Cyberpunk 2077 - sugestie i życzenia

+
Co byłoby fajne i zwiększyło grywalność gry??

MOJE RADY . CO ZROBIĆ ABY GRA BYŁA HITEM ?? NO TO POWIEM !!

1. Rzeczywiście pełnowymiarowy świat, gdzie będziemy mogli poruszać się po drapaczach chmur, lądować w biurach wierzowcow przebijając się przez okna, skakać z wieżowców (Kto pamięta scenę ze Star Wars, gdzie Anakin w pogoni za mutantem skacze z pojazdu i spada w przepaść pomiędzy licznymi pojazdami - w ruchu "ulicznym". Gry dzisiaj, szczególnie sandboxy wydaja "jednopiętrowe", jak płaszczyzna nie ma w nich tej 3 wymiarowości - miasto jest idealne aby oddać te glebie.

2.Fakt ze będą "enhancementy" ciała sprzyja bardzo wiarygodności takiego rozwiązania, gdzie bohater powinien moc spaść z dużej wysokości i połamać się, ale nadal przeżyć i być w stanie doczołgać w bezpieczne miejsce; przebić przed ścianę uderzeniem reki jeśli ma do tego predyspozycje czy tez zostać potraconym przez pojazd i nie zginąć!

2. Gęsty ruch uliczny pojazdów napędzanych grawitacyjnie, pościgi samochodowe, miasto tętniące życiem (na ile pozwolą na to wymagania sprzętowe - można by ustawiając wymagania graficzne uzależnić, czy będzie gęsto na ulicy, czy nie - dla tych ze słabszym sprzętem)

3. Postać bohatera/ki powinna odczuwać efekt walki tj. ulegać zniszczeniu, degradacji, np po utracie reki traci się zdolności bojowe w wyniku postrzału - generalnie kończyny powinny latać w powietrzu, a zamiast flaków wystawać zwoje kabli !!!!, a później można by je naprawiać, uzupełniać, tracąc cenne pieniądze oraz punkty człowieczeństwa - to zwiększyłoby grywalność do nieznanego dotąd poziomu ! Brak w dzisiejszych RPG takich dopracowanych efektów upośledzenia zdolności bojowych bohatera w wyniku walki + widoczne efekty tego, co w trailerze zostało pięknie pokazane ( blizna na policzku)
Wygląda na to ze twórcy z reguły skupiają się na pięknym otoczeniu (CHWAŁA IM ZA TO), ale nie dołożą tych 5 minut, żeby główny bohater był wyjątkowy i dopracowany - to byłoby coś nowego i pozwalało graczowi tym mocniej identyfikować się z postacią i odczuwać jej "ból, cierpienie wynikające z ran poniesionych w walce"

PS. TRZYMAM ZA WAS TAK MOCNO KCIUKI, CZYJE ZE TO BĘDZIE HICIOR !
 
No to do dzieła:

Długa, wymagająca, przemyślana, inteligentna, ze specyficznym, mrocznym poczuciem humoru, stawiająca gracza przed trudnymi wyborami, od których zależy coś więcej niż następne 3 minuty gry, niepoprawna politycznie, zaskakująca, wciągająca, dynamiczna, rozbudowana, nieliniowa, bezprecedensowa, porywająca, odważna, miejscami frustrująco trudna, niebezpieczna, brudna, zimna, stalowa, nieludzka, futurystyczna, uzależniająca.

Taka minimum powinna być gra pod tytułem Cyberpunk 2077
 

Yngh

Forum veteran
Osobiście uważam, że REDzi powinni sobie wydrukować powyższy post Za'afiela i umieścić go nad wejściem do studia =].
 
Tak ma wyglądać minimum!!! Pozostaje pole do popisu ;) jeśli komuś jeszcze przychodzą ma myśl jakieś przymiotniki, to wypisywać, może faktycznie drukniemy REDom plakat do redakcji i wyślemy :)
 
Tak ma wyglądać minimum!!! Pozostaje pole do popisu ;) jeśli komuś jeszcze przychodzą ma myśl jakieś przymiotniki, to wypisywać, może faktycznie drukniemy REDom plakat do redakcji i wyślemy :)

Podejrzewam, że każdy developer w swoim mniemaniu robi grę, która jest doskonała i wszyscy będą nią zachwyceni. A, że najczęściej do ideału wiele brakuje... Takie życie :D
 

samesins

Guest
московская фирма Смесистрой

российская компания Смесистрой предлагает высококачественные сух смеси и строительных материалов. цемент. производство сухих смесей различных объемов и оперативная доставка цемента в столице России. м150
 

samesins

Guest
московская фирма Смесистрой

московская компания Смесистрой предлагает качественные сухие строительные смеси и строительных материалов. раствор цемента. производство цемента различных объемов и доставка сухих строительных смесей в МО. песок цемент
 
Jako, że jestem na świeżo po lekturze subiektywnego przewodnika po Tokio, to mam przed oczami wizję CP jako takiego właśnie klimatu: wszędzie czysto, sterylnie wręcz; pod linijkę. Automaty odwalają 90% roboty, a jeśli czegoś nie potrafią, to tylko dlatego, że nie da się tego zrobić widocznie.
A w tym wszystkim ludzie: twarze-maski, uczucia głęboko schowane, przewalający się anonimowy tłum, niezmiernie ciasno. I nawet gdyby się komuś zeszło na zawał, to ten tłum by go poniósł dalej.

Krótko mówiąc, daleko szukać nie trzeba, futurystyka w najlepszym wydaniu już jest; mi się zresztą zawsze ta tematyka kojarzyła z wszechobecnymi neonami, "krzaczkami" i poczuciem kompletnej izolacji w tłumie.
 
to mam przed oczami wizję CP jako takiego właśnie klimatu: wszędzie czysto, sterylnie wręcz; pod linijkę. Automaty odwalają 90% roboty, a jeśli czegoś nie potrafią, to tylko dlatego, że nie da się tego zrobić widocznie.



Wolę brud, deszcz i koksowniki.
 
(...)takiego właśnie klimatu: wszędzie czysto, sterylnie wręcz; pod linijkę. Automaty odwalają 90% roboty, a jeśli czegoś nie potrafią, to tylko dlatego, że nie da się tego zrobić widocznie.
A w tym wszystkim ludzie: twarze-maski, uczucia głęboko schowane, przewalający się anonimowy tłum, niezmiernie ciasno. I nawet gdyby się komuś zeszło na zawał, to ten tłum by go poniósł dalej.

Krótko mówiąc, daleko szukać nie trzeba, futurystyka w najlepszym wydaniu już jest; mi się zresztą zawsze ta tematyka kojarzyła z wszechobecnymi neonami, "krzaczkami" i poczuciem kompletnej izolacji w tłumie.

Z tym się zgadzam bardzo.

Tak własnie winna wyglądać dzielnica korporacyjna, wypełniona przez zabieganych, elegancko ubranych ludzi, skupionych na własnych sprawach, z abstrakcyjnymi instalacjami sztuki nowoczesnej w pobliskim parku, znajdującym się w cieniu olbrzymich budynków ze szkła i stali.

Wolę brud, deszcz i koksowniki.

I z tym się zgadzam bardzo.

A tak, "niższe miasto". Spowite nocą ciemne, brudne uliczki, wypełnione dymem wydobywającym się z kratek ściekowych, zaludnione ludźmi "odrzuconymi przez technologię", gdzie za główne źródło światła robią, wspomniane koksowniki i poświata neonów z głównej ulicy, gdzie w kliku, nieco zaniedbanych stanowiskach, Azjaci podają ramen, a nieliczni klienci, chowają się przed nieustającym deszczem, pod przykrótkimi plastikowymi zadaszeniami.

Pomijając moje ułomne opisy, uważam że obie wizje się nie tylko absolutnie nie wykluczają, a wręcz uzupełniają i wpisują w Night City, które musi być w końcu zróżnicowane.
 
Wpadł mi do głowy pewien pomysł, zapewne mało realny, ale gdyby się udało, to sprzedaż CP2077 uległaby podwojeniu...
Co byście powiedzieli gdyby REDzi (albo Mike Pondsmith) poprosili o współpracę przy jednym większym quescie, albo jakimś wątku fabuły Williama Gibsona? Wystarczyłoby w sumie gdyby napisał jakieś krótkie opowiadanie specjalnie na potrzeby gry, a scenarzyści by sobie z tym jakoś poradzili. Sądzę, że wszystkie nerdy na świecie wpadłyby w ekstazę :p Nie wiem jakie byłyby wymagania finansowe Gibsona, ale na pewno zwróciłoby się to z dużą nawiązką. W dodatku taka współpraca przyniosłaby obopólne korzyści, znowu świat przypomniałby sobie o ojcu cyberpunka, więc i jego akcje poszybowałyby znacząco w górę. Oczywiście wszystko przy założeniu, że nie jest tak niechętnie nastawiony do gier jak AS.

Pomarzyć zawsze można... ;)
 
Chyba nie jestem w takim razie nerdem ;P Bo mnie akurat ewentualny udział Gibsona w ogóle nie wzrusza. Za to jak najbardziej mnie cieszy, że nad grą czuwa twórca oryginalnego, papierowego CP2020. To według mnie dużo ważniejsze dla gry.
 
Pykam właśnie w Alice: Madness returns i jest tam bardzo fajny system walki. Mianowicie gdy walczymy przy pomocy noża (podstawowa broń), przy każdy trafieniu załącza nam się krótki ~0.5 sekundowy slow motion. Wygląda to naprawdę efektownie i bardzo ułatwia walkę wręcz. Taki dodatek byłby dość ciekawy w CP2077.
 
Witam,

Myślę, że dość ciekawym smaczkiem w erze drukarek 3D


Byłaby możliwość drukowania własnych implantów, elementów do broni lub jakiś układów np. do komputerów kompozytów.

Np. Jeśli byśmy posiadali elektroniczną dłoń, to po uzbieraniu potrzebnych materiałów -> moglibyśmy wydrukować nowy moduł -> który by np. ulepszył jej wytrzymałość punktową itp.
 
Pomysly

Ja bym chcial zeby ta gra byla naprawde dla doroslych. Zeby nie byla cukierkowa (za kolorowa), fajny ciemny grozny swiat z systemem levelowania podobnym do diablo(chodzi mi glownie o obsluge menu itp). Fajnie byloby zeby mozna bylo jezdzic, latac tym policyjnym samochodem albo jakimis skuterami. Przydalyby sie jakies misje na innej planecie. Np akcja gry toczy sie na zamieszkalym marsie a my wracamy na ziemie po "ostatniego" naukowca ktory jest w stanie zmienic bieg historii.

I prosze was nie wsadzajcie tam smiesznych,malych, latajacych i krzyczacych robotow. Mysle tez ze design gry powinien byc wlasnie w takich cietych kwadratowych brylach jak ten samochod policyjny i ten robot te screena. Pomincie prosze owalne i ciezkie ksztalty jezeli chodzi o maszyny.

Scaliłam.
zi3lona
 
Pomysly
Przydalyby sie jakies misje na innej planecie. Np akcja gry toczy sie na zamieszkalym marsie a my wracamy na ziemie po "ostatniego" naukowca ktory jest w stanie zmienic bieg historii.

Masz jakąkolwiek wiedzę odnośnie tego, w jakim uniwersum jest umieszczona gra?

Poza tym, nie pisz posta pod postem, tylko używaj opcji edytuj.
 
Top Bottom