Polcon 2013 Warszawa

+
Polcon 2013 Warszawa

Właśnie ogarnąłem, że w tym roku Polcon w Warszawie Od jutra do niedzieli.
I szybkie pytanie - ktoś stąd się wybiera?

http://www.polcon.waw.pl/index.php/informacje/czas-i-miejsce
 
mrrruczit said:
Właśnie ogarnąłem, że w tym roku Polcon w Warszawie Od jutra do niedzieli. I szybkie pytanie - ktoś stąd się wybiera?
Wybierz się bez względu na to, czy się ktoś wybiera. Gościem ma być Jacek Rozenek. :)
 
Vojtas said:
Wybierz się bez względu na to, czy się ktoś wybiera. Gościem ma być Jacek Rozenek. :)/>
Jasne że będę bez względu, ale z innego powodu - Paweł Schreiber z JawnychSnów będzie :)

'Będę mówił kilka razy i o kilku sprawach. Najpierw, oczywiście, o grach tekstowych. Od 10 do 11 – o ich historii, a od 14 do 15 o tym, jak wyglądają teraz. O 15 nie przerwę gadania, tylko gwałtownie zmienię temat – przejdę do tego, jak bardzo (i dlaczego) gry komputerowe nadają się do przedstawiania społeczeństw dystopijnych i czym takie growe dystopie mogą się różnić od dystopii literackich czy filmowych. W roli ram całego spotkania wystąpią „A Mind Forever Voyaging” i „Fallout: New Vegas”; pomiędzy nimi znajdzie się, mam nadzieję, miejsce dla mnóstwa innych tytułów – i ciekawej rozmowy.'
 
Wróciłam właśnie z targów. Byłam też pod głównym budynkiem, czego tam nie było - elfy, czarodzieje, bogowie egipscy, cała wycieczka Star Treka, Jedi, nawet był wiedźmin!
Nie zdobyłam do końca tego, co chciałam, ale i tak mi się poszczęściło, bo osobie, do której z kolegami poszliśmy, zostały tylko 3 egzemplarze książeczek, które sprzedawała. Przemogłam się nawet i poprosiłam kogoś, żeby zrobił nam zdjęcie ale chyba aparaty to jeszcze zbyt skomplikowane urządzenia dla niektórych, bo mało co na nim widać, poruszone i zamazane. No, ale jakaś pamiątka jest. :)

Kolegom baaaardzo spodobała się pani elfka, z którą ludzie robili sobie zdjęcia. Ale nie podeszli, strasznie się wstydzili. :p

E: SCANI, może to zobaczysz - nie było Ciebie przypadkiem na Polconie? Bo widziałam kogoś podobnego, wychodzącego z budynku, gdzie odbywały się targi...
 
W przyszłym roku Polcon dość blisko mam (Bielsko), to może i ja się wtedy wybiorę xD
 
Polcon bardzo pozytywnie - dużo ludzi, masa atrakcji, świetne prelekcje na Dniach Nauki, tony planszówek (kupiłem List Miłosny z Barda i wygrałem Slavikę od Rebela) :)
Sobotni wieczór w Level Upie poznałem się z tym kolesiem (kalambury :D) - nie wiem kto to, ale sympatyczny, to wrzucam ;)

http://www.youtube.com/watch?v=-yFp63MkkUs
 
zi3lona said:
Napisz lepiej, jak prelekcje Pawła Schreibera.
Jak zawsze ;) Czyli bardzo fajnie, choć te o grach tekstowych w pewnej części pokrywały się z tym, co pisał na JawnychSnach, ale były rozszerzone oczywiście. W końcu wezmę się za tekstówki, na co miałem ochotę od dawna, ale jakoś ciągle nie było impulsu. Prelekcja o dystopiach też bardzo ciekawa.
Gorzej, bo nawiązałem do zakońćzenia The Walking Dead, którego jak się okazało jeszcze nie przeszedł :p
 
Top Bottom