Problemy sprzętowe, z wydajnością / pytania o upgrade sprzętu - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
Owszem, zależy mi na tym aby nie wydać za dużo pieniędzy. Mój budżet zatwierdza N.I.K. (czyt. żona) ;)
Byłoby świetnie gdyby zmieścić się około 1500zł. - wiem że to może być trudne...
Ze względów technicznych to musi być laptop a nie zwykły PC, z którym było by pewnie łatwiej i taniej.

Nie śledzę za mocno rynku laptopów, ale obawiam się, że kupienie czegoś nowego co uciągnie Wiedźmina 2 będzie nie tyle trudne, co bardzo trudne. Ja bym ci proponował wybrać z tego rankingu, który ci linkowałem kartę graficzną na której gra działa, a potem szukać modelu z takim właśnie podzespołem. Nie mam w tej chwili za bardzo samemu czasu, żeby to zrobić, ale wydaje się, że absolutne minimum to coś na poziomie NVIDIA GeForce GT 550M. Tylko pewnie będziesz chciał też zagrać w trójkę, a wszelkie znaki wskazują raczej na to, że na takim sprzęcie już jej nie uruchomisz.
 
Owszem, zależy mi na tym aby nie wydać za dużo pieniędzy. Mój budżet zatwierdza N.I.K. (czyt. żona) ;)
Byłoby świetnie gdyby zmieścić się około 1500zł. - wiem że to może być trudne...
Ze względów technicznych to musi być laptop a nie zwykły PC, z którym było by pewnie łatwiej i taniej.
Szału nie ma - za równe 1500 znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/dell-inspiron-3521-i3-3217u-4gb-500gb-hd7670m-hit-i4703805385.html, wydajność niewiele lepsza od twojego. Chyba że skusisz się na modele używane, wtedy za 1500 można wyrwać coś, na czym W2 na pewno śmignie w miarę solidnie.
Za 1600 za to mamy już coś zauważalnie lepszego, np. http://allegro.pl/laptop-acer-e1-570g-i3-3217u-4gb-500gb-gt740m-2gb-i4699776368.html albo http://www.morele.net/laptop-lenovo-ideapad-g510-59-413747-636676/. Przy czym są to jednostki na dwurdzeniowych i3, żeby mieć Core i5, musiałbyś dołożyć do 1900 złotych.
 
Witam,
mam problem z działaniem Wiedźmina 2 ER. Gra po instalacji włącza się ale pojawia się czarny ekran tzn takie poziome czarne pasy które przesuwają się w góręi dól, pomaga odpalenie gry w oknie ( opcja w launcherze) - problem mija ale do czasu. Teraz np gra włącza się w oknie ale po załadowaniu save'a widać tylko pasek życia, mapę etc ale nie widać nic poza tym ekran jest czarny.
Mój sprzęt to Laptop:
Intel Core i7 3635qm,
radeon hd8870m gddr5 2gb,
ram 8 gb ddr3 1600 MHz
dysk SSD 256 gb,
system operacyjny to windows 8.1.
Gra jest w wersji 3.4
 
Last edited:
Spróbuj zmniejszyć budżet na tekstury do minimum. Jeśli nie pomoże, zjedź z ustawieniami graficznymi (wszystkimi) do minimum i sprawdź efekt.
 
Witam, na takim laptopie włączyłem i stosunkowo komfortowo zagrałem w Wiedzmina 1 :

Win 7 HP 64 b
Intel Pen CPU B960 2.20 ghz 4gb ram
Intel HD graphics family 1.5 gb

(Card name: Intel(R) HD Graphics
Manufacturer: Intel Corporation
Chip type: Intel(R) HD Graphics Family
DAC type: Internal
Device Key: Enum\PCI\VEN_8086&DEV_0106&SUBSYS_397517AA&REV_09
Display Memory: 1696 MB
Dedicated Memory: 64 MB
Shared Memory: 1632 MB
Current Mode: 1366 x 768 (32 bit) (60Hz)
Monitor Name: Rodzajowy monitor PnP
Monitor Model: unknown
Monitor Id: CMO15A7
Native Mode: 1366 x 768(p) (59.989Hz)
Output Type: Internal )

Pomyślałem więc, że spróbuję włączyć drugą cześć. Zastosowałem się do wskazówek z pierwszej strony, w pilku konfiguracyjnym ustawiłem wszystko na minimum. Efekt to 7 fps. Czy istnieje jakiś magiczny sposób na zwiększenie tej liczby?

Pozdrawiam,
 
Intelowska zintegrowana grafika jest znacząco poniżej wymagań minimalnych dla Wiedźmina 2 niestety :(.
Zatem ciężko będzie pograć na tym sprzęcie w dwójkę.
 
Jedynym sposobem będzie chyba podrasowanie komputera. Różnica w wymaganiach obu Wiedźminów jest bardzo duża więc to że jedynka działała dobrze nie oznacza, że dwójka również będzie.
 
Dzięki za sugestie. Spróbowałem jednak zmniejszyć rozdzielczość do 640x480 i wyłączyć tryb pełnoekranowy. Efekt to 18-23 fps.
 
Dzięki za sugestie. Spróbowałem jednak zmniejszyć rozdzielczość do 640x480 i wyłączyć tryb pełnoekranowy. Efekt to 18-23 fps.

To z tym sprzętem i tak powinieneś się cieszyć. Choć ja osobiście sensu grania w W2 w takiej rozdzielczości za bardzo nie widzę. No ale jak się nie ma do dyspozycji nic innego, a chce poznać historię, to trzeba się pomęczyć.
 
Witam ponownie. Mam Wiedźmina 2 ER na steam. Mój komputer w 100% spełnia wymagania tej gry ( Sprzęt : Quad core q9550 bodajże 2.8Ghz, 4gb ram , Win 32 bitowy , karta graficzna nVidia 2gb GT 330) Przy tym sprzęcie bez problemu gram na prawie najwyższych w skyrim, battlefield 3 oraz 4 na średnich / wysokich. Natomiast Wiedźmin najniższe. Macie jakieś propozycję co może być problemem? ( Sterowniki najnowsze z sierpnia oraz próbowałem odinstalować 3D Vision efekt ten sam )
 
Witam ponownie. Mam Wiedźmina 2 ER na steam. Mój komputer w 100% spełnia wymagania tej gry ( Sprzęt : Quad core q9550 bodajże 2.8Ghz, 4gb ram , Win 32 bitowy , karta graficzna nVidia 2gb GT 330) Przy tym sprzęcie bez problemu gram na prawie najwyższych w skyrim, battlefield 3 oraz 4 na średnich / wysokich. Natomiast Wiedźmin najniższe. Macie jakieś propozycję co może być problemem? ( Sterowniki najnowsze z sierpnia oraz próbowałem odinstalować 3D Vision efekt ten sam )
Problemem jest twoja karta graficzna. Jej wydajność oscyluje w okolicy wymagań minimalnych gry. Być może jesteś w stanie wyciągnąć z niej trochę więcej (zakładając, że w tej chwili masz syf w systemie, powłączane procesy tła itd.), natomiast nie spodziewaj się cudów.
 
W tle tylko steam włączony nic poza tym no i oczywiście wiedźmin 2. System nie może być zasyfiały, ponieważ nie dawno czyściłem dokładnie rejestr, nie potrzebne pliki oraz robiłem defragmentację. Co to wydajności mojej karty śmiem wątpić aczkolwiek jak widać na wiedźmina jest za słaba. Czyli pozostaję mi wymiana karty?
 
W tle tylko steam włączony nic poza tym no i oczywiście wiedźmin 2. System nie może być zasyfiały, ponieważ nie dawno czyściłem dokładnie rejestr, nie potrzebne pliki oraz robiłem defragmentację. Co to wydajności mojej karty śmiem wątpić aczkolwiek jak widać na wiedźmina jest za słaba. Czyli pozostaję mi wymiana karty?

Trudno znaleźć testy tej karty, ale jest ona na poziomie GT 630, czyli również GTX 8800. A to jest absolutne minimum, żeby Wiedźmina 2 uruchomić. Nic tu nie poradzisz. Tak jak napisałeś pozostaje ci tylko wymiana karty.
 
Gwoli ciekawostki z rozdzielczością 640x480 i graficznymi opcjami ustawionymi na minimum gra się stosunkowo przyjemnie względem tego, jakie można było mieć prognozy po takich zmianach. Fps waha się od 18 do 30, ponadto jedynymi wadami wydają się być trudne do odczytania informacje dotyczące zadań pod minimapą i pozostałości po wrogach oraz ścięty po bokach obraz. Dla graczy starszej daty nie powinien być to problem, dla młodszych zapewne przeciwnie. Szczerze wątpię, czy ktoś będzie chciał na takim sprzęcie bawić się w Wiedźmina 2, ale gdyby ktoś próbował to potwierdzam, że można ;)
 
Mój problem polega na braku podłoża w grze, ale tylko na zewnątrz. Oto specyfikacja mojego kompa: Windows 7 Ultimate 32-bit, Genuine Intel(R) CPU 2160 @ 1.80GHz (2 CPUs), ~1.8GHz, 2048MB RAM, NVIDIA GeForce 7800 GT oraz podaję konfigurację z pliku User:
[Rendering]
AllowAntialias=0
AllowBloom=0
AllowBlur=0
AllowCutsceneDOF=0
AllowDOF=0
AllowDecals=0.0
AllowMotionBlur=0
AllowRain=0
AllowSSAO=0
AllowScatterDOF=0
AllowShafts=0
AllowSharpen=0
AllowVignette=0
AtlasTextureDownscale=1
DanglesLimiter=0
DetailTextureDownscale=2
Fullscreen=1
MaxAtlasTextureSize=1024
MaxCubeShadowCount=0
MaxCubeShadowSize=512
MaxSpotShadowCount=0
MaxSpotShadowSize=1024
MaxTextureSize=1024
MeshDistanceScale=0.5
ShadowQuality=0
ShadowedLights=0
TextureDownscale=2
TextureMemoryBudget=100
UberSampling=0
VSync=0
Gra chodzi płynie na tych najniższych ustawieniach, lecz Geralt biega w powietrzu :D Czy można coś jeszcze z tym zrobić?
 
Już dużo razy, z tym problemem męczę się już od premiery :(

Jesli masz ten budżet ustawiony na minimum jak pyta szypek26, to ja nadal obstawiam błąd przy instalacji. Z czego instalujesz grę? Jeśli z płyty, to może ona ma jakieś mikrouszkodzenie, którego nie widać i czegoś ci nie doczytuje przy instalacji. A jeśli masz wersję cyfrową, to może coś ci się źle pobiera.
 
Nie ma znaczenia, czy mam na bardzo dużym, czy na bardzo małym ustawione, bo podłoża i tak nie ma :(
Instaluję z płyty.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom