Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Jak myślicie, po Świętach podzespoły takie jak procesor, ram, płyta i grafika zejdą z cen?

Chciałbym się wyrobić na premierę GTA V - 27.01.2015

Większość ludzi się właśnie na to nastawia. Jest pewna szansa na obniżki po Świętach, jeśli Ci się nie spieszy do żadnej gry póki co, to zaczekaj do stycznia/lutego.
 
Pytanie debila: gdzie szukać tego kodu? :p

Tak jest w agito i podejrzewam, że w pozostałych sklepach również:
Promocja NVIDIA - gratis klucz na 1 wybraną grę
Teraz kupując ten produkt, otrzymasz gratis klucz pozwalający na darmowe pobranie i aktywację 1 wybranej gry z listy poniżej.
Far Cry 4
Assassin's Creed Unity
The Crew
Klucz wraz z instrukcją aktywacji otrzymasz mailem, po 10 dniach od odbioru zamówienia.

Jak myślicie, po Świętach podzespoły takie jak procesor, ram, płyta i grafika zejdą z cen?

Chciałbym się wyrobić na premierę GTA V - 27.01.2015

Jeśli chodzi o grafikę, to podejrzewam, że GTA V może się znaleźć w podobnej promocji jak teraz gry Ubi i ja bym na coś takiego polował. Podejrzewam, że GTA V na premierę będzie kosztowało około 150 zł, więc zależnie jak na to spojrzysz, zapłacisz normalnie za kartę, a grę masz za darmo, albo masz 150 zł zniżki na karcie, a płacisz normalnie za grę :). Tak czy inaczej, to wg mnie bardzo opłacalna opcja. Oczywiście pod warunkiem, że nie zależy ci na wersji pudełkowej gry.
 
@Yakin, w sumie dostałem maila z Moreli w ramach promocji Intela, na który musiałem odpowiedzieć żeby dostać klucz. Klucz ten jednak dał mi dostęp do Grida, World of Tanks i coś tam jeszcze. Zestaw w którym była wspomniana karta zamówiłem w połowie października.
 
Myślę nad konfiguracja, wczoraj kupując kabel HDMI zapytałem jednego sprzedawcę o koszta kupna u niego podzespołów i dał mi takie ceny na wejście:

Intel i7-4790K BX80646I74790K – 1410 zł brutto
Palit GeForce GTX970 4GB - 1340 zł brutto
Przy zakupie w komplecie 2700 zł brutto

Płyta, proponuję MSI H97M-H43 - 320 zł brutto
http://www.msi.com/product/mb/H97MG43.html#hero-overview

Pamięć proponuję Kingston HyperX DDR3 8GB 1600MHz CL9 XMP Savage - 350 zł brutto
lub GOODRAM DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Silver - 300 zł brutto

Co myślicie o płycie i RAMie? RAM chyba za drogi jak za 8GB :)
 
@Yakin, w sumie dostałem maila z Moreli w ramach promocji Intela, na który musiałem odpowiedzieć żeby dostać klucz. Klucz ten jednak dał mi dostęp do Grida, World of Tanks i coś tam jeszcze. Zestaw w którym była wspomniana karta zamówiłem w połowie października.

Być może jeszcze wtedy tej promocji jeszcze po prostu nie było. Ruszyła chyba ona dopiero od 4 listopada. Obawiam się, że wstecznie ci jej do zakupów nie przypiszą.

Myślę nad konfiguracja, wczoraj kupując kabel HDMI zapytałem jednego sprzedawcę o koszta kupna u niego podzespołów i dał mi takie ceny na wejście:

Intel i7-4790K BX80646I74790K – 1410 zł brutto
Palit GeForce GTX970 4GB - 1340 zł brutto
Przy zakupie w komplecie 2700 zł brutto

Płyta, proponuję MSI H97M-H43 - 320 zł brutto
http://www.msi.com/product/mb/H97MG43.html#hero-overview

Pamięć proponuję Kingston HyperX DDR3 8GB 1600MHz CL9 XMP Savage - 350 zł brutto
lub GOODRAM DDR3 8GB 1600MHz CL10 Play Silver - 300 zł brutto

Co myślicie o płycie i RAMie? RAM chyba za drogi jak za 8GB :)

Ta oferta co do cen procesora i karty, to taka średnia. O ile cena za kartę jest niezła, to procesor w necie można kupić sporo taniej . I parowanie tego procesora z płytą na chipsecie H97 jest bez sensu, bo uniemożliwia on podkręcanie. Szukaj czegoś z Z97. Co do pamięci, to niestety tak się w tej chwili kształtują ceny przy takich parametrach. Ale można dostać Cruciale z CL9 za 313 zł jeśli masz możliwość odbioru osobistego.
 
@Yakin, dlatego cena zestawu to 2700zł i tak mniej więcej wychodzi też na allegro, gdzie są najlepsze ceny: procek 1300 i grafika ok 1400. Z drugiej strony, nie będę się*bawił w podkręcanie, kupuję*ten model procesora bo to rdzeń 4.0 a nie 3.6. Coś za coś ;)
 
@Yakin, dlatego cena zestawu to 2700zł i tak mniej więcej wychodzi też na allegro, gdzie są najlepsze ceny: procek 1300 i grafika ok 1400. Z drugiej strony, nie będę się*bawił w podkręcanie, kupuję*ten model procesora bo to rdzeń 4.0 a nie 3.6. Coś za coś ;)

Skoro nie będziesz podkręcał to kup sobie 4790 bez literki K - zaoszczędzisz ~150zł. Poza tym wydaje mi się, że sprzedawca podał Ci bardzo fajne ceny.
 
@Yakin, dlatego cena zestawu to 2700zł i tak mniej więcej wychodzi też na allegro, gdzie są najlepsze ceny: procek 1300 i grafika ok 1400. Z drugiej strony, nie będę się*bawił w podkręcanie, kupuję*ten model procesora bo to rdzeń 4.0 a nie 3.6. Coś za coś ;)

A ja nadal twierdzę, że przy obecnej promocji NVidii w sklepach internetowych ta oferta jest co najwyżej średnia. Nawet zakładając, że żadna z gier Ubi cię nie interesuje, to sprzedając potem kod jesteś do przodu dużo więcej niż przy tej cenie za zestaw. A płyty główne z Z97 o podobnych parametrach jak ta MSI można kupić za 25 zł więcej. I warto wg mnie te parę złotych dołożyć i za parę lat zamiast zmieniać procesor po prostu go sobie podkręcisz :).
 
Być może jeszcze wtedy tej promocji jeszcze po prostu nie było. Ruszyła chyba ona dopiero od 4 listopada. Obawiam się, że wstecznie ci jej do zakupów nie przypiszą.

No to chyba przegrałem w życie :(

 

Guest 2686910

Guest
Ciekawe jak to będzie działało, biorąc pod uwagę wąską szynę pamięci (256 bit).
 
Ciekawe jak to będzie działało, biorąc pod uwagę wąską szynę pamięci (256 bit).

Skoro obecny Maxwell ma 256-bitową szynę, to widać szybszej nie potrzebują* (nie to co konkurencja).

*pewnie byłby to za duży skok wydajności, bo przecież po drodze można wydać słabsze modele
 

Guest 2686910

Guest
E tam, skok wydajności. Lepsze zarządzanie pamięcią. Jakby mieli trochę jaj to przerobiliby tą szynę dla lepszych modeli, chociaż do 512 bit :p A tak nudzić się będzie to 8 giga RAMek.
 
Dziwne jest, że w sumie mieli 384-bitową szynę w poprzednim układzie (Kepler), więc teraz jest to niejako krok wstecz.
 

Guest 2686910

Guest
No mieli, ale jej się używa do RAMu z wielokrotnościami trójki (3, 6, 12 gb). Do wielokrotności dwójki musieliby walnąć właśnie 512 bit, a to pewnie trzymają na Pascala albo jeszcze następną generację (w ogóle coś czytałem, że zieloni mogą pominąć 22 nm przez problemy z produkcją i skoczyć od razu do 14. To by było coś. Tylko kolejny rok-dwa na 28 nm. Ech.) Albo na 980ti, co byłoby tak cyniczne, że niemal prawdopodobne.
 
Mam pytanie do jakiś większych znawców, najlepiej z sensownym, profesjonalnym wytłumaczeniem odpowiedzi :D
Oto mój sprzęt:
Procesor: Intel i5 3570K
Płyta główna: Gigabyte Z77 DS3H
RAM: 8GB
Zasilacz: niestety póki co nie mam jak sprawdzić
Czy pod taką konfigurację podpięcie karty graficznej GTX 770 lub GTX 780Ti będzie miało sens? Chodzi mi o to, czy płyta główna lub procek nie będzie zbytnio odstawał od karty i nie wiem jak będzie z tą współpracą podzespołów... (zasilacz też ma jakieś znaczenie, ale czy bardzo ważne? W tym temacie jestem zielony.)

I jeszcze druga kwestia. Widziałem porównanie w/w kart graficznych w 2 miejscach i może ktoś mi wytłumaczyć, czy coś jest nie tak w tych parametrach podanych na stronie, czy może jest wszystko ok, tylko ja czegoś nie rozumiem? Mianowicie w benchmarku widać wyraźnie, że dla różnych gier liczba klatek na sekundę jest znacznie większa na 780Ti (http://www.benchmark.pl/produkt/ranking/geforce-gtx-780-ti) niż na 770 (http://www.benchmark.pl/produkt/ranking/geforce-gtx-770). A z drugiej strony jak porównuję te karty na komputroniku i wchodzę w parametry, okazuje się, że ta 770 ma większe taktowanie... http://www.komputronik.pl/product/2...DMI_DP_PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience.html
http://www.komputronik.pl/product/2...PCI_E_z_NVIDIA_GeForce_Experience_trade_.html. Czym to jest spowodowane? No i która karta w końcu jest lepsza?
 

Guest 2686910

Guest
@Qyzu' Po kolei:
- pod taką konfigurację jak najbardziej ma sens nowa karta graficzna, procesor jest na tyle mocny, żeby nie spowalniać praktycznie żadnej pojedynczej karty, a płyta główna ma ten port PCI-E 3.0. Co tu więcej mówić, jest to kompatybilne i będzie działać. Ale...
- ...zasilacz jest bardzo ważny. Znaczy, jeśli nie chcesz ryzykować poważnej awarii i ewentualnego uszkodzenia pozostałych podzespołów. Więc ten teges. Do gtx'a 770 bezpieczny będzie tak ~550W, do 780ti już więcej, poniżej 600 - 650W bym nie schodził. Chociaż ponoć można, ale nie polecam. Raz jeszcze, chodzi o bezpieczeństwo całego zestawu. Jeśli już myślisz o nowej karcie, to nowa seria nVidii jest bardziej energooszczędna, czyli też można tą opcję rozważyć.
- taktowanie pamięci to tylko jeden z parametrów, nie do końca ten najważniejszy. 780ti ma szerszą szynę pamięci, większą przepustowość (zasadniczo przepustowość zależy od taktowania i właśnie szerokości szyny, czyli to co 780ti traci na taktowaniu, odzyskuje z nawiązką na szynie), więcej jednostek teksturujących i cieniujących, więcej ROP (rendering output processor)... Jest lepsza po prostu, we wszystkim, poza taktowaniem pamięci. I jest zdecydowanie lepszym wyborem. I droższym.
Także decyzja należy do Ciebie, biorąc pod uwagę stosunek cena - wydajność.
 
Last edited by a moderator:
Top Bottom