Z pamiętnika studiującego Xięgi...

+

Z pamiętnika studiującego Xięgi...

  • książka papierowa

    Votes: 134 80.2%
  • audiobook

    Votes: 12 7.2%
  • ebook

    Votes: 21 12.6%

  • Total voters
    167
Lepszy numer jest taki że w Matrasie Mordimer w wersji z twardą oprawą ma premierę 28 lutego, a z miękką 1 kwietnia :p Tak czy siak, do tej pory nie dostałem ani jednego maila od Matrasa o przesunięciach premiery, z Fabryki tylko że jednak 28 lutego.
 
@Cylonka Kama, pisałaś gdzieś o Trylogii Maga i że reszta tej autorki też fajna - napiszesz coś więcej? Bo o ile ta seria mi się bardzo podobała, to kolejne tylko otwierałam, ale mnie odstraszało politykowanie^^
Btw. właśnie kończę coś o zbieżnym tytule, ale autorka inna: Trylogia Magistrów Carli Friedman. Polecam. O ile jej inna seria takase, to te trzy tomy nawet podobne klimatycznie do Magów, może się spodobać fanom Sonei :)
 
@undomiel9 Czytałam tylko Trylogię Zdrajcy, która dzieje się 20 lat po wydarzeniach opisanych w Trylogii Czarnego Maga. Politykowanie, mówisz? Hmm...sama nie przepadam, jak w książce jest go dużo. W pierwszej części tej Trylogii rzeczywiście może się wydawać, że będzie sporo polityki, sam tytuł właściwie na to wskazuje (Misja Ambasadora). Ale jest ona potrzebna i sporo wyjaśnia. Mówiąc szczerze, to mi to tam nie przeszkadzało, jak np. w książkach tego pana, co morduje kogoś co kilka stron :p Sama historia wciągnęła mnie na tyle, że nie zwracałam na to uwagi. Iskrzy od magii, są przygody i poszukiwania. Bohaterzy, których znamy z poprzedniej Trylogii może i postarzeli się o te 20 lat, ale dalej zaskakują. Nowym bohaterom też nic nie brakuje :> Polecam.
 
Ok, to może zajrzę jeszcze raz, bo właśnie na pierwszych rozdziałach Ambasadora utknęłam, a w Magach to w ogóle traktowałam te polityczne aspekty mocno swobodnie, łącznie z przeskakiwaniem akapitów :D
 
Mnie świat Sonei tak oczarował, że nie zwracałam na politykę zbytnio uwagi. Niby w tym świecie nie było nic odkrywczego, bo co może być nowego w takim klasycznym fantasy? A tu proszę, wciągnęło mnie bardzo. Aż trudno mi było uwierzyć, że to była pierwsza powieść Canavan.
Trudi napisała również opowiadania, Szepty Dzieci Mgły, też całkiem przyjemne ;)
 
Nowy Bookrage
http://bookrage.org/

[h=2]"Kochamy Książki" - pierwszy pakiet w roku 2014![/h]Po krótkiej przerwie pora na kolejną edycję BookRage. Tym razem powracamy do korzeni z pakietem zawierającym mieszankę gatunków, od fantasy i s-f po kryminał.
[FONT=Arial, sans-serif]Szybciej niż poprzednio przyszła kolejną edycję BookRage. Pierwszy raz mamy dla Was wyjątkowy miks gatunkowy który powinien zadowolić każdego. Tym razem dostępny jest pakiet książek różnorodnych gatunkowo, mających jeden wspólny mianownik: wszystkie napisali najlepsi polscy autorzy beletrystyki, a do tego jeden prawdziwy rarytas: niepublikowane wcześniej w języku polskim opowiadania klasyka – Artura Conan Doyle'a.[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]W ramach pakietu otrzymujecie pięć książek:[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]"Próg nieśmiertelności" Krzysztofa Borunia – to drugi po Januszu Zajdlu klasyk polskiej fantastyki pojawiający się w akcji BookRage, a "Próg nieśmiertelności" to jedno z jego najbardziej interesujących i znanych dzieł, obok pisanej wspólnie z Andrzejem Trepką Kosmicznej Trylogii. Głównym bohaterem książki jest adwokat, który próbuje rozwiązać zagadkę Joségo Bragi, autora, który znany stał się dopiero po śmierci, a którego kolejne utwory publikowane są przez tajemniczy instytut, któremu pisarz zapisał swój dorobek – czy jednak na pewno są jego autorstwa? A może Braga nadal żyje? (ISBN 978-83-64416-30-9)[/FONT]
"Żelazne kamienie" Rafała Dębskiego – Marcin Wroński po rozwiązaniu tajemnicy nazistowskiego bunkra w Oleśnicy przeniesiony zostaje z policji do kontrwywiadu. Bezpardonowa walka agentów i szpiegów kilku mocarstw prowadzi go znowu na Dolny Śląsk, gdzie na rozwiązanie czeka jedna z największych tajemnic II wojny światowej – miejsce ukrycia Bursztynowej Komnaty. (ISBN 978-83-64416-23-1)
"Królowa Głodu" Wojciecha Chmielarza – znany głównie z kryminałów o komisarzu Mortce Chmielarz tym razem napisał powieść z gatunku fantastyki, dostępną jedynie u nas. Młody Holender Bram Huygens przybywa do Kaźni, górniczego miasteczka powstałego na miejscu zrujnowanego w wojnie między dwoma mocarstwami księstwa Kuźni Zachodu. Powierzono mu do wykonania misję, od której zależy przyszłość krainy i jej mieszkańców. Wkrótce Bram przekona się, że w Kaźni każdy ma swoje sekrety, a niektóre z nich są śmiertelnie groźne. (ISBN 978-83-64416-22-4)
"W pomrokach wiary" Stefana Grabińskiego – polski klasyk grozy powraca do BookRage z kolejnym zbiorem – tym razem są to jego debiutanckie opowiadania, opublikowane pierwotnie w 1908 roku pod pseudonimem "Stefan Żalny". Książka zawiera utwory "Puszczyk", "Wampir", "Szalona zagroda", "Pomsta ziemi", "Klątwa" i "Podzwonne". (978-83-64416-28-6)
"Sherlock Holmes. Apokryfy" Artur Conan Doyle'a – Nigdy wcześniej nie wydane w Polsce (poza jednym, które ukazało się jedynie ponad 100 lat temu w "Gazecie Kieleckiej"), autoparodystyczne opowiadania Doyle’a, to niewątpliwie prawdziwa gratka dla fanów słynnego detektywa z Baker Street. Brawurowe tłumaczenie Marcelego Szpaka, dostępne tylko w BookRage. (978-83-937597-9-8)
Natomiast zapłata powyżej aktualnej średniej ceny pakietu oznacza otrzymanie w pakiecie dwóch dodatkowych książek, co oznacza łącznie siedem (!) pozycji:
"Toccata" Krzysztofa Borunia – autorski zbiór opowiadań science fiction w klasycznym stylu. Zagadkowe obce cywilizacje, ziemska cywilizacja, którą powracający na Ziemię kosmonauci widzą kompletnie zmienioną po tysiącach lat oraz zagadka zatrutych alg – jedynego źródła pożywienia załogi statku kosmicznego. (978-83-64416-27-9)
oraz
"Gromberlardzka legenda" Feliksa W. Kresa – Jedna z najlepszych powieści najsłynniejszego po Sapkowskim autora polskiej fantasy. Grobelard to niegościnna, górzysta kraina, nad którą Szerń, wisząca nad światem potęga, która obdarzyła świadomością ludzi, koty i sępy niegdyś stoczyła wojnę z obcą siłą zwaną Alerem. Jedna z grombelardzkich legend głosi, że Szerń niemal nieustannie obmywa ten kraj deszczem właśnie po to, by zmyć pozostawione przez Aler piętno. Do tej właśnie krainy przybywa armektańska łuczniczka Karenira nie wiedząc, że sama też stanie się kiedyś grombelardzką legendą. (978-83-64416-24-8)
Jak zwykle pakiet trwa tylko dwa tygodnie więc nie warto się ociągać!
[FONT=Arial, sans-serif]Adres to oczywiście http://bookrage.org.[/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]Przypominamy o niedawnych usprawnieniach w BookRage. Jeśli po zakupie stwierdzicie, że ten pakiet jest wart więcej, macie możliwość dopłaty do istniejącego zamówienia. Dodatkowo istnieje możliwość przekazania zakupionego pakietu jako prezentu innej osobie (o innym adresie e-mail). Zrób bliskiej osobie prezent ze świetnych ebooków z okazji (na przykład) Walentynek![/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif]Pracujemy też nad dodaniem trzeciej bramki płatności, tym razem zorientowanej wyłącznie na płatności kartami. Dla wszystkich tych z Was preferujących (lub zmuszonych do) płacenie kartą a niekoniecznie chcącymi korzystać z Paypala.[/FONT]
 
Trudi napisała również opowiadania, Szepty Dzieci Mgły, też całkiem przyjemne ;)
Tak sobie wczoraj błądziłam wzrokiem po półkach w pokoju i patrzę, a tu "Szepty Dzieci Mgły" jak byk. Znaczy musiałam to czytać, ale jakoś niezbyt pamiętam.
Idę poszukać Zdrajcy w przystępnych okolicznościach przyrody.
 
Jakie urocze :D

 
Co do trylogii Czarnego Maga to całkiem przyjemnie się to czytało, ale do tej kontynuacji (Trylogia Zdrajcy czy jakoś tak) mnie nie zachęciło natomiast dzisiaj dorwałem.. "Rycerz Siedmiu Królestw" czyli jak mówi podtytuł " Trzy historie ze świata Gry o Tron" wolałbym żeby Martin się skupił na kontynuacji głównych wątków ale zawsze coś.. Ale coś czuje, że już o tym było, a ja przegapiłem - no ale wolałem dać znać, że poszukując ostatniego tomu Tuneli (którego suma sumarum nie kupiłem ale może to i lepiej, bo muszę sobie wcześniej fabułe odświeżyć...) znalazłem takie cudeńko - na razie jeszcze nie czytałem ale jak zechcecie to opinie swą wydam.
 
Te trzy opowiadanka o Duncanie i Aegonie były napisane już lata temu więc wydanie zbioru nie wpływa w żaden sposób na pisanie Wichrów Zimy ;) Po prostu do tej pory były wydawane w różnych antologiach (dwa pierwsze także w Polsce).
 
A to przepraszam bardzo. :p No ale dla mnie to jakby jest napisano, bo wcześniej nawet wzmianki o nich nie słyszałem. :)
 
Polecicie jakieś s-f z sensem (tj. takie, które nie jest ujmą na inteligencji czytelnika...), napisane przystępnym językiem? Jak nie, to może być też jakieś fantasy, w klimatach Sapkowszczanych lub Martinowskich najlepiej. Mam ochotę przeczytać coś nowego, ale na liście zaległości dominuje Dukaj, a jemu to wolę się poświęcić, gdy będę miał mniej innych zajęć, wymagających czytania specyficznych "lektur" ;).
 
Asimova (ponoć) trzy razy lepiej jest czytać w oryginale, ale nie wiem, czy to prawda. Więc zostaje Ci od zi3lonej Lem, ja od siebie tradycyjnie dodam Dukaja i Wattsa.
 
Kto powiedział, że czytanie w oryginale to problem? ;) Te książki Asimova, które czytałem, były po angielsku :D. To nawet lepiej pod pewnym względem :).
 
A ja sobie wpadłam wczoraj w "kiosku" na tom Mankella, tytułu nie pamiętam, ale miał cyferkę 1 i na skrzydełku widniało, że oto rozpoczyna się seria z Lisą Wallander. Znaczy córką mojego ulubionego komisarza z Ystad.
Fakt, Mankell mówił, że już nie będzie pisał o Wallanderze, ubolewałam zresztą.
To się teraz wziął za Wallanderównę.

Chyba się skuszę i zobaczę, co wyszło, ale mam jakieś takie poczucie zrobienia w małego balona :D
 
A ja zacząłem wczoraj kolejnego Deavera z Lincolnem Rhymem. "Pokój straceń". Na razie tylko 25 stron za mną, ale zapowiada się ciekawie :). Generalnie na cyklu z Lincolnem się jeszcze nie zawiodłem, w przeciwieństwie do kilku innych książek tego autora z innymi bohaterami. Choć zawiodłem, to może zbyt duże słowo. Byłem odrobinę rozczarowany brzmi lepiej :).
 
Top Bottom