Pomoc przy składaniu komputera

+
AMD Athlon 64 3000+GeForce 7900 GS1 Gb ram120GB dysk Seagete (mam zamiar go zostawić ale większy też mam zamiar dokupić)Nagrywarka DVD LITE-ON (leeedwo zipie ;D)Wiem, że napisałem mało szczegółowo ale w tych sprawach to ja lama jestem Aha jeszcze wzmacniacz Cheiftec GPS-450AA-101A(cokolwiek to znaczy ;))
 
kaczka said:
Aha jeszcze wzmacniacz Cheiftec GPS-450AA-101A(cokolwiek to znaczy ;))
Sie znaczy zasilacz :teeth:Jeszcze jedna kwestua:gdzie obecnie zamieszkujesz ???Jeżeli w okolicach Szczecina lub Krakowa nie ma na przykład najmniejszego sensu, bym sprawdzał Giełdę Elektroniczną w W-wie :whistle:@DOWN:No, to w sobotę nie będe musiał rano wstawać na giełdę :teeth:
 
Witam!Planuję kupić nowy komputer. W zapasie mam 3300zł, tak więc sądze że to jest idealnie na nowy, przyszłościowy komputer. Ważne jest dla mnie, aby był to komputer (j.w.) przyszłościowy tzn. będzie ciągnął wszystkie gry na najwyższych detalach przez najbliższy rok.Moje przemyślenia sa takie:-Myślałem nad 4 rodzeniowym (bo coraz bardziej się tam celuje) procesorem- Ew. mogę podkręcić kompa- Chyba 4 gb RAM`u będzie optymalne ^^To na tyle, resztę pozostawiam wam. Oczywiście moja prośba jest taka, żeby osoba pisząca posta, wyraziła opinie na temat konfiguracji innych osób oraz opisał swój pomysł (dlaczego ten a nie inny, co ma dobre, czy trzeba podkręcać, ORIENTACYJNIE ile może kosztować)Odpowiem oczywiście na wszystkie pytania.Dzięki za wszelkie pomysły i pomoc.Pozdrawiam.EDITKomputer przede wszystkim do gier.
 
nife102 said:
Z wyborem procesora poczekałbym do premiery Nehalem'a.Win XP ograniczy cię do 3 GB RAM, więc więcej nie warto - chyba, że weźmiesz Vistę (osobiście w tym miejscu poczekałbym na Win 7).
 
Maxraj said:
Maxraj said:
Z wyborem procesora poczekałbym do premiery Nehalem'a.Win XP ograniczy cię do 3 GB RAM, więc więcej nie warto - chyba, że weźmiesz Vistę (osobiście w tym miejscu poczekałbym na Win 7).
Taa... Tylko że 4 GB lepiej niż 3 prawda ^^. Jak bym chciał zmienić później na vistę to mam lepiej nie... Tak wogóle to XP obsłuje 3.6 :D
 
nife102 said:
Taa... Tylko że 4 GB lepiej niż 3 prawda ^^. Jak bym chciał zmienić później na vistę to mam lepiej nie... Tak wogóle to XP obsłuje 3.6 :D
To twój sprzęt więc zrobisz jak chcesz.Tylko, że póżniej to możesz rozglądać się już za 6GB.
 
Niby masz rację, tylko jest możliwość kupienia 4GB w jednej kostce? Chyba że kupić z więcej niż dwoma wejściami na kostki pamięci. Tak w ogóle, to kiedy jest ta premiera tego procesora o którym wspominałeś i ile on może kosztować? Bo chyba nie ma sensu kupowac super pro proca za 1000zł a reszte dokupić za 2500 :D
 
nife102 said:
Niby masz rację, tylko jest możliwość kupienia 4GB w jednej kostce?
Na razie raczej nie.
Chyba że kupić z więcej niż dwoma wejściami na kostki pamięci.
Standardowo montuje się 4 porty na RAM.
Tak w ogóle, to kiedy jest ta premiera tego procesora o którym wspominałeś
Soon. :evil:
i ile on może kosztować?
Informacja równie tajna jak następna 6 w Totku ;)
Bo chyba nie ma sensu kupowac super pro proca za 1000zł a reszte dokupić za 2500 :D
Masz rację - nie ma, Ale po premierze starsze procki jeszcze bardziej ztanieją.
 
Maxraj said:
Bo chyba nie ma sensu kupowac super pro proca za 1000zł a reszte dokupić za 2500 :D
Masz rację - nie ma, Ale po premierze starsze procki jeszcze bardziej ztanieją.
Masz 100% rację, więc zaczekam ^^. Kupię 4 GB i ew. potem dokupię...To moze jakies konfiguracje?
 
Maxraj said:
Maxraj said:
Maxraj said:
Bo chyba nie ma sensu kupowac super pro proca za 1000zł a reszte dokupić za 2500 :D
Masz rację - nie ma, Ale po premierze starsze procki jeszcze bardziej ztanieją.
Masz 100% rację, więc zaczekam ^^.
Soon jest bliżej niż myślisz :evil: :Intel wprowadza do sprzedaży pierwsze procesory Core i7
niby wszystko ladnie pieknie ale cena cena i jeszcze raz cena :) co do samych prockow jak ktos chce wydac kupe kasy jego sprawa ja na dzien dzisiejszy bym sie w i7 nie pakowal a cos pokroju e8400 lub Q9770 w grach praktycznie nie ma roznicy (nie mowie tu o niskich rozdzialkach rzedu 1280x1024) pomiedzy i7 a obecnymi c2d. zreszta kazdy sprzet kupuje sie pod to co bedziemy z nim robic w koncu nikt nie kupi porshaka na bezdroza ;]
 
Witam.Proszę o pomoc w doborze procesora i płyty głównej do karty graficznej - Radeon 4850 Gigabyte 1 GB 2xDVI (PCI-E) OC Zalman. Chodzi mi o dobranie optymalnych parametrów tych elementów, żeby żaden z nich nie był na ’’wyrost’’, albo za ’’słaby’’ w rozsądnej cenie. Dodam, że nie będę podkręcał i rozbudowywał zestawu, a system to win XP. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
 
J114 said:
Witam.Proszę o pomoc w doborze procesora i płyty głównej do karty graficznej - Radeon 4850 Gigabyte 1 GB 2xDVI (PCI-E) OC Zalman. Chodzi mi o dobranie optymalnych parametrów tych elementów, żeby żaden z nich nie był na ’’wyrost’’, albo za ’’słaby’’ w rozsądnej cenie. Dodam, że nie będę podkręcał i rozbudowywał zestawu, a system to win XP. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
No to zależy ile chcesz wydac na te części..z procesorów polecam Intel Core 2 Duo E7400 2.80 GHz BOX a jeśli chodzi o płyte główną to nie polecam MSI polecam natomiast płyty ASUSA lub Gigabyte np. Asus P5K64 WS ; Gigabyte GA-EP35-DS4 no i oczywiście jakiś lepszy zasilacz i z 3gb RAM
 
Aaye...Prośba o doradzenie...Chcę dokupić sobie drugi dysk.Mam płytę Asus'a P5K PRO i myślę o dysku:Dysk twardy 3,5" Samsung 750GB 32MB SATA2 7200rpmNie będzie się to jakoś gryzło?Dzięki 8)Aileen
 
witam wszystkich.prosze o porade jaka plyte glowna i jaki procek uzyc do karty BFG GeForce GTX 280. czy zasilacz 650w wystarczy
 
9aldon9 said:
witam wszystkich.prosze o porade jaka plyte glowna i jaki procek uzyc do karty BFG GeForce GTX 280. czy zasilacz 650w wystarczy
A o jakich funduszach mowa? Kartę już masz kupioną? Bo do takiej karty, trzeba też z odpowiedniej półki pozostałe komponenty, by nie marnować mocy tego GF'a. :)
 
Iwona said:
Iwona said:
witam wszystkich.prosze o porade jaka plyte glowna i jaki procek uzyc do karty BFG GeForce GTX 280. czy zasilacz 650w wystarczy
A o jakich funduszach mowa? Kartę już masz kupioną? Bo do takiej karty, trzeba też z odpowiedniej półki pozostałe komponenty, by nie marnować mocy tego GF'a. :)
Karte dostalem w prezencie na andrzejki. I wlasnie chodzi o nie marnowanie mozliwosci. Moj stary komp plyta Asus P5N-E-SLI i E6750 2.66Ghz. A kasa to tak do 3000. Z gory dziekuje.
 
9aldon9 said:
9aldon9 said:
9aldon9 said:
witam wszystkich.prosze o porade jaka plyte glowna i jaki procek uzyc do karty BFG GeForce GTX 280. czy zasilacz 650w wystarczy
A o jakich funduszach mowa? Kartę już masz kupioną? Bo do takiej karty, trzeba też z odpowiedniej półki pozostałe komponenty, by nie marnować mocy tego GF'a. :)
Karte dostalem w prezencie na andrzejki. I wlasnie chodzi o nie marnowanie mozliwosci. Moj stary komp plyta Asus P5N-E-SLI i E6750 2.66Ghz. A kasa to tak do 3000. Z gory dziekuje.
A jakbyś jeszcze powiedział które komponenty chcesz wymienić. Jak rozumiem, to: płyta główna, procesor, zasilacz, być może Ramy... dysk twardy? obudowa?Inna sprawa, czy nie lepiej poczekać, aż Core i7 stanie się bardziej dostępny, by był większy wybór, oraz stanieje nieco... :hmmm:próbowałeś może swojego obecnego proca podkręcić?
 
Iwona said:
Iwona said:
Iwona said:
Iwona said:
witam wszystkich.prosze o porade jaka plyte glowna i jaki procek uzyc do karty BFG GeForce GTX 280. czy zasilacz 650w wystarczy
A o jakich funduszach mowa? Kartę już masz kupioną? Bo do takiej karty, trzeba też z odpowiedniej półki pozostałe komponenty, by nie marnować mocy tego GF'a. :)
Karte dostalem w prezencie na andrzejki. I wlasnie chodzi o nie marnowanie mozliwosci. Moj stary komp plyta Asus P5N-E-SLI i E6750 2.66Ghz. A kasa to tak do 3000. Z gory dziekuje.
A jakbyś jeszcze powiedział które komponenty chcesz wymienić. Jak rozumiem, to: płyta główna, procesor, zasilacz, być może Ramy... dysk twardy? obudowa?Inna sprawa, czy nie lepiej poczekać, aż Core i7 stanie się bardziej dostępny, by był większy wybór, oraz stanieje nieco... :hmmm:próbowałeś może swojego obecnego proca podkręcić?
Tylko płyta, procesor i prawdopodobnie zasilacz, myślę, że 650W to będzie trochę mało. Może też SSD. ;DP.S.Procesora nie podkrecałem ale przymierzam sie do tego.
 
Top Bottom