Problem z ilością fps

+
Problem z ilością fps

Witajcie,

jako że moja karta graficzna nie potrafi udźwignąć wiedźmina 3, postanowiłem odgrzebać wiedźmina 2 i mam mały problem.
Dysponuję sprzętem:
i7-4702MQ
8GB ram
GT 740m 2GB
win 8.1 x64

i gra przy minimalnych ustawieniach na początku gry osiąga 23-28 fps (setup: http://zapodaj.net/9c043076d7b2c.jpg.html)
przy dość wysokich 15-21
klatki mierzone fraps-em, gra z patchem 3.4, oczywiście oryginalna w weekend pobrana z cdp.pl

w grze działa grafika dedykowana: http://gpuz.techpowerup.com/15/05/24/eex.png

Wydaje mi się, że przy takim sprzęcie gra powinna chodzić trochę płynniej? ktoś ma może jakiś pomysł, czy to "tak jest" czy coś może jest jeszcze nie tak?
 
Z tego co pamiętam W2 potrafił sporo obciążyć kompa, ale może spróbuj wgrać najnowsze sterowniki Nvidii i także te od procesora/zintegrowanej karty graficznej. W W3 takie coś pomaga.

Aha i jak Ci nie przeszkadza gra w ok. 22 fpsach, to Wiedźmin 3 Ci ruszy w 800x600(nie wygląda to tragicznie). Sam tak gram mają Pentium 2020M, 8 GB RAM, GF 710m i Win 8.1. U Ciebie może być tylko lepiej. Szczegóły w tym temacie.
 
dzięki za info w sprawie 3, zerknę jak to wygląda ;)

co do W2, właśnie mam wszystko wgrane najnowszej, jeśli chodzi o sterowniki ;/
 
Mam GT640m i W2 na najniższych chodziło mi po włączeniu DX9 (+ może jakieś drobne ustawienia ustawione na wyżej) w okolicach 25-30 klatek (ale nie więcej). Więc te 23-28 fps przy lepszej trochę karcie (i możliwe, że przy DX10) nie jest wcale złym wynikiem chyba :p
 
Last edited:
Wiedźmin 2 z wszelkimi nastawmi na full (ubersampling itp) obciąża mi kartę niemal tak samo jak 3-ka :p Ba... powiem więcej, 3-ka jest grywalna w 4k (podkręcony gtx 970) a dwójka bez szans ;)
 
Tu jest jakiś chyba limit tych FPS takie ,24 - 30 te filmowe ,bo czy ustawi się wysoko czy nisko różne opcje nie ma żadnych różnic praktycznie FPS .Sprawdzałem FPS i różne opcje obciążenia na Aida 64 ,pod ram ,procesor czy grafikę i w ustawieniach od niskich czy bardzo wysokich nie ma dużych różnic w obciążeniu grafiki ,procesora czy ram i na nowych procesorach czy kartach nie daje nic więcej.
Jedynie co daje nawet 10 - 15 FPS to zmniejszanie rozdzielczości i ustawienie jeszcze 16 na 10 daje dużo tym bardziej,że grę mamy z roku 2011.I były starsze monitory i także w 16 na 10.
I czym większe obciążenie grafiki i ram i procesora np. w mieście to lekko podchodzi FPS w górę zamiast w dół i to jest najbardziej ,śmieszne ,że w tej grze nie wyciśnie się więcej choć będziemy mieli nawet jakiś super komputer.
 
Last edited:
I czym większe obciążenie grafiki i ram i procesora np. w mieście to lekko podchodzi FPS w górę zamiast w dół i to jest najbardziej ,śmieszne ,że w tej grze nie wyciśnie się więcej choć będziemy mieli nawet jakiś super komputer.

Owszem wyciśnie się więcej. Nie mam jakiegoś super sprzętu, a bez uberpróbkowania FPS nie spada poniżej 60. Z włączonym uberpróbkowaniem osiąga wartości między 27, a 40 FPS. Może to jednak wina twojego sprzętu?
 
Top Bottom