Wiedźmin 3 muli, a raczej nie powinien

+
Cześć! Przychodzę z takim problemem - mam na wieśku przegrane 48h, ostatnio znowu chciałam pograć, ale gra okazuje się totalnie niegrywalna, wszystko się tnie i muli + mam bardzo wysokie zużycie procesora graficznego (oscyluje cały czas w okolicach 100%).
Co ciekawe wczoraj po podobnym problemie, kiedy już nie wiedziałam co robić, zmieniłam wszystkie ustawienia na najniższe i wykasowałam stare zapisy gry, gra zaczęła chodzić zupełnie płynnie. Dzisiaj jednak problem znowu powrócił i niestety nie chce odejść. Bardzo proszę o pomoc!
* w załączniku obraz z menadżera zadań
** prosiłabym bardzo też o tłumaczenie "jak krowie na rowie", bo niestety w kwestiach informatycznych nie jestem zbyt biegła :)

procesor: Intel Core i5-7300 HQ CPU
RAM 16 GB
64-bitowy system operacyjny
240 GB SSD
GeForce GTX 1050
 

Attachments

  • zrzut, wiedźmin.png
    zrzut, wiedźmin.png
    1.2 MB · Views: 71
Zainstaluj starsze sterowwniki
Raczej nie tu jest pies pogrzebany - ja się zastanawiam, czy gra nie próbuje się uruchomić na zintegrowanej karcie graficznej. Kliknij skrót do gry prawym klawiszem myszy i z menu wybierz "Uruchom z procesorem graficznym Nvidia" (to samo można ustawić w Panelu sterowania Nvidia - ikonka koło zegarka). Jeśli grę uruchamiasz przez Galaxy, to musisz najpierw odnaleźć plik uruchamiający Wiedźmina 3 - najprawdopodobniej będzie on w lokalizacji C:\Program Files (x86)\GOG Galaxy\Games\The Witcher 3 Wild Hunt GOTY i będzie się nazywał Launch The Witcher 3 - Wild Hunt - Game of the Year Edition (to właśnie jego musisz kliknąć prawym klawiszem).
Oczywiście jeśli to nie jest wina tego, że gra chce się uruchomić na zintegrowanej karcie graficznej, to ta porada nic nie da, ale od czegoś trzeba zacząć.
Zastrzegam, że piszę z pamięci, bo sam obecnie siedzę na desktopie który nie ma zintegrowanej karty graficznej.
 
Top Bottom