersji.
 
Zmiany świetne, ale błagam Was, pozwólcie nam w autofixerze kupić więcej już istniejących aut, np.:
- Shion MZT (Targa)?
- Thorton Mackinaw Larimore?
- Thorton Galena GA32t?

I chociaż zmieniać im kolor, no nie zapomnę Wam tego "Rides Of The Dark Future", dotąd jak oglądam ten zwiastun to mam ciary :)
1701458141717.png



P.S. Robicie świetną robotę, dzięki, właśnie stuknęło 1100 godzin i myślę, że na tym się nie skończy :)
1701458127261.png
 
Widać, że opanowali w końcu silnik do tego stopnia, że mogą się bawić dodając różne ficzery. Tym bardziej żenujący jest pomysł twardogłowych z zarządu aby de facto rozwiązać cały zespół, i budować całkiem nowy, złożony z przypadkowych ludzi w dodatku na nowym silniku, który nie został sprawdzony w rozległych grach RPG z otwartym światem. Ale przynajamniej wiadomo czego mniej więcej można się spodziewać w kwestii kreacji świata...
 


No tego to się nie spodziewałem. Miłe pożegnanie z grą, która mimo trudnych początków została doprowadzona żmudną pracą do bardzo satysfakcjonującego stanu. Redom składam gratki a ode mnie tylko taka naiwna (i zapewne daremna) prośba, by dział marketingu nie dmuchał tak bardzo promocji kolejnych tytułów ;)
 
Zastanawia mnie ile z tych "ficzerów było gotowe we wrześniu, ale zostały celowo wstrzymane, by teraz mieli co dać na do widzenia.
 

Yngh

Forum veteran
Zastanawia mnie ile z tych "ficzerów było gotowe we wrześniu, ale zostały celowo wstrzymane, by teraz mieli co dać na do widzenia.
Tyle że nic nie było zapowiadane na grudniowe "do widzenia". Patch 2.1 w takim kształcie jest dla większości graczy zaskoczeniem. Jeżeli już, to we wrześniu niektóre z tych nowych elementów mogły być w planach, ale jeszcze nie były gotowe, i celem uniknięcia ryzyka kolejnej problematycznej premiery twórcy mogli zdecydować się na późniejszą implementację. I słusznie, bo premiera odbyła się bez poważniejszych kontrowersji, a wersja 2.0 jest powszechnie chwalona. Wyobraź sobie, co by się działo, gdyby dodano metro w 2.0, ale zabugowane...

Swoją drogą, na reddicie niektórzy zaciągnęli się copium i snują rozmyślania w rodzaju "hej, a może pracują nad nowym dodatkiem? Przecież do sequela miną lata" :D. Ach, ten powiew zmian. Kiedyś lamenty, że gra jest popsuta i rozmyślania nad tym, kiedy zostanie naprawiona. Dzisiaj: jeden-to-za-mało ;]
 
Ja zacząłem grać tak naprawdę dopiero niedawno, już w wersję 2.0 i absolutnie nie spodziewałem się kolejnych tak dużych poprawek. Myślałem, że wersja 2.0 jest już tą ostateczną. Cieszy mnie szczególnie to przenośne radio, bo jeśli jest jakaś rzecz, której w grze nie lubię i unikam jak ognia, to jazda samochodami. No niestety sterowanie mnie przerasta. Dlatego też metro jako alternatywę dla szybkiej podróży witam z radością. Ze Smasherem jeszcze nie walczyłem, więc zapoznam się od razu z nową wersją. Super i dzięki Redzi :D.
 
Tyle że nic nie było zapowiadane na grudniowe "do widzenia".
Przecież nie musieli nic zapowiadać, a nadal planować.
Jeżeli już, to we wrześniu niektóre z tych nowych elementów mogły być w planach, ale jeszcze nie były gotowe, i celem uniknięcia ryzyka kolejnej problematycznej premiery twórcy mogli zdecydować się na późniejszą implementację. I słusznie, bo premiera odbyła się bez poważniejszych kontrowersji, a wersja 2.0 jest powszechnie chwalona. Wyobraź sobie, co by się działo, gdyby dodano metro w 2.0, ale zabugowane...
No i słusznie.
Obejrzałem ten stream, i mimo że fajnie dostać w końcu to metro (Widać obrali sobie za punkt honoru dostarczyć prawie wszystko co obiecywali), wyścigi czy jazdę na jednym kole, to nadal jest kilka rzeczy które bym tam widział:

- Dodanie NPC możliwości używania pojazdów jednośladowych, bo na razie tylko V, policja i wrogowie używają.
Przypomina to Mafia Remake gdzie tylko Tommy mógł ich używać.
- Opcja by Sandevistany zostawiały takie smugi jak teraz Smasherowi dodali. Zwłaszcza jak gracz używa Apogee (czyli ten sam model co David), bo o dziwo moda nikt nie zrobił.
- Dodać dodatkowy dialog Smasherowi podczas walki, który odpalałby się tylko gdy walczymy przy użyciu GUTSa i w kurtce Davida.
"You're a tough one... Reminds me of that kid I flatlined a year ago" i by V mógł odpowiedzieć specjalną linią dialogową gdy Adaś już na kolankach leży: "This is for Edgerunners" albo coś w ten deseń. Storywise sensu by to nie miało, ale fajny smaczek byłby.
- Albo chociaż nowe trofeum za zabicie go Gutsem w kurtce Davida.
"Edgerunners avenged" albo cuś.

Zastanawia też czy hackowanie i strzelanie do innych uczestników wyścigów będzie teraz zablokowane. W podstawce było wiele okazji by hackować wóz zanim wysiądą z niego wrogowie, ale developerzy w swej mądrości się uparli, (co mnie zresztą bardzo frustrowało) i na to nie pozwalają, sprawiając że opcja hackowania aut staje się bezużyteczna, poza kilkoma miejscami gdzie gangsterzy stoją obok aut.
 
Last edited:
- Dodać dodatkowy dialog Smasherowi podczas walki, który odpalałby się tylko gdy walczymy przy użyciu GUTSa i w kurtce Davida.
Dzień, w którym David wspiął się na szczyt Arasaka Tower był najważniejszym dniem jego życia. Dla Smashera to był wtorek i niech tak już zostanie.

Zastanawia mnie ile z tych "ficzerów było gotowe we wrześniu, ale zostały celowo wstrzymane, by teraz mieli co dać na do widzenia.
Wydaje mi się, że przy okazji patcha 2.0 skupili się na ficzerach istotnych dla Widma Wolności, czyli systemu policji (którego elementy wykorzystywane są w niektórych scenach fabularnych, walki z użyciem pojazdów (do misji kurierskich) i ogólnym zbalansowaniu rozgrywki (w końcu musieli też dostosować balans dodatku do podstawki), kierując się założeniem, że większość graczy kupujących WW to gracze powracający, więc prawdopodobnie zaczną grać od samego dodatku.

Ultimate Edition jest nakierowane na graczy, którzy podstawki nie kupili, dlatego przy patchu 2.1 skoncentrowali się na ficzerach istotnych dla reszty gry, z których w samym Dogtown nie byłoby pożytku, czyli metra, usprawnionych bossów z oryginału, wyścigów, dodatkowych interakcji z partnerami, itd. Czyli ta decyzja była podyktowana doborem priorytetów w kwestii tego, które ficzery były potrzebne na teraz, a które mogły jeszcze trochę poczekać i zostać dopracowane później.
 
Top Bottom