W3: Obawy

+
Powinni trzymać jakieś fake-pliki na fake-serwerze. Hakerzy szturmowaliby bramy, za którymi nie ma nic wartościowego, co może odwróciłoby uwagę od cennych materiałów.

Ed.:
Konkurencja już się boi i robi krecią robotę. ;)
 
Fatalna sprawa z tym wyciekiem, oby tylko nie było przesunięcia daty premiery. Spoilerami się nie przejmuję, wystarczy trzymać się forum i zaufanych stron. Cóż redzi sami sobie winni.
 
Ed.:
Konkurencja już się boi i robi krecią robotę. ;)

Dokładnie, też zastanawiam się ile w tym wycieku jest przypadku/roboty "hakera" a ile działania inspirowanego np. przez konkurencję. Powiedzmy sobie wprost, że W3 może trochę namieszać a wielkim firmom świata gier trochę to nie w smak.
Zajmuję się bezpieczeństwem sieci od lat i powiem szczerze, że niesamowicie zszokowało mnie trzymanie takich plików na zewnętrznych serwerach. Jest to wygodne ale przy tak dużej inwestycji po prostu nieodpowiedzialne. Za duże ryzyko błędu/niedopatrzenia ludzkiego.
Uprzedzając komentarze wiem, że Google Drive to rozwiązanie dla biznesu ale nauczyłem się nie ufać nikomu i niczemu. W kwestii zabezpieczeń zawsze najsłabszym ogniwem jest człowiek.

Strasznie mnie to boli bo trzymam kciuki za CDP i sukces Redów. Wykorzystywanie tych plików i ich publikacja to zwykłe chamstwo.
Zastanawiam się czy nie wypisać się z internetu do czasu premiery Wieśka.
 
Last edited:
Już nie róbcie z tego takiej dramy, że inne firmy się boją i wynajmują hakerów. Wycieki i włamy to norma w wielkich firmach, znak że CD Projekt stał się dużą i ważną firmą ;)

A wielkie koncerny i tak nadal będą zarabiały miliardy choćby nie wiem jak zajebisty był Wiedźmin 3. Dwójka była świetna, zgarnęła masę nagród i wyróżnień, a i tak sprzedała się kiepsko porównując do gier konkurencji. To że kolejna część odniesie większy sukces jest pewne, ale czy może w jakikolwiek sposób zagrozić gigantom branży do tego stopnia żeby ci zaczęli panikować? Wątpię.
 
@wthr
Nie no bez przesady, konkurencja konkurencją, ale przecież już mnóstwo gier wychodziło, które w danym okresie mogły namieszać i takich cyrków nie było. A swoją drogą ten co to wywlókł na światło dzienne to zwykły śmieć bez kultury, tyle można o nim powiedzieć. Bo już jak wyciągnął te dokumenty to niech by je sobie trzymał dla siebie a nie od razu całemu światu udostępniał. Jak dla mnie to należy mu się dożywocie bez żadnych ulg.
 
A wy co? Następni, którzy będą winić nagrywającego jak tusk(nie napiszę nazwiska tego wafla z dużej litery) i PO? Z tego co pisano na internecie to materiały, ujrzały światło dzienne z powodu jakiegoś RED-a, który przestawił konto z opcji prywatnych na publiczne.
 
@Upiorny Orszak
Masz trochę racji. Wątpię aby prezesi konkurencji nie spali po nocach z powodu W3 :D bądźmy jednak szczerzy, że ostatnie prezentacje materiałów z gry musiały zrobić wrażenie.

@whitewarrior
Czyli jednak błąd ludzki.
 
Wyciek, wyciekiem, trudno, stało się. Natomiast smutniejszy jest brak kultury niektórych piszących - nazywanie kogoś waflem i pisanie z błędami nie jest na miejscu, zwłaszcza, że to nie jest wątek o polityce. Przepraszam, że zwracam uwagę, ale szacunek człowiekowi się należy. A wracając do tematu, nie ma czym się przejmować, skoro REDzi i tak nic nie zmienią, a Ci, którzy materiały z wycieku posiadają (a nie powinni) niech się nimi wypchają, ot co.
 
@Fifuu
Nie każdemu się należy szacunek bo nie każdy zasługuje, ale to nie dyskusja na te forum więc nie będę ciągnął dalej.
@whitewarrior
Tylko, że ten kto to znalazł nie musiał się od razu chwalić całemu światu tylko kulturalnie zgłosić to REDom zamiast niszczyć ludziom kolejne 9 miesięcy.
 

Mal

Forum veteran
zamiast niszczyć ludziom kolejne 9 miesięcy.

Czy ja dobrze widzę? Naprawdę wyciek materiałów z gry jest czymś, co komuś (poza osobą, która ewentualnie beknie za niedopilnowanie ich) "niszczy" dziewięć miesięcy z życia?

Jeśli tak, to naprawdę mi smutno, że czyjeść życie kręci się wokół wydania gry komputerowej.
A z drugiej strony zazdroszczę braku poważniejszych zmartwień.
 
@Mal
Mogłeś tą wypowiedź tak odebrać, jednak chodziło mi o zniszczenie 9 miesięcy oczekiwań a nie całego życia. Jeszcze takim furiatem nie jestem, żeby z powodu takiego wycieku wiązać pętlę i się wieszać. Bez przesady, cała ta wypowiedź dotyczyła samych oczekiwań i spoilerów związanych z tym wyciekiem nic więcej. :p
 
Ja się za to zastanawiam i mam obawę, czy jak są te różne artykuły dotyczące wycieku, to piszą w nim tylko o tym, że był wyciek, czy przedstawiają jego treść? Natknął się ktoś? Bo nie wiem jak mocno trzeba się tego obawiać (tych artykułów) podczas przypadkowego wejścia.
 
W tych co ja widziałem, piszą tylko o samym fakcie wycieków, ewentualnie dorzucają spoiler-free artworki :)
 
W kwestii wycieku znalazłem taką informację od kogoś rozsądnego , owy ktoś przeczytał spoilery i napisał o tym.
TEKST NIE ZAWIERA ŻADNYCH SPOILERÓW, WKLEJAM DLA USPOKOJENIA WKURZONYCH (jak i ja wcześniej) LUDZI.

"Nie ma żadnych informacji o zakończeniu Wiedzmina 3, a quest główny który jest tam opisany był pokazywany na prezentacji E3 2014 - Reasumując nie jest to nic co mogłoby naprawdę zepsuć zabawę.Nie wypada mi się też nie odnieść do tego jakoby w internecie była masa spoilerów dot. fabuły W3,otóż tak nie jest,jedyne co krąży po sieci to kilka concept artów,model geralta,oraz parę potworów z bestiariusza.Oczywiście jeśli ktoś chcę uniknąć choćby najmniejszych spoilerów to nie polecam wchodzić na reddit.com forum steam'a (z wątkiem dot. W3) oraz szczególnie nie patrzeć na komentarze na YT i innych serwisach (pokroju cdaction,gram.pl,gry-online itp)
P.S - każdy kto mówi jakie będzie zakończenie piszę bzdurę,przejrzałem ten plik i nie ma tam nic o zakończeniach W3 :) Tak więc nie dajcie się nabrać"
 
Top Bottom