Wiedźmin na kartach komiksu

+

Wiedźmin na kartach komiksu

  • Wiedźmin (Parowski & Polch)

    Votes: 4 9.1%
  • Racja stanu (Gałek & Klimek)

    Votes: 12 27.3%
  • Dom ze szkła (Tobin & Querio)

    Votes: 9 20.5%
  • Killing Monsters (Tobin & Bertolini)

    Votes: 1 2.3%
  • Dzieci Lisicy (Tobin & Querio)

    Votes: 2 4.5%
  • Rachunek sumienia (Gałek & Klimek)

    Votes: 2 4.5%
  • Wszystkie były słabe...

    Votes: 14 31.8%

  • Total voters
    44
Dotarł, przeczytałem po polsku i podtrzymuję opinię, że to jak do tej pory najlepszy komiks od Dark Horse ("Racja Stanu" wciąż na moim pierwszym miejscu). Miło czytać o jaskółczym zielu i szytnaćcach, a pod tekst podkładać sobie bez trudu głos Jacka Rozenka. Być może klimat "Domu ze Szkła" oraz "Dzieci Lisicy" (który uważam za najsłabszy z czterech dużych tomów) bardziej mi odpowiadał, ale jakość rysunków i fabuła stoją w "Córce Płomienia" na wyższym, według mnie, poziomie.

Jeden solidny zgrzyt jaki mam, to

cofnięcie Jaskra w rozwoju. Na powrót jest tym, kim był w W1 i W2. Cały jego, krótki bo krótki, arc postaci z W3, w którym dojrzewa, zaczyna się ustatkowywać, wiąże się z Priscillą i wygląda na naprawdę zaangażowanego, tutaj zostaje zanegowany w trzech dymkach. Można to było inaczej rozwiązać.

8/10, świetna robota, mam nadzieję, że się sprzedał, chcę więcej.

Moim marzeniem byłby komiks z Ciri po wydarzeniach z Pani Jeziora. Kamelot, Galahad, Dziki Gon, Avallac'h... Ale wezmę wszystko, co REDzi dostarczą :D
 
Ale wezmę wszystko, co REDzi dostarczą
No ja chyba jednak nie wezmę, czy to z powodu wspomnianego przez Ciebie Jaskra, czy to trójkowego Eredina :p ale tak, dopóki scenarzyści komiksów trzymają się prostych historii jest spoko.
 
Solidna historyjka, nie powiem. Pewnie dzieje się jeszcze przed Krwią i Winem, bo dlaczego Geralt miałby latać po bagnach za biesami, skoro w winnicy wina powinien pilnować. Pewnie nie tylko ja zostałem zmylony tym wampirem za oknem i myślałem że cała intryga będzie się dziać wokół białogłowy z obrazka, która mogłaby być tytułową "Córką Płomienia". Zostanawia mnie jednak co Yen robi w Kovirze.. Z tego co pamiętam to Triss chciała tam jechać, nie Yen.
Może się autorkom pomyliło coś.
 
Last edited:
Mnie przywodzi na myśl okładki książek z serii Vampire Hunter D :)

 
Meh, czerwiec. Wolę już podejście Panżeja jak z Sezonem, zapowiedź na dwa tygodnie przed premierą :p
 
Mi się też podoba, okładka jest dosyć... spirytualistyczna? Jeżeli komiks zostanie narysowany w podobnym klimacie, to go polubię :p
 
Miał być w czerwcu, wyszedł wczoraj, i już mogę stwierdzić, że nawet jeśli nie będzie to najlepszy komiks z uniwersum Wiedźmina (szansę na to ma), to na pewno będzie jednym z najmniej sztampowych i jednym z najświeższych, najbardziej oryginalnych pomysłów.
Na razie zapowiada się coś, co bardzo lubię, czyli droga>cel, z przesłankami dotyczącymi stanów wewnętrznych bohatera, które czytelnik na swój sposób może interpretować.
Końcówka może wskazywać bardziej utartą ścieżkę dla przyszłych zeszytów, ale myślę jednak, a może raczej mam nadzieję, że kolejne części będą spójne klimatem i tematem z pierwszym.

Plus Geralt ma białe brwi na jednym kadrze ze zbliżeniem, więc w ogóle 10/10 :D Aczkolwiek same rysunki są co najwyżej poprawne jakościowo, niemniej jednak dobrze budują klimat (podobnie jak w Domu i w Dzieciach).

Bardzo jestem ciekaw co będzie dalej :)
 
W sumie, patrząc jak była narysowana Córka Płomienia, nie miałbym nic przeciwko gdyby Dark Horse zamiast robić oddzielne historie, po prostu przeniósł by całą sagę na komiks, albo chociaż wszystkie opowiadania.
 
patrząc jak była narysowana Córka Płomienia
No nie no, Córka była narysowana poprawnie, ale niespecjalnie ciekawie. Dużo lepszy styl to ten co pokazał @PATROL wyżej, jak również "Racja stanu" (aczkolwiek tu zależy sporo od kolorysty, bo "Rachunek sumienia" pomimo tego samego rysownika miał innego kolorystę i wyszedł kiepskawo).
 
No nie no, Córka była narysowana poprawnie, ale niespecjalnie ciekawie.
Lepsze to niż nic. Chyba każdy wiedźmiński komiks był okropnie rysowany poza może Racją Stanu, "Córka..." ma przynajmniej akceptowalny styl.
@5ander5
 
Jak zabierać się za adaptację Sagi to sorry, wolę coś bardziej jakościowego niż rysunki z Córki :p Nie udawajmy, że Redów czy Czarnego Konia nie stać na porządnych rysowników.
 
Top Bottom