Wszystko o Batmanie (i uniwersum DC)

+
No że niby nie będzie kolejnych team upów w Lidze Sprawiedliwości itp. Ja to zrozumiałem że wszystko znowu idzie do kosza, i znowu rebootują Batka, Supka, WW i resztę.
A tutaj news że Rock namówił ich na to by Heniek powrócił, i że będą się bić.
 
No że niby nie będzie kolejnych team upów w Lidze Sprawiedliwości itp. Ja to zrozumiałem że wszystko znowu idzie do kosza, i znowu rebootują Batka, Supka, WW i resztę.
A tutaj news że Rock namówił ich na to by Heniek powrócił, i że będą się bić.

Po "sukcesie" JL, stwierdzili, że nie będą już kładli takiego nacisku na "teamupy" i bezpośrednie łączenie wszystkich filmów. Innymi słowy, każdy projekt będzie szedł swoją naturalną drogą i postacie z innych mogą ale nie muszą się pojawiać. Nigdy nie było mowy restartowaniu postaci (może poza supciem, ale to już zamknięty rozdział), w jednym z nowszych projektów tj. Peacemakerze pojawiła się cześć składu filmowego JL.

Teraz dzięki zmianie władzy i naciskom Skały, całość znów zaczyna sie rozpędzać, zobaczymy gdzie pojedzie.
 
Last edited:
Po "sukcesie" JL, stwierdzili, że nie będą już kładli takiego nacisku na "teamupy" i bezpośrednie łączenie wszystkich filmów. Innymi słowy, każdy projekt będzie szedł swoją naturalną drogą i postacie z innych mogą ale nie muszą się pojawiać. Nigdy nie było mowy restartowaniu postaci (może poza supciem ale to już zamknięty rozdział), w jednym z nowszych projektów tj. Peacemakerze pojawiła się cześć składu filmowego JL.
Ok, dzieki za wytłumaczenie mi tego, i wyprowadzenie z błędu.
 
Przeddzień upłynięcia terminu który wyznaczył Gunn względem ogłoszenia wizji i przyszłości jego DCU, Dave Bautista chyba nieco się wygadał i zdradził, że będzie to kompletny reboot uniwersum z młodszymi aktorami.

I think for the DC Universe to be revived, you need to start from scratch, and I think you need to start with younger actors,

Do tego, niestety uważa, że jego szansa na zagranie Bane'a minęła.

You need to start to plan for the next 15 years, and I just don't think you can do that with me. And I understand that. And, also, I have to say that I appreciate that because I don't want to play a character that I can't bring justice to it. I don't think at this point in my career that I can bring justice to Bane anymore. I just don't know if I could handle the physical part, and I don't think I would have the longevity to plan ahead for films. So, I just don't know if I'd be that guy.
 
Może się mylę, ale czy Bautista coś nie wspominał, że kończy z filmami superbohaterskimi po GotG3 ?

Kończy z Draxem i MCU. Przez kilka lat aktywnie starał się o rolę Bane'a w DC, nawet osobiście odwiedzając siedzibę studia. Jednak jak widać według nieco okienko na zagranie tej roli się zamknęło.
 

  • Booster Gold - klasyczna ponoć kultowa postać z DC, facet przenosi się przeszłość i udaje superbohatera.
  • Swamp Thing - mroczny horror
  • Paradise Lost - serial o losach amazonek na ich wyspie przed narodzinami Wonder Woman, w stylu Gry o tron.
  • The Authority - mniej znana ekipa superboohaterów, używających ekstremalnych środków do "naprawienia" świata, ma pokazać odcienie moralnej szarości w świecie DC
  • Green Lantern - nowa wersja serialu w stylu Detektywa, głowni protagoniści, to Hal Jordan i John Stewart. Zasadniczo historia o kosmicznych gliniarzach chroniących swój rejon kosmosu, w którym jest Ziemia.
  • Amanda Waller - spinoff SS
  • Superman: Legacy - nowy start dla młodszej wersji Supermana i właściwy start nowego DCU.
  • Creature Commandos - animacja, ekipa stworków walcząca z nazistami, scenariusz napisał Gunn, ma być 7 odcinków.
  • The Brave and the Bold - nowy film o Gacku, ma opowiadać o losach Batmana i Robina, który jest jego synem Damianem, ma być początkiem bat-rodzinki
  • Supergirl: Woman of Tomorrow - ta wersja postaci jest bardziej hardcorowa niż standardowa, ze względu na swoją traumatyczną przeszłość.

Tak w skrócie wygląda lista filmów, które wyjdą w najbliższych latach w nowym DC po restarcie uniwersum jakie zafunduje nam Flash.

Uniwersum na wzór faz z MCU będzie miało rozdziały, pierwszy nazywa się Bogowie i Potwory.

Filmy i seriale mają być zróżnicowane tematycznie i dopracowane scenariuszowo, by uniknąć zmęczenia gatunkiem superbohaterskim.

Postacie mają swobodnie przechodzić z animacji do wersji aktorskich i z powrotem, i jeśli to tylko możliwe, głosu postaci ma użyczać aktor, który gra daną postać w wersji aktorskiej.

Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller i Zachary Levi, jeśli chcą mogą wrócić do swoich ról.

Nowy Batman nie będzie grany przez Afflecka.

Będzie wyraźne rozgraniczenie między filmami ze wspólnego uniwersum, a projektami pobocznymi, które otrzymają specjalną etykietę elseworldów.

Seriale mają jakością wykonania nie ustępować filmom.
 
A mnie trochę smuci fakt, że DC zwraca się w kierunku "uniwersum".

Znaczy się rozumiem celowość tego zabiegu, od strony twórców, ale dotąd DC było taką fajną odskocznią (chociaż różnie było z jakością) od Marvela, gdzie WSZYTSKO MUSI BYĆ POŁĄCZONE.



DC raczej stanowiło takie niezależne bańki w ramach jednego uniwersum - nieco poważniejszego i mroczniejszego podejścia do super bohaterów.
A teraz bezpowrotnie się to zmienia (poza tymi kilkoma projektami, które będą niejako wygaszeniem starej epoki).

Smuteczek ...
 
Ja to zrozumiałem w taki sposób, że uniwersum nie będzie przekreślać innych filmów tylko będą one należeć do elseworld. Ich produkcja ma jedynie, albo aż, zależeć od oceny.

Patrząc na cały ten plan zaczynam rozumieć dlaczego Flash jest tak ważny w filmach DC i dlaczego nie chcieli go skasować mimo tylu ostatnich kontrowersji wokół Ezry. Wyglada na to, że film ten rozdzieli stare produkcje, jako odrebne światy, od nadchodzącego uniwersum i uporządkuje całość. Jest to więc ważny punkt dla DC dla dalszej rozbudowy kolejnych produkcji. Wcześniej można było się tego domyślać, teraz jest to bardzo widoczne.
 
Tego dowiemy się dopiero po premierze. Trailer wygląda dobrze.

Tragedia czy nie, ten film jest najważniejszy dla uniwersum DC od czasów chyba Man of Steel. Reset, nowe rozdanie, nowa rzeczywistość.

Trzymam kciuki.
 
Średnio mi się to podoba przez te całą aferę wokół Ezry, plus czytałem w leaku o czym ma być fabuła tego filmu, i ciężko jest mi uwierzyć, że może to wypaść dobrze.

Nie mniej, skłamałbym mówiąc, że nie cieszy mnie widok Kaetona.
 
Batman Keatona strasznie, ale to strasznie nie pasuje do tego typowego DC CGI pierdolnika jakim z upodobaniem twórcy raczą nas enty film z rzędu. Szkoda.
 
Średnio mi się to podoba przez te całą aferę wokół Ezry

Myślę, że sytuacja z Ezrą w ogóle tworzy aurę niezręczności wokół filmu i w stu procentach rozumiem negatywne reakcje z tym związane. Jednak sam film, to kilkusetmilionowa inwestycja, praca setek ludzi i poza tym wszystkim, ekstremalnie ważna historia dla przyszłości uniwersum. Więc nie może nie pojawić się w kinach.

plus czytałem w leaku o czym ma być fabuła tego filmu, i ciężko jest mi uwierzyć, że może to wypaść dobrze.

Nie trzeba leaku, kiedy trailer praktycznie w całości zdradza nam o czym będzie fabuła, ba jest to sytuacja o tyle dziwaczna, że de facto znamy już teraz konkluzje filmu (nowa, zresetowana rzeczywistość i przejście z DCEU do DCU Gunna).

Całość ewidentnie uderza w główne punkty komiksu Flashpoint, ale ze zmienionymi szczegółami i uczestnikami, co paradoksalnie jest bardzo zgodne z konceptem multiwersum, można to nawet nazwać alternatywnym dla komiksowego flashpointem dziejącym się na innej ziemi niż komiksowa.

I tak główny konflikt i zagrożenie, zostało zmienione z wojny Atlantydy z Themyscirą, na atak Zodda i braku metaludzi mogących stawić mu opór. Kapsuła Kal-Ela została odnaleziona przez rząd, nie Kentów, chudy, słaby, izolowany, bez dostępu do słońca Superman, został zastąpiony przez Karę. Współpraca Barrego z Batmanem Thomasa Wayne'a, została zastąpiona współpracą z Batmanem Keatona. Zgadza się również motyw powtarzania eksperymentu, który dał Flashowi jego moce.

Nie mniej, skłamałbym mówiąc, że nie cieszy mnie widok Kaetona.



Keaton to wciąż mój ulubiony Gacek.
 
Top Bottom