Problem z aktywacją dodatków Wiedźmin 3 DLC

+
Witam.
Mam niestety kolejny przykry problem, którego w żaden sposób nie umiem rozwiązać... Tym razem chodzi o aktywację DLC. Grę Wiedźmin 3 mam zainstalowaną przez Steam. W zakładce "zarządzaj moimi DLC" wszystkie dodatki mam zaznaczone. Po wejściu do Menu gry obie grafiki DLC są dostępne, jednak zamiast napisu "zainstalowane" jest napisane "dostępne". Również nie mam opcji "zawartość dodatkowa" w Menu gry.
Bardzo proszę o pomoc, ponieważ nigdzie nie potrafię znaleźć odpowiedzi na ten problem. Z góry dziękuję.

Dołączam również ss z mojego menu gry.
menu.png
 
@JohnKot - wygląda na to, że masz kupioną gołą podstawkę. Aby grać w dodatki, musisz je wykupić na tej samej platformie, na której masz Dziki Gon (w Twoim przypadku na STEAM) i przypisać do tego samego konta, na którym masz podstawkę. Napis "Dostępny" znaczy jedynie, że te dodatki już są w sprzedaży.
 
Problem udało się rozwiązać. Okazało się, że jest to bardzo rzadki bug.
Dla osób, które w przyszłości mają ten sam problem:
Wystarczy zrobić kopię zapasową całego folderu z grą, następnie odinstalować grę na Steam. Po odinstalowaniu gry przez Steam przenieść kopię zapasową folderu do pierwotnej lokalizacji, usuwając jedynie folder DLC. Ponownie pobrać grę na Steam zaznaczając wszystkie dodatki. Steam powinien automatycznie pominąć istniejące już pliki gry i pobrać jedynie DLC.
Niestety taki sposób jest wymagany, ponieważ odhaczanie i ponowne zaznaczanie checkboxów z DLC na Steam nie pomaga (przynajmniej w przypadku tego bugu).
Pozdrawiam
 
Top Bottom