Powrót do Wiedźmina 2 po wielu latach - pytania

+
rafal12322;n10375732 said:
Z tego co pamiętam tutaj od zawsze był jakiś bug, mimo iż początkowo się je zaliczało później i tak zostawały odhaczone jako niezaliczone. Swego czasu próbowałem to rozwiązywać na różne sposoby ale nic nie pomagało.

Dziękuję za informację. :)

Yakin;n10381732 said:
Nie. Można tego trolla zabić wcześniej. Przed rozgałęzieniem ścieżek.

Chodzi ci o trolla, który naprawiał most?
 
Ogólnie tak jak pisałem wcześniej, grając po stronie Iorvetha to przy przejściu przez mgłę (zadanie "Gdzie jest Triss Merigold?") mamy sporą dowolność poruszania się po świecie (medytować nam tylko nie pozwalają). Ja pamiętam, że zwiedziłem spory obszar gry dostępny normalnie dla ścieżki Roche'a. Np. byłem w tym opuszczonym domu o który wcześniej pytałeś weusd (powiązany z zadaniem "Sprzed Stuleci").



Po pobliskich wąwozach również można było pochodzić i załapać się na jakiegoś trolla. Teraz na szybko przeglądając save;y nie mam screena akurat na potwierdzenie, ale skórę w ekwipunku mam właśnie tam zdobytą.
 
Last edited:
Co do zadań "Ściany mają uszy" i "Podejrzany Thora" to one są powiązane z całym śledztwem i bardzo dużo zależy od naszych wyborów i kolejności czynności jakie podejmiemy.
Ja np. zrobiłem jeszcze mniej niż ty w zad "Ściany mają uszy":
Ale już w zad "Podejrzany Thorak" przeprowadziłem dłuższe śledztwo:

Ono było jakoś powiązane z "Koszmarem Baltimore'a". Zobacz jak to zad u mnie się skończyło, może porównasz je ze swoim:
I jeszcze mój przebieg zad "Królewska Krew":


 
weusd;n10383432 said:
Chodzi ci o trolla, który naprawiał most?

Nie. Zabicie tego, który naprawia most ma swoje konsekwencje fabularne dotyczące zadania z nim związanego. Chodzi mi o trolla, który znajduje się w wąwozie po drugiej stronie strumienia niż obóz Niebieskich Pasów. Jest tam jeden, którego można zabić, a nawet nie ma innego wyboru, bo jak tylko cię zobaczy, to atakuje z tego co pamiętam.
 
Solace97;n10383542 said:
Ogólnie tak jak pisałem wcześniej, grając po stronie Iorvetha to przy przejściu przez mgłę (zadanie "Gdzie jest Triss Merigold?") mamy sporą dowolność poruszania się po świecie (medytować nam tylko nie pozwalają). Ja pamiętam, że zwiedziłem spory obszar gry dostępny normalnie dla ścieżki Roche'a. Np. byłem w tym opuszczonym domu o który wcześniej pytałeś weusd (powiązany z zadaniem "Sprzed Stuleci").

Po pobliskich wąwozach również można było pochodzić i załapać się na jakiegoś trolla. Teraz na szybko przeglądając save;y nie mam screena akurat na potwierdzenie, ale skórę w ekwipunku mam właśnie tam zdobytą.

No tak racja, też byłem w tym domu po to, by mieć dostępną misję "Sprzed Stuleci", ale zapomniałem o tym, żeby przejść się w ten wąwóz i zabić trolla, ale przynajmniej wykonałem tę zbroję, jak grałem po stronie Roche'a. I tak wszystkie zdobycze do kufra zostały załadowane. Zresztą jest import save z Wiedźmina 2 do Wiedźmina 3? Bo nie sprawdziłem jeszcze tego, wątpię, żeby wszystkie zbroje i miecze zostały zaimportowane do Wiedźmina 3.

Solace97;n10383982 said:
Co do zadań "Ściany mają uszy" i "Podejrzany Thora" to one są powiązane z całym śledztwem i bardzo dużo zależy od naszych wyborów i kolejności czynności jakie podejmiemy.

Rozumiem, po prostu chciałem się dowiedzieć o co chodzi z tymi krzyżykami.

Yakin;n10390342 said:
Nie. Zabicie tego, który naprawia most ma swoje konsekwencje fabularne dotyczące zadania z nim związanego. Chodzi mi o trolla, który znajduje się w wąwozie po drugiej stronie strumienia niż obóz Niebieskich Pasów. Jest tam jeden, którego można zabić, a nawet nie ma innego wyboru, bo jak tylko cię zobaczy, to atakuje z tego co pamiętam.

Dokładnie, masz rację, ale ten troll jest dostępny po stronie Iorwetha dopiero podczas przedostania się na drugą stronę. W zadaniu "Gdzie jest Triss Merigold?" lub po przedostaniu się na drugą stronę, by wejść do obozu Henselta, by zdobyć jego krew dla Saskii, a nie przed rozdzieleniem ścieżek, które jest w I akcie. :)
 
Last edited:
weusd;n10391012 said:
Zresztą jest import save z Wiedźmina 2 do Wiedźmina 3? Bo nie sprawdziłem jeszcze tego, wątpię, żeby wszystkie zbroje i miecze zostały zaimportowane do Wiedźmina 3.

Jest import, ale sprowadza się on tylko do kwestii fabularnych. Ekwipunku, waluty itp. nie przenosimy.
I mały szczegół w wyglądzie Geralta:
Jak sobie zrobiłeś w W2 tatuaż na karku, to będziesz go miał również w W3
 
weusd;n10391012 said:
Dokładnie, masz rację, ale ten troll jest dostępny po stronie Iorwetha dopiero podczas przedostania się na drugą stronę. W zadaniu "Gdzie jest Triss Merigold?" lub po przedostaniu się na drugą stronę, by wejść do obozu Henselta, by zdobyć jego krew dla Saskii, a nie przed rozdzieleniem ścieżek, które jest w I akcie. :)

Tego trolla można zabić już w pierwszym akcie jak jeszcze jesteś we Flotsam i nie wybrałeś strony.

 
Solace97;n10391562 said:
Jest import, ale sprowadza się on tylko do kwestii fabularnych. Ekwipunku, waluty itp. nie przenosimy. I mały szczegół w wyglądzie Geralta:

Dzięki za informację.

Yakin;n10393612 said:
Tego trolla można zabić już w pierwszym akcie jak jeszcze jesteś we Flotsam i nie wybrałeś strony.

Nakreślisz mi, gdzie dokładnie ten troll się znajduje we Flotsam? Jedynego trolla, którego spotkałem to tego, który naprawiał most i w dodatku był pijany. :) Bodajże całe Flotsam przemierzyłem i nie widziałem innego trolla.

Na końcowym filmiku podczas ukończenia gry, gdy Geralt otwiera bramę spotkał biedronkę, to coś konkretnego oznacza? Czy po prostu biedronka została od tak wstawiona przez twórców?



 
Last edited:
weusd;n10395722 said:
Nakreślisz mi, gdzie dokładnie ten troll się znajduje we Flotsam? Jedynego trolla, którego spotkałem to tego, który naprawiał most i w dodatku był pijany. Bodajże całe Flotsam przemierzyłem i nie widziałem innego trolla.
Chodzi o tego samego trolla. Jedyny agresywny troll znajduje się w wąwozie za wieżą obok której stoi tajemniczy kupiec. Jest to standardowa lokacja ścieżki Roche'a w II akcie, jednak po stronie Iorwetha też można tam się dostać (jak wyżej- zadanie "Gdzie jest Triss Merigold" oraz "Królewska Krew").
weusd;n10395722 said:
Na końcowym filmiku podczas ukończenia gry, gdy Geralt otwiera bramę spotkał biedronkę, to coś konkretnego oznacza? Czy po prostu biedronka została od tak wstawiona przez twórców?
Może to coś oznaczać. Pewnie wiesz, że niegdyś w Loc Muinne żyli Vranowie. Wykończył ich klimat, było za zimno. Potem przybyły elfy (...). Na początku III aktu pada śnieg, widać, że jest nie za ciepło. Więc ta biedronka może oznaczać, że wkrótce klimat będzie bardziej przyjazny dla takich organizmów i owy obszar będzie bardziej zróżnicowany gatunkowo. Mówiąc w skrócie- Loc Muinne zacznie żyć. Albo druga interpretacja, po rzezi, jaka dokonała się w tym mieście (pogrom czarodziejów oraz "Chaos" rozpętany przed Radozwida Fał), Loc Muinne nijako się "odbuduje". Jedna interpretacja nie przekreśla drugiej. Jest jeszcze interpretacja czysto symboliczna- potocznie biedronka symbolizuje szczęście, a to może był wymierzone w stronę samego Geralta.
 
CannibalisticCorpse;n10396652 said:
Chodzi o tego samego trolla. Jedyny agresywny troll znajduje się w wąwozie za wieżą obok której stoi tajemniczy kupiec. Jest to standardowa lokacja ścieżki Roche'a w II akcie, jednak po stronie Iorwetha też można tam się dostać (jak wyżej- zadanie "Gdzie jest Triss Merigold" oraz "Królewska Krew").
.

No nie chodzi o tego samego, którego spotkał przy moście. Jest drugi. Ale też mój błąd, bo faktycznie jest to już drugi akt, gdy ta lokacja z nim staje się dostępna.
 
CannibalisticCorpse;n10396652 said:
Chodzi o tego samego trolla. Jedyny agresywny troll znajduje się w wąwozie za wieżą obok której stoi tajemniczy kupiec. Jest to standardowa lokacja ścieżki Roche'a w II akcie, jednak po stronie Iorwetha też można tam się dostać (jak wyżej- zadanie "Gdzie jest Triss Merigold" oraz "Królewska Krew").

No tak to jest prawda.

CannibalisticCorpse;n10396652 said:
Może to coś oznaczać. Pewnie wiesz, że niegdyś w Loc Muinne żyli Vranowie. Wykończył ich klimat, było za zimno. Potem przybyły elfy (...). Na początku III aktu pada śnieg, widać, że jest nie za ciepło. Więc ta biedronka może oznaczać, że wkrótce klimat będzie bardziej przyjazny dla takich organizmów i owy obszar będzie bardziej zróżnicowany gatunkowo. Mówiąc w skrócie- Loc Muinne zacznie żyć. Albo druga interpretacja, po rzezi, jaka dokonała się w tym mieście (pogrom czarodziejów oraz "Chaos" rozpętany przed Radozwida Fał), Loc Muinne nijako się "odbuduje". Jedna interpretacja nie przekreśla drugiej. Jest jeszcze interpretacja czysto symboliczna- potocznie biedronka symbolizuje szczęście, a to może był wymierzone w stronę samego Geralta.

Dziękuję za to spostrzeżenie. :)

Czas na Wiedźmina 3. :)
 
Panie i panowie, też wróciłem do Wieśka 2 po latach i gdzieś w połowie drugiego aktu grając po stronie Roche'a zerknąłem na kartę bohatera, przy okazji medytacji i okazało się że obrażenia które tam widnieją to 1-2. Byłem wtedy na około 19-czy 20 levelu. Miałem już miecze i srebrne i stalowe które zadają większe obrażenia. Dodam że zawiesiłem sobie wtedy na chwilę trofeum z upiora i wtedy górny współczynnik skoczył do 6
Teraz jestem w III akcie na 29 levelu i obrażenia mi wzrosły do poziomu 11-12. A mam mocniejsze miecze. Ale ciągle jest to bardzo nisko. Jak patrzyłem na niektóre screeny czy filmiki na YT z pokazaną tą kartą to tam ludzie mieli w okolicach 40-50.
W tym momencie próbuję wykonać misję "Sprzed stuleci" i pokonać Operatora i te cholerne gargulce które przysyła i na ogromną ilość prób i stosowanych taktyk tylko dwa czy trzy razy udało mi się pokonać cztery. A przeważnie wykańczają mnie pierwsza albo druga para. Ja rozumiem że jest to bardzo trudny fragment, ale podejrzewam że coś jest jednak nie tak z poziomem obrażeń, i powinien być dwukrotnie wyższy co najmniej.
Czy ja robię coś nie tak. Czy to może tylko niepoprawnie wyświetla się na karcie bohatera. A w grze jest normalnie? Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Gram na poziomie normalnym. Ktoś może ma jakiś plik do zaimportowania z tego poziomu ze swoim buildem. Na którym poziom obrażeń ma zdecydowanie większy? Chętnie sprawdziłbym czy po imporcie, coś się zmieni, czy nie zmieni.



 
Last edited:
Ścieżka roche'a. Mam już zbroje selkirka, wygrałem w pokera grot wloczni i dostałem miecz od saskii, ale te drzwi znajdujące się za nią w katakumbach są zamknięte i nie wiem czym je otworzyć, a za nimi ponoć jest sztandar burej chorągwi (symbol śmierci). Wie ktoś jak otworzyć te drzwi?
P.s. przepraszam że zdjęcia a nie screeny ale nie działa mi screen w wiedźminie 2 :C
 
Top Bottom