Problem z płynnością gry (pomimo spełnienia wymagań)

+
Problem z płynnością gry (pomimo spełnienia wymagań)

Hej. Mam straszny problem z Wiedźminem 3 w edycji GOTY edycja Steelbook. Gra od początku sprawia problemy. Granie jest w zasadzie niemożliwe, ciągle występują zawieszenia. Przy zawieszeniach dźwięk również się tnie i strasznie trzeszczy. Zwiechy występują dosłownie co dwie sekundy...

Grę instalowałem trzykrotnie instalowałem z płytki za każdym razem z tym samym efektem. Potem ściągnąłem i zainstalowałem ją poprzez GOG i to samo. Z GOG pobrałem nawet angielską wersję i również to samo. Dodam, że posiadam najnowsze sterowniki do Nvidia, zainstalowałem wszystkie aktualizacje. Próbowałem nawet cofać grę do wcześniejszych aktualizacji - z 1.31 (A) do 1.31 i to też nic nie dało. Próbowałem też opcji sprawdź/napraw.

Zmieniałem opcje grafiki w grze na wszelkie sposoby. Wyłączyłem oczywiście wszystkie efekty, łącznie z Nvidia Hair. Wszystko na zero. Gra dalej się muli. Właściwie to nawet nie ma większej różnicy między poszczególnymi konfiguracjami. Ustawianie stałej liczby FPS-ów też nic nie dało.

Próbowałem bawić panelem sterowania Nvidia. Wyłączyłem w nim shadery, ustawiłem maksymalne renderowanie na 1, włączyłem maksymalną wydolność w trybie zarządzania energią. Wszystko na nic.

Wyłączyłem nakładkę Nvidia i wyłączyłem Overlay w GOG-u. Dalej nic.

Odinstalowałem nawet sterowniki przez DDU i zainstalowałem wszystko od podstaw. Dalej nic. Resetowałem ustawienia UEFI. Też nic...

To przeklęte trzeszczenie i wieszanie się dźwięku udało mi się usunąć poprzez wejście w panel sterowania i ustawienia aby Wiedźmin 3 obsługiwał tylko CPU 0 (wcześniej obsługiwał wszystkie CPU). No Dzięki temu problem z dźwiękiem się rozwiązał, ale problem z płynnością dalej pozostał...

Grę instaluje na dysku C, który ma jeszcze 30 GB wolnego miejsca.

Mój system to 64-bitowy Windows 7.
Sprzęt: IntelCore i5 3570K
GeForce GTX 1050 TI
8 GB RAM

Widzę, że w internecie wiele osób miało podobny problem:
https://www.youtube.com/watch?v=W7_TaInQDCU
https://www.gog.com/forum/the_witche...game_witcher_3

Miał ktoś podobny problem i wie jak się pozbyć tego problemu? Dodam, że pisałem do pomocy technicznej na GOG ale tam nic mi nie pomogli.

EDIT:
Próbowałem w trybie okienkowym i w trybie okienka bez ramek. Dalej to samo. Rozdzielczość też zmniejszałem na wszelkie sposoby i nic.

EDIT:
Żadnych modów nie miałem i nie mam zainstalowanych.
 
Last edited:
U mnie też na i5 4690k 4.50 Ghz/GTX 1080 Gainward GS/ 16 GB DDR3 2400 Mhz G.Skill/ SSD 250 GB Crucial mx200 na który gra siedzi tnie się, co chwila jest odczuwalny spadek 1-2 fps to tak jakby gra wczytywała tekstury z dysku ale nic takiego się nie dzieje.... Badałem komputer programem DPC Latency i żadnych problemów. Dużo gier bardziej wymagających mam i z żadną nie mam takich problemów...
 
Na Twoim sprzęcie, szczególnie przy detalach średnio/wysokich - nie powinno być żadnych problemów.

https://www.youtube.com/watch?v=bF55z4qkG68&t=25s

Zobacz tutaj, "Wiedźmina 3" masz od 5:31 na GTX 1050Ti. Co prawda CPU to i7 6950X (zanim zrobiłem przesiadkę na 7960X) oraz 32 GB ramu, ale nie ma to znaczenia. W3 na luzie na Twoim CPU będzie śmigał. Obstawiam kilka rzeczy jakie warto sprawdzić.

1. Zobacz czy Ci w OS żadna koparka nie podżera procka, niestety w obecnych czasach dużo malware na kompy się wbija bo kryptoszaleńcy kopią ile wlezie, na kompach ludzi. Mogłeś gdzieś kompa zainfekować.
2. Daj zrzuty info o stanie HDD/SSD z programu Crystal Disk info
3.Jak możesz, nagraj np. NV Shadow (Geforce Experience) około dwuminutowy materiał z gry, gdzie masz pokazane użycie CPU oraz GPU jak i pamięci - możesz to ustawić np. w MSI Afterburner, chociaż sam preferuję HWinfo.
 
Top Bottom