Problemy sprzętowe, z wydajnością / pytania o upgrade sprzętu - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Witam wszystkich, skoro to temat o wydajnośći to chciałbym Was zapytać jakie ustawienia byście mi polecali..brałem autowykrywanie i pokazuje mi minimalne, ale..ustawiam na wysokie (z wyłączonym rozmywaniem) i gra działa płynnie z lekką przycinką w kilku miejscach. Jeśli możecie to podajcie na jakichś ustawieniach komforotwo by mi się grało bez przycinek i tak dalej, będę wdzieczny. Sorry jeśli coś źle podam.

Procesor - Intel Core 2 Quad Q8200 2,33 GHz.
Karta graficzna - Nvidia Geforce 9600 GT 1GB.
Pamięć - 2GB.
Płyta główna - G43Twins Full HD.

Jak trzeba coś jeszcze podać to piszcie.

Ustawienia na, których obecnie gram:



EDIT: dzięki za szybką odpowiedź..
 
Podczas grania jeżeli mi się na chwile wiesiek 2 e.e. przytnie to później działa w klatkach 10-15. Natomiast średnio mam przedział 40-50 klatek no ale jak się na chwile przytnie to później jakiś błąd mimo że gra dalej ruszy ale w ilości 15 klatek max :\ ma to ktoś jeszcze prócz mnie? Dodam że wyłączenie i włączenie ponownie gry nie wystarcza, muszę ponownie kompa uruchamiać.
Edit 1. Np teraz, kupuje schemat na solidne sukno w Vergen i nagle gra sie zacina, klikam ctr alt delete i gra znów chodzi ale mając 12 klatek...
 
Witam, mam małe pytanie. Otóż parę dni temu zakupiłem Wiedźmina 2 Edycję Rozszerzoną, chociaż przeszedłem już wcześniej Wiedźmina 2 w wersji 2.0.
Po pierwsze przy moim "cudownym" internecie mobilnym ściągałbym to 3 dni, po drugie czego się nie robi dla polskiego przemysłu, zwłaszcza gier kompuerowych :).
No i jest mały problem. Wcześniej grę przeszedłem na maksymalnych detalach z wyłączonym antialiasingiem i ubersamplingiem. Żadnych problemów z płynnością, zawsze około 40 - 80 klatek, no miód po prostu.
Teraz musiałem wyłączyć efekt mokrych powierzchni, ubersampling, antialiasing, ustawiłem tylko duży budżet na tekstury, wyłączyłem głębię pola w cutscenkach i ustawiłem normalną odległość rysowania szczegółów ( nawasem mówiąc to trawa na ten przykład pojawia się dopiero 10 cm przed bohaterem, co szczególnie mnie razi ).
Co do liczby klatek - no niby jest płynnie, ale często zwalnia, tu i tam chrupnie, a początek 2 rozdziału, spoiler: [ wiecie, bitwa upiorów ] - 20 klatek przez cały czas. A w wersji 2.0 byłem wręcz zdziwiony, że gra wygląda po prostu obłędnie, a w ogóle nie zwalnia.

Wiem, że trochę marudzę, ale po prostu strasznie mnie to razi, mam takiego rodzaju przekleństwo, że potrafię zauważyć różnicę pomiędzy 15, 25, 30 a 60 klatek. I właśnie 40 - 60 to dla mnie granica płynności. I doskonale widzę gdy gra gubi klatki i zwalnia, nawet z 60 na 50 klatek.

Oto mój komputer: Intel Core i5 2500k, kręcony na 3,7 GHz, GeForce GTX 570, 8 GB RAM, Windows 7 64 bitowy.
Sterowniki oczywiście najnowsze, 3D Vision usunięte. Komp czyściutki, naprawdę zero wirusów czy jakichkolwiek śmieci. Procesów mam 28, użycie pamięci 10 % przed grą. Nie przegrzewa się, po paru godzinach gry maksymalna temeratura to 70 stopni dla karty i 50-60 dla każdego z rdzeni. A średnia to odpowiednio 55 i 40.

Jest jakiś sposób żeby to naprawić? Albo czy będzie to naprawione w jakimś patchu?
 
Witam wszystkich mam problem W2 mianowicie problemy z grafiką bo gra się tnie na najniższych ustawieniach moja karta graf ATI Radeon HD 3450 .Kilka dni temu była wymieniana z powodu awari :płyta gówna pamięć procesor na Procesor Intel Pentium 2.80GHz ,Pamięć DDR3 2GB 1333MHz ,Płyta ASRock G41M-VS3 I niema żadnej różnicy plisss o pomoc
 
jakubs135 said:
Witam wszystkich mam problem W2 mianowicie problemy z grafiką bo gra się tnie na najniższych ustawieniach moja karta graf ATI Radeon HD 3450 .Kilka dni temu była wymieniana z powodu awari :płyta gówna pamięć procesor na Procesor Intel Pentium 2.80GHz ,Pamięć DDR3 2GB 1333MHz ,Płyta ASRock G41M-VS3 I niema żadnej różnicy plisss o pomoc

Po prostu Twoja karta graficzna jest bardzo słaba. Nie powiem Ci, czy choć spełnia minimalne wymagania, ale do tej granicy niedaleka droga. Zwłaszcza, że po ER bywają częstsze problemy z wydajnością.
 
Witam

Athlon X2 3800, 4850 512MB, RAM 3,5GB 667mhz, WXP SP3, Catalyst 12.6, 21 + 19 FPS.
Sprzęt bez OC.

Pozdrawiam
 
mturkowski90 said:
Gram na takich detalach:

ust. usunąłem

Gra wyciąga 19-23 fps

Nawet gdy ustawię rozdzielczość na 1024x768 i dam ustawienia minimalne to gra też spada do około 20 klatek. No i oczywiście grafika wygląda koszmarnie... Z żadną grą nie miałem takiego problemu, z nowości niech będzie Max 3, działał praktycznie idealnie na full detal

POwiedzcie też jaką konfigurację polecacie na przyszłość ? Tak żeby Wiedźmin2 na full detalach śmigał ale żeby też now idące gry ładnie działały.

Pozdrawiam, Michał

Zobacz mojego posta wyżej z moim konfigiem i sprzętem. Nie narzekam, a gra wygląda świetnie.

Pozdrawiam
 
Witam
Mam problem o którym pisano już kilkakrotnie na forum.
Za wolno "chodzi" myszka na ekranie. Uniemożliwia mi to normalną grę a w szczególności przejście Kejrana.
Moja karta to Nvidia GeFOrce9600M GS sterownik 306.23 Filtrowanie anizotopowe pod kontrolą aplikacji.
Gdy kupowałam grę to przeczytałam, że minimalne wymagania to Nvida 8800.
Czy znane jest jakieś rozwiązanie tego problemu?
Nie mam kasy na poprawianie sprzętu a w obecnej sytuacji czuję, że wywaliłam pieniądze w błoto kupując Wiedźmina 2.
Bardzo proszę o pomoc.
Poniżej szczegóły mojego systemu:
Microsoft Windows 7 Home Premium 32-bit (6.1, Build 7601) Service Pack 1 (7601.win7sp1_gdr.120330-1504)
Wersja 6.1.7601 Service Pack 1 Kompilacja 7601
Typ systemu X86-based PC
Procesor Pentium(R) Dual-Core CPU T4200 @ 2.00GHz, 2000 MHz, Rdzenie: 2, Procesory logiczne: 2
Zainstalowana pamięć fizyczna (RAM) 3,00 GB
Całkowita pamięć fizyczna 2,47 GB
Dostępna pamięć fizyczna 1,28 GB
Całkowity rozmiar pamięci wirtualnej 4,93 GB
Dostępna pamięć wirtualna 3,60 GB
Obszar pliku stronicowania 2,47 GB
 
NVIDIA GeForce 8800 GS
Specyfikacja techniczna
Producent NVIDIA
Rodzina 8
Nazwa GeForce
Model 8800
Symbol GS
Nazwa kodowa g92
Jednostki cieniujące 96
Taktowanie rdzenia 575 MHz
Taktowanie shaderów 1460 MHz
Taktowanie pamięci 850 MHz
Rozmiar pamięci 384 MB
Typ pamięci DDR3
Magistrala 192 bit
Liczba rdzeni 1
Technologia 65 nm
DirectX 10
Shader model 4.0
TDP 0 W
Taktowanie pamięci (efektywne) 1700 MHz
Przepustowość pamięci 39.8 GB




NVIDIA GeForce 9600M GS
Specyfikacja techniczna
Producent NVIDIA
Rodzina 9
Nazwa GeForce
Model 9600M
Symbol GS
Nazwa kodowa NB9P-GE
Jednostki cieniujące 32
Taktowanie rdzenia 430 MHz
Taktowanie shaderów 1075 MHz
Taktowanie pamięci 800 MHz
Rozmiar pamięci 1024 MB
Typ pamięci DDR3
Magistrala 128 bit
Liczba rdzeni 1
Technologia 65 nm
DirectX 10
Shader model 4.0
TDP 38 W
Taktowanie pamięci (efektywne) 1600 MHz
Przepustowość pamięci 25 GB/s


GF 9600 M jest kartą dla laptopów, więc pomimo wyższego oznaczenia niż GF 8800 jest od niej słabszy.
 
Witam wszystkich :)

Sprzęt:
Intel Core i5 2500k
RAM 8GB Corsair 1600Mhz
GeForce GTS 450
Windows 7 64 bit

OK, zdaję sobie sprawę, że karta jest słaba, a rozdzielczość 1920x1080 (natywna monitora) to sporo. Z drugiej strony karta spełnia spokojnie minimalne, reszta sprzętu znacząco przewyższa zalecane wymagania. A więc wszystko powinno w miarę dobrze działać.

Program do konfiguracji był chyba tego samego zdania, bo zaproponował mi ustawienia wysokie. Dla pewności zredukowałem cienie do średnich, wyłączyłem bloom, v-sync i przeróżne głębie ostrości, wszedłem do gry i odpaliłem arenę.

Baaardzo niemiło się rozczarowałem, widząc, że Fraps pokazuje mi kompletnie niegrywalne 15 fps, w porywach do 20.
Poprzedni komp, mający 2GB RAM i jedynie Core2Duo miałem wrażenie radził sobie lepiej, a przynajmniej tak samo. Zmniejszenie ustawień do minimalnych zwiększyło ilość klatek o 2-3 (sic!) a redukcja rozdzielczości spowodowała podobną zmianę. Czyli na minimalnych i znacznie mniejszej rozdzielczości miałem 20-25 klatek. Koszmar.

Teraz pytanie brzmi, co jest nie tak. Kartę planuję wymienić w najbliższym czasie, ale chwilowo nie mam funduszy, zresztą teoretycznie powinno to działać w miarę nieźle nawet na tej karcie.

Ze sterownikami już się bawiłem, 3D vision powyłączałem, kombinowałem z różnymi wersjami sterownika itd. Nic to nie zmieniło.
Przyznam, że jestem w kropce. Jeżeli ktoś ma pomysł, co jest nie tak, to będę bardzo wdzięczny :).
 
Powinno na tym sprzęcie śmigać, fakt. Nie masz przypadkiem ubersamplingu, SSAO albo AA włączonych? Podrzuć screena z ustawieniami grafiki dla pewności.
 
Może to zabrzmi trochę naiwnie;) , ale mam nadzieję, że masz świadomość iż FRAPS zjada sporo FPS-ów. Uruchom grę bez niego. I jaki patch?
 
Bez włączonego FRAPSA wiele lepiej nie jest. Akurat przy tak niskiej ilości klatek, widać, że grze brakuje płynności nawet niewyszkolonemu oku jak mojemu :D.
Patch 3.2 (Edycja Rozszerzona). System mam czysty, instalowałem go na nowy dysk 3 dni temu.
Na ustawieniach poniżej:


Chodząc po pomieszczeniu areny + dialogi miałem 17-20 klatek, walcząc na arenie było to samo i to przy tych pierwszych falach, gdzie wrogów jest kilku.
 
Ustawienia są OK, powinno śmigać płynnie - może nie na maksymalnych, ale jednak. Dziwne.
 
Najdziwniejsze jest w sumie to, że nie ma wielkiej różnicy między minimalnymi a wysokimi.
No i fakt, że sama gra proponuje wysokie ustawienia.
No nic, popatrzę, jak to wygląda w innych grach. Ewentualnie pozostanie mi wymienić tę kartę graficzną nieco wcześniej niż planowałem.
Może to jednak kwestia sterowników/czegoś działającego w tle, jakiś dziwnych ustawień itd.
 
A co działa w tle? Wiesz, przeglądarki, antywiry, inne takie? Może coś ma uruchomiony jakiś wyjątkowo ciężki proces? I jak poza grą zachowuje się komputer? Śmiga jak powinien? Czy może trochę muli? Może coś aktualizuje np?

Drugie pytanie. Próbowałeś przeinstalować? Zawsze mogło się coś stać po drodze...

EDIT: O, widzę że sam na to wpadłeś. Bystra bestia. ^^
 
CryingJester said:
Najdziwniejsze jest w sumie to, że nie ma wielkiej różnicy między minimalnymi a wysokimi.
Nieee, to akurat dość typowe dla W2 - ot, taka cecha szczególna gry (a w zasadzie silnika na niemowlęcym etapie rozwoju) ;)
CryingJester said:
Może to jednak kwestia sterowników/czegoś działającego w tle, jakiś dziwnych ustawień itd.
Nie wiem, czy coś znajdziesz, ale w sumie zachęcam do grzebania, zwłaszcza, jeśli w miarę orientujesz się w temacie. Szkoda byłoby wymieniać sprzęt tylko z powodu jednej gry, zwłaszcza że - jak mówię - forumowicze bez problemu grali sobie na GTS450 (patrz: pierwszy post tego tematu)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom