Pomysły wakacyjne i podróże

+
O dzięki wielkie. Zamek Cesarski brzmi pysznie. I jezioro Malta pewnie odwiedzę. Mam nadzieję, że u was z pogodą równie dobrze jak u nas;) Hotel mam przy Bukowskiej. To jest chyba w centrum, tak mi się wydaje, to do Starego Rynku blisko.

e.Czyli jezioro malta coś romantycznego, a Rynek i kamieniczki coś dla ducha;) Jak rozumiem odpowiednikiem krakowskiego Rynku Głównego, jest Stary Rynek? Są jakieś bulwary odrzańskie w centrum?
 

iris.

Forum veteran
Burzą straszą od trzech dni,ale jakoś jej nie widać. :D
Bardzo ciepło.
Bukowska długa jest. Zaczyna się przy MTP,a kończy..gdzieś daleko. :p
Z niej na Stary Rynek jest jednak kawałek. Polecam oczywiście tą stronkę, bo wszystkich połączeń komunikacji miejskiej nie znam. Remontów pełno, trasy pozmieniane... Dlatego radzę sprawdzić. ;)
 
Niech jeszcze ta burza się chociaż na weekend wstrzyma. Znaczy u nas w Krakowie może lać;)/> Na szczęście to sam początek Bukowskiej, zaraz przy Zwierzynieckiej. Remonty, korki.. . czyli poruszania się samochodem nie polecasz tylko komunikację miejską? W sumie od MPK to już wolę spacery, zwłaszcza latem.
 

iris.

Forum veteran
Nie mam nic przeciwko samochodowi.
Po prostu najtrudniej chyba Ci będzie wyjechać właśnie spod hotelu,bo Rondo Kaponiera jest całe rozkopane i porobione są objazdy. Gdzie-dokładnie nie wiem,bo tam to tylko tramwajem się poruszam dojeżdżając na zajęcia.
A potem autem to już spokojnie. Wiadomo, ruch gdzieniegdzie jest dość spory,ale to już kwestia godziny itp. I oczywiście-wygodniej jest. ;)
Jeśli coś jeszcze to już via PW,bo sporo tu można mówić. ;)
 
Poznań ma wiele fajnych miejsc do zwiedzenia. Do wcześniej wymienionych należy doliczyć jeszcze:
Fort Winiary, potocznie nazywany Cytadelą. Wielu Poznaniaków przychodzi tu nie tylko pospacerować ale i odpocząć, na piknik. Na terenie Cytadeli jest co zobaczyć (sam sprawdź;)). Ja sam kiedyś bardzo lubiłem spędzać tam sporo czasu ucząc się do sesji letnich :)
Jest sporo parków, o których możesz poczytać na tej stronie. Jest Palmiarnia i jest Ostrów Tumski. Jest co zwiedzać :)
 

iris.

Forum veteran
Parachrist said:
e.Czyli jezioro malta coś romantycznego, a Rynek i kamieniczki coś dla ducha;) Jak rozumiem odpowiednikiem krakowskiego Rynku Głównego, jest Stary Rynek?
Stary Rynek to nic przy tym z Krakowa ♥. Ale odpowiednikiem jak najbardziej jest.:)
Jak wspomniał kolega Sylvin-parków jest sporo,ale jeśli chodzi o ogród botaniczny to prócz tulipanów niewiele roślin można obejrzeć,bo później kwitną. Najładniej jest w czerwcu..
 
Tak więc wróciłem z Poznania. Pogoda nie dopisała, ale polecam każdemu, piękne miasto. Może śmiało stawać w szranki z Krakowem czy Wrocławiem. Mnie oczarował Ostrów Tumski. Niemal namacalnie obcować z Mieszkiem I, to nie lada gratka. Wspaniały Stary Rynek, piękne jezioro Malta. I faktycznie, tak jak mówiła iris, miasto w remoncie.

P.S. Niestety podróż zakończyłem najprawdopodobniej zwichnięciem stawu skokowego. Stąd moja rada, nie zeskakujcie po schodach na lekkim rauszu.
 
Mam pytania, który wymagają szybkiej odpowiedzi :D.

Byłem z 2 miesiące temu w Beskidzie Żywieckim, najwyższy szczyt zrobiliśmy jakies 1300 m n.p.m.
Chcieliśmy pojechać w góry podobnej wysokości (nie za wysokie, bo my początkujący :p).
Możecie polecić jakieś? Może konkretne miejsca, miejscowości, schroniska czy tanie pensjonaty?
Chcieliśmy zrobić sobie wypad na ok 4 dni, ale tym razem ze stałą metą, z której byśmy brali tylko mały plecaczek z piciem :).
Może Beskid Śląski?

A drugie pytanie to odpowiedź na dziś tylko mnie interesuje... Co w Szczecinie jest ciekawego do zwiedzenia, zobaczenia?
 
Jabberwocky said:
A drugie pytanie to odpowiedź na dziś tylko mnie interesuje... Co w Szczecinie jest ciekawego do zwiedzenia, zobaczenia?
Galerie handlowe Kaskada i Galaxy :p

A tak na serio, to za dużo nie ma tu do zwiedzania. Polecić mogę:
-ogród różany Różanka
-Jasne Błonia i Park Kasprowicza
-Wały Chrobrego (wizytówka Szczecina)

Jak ktoś lubi historię to są prowadzone wycieczki po podziemnych trasach Szczecina.
Można się tez wybrać do (ponoć) najstarszego kina na świecie, czyli do Pioniera.

http://www.szczecin.eu/odwiedz_szczecin/warto_byc_i_zobaczyc

Od siebie dodam, że od 3 do 6 sierpnia odbywać się u nas będzie finał regat The Tall Ship Races, czyli największych żaglowców świata. Fajna impreza :)
 
CylonkaKama said:
Od siebie dodam, że od 3 do 6 sierpnia odbywać się u nas będzie finał regat The Tall Ship Races, czyli największych żaglowców świata. Fajna impreza :)/>

Będziesz? ;) Jak tak to może się spotkamy... A ja od siebie dodam, że to chyba najfajniejsze wydarzenie tych wakacji... Regaty są z Rygi (statki wypływają koło południa), a kończy się w... Szczecinie. ;)
 
A ja w sumie polecam też tamte rejony co zi3lona, choć myślę bardziej o Górach Stołowych. Byłem kilkukrotnie i za każdym razem wracam super zadowolony. Jako bazę polecam Duszniki Zdrój (jeśli chcecie tanio i nie przeraża was dojście 30 minut pod górę z miasta to Schronisko Pod Muflonem. Inną dobrą bazą jest Kudowa Zdrój, ja tam spałem na tym campingu. Trasy i z jednej i z drugiej miejscowości do wyboru, do koloru, od bardzo popularnych, ale i oblężonych (Szczeliniec, Błędne Skały) do równie pięknych i prawie pustych (Skały Puchacza, Skalne Grzyby, Kopa Śmierci).
 
NapoleonPL said:
Będziesz? ;) Jak tak to może się spotkamy... A ja od siebie dodam, że to chyba najfajniejsze wydarzenie tych wakacji... Regaty są z Rygi (statki wypływają koło południa), a kończy się w... Szczecinie. ;)
Byłam 5 lat temu, to pewnie i w tym roku się przejdę :)

Dla zachęty:

Kruzenshtern - największa jednostka, jaka ma się pojawić



A tak było w 2007 roku

 
Ja będę tylko chwile w Szczecinie, bo znając życie na pociąg trzeba będzie biec. ;/

@Edit No niestety nasze Zawisza czy nawet Dar Pomorza przy Kruzenshternie są malutkie. :(/>

A i ponoć wstęp 20 euro z tego co słyszałem żeby nie było niespodzianki... Chociaż nie wiem ile w tym prawdy. :p
 
Yakin said:
A ja w sumie polecam też tamte rejony co zi3lona, choć myślę bardziej o Górach Stołowych. Byłem kilkukrotnie i za każdym razem wracam super zadowolony. Jako bazę polecam Duszniki Zdrój (jeśli chcecie tanio i nie przeraża was dojście 30 minut pod górę z miasta to Schronisko Pod Muflonem. Inną dobrą bazą jest Kudowa Zdrój, ja tam spałem na tym campingu. Trasy i z jednej i z drugiej miejscowości do wyboru, do koloru, od bardzo popularnych, ale i oblężonych (Szczeliniec, Błędne Skały) do równie pięknych i prawie pustych (Skały Puchacza, Skalne Grzyby, Kopa Śmierci).

Bo na Dolnym śląsku jest w ogóle dużo fajnych miejsc ze średnimi górami. A z Dusznik pamietam świetną knajpkę z absolutnie pysznymi pieczonymi ziemniakami, tylko zapomniałam, jak się nazywa...
I w Stołowych są Błędne Skały oraz Sczeliniec - polecam. Tylko tam to dobrze mieć samochód jednak, bo nie wiem, jak funkcjonuje lokalna komunikacja, a na piechotę z Kudowy czy Dusznik, to chyba niebaudzo.
 
NapoleonPL said:
Ja będę tylko chwile w Szczecinie, bo znając życie na pociąg trzeba będzie biec. ;/

@Edit No niestety nasze Zawisza czy nawet Dar Pomorza przy Kruzenshternie są malutkie. :(/>/>

A i ponoć wstęp 20 euro z tego co słyszałem żeby nie było niespodzianki... Chociaż nie wiem ile w tym prawdy. :p/>

Z Wałów Chrobrego na Dworzec Główny jest blisko, dużo się nie nabiegasz :p

Ale, że niby wstęp na ten żaglowiec 20 ojro? Pierwsze słyszę. 5 lat temu płaciło się za wejście na te największe jednostki, ale nie aż tyle.
 
CylonkaKama said:
Z Wałów Chrobrego na Dworzec Główny jest blisko, dużo się nie nabiegasz :p/>

Ale, że niby wstęp na ten żaglowiec 20 ojro? Pierwsze słyszę. 5 lat temu płaciło się za wejście na te największe jednostki, ale nie aż tyle.

Nie wiem na co, coś mi ktoś wspominał, ale mogły być to mylne informacje. No mam nadzieje, a i jako ciekawostkę podam, ze duża część załogi Zawiszy to harcerze, znaczy podczas tych regat. ;P
 
Dzięki Wszystkim za szybką odpowiedź :).
Szkoda, że te fregaty nie jutro :D, ale na wały to się przejdę :D, może odwiedzimy muzeum też :)
A w sierpniu to specjalnie chyba przyjadę na te fregaty, daleko nie mam, 1h drogi autkiem :). Może wtedy byśmy spotkali się :D.

A te góry Izerskie też ciekawie wyglądają, tylko czy jest tam w pobliżu jakaś miejscowość? Żeby w miasteczku założyć bazę, bo po browary blisko, i z miasteczka szlakiem w góry, zaliczyć jakiś szczyt 1000m i powrót do miasta. Jest tam taka opcja może?

I czy był ktoś kiedyś w Szczyrku koło Bielsko-Białej? Też fajnie wygląda ta miejscowość, a wokół miejscowości od groma szlaków.
 
Top Bottom