Gry komputerowe

+
A propos BG - jest już spolszczenie tej Enhanced Edition?
Nie ma. I wątpię, że kiedykolwiek będzie xD

Możesz sobie przekopiować dubbing ze starej wersji to wtedy będziesz mieć stare postacie i dialogi z dubbingiem. Ale bez nowych postaci/dialogów.
 
Nowe dialogi mają tłumaczenie kinowe. Czyli całe spolszczenie jest już ukończone, nie wiem skąd @serek ma informacje, że nie ma i nie będzie.
http://forum.baldursgate.com/discussion/7359/co-zrobic-by-miec-dubbing-w-bg1-ee
Ale nie ma dubbingu dla POSTACI Z WERSJI ROZSZERZONEJ.
Instalacja dubbingu PL (dubbing PL nie obejmuje tego, co dodało Enhanced Edition – dialogi Neery, Dorna i Rasaada)

I te pliki, które tam są wypisane, pochodzą ze starej wersji BG. Więc nie wiem, o co Ci chodzi.
 
Last edited:
Pytał się o spolszczenie, jest to zazwyczaj tłumaczenie napisów. A dialogi nie pochodzą ze starej wersji Baldura, są tłumaczone przez tamtejszą ekipę. Wprowadzono liczne poprawki pisowni oraz tłumaczenia nowych postaci i ich zadań. Pliki dialog.tlk oraz dialogF.tlk były aktualizowane na bieżąco i najnowszy patch już chyba ma wprowadzone to tłumaczenie.
 
Ja właśnie nabyłem dwie części Księcia Persji - Dwa Trony oraz Zapomniane Piaski. Razem zapłaciłem 9,96 zł :) Obie na uplay
 
Na ostatnim Wolfensteinie zawiodłem się straszliwie i nie kupie go na pewno jeżeli jego cena nie osiągnie 50 zł :p
 
@mrrruczit
Zdecydowanie się pod tym podpisuję. Dwa Trony stanowią bardzo dobre domknięcie trylogii, na którą składały się także Piaski Czasu oraz Dusza Wojownika (IMO najlepsza część ze wszystkich). Co prawda jak dla mnie nastąpił pewien regres jeśli chodzi o system walki w porównaniu do genialnej dwójki, ale i tak jest bardzo dobrze.

O "Zapomnianych Piaskach" chyba lepiej zapomnieć. Pograłem jakieś 2 godziny i niestety jest słabo - począwszy od maksymalnie uproszczonego w stosunku do poprzedników systemu walki, a skończywszy na niezbyt zachęcającej aparycji głównego bohatera.
 
Zgodzę się, Dwa Trony pamiętam sprzed kilku lat i były świetne, lecz w Zapomniane Piaski nie miałem okazji jeszcze zagrać. Dwa Trony kupiłem z sentymentu i liczę na polską wersję na uplay, bo bardzo mi się*podobała pamiętam :)
 
Zapomniane Piaski to taka porządna rzemieślnicza robota. Bez większego polotu i pomysłu, acz nawet ładna graficznie.

Rzekomo jako fabularny wypełniacz pomiędzy pierwszą, a drugą częścią trylogii Piasków Czasu nie wnosi praktycznie NIC (poza wyjaśnieniem pochodzenia dziwnego medalionu, obecnego w Warrior Within - jednak był on na tyle marginalny i mało istotny, że aż jestem ciekaw czy ktoś w ogóle go kojarzy). Wciąż miałem odczucie, iż produkcja powstała raczej na fali premiery filmowego Księcia (lecz nie była to produkcja "filmowa" i chwała jej za to).

Najbardziej żałuje, że nie powstało rozwinięcie Prince of Persia z 2008 roku (nie wspomnę już o tym, że nie mogę przebaczyć UBI tego co zrobiło z The Two Thrones -dla "niewtajemniczonych" wspomnę tylko iż gra przeszła spore zmiany i ostateczny tytuł nie był jedyną z nich).
 
Top Bottom