Zmiana Spritów przycisków z pada xbox na ps4

+

Bekon

Forum veteran
Jak w temacie czy choć raz ktoś może zmusić steam do dodania opcji gdzie domyślnie można zmienić cholerne przyciski z kontrolera xbox na ps4 nie zawsze ludzie używają xboxa do gier, czy wiedzmin posiadając przecież wersje na ps4 nie może mieć w opcjach zmiany tylko wyglądu przycisków podmiana kilku "spritów". Tak by mimo że steam emuluje używanie kontrolera xbox mógł bym zmienić wygląd przycisków z RB i RT na R1 i R2 kwadrat zamiast A i trójkąt zamiast B? Czy to aż takie trudne dać nam wybór tego jak chcemy by przyciski w UI wyglądały? Napisałem o tym do Steam dawno temu ale jak zwykle mają wszystko w dupie. I można sobie pisać.

W kilkunastu grach samodzielnie wymusiłem wyświetlanie właściwego kontrolera. Bo o dziwo gra miała wbudowane wersje konsolowe również na steam. Ale emulowanie kontrolera i ukrywanie xboxa steam jest uciążliwe. Łatwiej było by po prostu w opcjach wiedzmina3 wybrać opcję: pokaż przyciski kontrolera jako PS4.
Czy nikt nie może po prostu dodać 12 spritów przycisków zmieniających tylko wygląd przycisków w UI na wybrany kontroller bez jakichkolwiek innych zmian?
Tym bardziej że już istnieje wersja ps4?

Po prostu chce zamienić 12 obrazków kontrolera xbox na 12 obrazków z ps4 lub innych... Czy to aż takie trudne dodać jedną linijkę w skrypcie by wczytał plik ps4 ui zamiast xbox ui?

Nigdy nikt nie pomyśli że pad na kablu nie emuluje się właściwie, niektóre gry wykryją wersję kontrolera, ze względu na to są podpięte przez bluetooth czy na kablu. Łatwiej było by o implementacje do cholernego steam możliwości podmiany spritów w każdej grze, wystarczy do debilnego xinput dodać 12 obrazków które ze względu na ustawienia użytkownika wyświetlą właściwe dla wyboru przyciski kontrolera. Nikt mi nie powie, że to jest trudne. Bo to nie prawda, Zmieniłem tak Detroid Become Human, Mortal Kombat X i kilkanaście innych gier, używając zewnętrznych aplikacji. Dlaczego do diabła, nikt nie wpadnie na pomysł bym mógł sobie wybrać co ma być wyświetlone lub nawet wczytać własny plik z wyglądem przycisków i w ustawieniach wybrać custom user UI button_controller_file.xxx

Czy to aż takie trudne podmienić kilka obrazków, wczytując do gry plik 02 zamiast 01 03 04.... zawierający sprajty z przyciskami?
I z listy rozwijanej w opcjach wybrać kontroler jaki ma być wyświetlany w UI gry?

 
Last edited:
Top Bottom