Problemy sprzętowe, z wydajnością / pytania o upgrade sprzętu - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
@Gerald014:
Cudów ze te 1500 zł się nie wymyśli, ale:
http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=60893&s=69898&s=56456&s=61601&s=70416&s=55155&s=64719&s=59966

Pierwszy Wiedźmin na maksymalnych, drugi na średnich (a być może na nieco wyższych) powinien płynnie działać. Procesor jest na poziomie Athlonów II x3/x4, a karta jest około cztery razy szybsza od GT 520.
 
Mikel said:
@Gerald014:
Cudów ze te 1500 zł się nie wymyśli, ale:
http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=60893&s=69898&s=56456&s=61601&s=70416&s=55155&s=64719&s=59966

Pierwszy Wiedźmin na maksymalnych, drugi na średnich (a być może na nieco wyższych) powinien płynnie działać. Procesor jest na poziomie Athlonów II x3/x4, a karta jest około cztery razy szybsza od GT 520.
A gdybym do tamtego zestawó dokupił karte NVIDIA GEFORCE GTX260 1792MB to było by dobrze?
 
Też byłoby OK, karty są na podobnym poziomie (inna kwestia czy cenowo by się to opłacało). Jaki zasilacz siedzi w tamtym zestawie (marka i model, samo xxx W nic o nim nie mówi)?
 
mam dość nietypową sprawę mianowicie swojego phenoma II X4 840 podkręciłem na 3.9 GHz, jakimś cudem odblokowałem L3 czy mógłbym zrobić coś jeszcze aby poprawić jego osiągi
 
Mikel said:
Też byłoby OK, karty są na podobnym poziomie (inna kwestia czy cenowo by się to opłacało). Jaki zasilacz siedzi w tamtym zestawie (marka i model, samo xxx W nic o nim nie mówi)?
ZASILACZ 400W

post 2:

Chciałem spytać jeszcze czy ten spzęt będzie dobry http://allegro.pl/wyprzedaz-komputer-pc2-aqua-h550550e-nfs-casual-i2521457181.html

scalam posty
proszę nie pisać posta pod postem, zamiast tego jest opcja "edytuj" - jeśli nie wiesz, jak jej używać, przeczytaj samouczek
szypek
 
@Gerald014:
Marka i model to podstawa, te 400 W oznacza że na 99,99% jest to szajs zasilaczopodobny.
Co do sprzętu - nie jest dobry. Stara platforma, wolna karta graficzna (choć i tak o jakieś 60% szybsza od GT 520), większość części nieznana.
 
Ostatnie pytanie co do sprzętu:Athlon II X2 4400e 2 x 2,7 GHz 2MB Cache,ATI RADEON HD4850 1GB ,4GB RAM,Zasilacz LOGIC 520W PFC 3xSATA.
 
Jak po drodze nie pójdzie z dymem. I raczej ze średnimi byłbym tu ostrożny (głównie ze względu na procesor).
 
W tej cenie x4 965, ale w Twoim wypadku (x4 840)taka zmiana jest kompletnie nieopłacalna. Poza tym na Twoim miejscu wolałbym się zaopatrzyć w prawdziwy zasilacz.
 
Chciałem spytać czy dobry jest Procesor Intel Pentium 2x 2,80 GHz/ 2MB cache /800 LGA-775/ 64 bity.
 
@Gerald014:
Nie i prawdę mówiąc nigdy nie był. Pentium D (rzeczony model to D820)to dwa zespawane Pentium 4. Od dwujajowców o architekturze Core sporo odstają. Dziś są zabytkiem muzealnym.
Wybacz, ale wątpię byś złożył za 1500 zł zestaw dużo lepszy od mojej propozycji z poprzedniej strony.

PS. Następne tego typu pytania możesz wysłać mi na PW.
 
Ściągnąłem wiedźmina aby sprawdzić czy da się zagrać. Najniższe detale i najniższa rozdzielczość, nie tnie się, ale wraz ze zmniejszaniem rozdzielczości nie widać żadnych podpowiedzi, nazw itp. itd. ; x
 
Witam, mam problem z płynnością gry - wyciągam śmieszne 10 FPSów na minimalnych ustawieniach. Gra jest kompletnie niegrywalna. Jeszcze rok temu, gra smigała na średnich detalach, całkiem płynnie - tylko, że wtedy miałem znacznie gorszy sprzęt. Podejrzewam, że to wina ER.

Komputer:

Windows 7
i5 - 2500k, 3.30GHz
RAM: 8 GB
Dysk SSD 120GB
GF 8800 GT

Jakieś sugestie?
 
Gerald014 said:
jaki lepiej kupic procesor intel dual core? czy amd phenom x4 ?

To tak, jakbyś zapytał, czy lepszy jest samochód zielony, czy niebieski. Powiedz, ile masz kasy, co masz już pod maską i do czego (oprócz grania oczywiście), potrzebujesz komputera. Ktoś Ci pomoże. :)

Gerald014 said:
Witam, mam problem z płynnością gry - wyciągam śmieszne 10 FPSów na minimalnych ustawieniach. Gra jest kompletnie niegrywalna. Jeszcze rok temu, gra smigała na średnich detalach, całkiem płynnie - tylko, że wtedy miałem znacznie gorszy sprzęt. Podejrzewam, że to wina ER. Komputer: Windows 7 i5 - 2500k, 3.30GHz RAM: 8 GB Dysk SSD 120GB GF 8800 GT Jakieś sugestie?

Tak, wymień prehistoryczną grafikę. Ogólnie nie wiem, skąd ona się wzięła w tej konfiguracji. Szczerze.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom