Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Sam od lat siedzę na ósemce i jest to bardzo dobry system. Porównywanie go do np. visty, to cios poniżej pasa. Szybki, stabilny, ale wymaga minimalnego zaangażowania na początku, by ogarnąć nowe elementy modern UI. Niemniej, tak jak wspomniał Master_Dandelion, nie ma sensu przesiadać się nań z siódemki.

E:

 
Last edited:
Udało mi się pożyczyć hirens boot cd i rozpocząłem skanowanie. W tej chwili informuje o 24 złych sektorach i podejrzewam, że jeszcze sporo przede mną.
No to masz już pewność, że dysk niedługo przeniesie się do zaświatów. Jak chcesz go jeszcze wykorzystać, to kup sobie obudowę (http://www.komputronik.pl/product/1...B_3_0_na_dysk_2_5_SATA_aluminiowa_czarna.html), do tego zmapuj niedobre sektory przy użyciu checkdisku (system powinien je od tego momentu omijać przy zapisie)***. I możesz już używać dysku jako przenośnej pamięci - tylko nie wsadzaj na nią jakichś ważnych danych, bo to nigdy nie wiadomo.

***Teoretycznie ten sam numer, jak sugerował Ser, możesz zrobić dla dysku siedzącego w laptopie - tzn. dalej go używać, tylko upewnić się, że nie są używane niedobre sektory. Ale wg mnie to zbyt ryzykowny numer, zwłaszcza przy obecnych (niskich) cenach dysków.
 
Powiem wam że ten nowy Windows jest niczego sobie, nowy start nawet mi przypadł do gustu:) aplikacje nie płaczą o kompatybilność ale avast nie działa. Co zauważyłem że chyba ciut dłużej się uruchamia niż ósemka
Rozwaliło mnie jedno, po kilku razach/ kliknięciach w nowy start wyskoczyło pytanie czy było trudno użyć mi nowy start hahah :D
 
Last edited:
Nagraj filmik
Nie wiem czy jest sens, na necie ludzie zaczynają wrzucać pierwsze wrażenia itp:) możesz sobie ich filmy pooglądać.
Usprawnień jest wiele, podoba mi sie nowa wyszukiwarka systemowa można szybko przeszukać kompa albo neta i szybsze to jest niż poprzednio, działa błyskawicznie
 
Last edited:
Otóż to :) Jest olbrzymia różnica w poczuciu płynności komforcie gry nawet między 40 a 60 klatkami :)
 
@Sylvin - jak wyjeżdża Ci komunikat SMART, a programy diagnostyczne meldują bad sectory, to szkoda nawet kasy na obudowę by używać go jako przenośnego. Jego dni są policzone, więc kupuj drugi dysk. Taki SSD 120 lub 240 GB przyda się zawsze - czy to w laptopie, w PC, czy też jako przenośny. Bierz i się nie zastanawiaj - system i Wiedźmin się zmieści, jeszcze będzie looz ;).
 
Chciałbym się was poradzić. Czy opłaca mi się brać teraz nowy monitor czy zaczekać i kupić tuż przed premierą Wieśka?

Jeśli chodzi o bebechy peceta, to dopóki nie pojawią się wymagania, to nie ma sensu wydawać przedwcześnie pieniędzy. Jednakże nie mam za bardzo pojęcia co się dzieje w świecie monitorów. Czy szykuje się coś ciekawego w ciągu najbliższych miesięcy, czy jednak większych rewolucji nie będzie?

Obecnie upatrzyłem sobie ten http://www.lg.com/pl/monitory/lg-24MP76HM i korci mnie, żeby już teraz zamówić go sobie .
 
Last edited:
Ludzie z IT też mi powiedzieli, że przy tych uszkodzeniach dysku nie ma się co bawić tylko brać nowy, bo ten jest już spisany na straty.
Pozgrywałem resztę co ważniejszych danych i w weekend będę chciał zakupić nowy dysk w cenie około 300zł. Nie chcę za wiele przepłacać, bo po nowym roku miałem w planie kupować nowy komputer.
Znacie jakieś dobre dyski ssd w tej cenie?
 
Otóż to :) Jest olbrzymia różnica w poczuciu płynności komforcie gry nawet między 40 a 60 klatkami :)

Ja na szczęście najwyraźniej jestem slepy i nie widzę różnic, ani w tym nagraniu, ani w samych grach :p. I jestem szczęśliwy nie musząc co chwila się zastanawiać, czy będę miał kasę na nową grafikę :). Fakt jednak faktem, że nie gram w żadne strzelanki, ściagałki itp. wymagajace nie wiadomo jak szybkiej reakcji. Może w takich grach, to faktycznie robi różnicę.
 

Guest 2686910

Guest
Do porównywania klatek ta strona jest naprawdę świetna: frames-per-second.appspot.com
Można ustawić sobie motion blur i liczbę fpsów. I jeśli tu faktycznie ktoś nie widzi różnicy, ale tak w ogóle, to chylę czoła i zazdroszczę.
 
Last edited by a moderator:
Do porównywania klatek ta strona jest naprawdę świetna: frames-per-second.appspot.com
Można ustawić sobie motion blur i liczbę fpsów. I jeśli tu faktycznie ktoś nie widzi różnicy, ale tak w ogóle, to chylę czoła i zazdroszczę.

Przy takich porównanich dwóch przesuwających się obiektów różnicę oczywiście widzę, natomiast nie ma to dla mnie żadnego przełożenia na animacje i komfort gry w takich produkcjach jak Wiedźmin 2, czy Batman. Tam nie widzę i już :). Porównywałem to niejednokrotnie grając w W2 z ubersamplingiem i bez (ponad 60 fps/30 fps). Nie czułem absolutnie żadnej różnicy. Dzięki czemu śpię spokojnie i nie myślę o wymianie mojej 660Ti dopóki nie pojawi się całkiem nowa generacja :).
 
Ja na szczęście najwyraźniej jestem slepy i nie widzę różnic, ani w tym nagraniu, ani w samych grach :p. I jestem szczęśliwy nie musząc co chwila się zastanawiać, czy będę miał kasę na nową grafikę :). Fakt jednak faktem, że nie gram w żadne strzelanki, ściagałki itp. wymagajace nie wiadomo jak szybkiej reakcji. Może w takich grach, to faktycznie robi różnicę.

Więc opcje są trzy.
1.Nie masz/nie miałeś możliwości zobaczyć jaka jest różnica w płynności ponieważ sprzęt Ci na to nie pozwalał - Karta graficzna /monitor.
2.Wmawiasz sobie że jest inaczej.
3.Jesteś wybrańcem który serio tego nie widzi ;-)
 
Więc opcje są trzy.
1.Nie masz/nie miałeś możliwości zobaczyć jaka jest różnica w płynności ponieważ sprzęt Ci na to nie pozwalał - Karta graficzna /monitor.
2.Wmawiasz sobie że jest inaczej.
3.Jesteś wybrańcem który serio tego nie widzi ;-)

Sprzęt pozwala :). W w W2 bez uber mam prawie stale 60-70 FPS, a z uber około 30 w 1080p, więc porównanie mam. I naprawdę nic sobie nie wmawiam. Po prostu jestem wybrańcem :). Ale jak zaznaczałem, być może w strzelankach, ścigałkach itp. ten parametr ma duzo większe znaczenie niż w Wiedźminie przykładowo.
 
Last edited:
Sprzęt pozwala :). W w W2 bez uber mam prawie stale 60-70 FPS, a z uber około 30 w 1080p, więc porównanie mam. I naprawdę nic sobie nie wmawiam. Po prostu jestem wybrańcem :). Ale jak zaznaczałem, być może w strzelankach, ścigałkach itp. ten parametr ma duzo większe znaczenie niż w Wiedźminie przykładow.

No to jesteś wybrańcem bo ja jak grałem z uber na jednym 780Ti i miałem spadki w 1080p do 40 fps to mnie szlag trafiał, takie szarpanie było.
Jaką masz kartę gaficzną i monitor?
 
A ja mam takie spostrzeżenie, kiedy miałem 30FPS na starym 19" monitku, to było naprawdę spoko, po przesiadce na 27" przy 30klatkach widzę lekką niepłynność. 40FPS jest już dla mnie dobre.
 
Mam Gigabyte GTX 660Ti OC, a grając korzystam z 40" TV Samsunga.

No to TV wiele może tłumaczyć, inne czasy reakcji itd. jak byś na monitorze pograł jakimś konkretniejszym 24 bądź większym, to byś wiedział o co chodzi :)
 
Podsumowując ostatnie wydarzenia
W victorii, o której pisał @szypek26 nie udawało mi się zeskanować dysku. Inny program z pakietu hirens boot, dedykowany dla WDC tylko wykazal na szybko ilosc błędów, ale nic więcej nie zrobił. Vivard z kolei sprawdzał partycje ponad 30 godzin zatrzymując się na 44%. Wykazało ponad 400 bad sektorów i około 250 week sektorów. Zrezygnowałem jednak z dalszego skanowania na tą chwilę i pomyślę po formatowaniu tego dysku.
W weekend natomiast zakupiłem SanDisk ssd 12 0 GB. Na obecne potrzeby powinno raczej wystarczyć. Jeszcze muszę dostac płytę z Windowsem. Producenci zamieszczając wszystkie podstawowe rzeczy na 2 partycji wykazali się co najmniej brakiem wyobraźni :/. Może pod koniec tygodnia uda mi się postawić maszynę na nogi.
 
Top Bottom