Seriale

+
Będą jeszcze długo rosły ;) W piątym tomie są wielkie, a wciąż brakuje im do rozmiarów smoków z czasów ich świetności.
 
Będą jeszcze długo rosły ;) W piątym tomie są wielkie, a wciąż brakuje im do rozmiarów smoków z czasów ich świetności.

Owszem, ale zastanawia mnie, czy włodarze show odrobinę nie przesadzili - w najnowszych materiałach widzieliśmy co prawda tylko wiodącego prym Drogona, ale fakt jest taki, że osoby zaznajomione z rozdziałami Quentyna dostały obrazowy przykład na to, że proporcja względem mniejszych smoków może się odrobinę nie zgadzać w serialu.

Plakaty z Tormundem, Ygritte, Littlefingerem, Oberynem, Margaery, Brienne i Sandorem konkludują dzisiejszy wysyp materiałów:







 
Last edited:
Wspominaliście o Twin Peaks, jeżeli komuś podobały się klimaty tamtego serialu to zdecydowanie polecam True Detective, według mnie kapitalny serial, klimatyczny, tajemniczy. Świetne ujęcia, muzyka, gra aktorska. Dawno tak dobrego serialu nie było.
 
True Detective odcinek 6

Jakby najsłabszy z dotychczasowych, bo w sumie tylko dowiedzieliśmy się czemu się "posprzeczali" + odwiedziny u Tuttla. Co nie zmienia faktu, że klimat, jak zawsze, można było kroić :)
 
True Detective odcinek 6

Jakby najsłabszy z dotychczasowych, bo w sumie tylko dowiedzieliśmy się czemu się "posprzeczali" + odwiedziny u Tuttla. Co nie zmienia faktu, że klimat, jak zawsze, można było kroić :)

Czytałem gdzieś w jakiejś recenzji, że nawet nasłabszy odcinek i tak jest lepszy od wszystkiego innego co aktualnie leci w telewizji :)
 
Jak dla mnie 6 odcinek Detektywa, na równie dobrym poziomie co ostatnie. Był potrzebny taki odcinek, wyjaśniający reszte ważnych elementów, i naprowadzający na finał sezonu. Oby go nie skopali bo nie podaruje.
 
A ja wczoraj przez przypadek obejrzałem na Foxie jeden z odcinków Jeźdźca bez głowy i muszę przyznać, że nawet się wciągnąłem. Szkoda tylko, że to był już trzeci, muszę teraz trochę poczatować na powtórki pierwszego i drugiego :). Odcinka oczywiście :).
 
Jak na serial o amerykańskim superbohaterze robiony przez amerykański kanał skierowany głównie w kierunku nastolatków (CW), to jest w porządku. Nie jest w żadnym stopniu wybitny ale można powiedzieć, że w swoim gatunku jest dobry.
 
Co do Twin Peaks: Tak jak podają w njusie - to pewno tylko promo.
Jakoś nie wyobrażam sobie tego serialu kręconego od początku, ale w dobie sequeli, pregueli i spin-offów, tudzież reebootów - nic mnie już nie zdziwi.
 
Last edited:
Jak na serial o amerykańskim superbohaterze robiony przez amerykański kanał skierowany głównie w kierunku nastolatków (CW), to jest w porządku.

Głównym targetem CW są młode kobiety ;) A sam Arrow jest spoko, pierwsze odcinki pierwszego sezonu nie porywają, ale później się rozkręca. Jeśli znasz Smallville to jest to produkcja z tej samej parafii, no, może ciut lepsza.

PS. Deathstroke wygląda świetnie :D

 
Co do Twin Peaks: Tak jak podają w njusie - to pewno tylko promo.
Jakoś nie wyobrażam sobie tego serialu kręconego od początku, ale w dobie sequeli, pregueli i spin-offów, tudzież reebootów - nic mnie już nie zdziwi.
Pewnie masz rację, ale jest jeszcze jeden ciekawy artykuł:
http://www.bustle.com/articles/1185...in-peaks-again-in-fitting-with-the-series-end
Zwracam uwagę na ten fragment:
(spoiler z końcówki serialu)
In the finale episode of Twin Peaks Laura Palmer tells Kyle MacLachlan’s Special Agent Dale Cooper that she will see him again in 25 years. That series was set in 1989 (though it aired ‘90-‘91), so 25 five years from then is…well, right about now. 2014, to be exact, so in fact it’s exactly now. Oh god. What does it mean.
Dla anglojęzycznych inaczej:
W końcowym odcinku Miasteczka Twin Peaks Laura Palmer mówi Agentowi Specjalnemu Dale Cooperowi, że spotka się z nim ponownie za 25 lat. Akcja serialu działa się w 1989 (choć puszczany był w '90-'91), więc 25 lat od wtedy to, cóż, właściwie teraz. Konkretnie 2014, a więc dokładnie teraz. O boże. Cóż to oznacza.
 
Last edited:
Top Bottom