Community News - archiwum

+
Status
Not open for further replies.

Keth

Ex-moderator
.
3.1 / 2012

Szczęśliwi ponoć czasu nie liczą, ale od poprzedniego Community Newsa minęły już ponad dwa miesiące. Szmat czasu, jeszcze więcej nowych postów i aż trzy patche - nietrudno było więc coś przegapić.
Nie trwóżcie się jednak. Przybywamy z pomocą!


Community News 3/2012​
przybyli z wieściami pod okienko​

Duży Ustęp Pełen Anonsów​
Ponure przepowiednie, pogłoski czy plotki o zbliżającym się końcu świata kwitowaliśmy dotychczas, co najwyżej, pogardliwym wzruszeniem ramion, względnie machnięciem ręki. Co tam kalendarz Majów, co tam inne bełkotliwe proroctwa person podejrzanej konduity o zadziwiająco skomplikowanych i egzotycznych imionach, trudnych do wymówienia. Śmiechu warte, doprawdy.
I dopiero wydarzenia z ostatnich miesięcy wzbudziły w nas słuszne obawy, zasiały już nie ziarno, ale cały zagon, ba, dorodne sadzonki niepokoju! Jakiż to natłok wydarzeń wprawił w drżenie nasze, dotąd tak beztroskie i urocze w tej beztrosce umysły? Otworzył rozkosznie zaspane i wciąż zamglone wspomnieniem sennym oczy?
Otóż nasi ulubieńcy, rozstający się dotąd z nagrodami chętnie, owszem, acz w miarkowanym tempie i bez pośpiechu, przyspieszyli. Znienacka i bez uprzedzenia, Jakby się czegoś spodziewali. Wiedzieli coś więcej. Przeczuwali.
Rozpoczął się festiwal, wręcz erupcja konkursów, łatek, podziękowań, filmików, wywiadów, konferencji, zaproszeń, komiksów, tapet, backupów, redowych blogów dodatkowej muzyki, papercraftów, modyfikacji... ufff
To nie może być przypadek. Oni wiedzą. I się spieszą.

Papercrafty --- Zrecenzuj Wiedźmina 2 --- Medaliony --- Letnia konferencja --- 5 zaproszeń na konferencję
Poradnik do wygrania --- Film z podziękowaniami --- Backupy --- Łatka 3.1 --- Łatka 3.2 --- FCR Mod 1.6
Komiks na iOS --- Tapeta --- Chór --- Nowa muzyka --- Blogi REDów

Cień nadziei daje nam zapowiedź nowej gry. Nie wszystko stracone?


Wieeeeedźmin... biało-czerwony!​
Rok 2012 to nie tylko rok ER, xBoxa i marzeń o cyberpunku. Wbrew pozorom bowiem życie poza forum istnieje i toczy się dalej, niczym różne okrągłe przedmioty... a bramki są dwie.
Koniec świata będzie albo i nie, ale EURO 2012 odbyło się wbrew ponurym prognozom cyników i niedowiarków, a wśród userów wiedźmińskiego forum znalazło się wielu fanów piłki kopanej. Gmoch i Strejlau mogliby co poniektórym pozazdrościć fachowości w analizach poszczególnych spotkań, a zaangażowanie w temat nie znało granic ni kordonów: starsi i młodsi, damy i huzary - każdy miał coś do powiedzenia w kwestii (cokolwiek krótkiej) gry biało-czerwonych i ich rywali; naszym mottem będzie odtąd na wieki wieków cytat z anonimowego, acz bardzo rozemocjonowanego kibica, którego podsłuchał nieoceniony Wallace: "Polska mistrzem Polski!" Może cedeprojektowi PRowcy wykorzystają potencjał pomysłu do promocji Wiedźmina 3?


Cyberpunk's not dead​
Prawie równo miesiąc temu, tj. 30 maja, miało miejsce ważne wydarzenie - konferencja grupy CDP RED, na której ogłoszono drugą, równoległą do serii "Wiedźmin", markę, nad którą pracuje studio. Chodzi oczywiście o "Cyberpunk", czyli znane, 'papierowe' RPG.
Nie możemy też nie wspomnieć, że my, forumowicze, mieliśmy na konferencji reprezentację. Bassiunia, Witchu8, IwaN oraz Gwyn Cerbin i Garram dzielnie bronili honoru forum, unosząc z placu boju setki zdjęć, godziny filmów, a także kilka autografów i trzy cegłówki. Próba wyniesienia kanapy z Marcinem Iwińskim na pokładzie spełzła już niestety na niczym, być może ze względu na gwałtowny odpór ze strony rzeczonego osobnika. W każdym razie - jeśli, mimo upływu czasu, macie jakieś pytania dotyczące przebiegu konferencji, albo chcielibyście obejrzeć zakulisowe fotki, nie wahajcie się pomarudzić trochę wspomnianej wcześniej piątce w którymś z już zalinkowanych tematów.
Nawiasem rzecz ujmując, kto dobrze przyjrzałby się twarzom na widowni, ujrzałby ze dwie moderatorskie facjaty ;)
Jeśli ktoś natomiast nie oglądał konferencji, ma okazję nadrobić to straszliwe niedopatrzenie, klikając w odnośnik.


Javier Bardem - na wynos poproszę!​
Pewnego wieczora forumowa płeć piękna rozpoczęła serię zachwytów nad przystojnymi aktorami. Ochom i achom (prawie) nie było końca, a brzydsza cześć forum dość roztropnie (oprócz... khem, 'nieroztropnego' serka) przez jakiś czas omijała wątek filmowy, by nie zostać nieopatrznie podduszonym przez rozbuchane damskie fantazje.
Pora na mały rewanż. Swoje opinie na ten temat spisała męska część moderacji, czyli szypek oraz Vatt'ghern. Nie było to łatwe, ale w trakcie pisania bohatersko broniliśmy się przed próbującymi dopaść klawiatury zi3loną oraz Iwoną (obrona przed Undomiel na szczęście nie była już tak absorbująca).

Zdaniem szypka:
Jedni ludzie lubią zjeść sobie czasem kebaba. Inni - w ciemnych uliczkach okradają staruszki. A jeszcze inne osoby w wolnych chwilach ślinią się na forach internetowych, wypisując osoby, które im "robią". Każdy z nas ma swoje kredki, prawda?
Nie mogę jednak napisać, że nastukanie 80-postowej wyliczanki świadczy o pewnych brakach (i nie mam tu na myśli dwóch łyżek witamin za mało na talerzu). Nie wspomnę, że roztropne niewiasty wymieniły bodaj 3/4 hollyłódzkich aktorów, zapewne po prostu kopiując filmwebowy ranking TOP100 - i cieszyć się tylko należy, że nie pamiętały o Bollywoodzie. Nie dam rady napomknąć, że przez te 130 postów śliniły się równie obficie, co bernardyn na widok patyka.
Nijakim sposobem nie przemycę informacji, że niektóre panie, mimo iż są już matuzalemami po trzydziestce, zachowywały się jak dziewczynki z podstawówki, co budziło powszechny niesmak i odrazę u prawie każdego. Zwyczajnie też nie mruknę, że ten 150-postowy spam zaszkodził dziurze ozonowej, bo jak głoszą badania naukowe - feromony psują ozon.
Dlaczego nie napiszę tego wszystkiego? Bo się boję. Zielona ma pewne zdjęcia, których ujawnienie mogłoby mi zaszkodzić, Iwona pracuje w bliskim sąsiedztwie składowiska pocisków artyleryjskich (tj. cegłówek i innych pustaków), a Undomiel jest ruda.
Mogę za to napisać, że, jak mówi starożytne przysłowie: "W każdej chwili, w każdym czasie, wciąż myślała o... rumiankowym papierze toaletowym". Dlatego te blisko 200 postów nikogo nie zmyli - wiadomo bowiem wszem i wobec, że nikt tak jak Vatt'ghern nie robi paniom, nie tylko zresztą na naszym forum.

Zdaniem Vatt'gherna:
A więc, odczekawszy odpowiednią ilość czasu, aż emocje ochłoną i ryzyko podrapania spadnie ze śmiertelnego do jedynie grożącego trwałym kalectwem, zabrałem się do opisania całego toku rozmów. Wyszło mi tego sporo, więc będzie to opis opisu.
W skrócie: pojawiło się mnóstwo nazwisk, z których większości absolutnie nie kojarzę. Nasze drogie panie przenosiły swoją uwagę z jednego pana na następnego, na niemal każdego obficie się śliniąc. Koniec końców stało się też nieuniknione – na celownik wszedł pan Depp. Po dogłębnej analizie można zauważyć, że postacie wyświetlane na ekranach mają konkretny wpływ na nasze panie. Mianowicie – „robią im”. To nie jest mój wymysł, ja cytuję same panie. Jednym robią tylko niektórzy panowie, a innym - niemal wszyscy i to na rozmaite sposoby.
Najchłodniejszą głową wykazała się Erynia, która ośmieliła się nawet skrytykować nietykalnego zazwyczaj Deppa. Następna po niej, tj. Zielona stwierdziła, że potrzeba jej będzie teraz tygodnia, aby „oglądać” nagich panów. Odrobinę dalej jest Bassiunia, która stwierdziła, że aby wszyscy wymienieni panowie jej odpowiednio „zrobili”, potrzebowałaby trzech miesięcy. Na koniec wszystkie przyćmiła Undomiel, której robią wszyscy i wszędzie (niektórzy, jak pan Swayze po 1554 razy, albo jak pan Rickman – nawet z tłustymi włosami, czy pan Bardem swoim „fizysem”), stwierdziła, że życie jest zwyczajnie za krótkie, aby się wyrobić ze wszystkimi (zapewne dlatego specjalnie nas nie ganiała, jak to pisaliśmy). Nawiasem mówiąc, przyznała się, że jak nie ma w filmie ładnego pana, na którego mogłaby patrzeć, to usypia w kinie.
Który z panów wygrał? Postawiłbym na pana Connery’ego, który to bez względu na wiek „robi to” wszystkim naszym paniom. Ale nawet on nie może się równać z Szypkiem, do którego w końcu, choć skrycie, wzdycha cała damska część forum.


Nad rzeką i tam dalej​
Halo, tu radio Moskwa! Uprzejmie donosimy, że po drugiej stronie muru, tj. na forum międzynarodowym trwają prace nad fanowskim tłumaczeniem Sagi.
Obywatelu! Zanim pogardliwie wzruszysz ramieniem i wątrobą, wiedz jedno - tłumaczem jest Cassandra, Greczynka. Co w tym niezwykłego? Cassandra dopiero uczy się języka polskiego, a jednak jednocześnie na własną rękę tłumaczy Sagę. Ojczyzna i Witcherland są dumni, że wspomniana obywatelka dzielnie stawia czoła "grzegrzółkom", "huncwotom" oraz innym przeciwnościom losu.
Forumowicze, swój podziw możecie wyrazić > tutaj
 

Keth

Ex-moderator
.
3.2 / 2012

Cycate cytaty​
Innymi słowy: uważaj, forumowiczu, co mówisz, bo każde słowo może być twoim ostatnim.

Korzystając z okazji, chcielibyśmy przypomnieć, że jeśli jakaś barwna wypowiedź zyskała wasze uznanie, możecie nam ją podesłać poprzez przycisk "raportuj" i dopisek z wyjaśnieniem, że wspomniany fragment uznajecie za godny "Cytatów".
Głos ludu też się liczy!

* * *
Narsereg o tym, jak Google potrafi zadziwić:

Narsereg said:
Ona jest chyba za stara. Chciałem udowodnić swoją tezę i wpisałem w guglach "Monica Bellucci no makeup", oto jeden z wyników:


* * *
Kubacho oferuje kolegom pełen serwis. Bez skojarzeń!

Narsereg said:
Narsereg said:
to i ja bym poprosił o przejście tej obrzydłej kałamarnicy http://www.sendspace.com/file/96755y
Proszę, Martwy Kejran Raz: http://www.sendspace...BBTcfVuEWs9pzdQ

A może frytki do tego?

* * *
WhiteWarrior okazuje się być dobrze zorientowany życiowo:

Narsereg said:
Narsereg said:
A ja wybrałbym Filippę. Dominująca, sadystyczna lesbijka - ciekawie byłoby ją poskromić.
Taa... Już to widzę


* * *
Tajron8 znalazł dodatkowe zastosowanie dla Naczelnego Złego. Nawet intrygujące:

Narsereg said:
[...]
Letho jest szybki, silny, zna się na znakach, a co najważniejsze jest wielki i świetnie pływa, a więc można go użyć w charakterze tratwy.

* * *
Zi3lona odkrywa tajniki swojej bielizny. Tylko dla odważnych.

Narsereg said:
Narsereg said:
(...) więc darujcie sobie te umoralniające gatki i porozmawiajcie o tym co w temacie :), (...)
Moje gatki absolutnie nie są umoralniające. Mam nadzieję, że na ogół wręcz przeciwnie...
Dbajmy o język, bo całkiem ładny mamy, szkoda kaleczyć ;P

* * *
Garram bywa w życiu nieufny i chyba całkiem słusznie:

Narsereg said:
Narsereg said:
(...)Teraz wszystkie laski na mnie lecą dzięki tej tapecie :D
Ale czy aby nie tapeciary?
 

Keth

Ex-moderator
.
3.3 / 2012


Cytaty - na drugą nóżkę​
Bo nie zmieściły się były.

* * *
Wallace recenzuje filmy:

[quote name='Wallace' timestamp='1338669541' post='837230'] [quote name='bassiunia' timestamp='1338669469' post='837227'] O. Pierwsze słyszę. Widzę, w zasadzie. Opowiesz trzy słowa? [/QUOTE] Ja mogę to opisać w 3 słowach: OMIJAJ SZEROKIM ŁUKIEM. [/QUOTE]

* * *
O uzdolnieniach artystycznych:

IwaN said:
Niestety jedyny "instrument" na którym umiem grać to... nerwy.


* * *
Jest rzeczą oczywistą, że Wieści z Forum czytało się wam wspaniale. Ale wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Nam skończyła się właśnie pasta do zębów, ciasteczka maślane oraz, co najistotniejsze, natchnienie i wena. Wypadałoby więc kończyć, ku zrozumiałej rozpaczy rzeszy wiernych fanów.

Do następnego razu!
:)

* * *
ps. Żeby nie było wam aż tak smutno, wrzucamy obiecany wywiad z Wallacem, zwycięzcą konkursu z poprzedniego Community Newsa. Mamy nadzieję, że to poprawi trochę humory.

Undomiel
Szeregowy Wallace, do karnego raportu!​
Wallace
Ale co ja znowu zrobiłem? Przecież wyczyściłem dzisiaj korytarz szczoteczką...!​
Undomiel
Czyli nie wiecie, czemu się tu znaleźliście?​
Wallace
Korytarz był gdzieś niedoczyszczony? Albo przez przypadek użyłem szczoteczki generała?​
Undomiel
Czyli nie wiecie.
No dobrze, zacznijmy zatem od właściwego końca, tj. od początku.
Od kiedy przebywacie w tej jednostce?​
Wallace
Dane z książeczki wojskowej podają, że szeregowy Wallace dołączył: 20 czerwca 2007.​
Undomiel
No właśnie! Otóż to!
Powiedzcie zatem, Wallace, dlaczego tu trafiliście! A może nie pamiętacie?​
Wallace
Szeregowy trafił dzięki egzemplarzowi magazynu CD-Action z artykułem o grze komputerowej Wiedźmin, oraz po przeczytaniu pierwszego tomu opowiadań. W cywilu szeregowy rozmawiał o tym ze znajomym, który opowiedział mu o Jednostce Forumowej Zrzeszającej Fanów Wiedźmina )​
Undomiel
Aha! I nie widzieliście w tym, szeregowy Wallace, niczego podejrzanego? Że akurat ten egzemplarz? Że ten kolega?... Proszę zaprotokołować, że szeregowy Wallace nie zachował należytej czujności.
I co tu robicie, Wallace?
I gdzie należyte honory oddawane starszemu stopniem?
Jestem waszym nad-i-pod-głównodowodzącym-generał-sierżantem!​
Wallace
Szeregowy melduje, że w naiwności swej nie zauważył niczego podejrzanego w koledze i tym konkretnym egzemplarzu.
Szeregowy melduje, że w jednostce zajmuje się tajną operacją zwaną S.P.A.M, czyli Mielonka W Puszcze.
Oddawałbym honory, ale trudno pisać, stojąc na baczność
Ale to nie była Wasza szczoteczka?​
Undomiel
Proszę odnotować, że szeregowy Wallace z własnej i nieprzymuszonej woli przyznał się do szerzenia spamu.
Porozmawiajmy po przyjacielsku, Wallace. Tak całkiem szczerze.
Podoba się Wam tutaj?​
Wallace
Szeregowy melduje, że jest to najlepsza jednostka, w jakiej do tej pory służył. Pełna świetnych ludzi i dobrego (czasem absurdalnego humoru). Inaczej nie spędziłbym tu prawie 1/5 swojego życia.
*delikatnie przesuwa wiaderko z wazeliną poza pole widzenia nad-i-pod-głównodowodzącego-generało-sierżanta*
Undomiel
Oczywiście, oczywiście.
Proszę zaprotokołować, że należy przeprowadzić staranny wywiad w kwestii nielegalnych źródeł zaopatrzenia oddziału w wazelinę.
1/5 życia, hę? Prawie nam zaimponowaliście. Prawie.
A co robicie, kiedy nie spamujecie na forum, szeregowy?​
Wallace
Zajmuję się prowadzeniem korespondecji o treści "Jestem zainteresowany państwa ofertą pracy, w załączniku przesyłam swoje CV" oraz regularnymi odwiedzinami w miejscowym PUP. Ale proszę nie podawać tego do wiadomości publicznej :p
A poważnie - to wszystko to, czym poza życiem w jednostce zajmuje się każdy. Czytam książki, przechodzę Wiedźmina po raz 5 (tym razem w wersji EE), wychodzę na przepustki ze znajomymi i oczywiści czekam na Wiedźmina CZY.
Aaaaaaa zapomniałem dodać, że wieczorami biegam po mieście przebrany za wielkiego nietoperza w kilcie i szczerzę kult BATMANA :p
Undomiel
To wiele tłumaczy, Wallace. Zwłaszcza poruszenie wśród płci nadobnej i niezwykle chętne wchodzenie z Tobą w forumowe interakcje. Efekt peleryny, zapewne.
Krótko mówiąc, szeregowy, czujecie się tu, jak u mamy i pozostaniecie z nami na zawsze, wspaniałomyślnie zrzekając się orenowego żołdu na rzecz kocich wdów i sierot?​
Wallace
Myślę, że poruszenie wśród płci przeciwnej powoduje też niezwykłe podobieństwo Brada Pitta do mnie. Wystarczy zgasić światło i wyglądamy niemal identycznie.
Szeregowy planuje pozostać w jednostce tak długo, jak będzie tu chciany. A jak mnie wyrzucą, to zejdę do podziemia i nadal będę tu działał :D
Mój orenowy żołd został pochłonięty przez remont jednostki. Co prawda teraz mam ich 3x więcej, ale tamte miały dla mnie wartość sentymentalną ;)
Undomiel
Szeregowy Wallace, czy przyznajecie się zatem do winy?​
Wallace
Tak.​
Undomiel
Znakomicie.
Proszę zaprotokołować, że szeregowy Wallace, wie jak z nam grać.
Czy zatem wiecie, jaka czeka Was kara?​
Wallace
Domyślam się, że nie będzie to tydzień w SPA z tłumem wielbicielek?​
Undomiel
Dobrze się domyślacie!
Szeregowy Wallace, liczę, że zniesiecie karę tak mężnie, jak przystało na warzywa liściaste!
Proszę zaprotokołować, że szeregowy Wallace został skazany na kolejną 1/5 życia na forum w randze sierżanta Szkota.
Macie jakieś ostatnie słowo, sierżancie?​
Wallace
Undomiel
This is Spartaaaaaaaa!
Znaczy, to jest, chciałam powiedzieć: dziękuję w imieniu reszty Sztabu.
Ku chwale CDPR!
Możecie się rozejść, sierżancie.​

* * *
Teraz to już naprawdę wszystko. Dzięki, że przeczytaliście! :)
 

Keth

Ex-moderator
.
4.1 / 2012


Kolejne Wieści z Forum nadchodzą! A w nich Wy - zwykli użytkownicy, z których każdy ma w sobie coś z superbohatera. Jak zostać superbohaterem forum (i zarobić worek orenów w podzięce)? Przeczytajcie Wieści, a może ktoś tam wymieniony Was zainspiruje.


Community News 4/2012​
...winter is coming...​


Dzień z życia profesjonalisty​
Nie każda praca jest lekka. Czasem trzeba się nieźle narobić, żeby dostać pieniądze na życie - każdy to wie. Są jednak zawody, które oferują dokładnie to, co lubimy najbardziej. Dla gracza takim zawodem jest testowanie gier. Zastanawialiście się kiedyś, na czym tak właściwie polega praca testera? Kpt wlodzimierz ujawnia!


Fani Wiedźmina, czyli wszystko na opak​
Zbliża się zima, ale społeczność wcale nie zamierza popadać w letarg. Fani zwyczajowo spamują, komentują niusy i denerwują moderację. Co więcej, niektórzy poszli jeszcze dalej - ziewnęli parę razy, przeciągnęli się... i całą nadmiarową energię zaprzęgli do pracy. Nad czym?

Znana grupa moderska, Ifrit, na wieść o testach nowego dev-kitu od CDP RED , postanowiła rozruszać zastałe kości poprzez prace nad małym projekcikiem. Czujecie ten dreszczyk emocji? Cóż takiego planują Ifrici, sprawdzić można tutaj.

Podczas przechodzenia pierwszego Wiedźmina pewnie wielokrotnie szukaliście pomocy w internecie. Pomocą, radą i wszelkimi informacjami służył odznaczony Medalem Kartofla serwis witcher.phx.pl - od fanów, dla fanów.
Fansite, od pewnego czasu borykający się z problemami, właśnie ruszył w nowej odsłonie. Co to oznacza dla nas wszystkich? Zobaczcie sami.


Dwóch kółek czar​
Skoro śpiewać każdy może, to tym bardziej jeździć na rowerze. Można się co prawda spierać, czy ulice to odpowiednie miejsce dla niedzielnego rowerzysty, ale w wieku dziecięcym jeździ się raczej dookoła piaskownicy lub trzepaka.
I właśnie do lat wczesnej, acz nieodległej przecież, młodości, sięgnęli nasi forumowicze, wygrzebując z domowych archiwów swoje karty rowerowe i wspominając kolana zdarte podczas pierwszych, profesjonalnych wyścigów.
Czy ktoś miał jeszcze wątpliwości, że fora internetowe (a nasze w szczególności, bo przecież jakże by inaczej!) sprzyjają spontanicznemu wklejaniu - czasem ku utrapieniu moderacji - niecodziennej treści?


Rude jest piękne​
Czy to gruba, czy to chuda - ważne, żeby była ruda! Tym zawołaniem (notabene przypisywanym Cyceronowi), jak się okazało, kieruje się spora część spośród męskiej populacji na forum, a miejscami nawet i żeńskiej, toteż wkrótce jeden z tematów zawalony był zdjęciami rudych piękności w możliwie maksymalnej rozdzielczości. Serwery ledwo żyły, para buchała ze switchów, a głowy śliniących się userów w specjalnie odmiennym stanie nie były... Skąd taki nagły wybuch uczuć do dziewczyn z rozszerzeniem *JPEG? Sprawdźcie sami, czy warte są wyczerpania limitu na transfer danych.
A w dalszej części programu: Brooke dowiaduje się, że Ridge nie pogardzi także blondynką, brunetką, szatynką, niebieskowłosą, zielonooką, z wąsikiem, bez lewego palca u ręki... Co jeszcze lubi Ridge aka IwaN? Sprawdź tutaj.


Tłumacz na zawołanie​
Ostatnimi czasy ukazał się blog naszego ulubionego developera. Jako, że CDProjekt RED jest firmą klasy światowej, blog prowadzony jest w języku angielskim. Nie każdy zna jednak ten język na tyle płynnie, żeby swobodnie przeczytać wpis. Na szczęście, niczym superbohater z komiksów Marvela, z pomocą przychodzi IwaN. Zapewne zainspirowany krasnoludzkim plakatem, gdzie górnik wyrobił 140% normy, IwaN także postanowił zrobić coś dla braci forumowej i zabrał się za tłumaczenie wpisów. Do tej pory są dwa: Geralt idzie do fryzjera oraz Projektowanie głowy cz. 1, ale liczymy na więcej!


AS na Polconie​
Wieść gminna niesie, że gracze komputerowi (i konsolowi) oraz czytelnicy fantastyki to osobniki ponure, aspołeczne i na ogół zamknięte w piwnicy. Jednakowoż, kiedy przychodzi co do czego, okazuje się, że nie samochody, tylko rowery i nie rozdają, a kradną. A fani fantastyki to nie ponure nerdy, a istoty społecznie aktywne i bywające. Na Polconie, a nie w Erewaniu. Ba, nawet o tym bywaniu piszące. Swoje piwnice opuścili na przykład Vojtass i Qol, a efektami podzielili się z resztą forumowiczów.


Z bednarskim pozdrowieniem​
Był sobie człowiek. Człowiek się rozwinął i uczynił koło. Ale koło to jest nic. Beczka!... o, beczka to dopiero jest, Drodzy nasi, epokowe odkrycie. Możecie do beczki coś włożyć lub wlać. Możecie na niej usiąść. Możecie nią przygnieść coś, co wymaga przygniecenia. Możecie ją potoczyć w ramach rozrywki. Możecie w niej zamieszkać, jak Diogenes, albo w przypływie płochej ciekawości wypuścić na świat różne paskudztwa, jak Pandora ( to o puszce, to wroga propaganda, wrogowie podrzucili.)Ewentualnie ulec pokusie, jak nieszczęsny Fortunato, marząc o beczce Amontillado i źle skończyć. Myślicie, że to już wszystko? A skąd! Beczka lata. Ale poważnie, bez żartów: beczka lewituje. I co, myśleliście, że o beczce wiecie już wszystko. A teraz Wam łyso, o.


Wyróżnienia - edycja 4/2012​
Na forum są różni fani. Jedni mnóstwo piszą i tworzą wspaniałą atmosferę, inni studiują modele postaci i odtwarzają przedmioty oraz ubiór, a czasem całe postacie aby zachwycić oczy i dusze pozostałych. Jeszcze inni są zawsze gotowi pomóc z problemem, czy to technicznym, czy fabularnym. Jednak mamy też fanów, którzy uważnie śledzą kulisy powstawania Wiedźmina i losy firmy. Wielu z nas nie ma czasu i samozaparcia, żeby zagłębić się w prezentacje i tony informacji dla inwestorów, choć z chęcią dowiedzielibyśmy się, co u REDów słychać. Z pomocą przychodzą osoby takie jak Scani i Vojtasass. Scani zebrał wszystkie najważniejsze informacje w jedno miejsce i streścił je do najistotniejszego minimum, a Vojtasass dogrzebał się kosztów powstawania Wiedźmina 2. Dziękujemy!
 

Keth

Ex-moderator
.
4.2 / 2012



Weselne zapasy
Może jesteśmy trochę nudni z naszym niezmiennym uwielbieniem dla Hostile’a; ale w takim razie to Hostile jest nudny, bo bez przerwy wymyśla coś nowego i musimy w kółko o nim donosić. Tak, to jego wina! Mało mu plasteliny, mało mu pisania, mało mu krawiectwa spod znaku wiedźmińskiego domu mody „Kikimorka” – on z tym wychodzi do ludzi! Ale jak! Niestety, nie są nam znane opinie otoczenia na temat podobnych zachowań kolegi, ale jeśli zawita tu ktoś z rodziny, to prosimy o diagnozę.

Artystyczny come-back
Nie każdy lubi zwierzęta rogate, a zwierzęta rogate również mają swoje preferencje, kogo bóść, a z kim lepiej żyć w symbiozie. Jednak nawet okazjonalne trykanie w siedzenie można znieść w zamian za piękne wiersze, prawda? Powrócił do nas koziek i już od progu raczy prozą i liryką. Zajrzyjcie, przeczytajcie, oceńcie sami. Kozia cnota krytyk się nie boi. No, przeważnie nie.


Pierwsze koty za płoty
Niektórzy przeżywają wysyp ospy, inni znów – prawdziwków. U nas w sezonie ogórkowym obrodziło talentami trzymanymi dotąd pod korcem, pomimo codziennego spamu angażowania się w niejedną dyskusję na forum. Do tego grona zaliczyć można IwaNa i jego literackie próby. Od czegoś trzeba zacząć, zaś uważne słuchanie wskazówek jest z pewnością dobrym krokiem… a Wy się nie leńcie, tylko poczytajcie! Nie można samym Wiedźminem żyć.

Wiedźmiński kompas
Lawirując pośród internetowych raf i płycizn, natrafić można czasem na istną wyspę kokosową. Wyspa pozostaje nienazwana, czy to jednak przeszkadza w delektowaniu się jej owocami? Na pewno nie! Spójrzcie więc na to cudo, wyszperane dla was przez jednego z czujnych użytkowników. A jeśli będzie Wam mało, to zajrzyjcie także na blog tajemniczego autora w poszukiwaniu innych jego pomysłów i ślińcie się do woli. Gdzieś tu mamy naszą etatową wanienkę…


Z wizytą u Melpomene
Tego jeszcze nie było! A nawet, jeśli było, to nam o tym nic nie wiadomo, więc to całkiem tak, jakby nie było. Ale teraz jest! Niejaki dojw zawitał do nas z całkiem nowym zakresem fanowskich umiejętności, a mianowicie talentem muzycznym . Nie wychodzimy z podziwu, tylko czasem wyglądamy, żeby Wam o tym powiedzieć.


Porządki bywają przyjemne
Było aktorsko, było pisarsko i muzycznie, było również interaktywnie. Pora więc zamknąć naszą wyliczankę czymś dla oka: CzerwonyKarczmarz nie twierdzi, że jest źle, ale przecież zawsze może być lepiej! Jego pomysły na zarządzanie dodatkami do gry TW2 warte są uwagi (REDzi, one uwagi warte są!), bo to Głos Usera, a takich głosów dobrze jest posłuchać. Jest elegancko, logicznie i tego było brak – zresztą zobaczcie sami.

Podzielmy się savem
Czasem bywa tak, że coś się zepsuje - normalna sprawa. Czasem bywa tak, że przy okazji stracimy wszystkie save'y. Innym razem potrzebujemy czegoś na gwałt - przypomnieć sobie fragment dialogu, obejrzeć krajobraz w epilogu, są różne powody aby potrzebować save'a, którego nie mamy. Co wtedy? Wtedy idziemy na forum i prosimy o save. Tak się składa, że nasze forum dysponuje pełnoetatowym producentem save'ów. Rafal12322, bo o nim mowa, od pewnego czasu czuwa na forum, gotowy rzucić savem w potrzebujących.



Cytaty
Starym już zwyczajem publikujemy kffiatki wybrane, czyli radosną twórczość forumową.
Przypominamy, że możecie współtworzyć ten dział - jeśli jakiś cytat uznaliście za godny uwagi - zaraportujcie go poprzez przycisk z boku posta, w treści zgłoszenia pisząc, że chodzi o Community Newsa.

* * *
Jak oszczędzać na bieliźnie:

[quote name='Erynia' timestamp='1340452909' post='845037']Dobrze, że Dzień bez Majtek i Dzień Przytulania nie są obchodzone równocześnie ;)
[/QUOTE]

* * *
Dżentelmeni są wśród nas - i starają się jak mogą, także w sali kinowej:

Wallace said:
Wallace said:
Co ta o żarciu w kinie dobra rozmowa co, zaraz dojdzie do tego że tam trzeba obrus rozkładać albo całą zastawę xD.
Nie zapomnij, że trzeba będzie jeszcze zwracać się do siebie "Milordzie, czy raczy pan spożyć jeszcze jedno ziarno prażonej kukurydzy". Ubierz też frak i cylinder, a do tego koniecznie zapuść wąsa.

* * *
Scena moderska ma problemy z ginącymi plikami:

Wallace said:
Nie martwcie się, życie już nas nauczyło że nie wystarczą dwie kopie plików, teraz mamy cztery haha ;pp

* * *
Czytaj dzieciom. Codziennie:

Wallace said:
Wallace said:
Ja czekam, ja czekam!
I Wegnera tez należy pogonić, żeby szybciej wydawał meekhańskie opowieści!
Podobno coś już naskrobał. Jest nawet projekt okładki.

 

Keth

Ex-moderator
.
4.3 / 2012




Cytaty - part 2
W tej części - nie pojedyncze urywki postów, a całe dialogi.


* * *
Z szacunkiem do Pani Minister proszsz:

Wallace said:
Żeby sobie tylko w Ministerstwie Sportu nie pomyśleli, że skoro siatkówka ma się dobrze, trzeba obciąć jej fundusze i przekierować na piłkę nożną :p
Wallace said:
To Chrystus wskrzeszał zmarłych,nie minister Dżoanna.
Wallace said:
Ministra drogi kolego, ministra :p
Wallace said:
Zwał jak zwał:Mucha to Mucha.Się nie odmienia przez rodzaje. :p

* * *
Cosplayowcy i te ich pomysły...:

Wallace said:
Ktoś chętny do roli naszego pogromcy? XD
Wallace said:
Zawsze sądziłem, że to utopce wolą dominować.
Wallace said:
Vojtasass widzę ekspert w dziedzinie. Nawet nie chcę znać nazwy tej dewiacji ;)...

* * *

Podobało się? Forumowi superbohaterowie dostarczyli Wam emocji? Chcecie więcej? Kolejne Wieści z Forum już za trzy miesiące ;)

Do zobaczenia!
 
5 / 2012

Czas na ostanie w tym roku przygotowane przez nas Wieści z Forum. Oprócz subiektywnego wyboru najważniejszych wydarzeń z trzech ostatnich miesięcy, pokusiliśmy się również o małe podsumowanie roku. Zapraszamy zatem do czytania.


"Mijają dni, miesiące, rooooook, prawdziwa miłość trwa non-stooooop."
W tym chwytającym za serce utworze, jak każdy z nas bez trudu się domyślił, motywem przewodnim jest miłość do jedynego i niepowtarzalnego forum wiedźmińskiego. Właśnie stuknął nam kolejny rok. Co ciekawego przyniosły ostatnie miesiące? - Przeżyjmy to jeszcze raz!


Community News 5/2012​
coś się kończy, coś się zaczyna​



Spotkajmy się jeszcze raz​
Pod koniec listopada miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu fana Wiedźmina, a na pewno najważniejsze, patrząc z perspektywy społeczności skupionej wokół naszego forum. Wszyscy zresztą wiedzą, o czym mowa - a gdyby ktoś nie wiedział, ale wstydził się zapytać - chodzi o event, tj. wspólne spotkanie forumowiczów, moderatorów i pracowników CDP RED.
Opowiadać można by długo, ale wersja skrócona brzmi tak: przybyliśmy, zrobiliśmy z siebie frajerów na Arenie (niektórzy nawet zostali nagrodzeni za szczególnie efektowne porażki), pożarliśmy stertę kanapek, zamęczyliśmy developerów serią pytań... po czym daliśmy nogę. W międzyczasie oczywiście wprowadzaliśmy powszechny zamęt i zniesmaczne, bo w końcu "oni są z internetu".

A gdyby ktoś chciał powspominać te miłe chwile, służymy uprzejmie:
* forumowa relacja z eventu [link]
* wpis na blogu CDP RED [link]
* relacja z eventu na Polterze [link] --- autor: Gower
* galeria zdjęć [link] --- autor: dogmeat
* galeria zdjęć [link] --- autor: Garram

Jako bonus - zachęcamy do zapoznania się z dość osobliwą formą komunikacji z otoczeniem, jaką w temacie eventowym wybrał Arwil. Mówimy bowiem nie o tekście pisanym, zwyczajowym przecież na forum, a zdjęciach z kamerki interetowej + dołączonych napisach. W skrócie: memach. Pierwszy z nich znaleźć można tutaj, następne w dalszych postach.


Wiedźminkołaj​
Grudzień nieodmiennie kojarzy się nam wszystkim z ubranym na czerwono panem, który, dobrodusznie pokrzykując "ho ho ho", targa ze sobą wór z prezentami. Cóż, w wypadku forum o wiadomej wszystkim tematyce szans na prezenty nie ma, "ho ho ho" też jest sprawą wątpliwą... ale o odpowiednie kolory strojów Gerwanta i reszty wesołej gromadki zadbali już nasi użytkownicy.
Tomek_n, nowa twarz na forum, przygotował własne wariacje na temat kolorów czerwonego i niebieskiego. Zapoznać z nimi można się tutaj.
Z kolei mar-ion raportuje, że widział Białego Wilka, który wśród śnieżnej zamieci przemykał od komina do komina. Czy ktoś rozpoznaje pana z obrazka?

---------- Zaktualizowano 19:22 ----------



Raz do roku...​

Każdy wiedźmin ma urodziny. Jakkolwiek wesoły, ten dzień jest zazwyczaj poprzedzony gorączkowym szukaniem odpowiedniego prezentu. Nowy sweter? Skarpetki? Nie, zbyt oklepane. Może jakaś planszówka, puzzle? Też nie, potrzeba czegoś wyjątkowego, czegoś, co zapamięta na długo. Wręcz "skarbu". DarkSaskia dostała właśnie taki. Skarby nie rosną na drzewach. Skarby są pozamykane w skrzyniach. Często są zakopane pod ziemią pod wielkim czerwonym X. My jesteśmy przyzwyczajeni raczej do szukania skarbów w losowych domach napotkanych po drodze. Przeciętny wiedźmin dostanie kloc drewna i kawałek żelaza. Skrzynka DarkSaskii była zaś wypełniona książkami. Rzecz jasna wśród książek znajdował się Wiedźmin. Prezent nie tylko sprawił radość jubilatce, ale też spowodował lawinę ofert matrymonialnych sprawczyni prezentu ze strony męskiej części naszego Community. Pozostaje pogratulować pomysłu!


Kamera, akcja!​
To tak łatwo machać mieczem, myślicie. Jaka to sztuka, nałożyć perukę i być Geraltem w przerwie między śniadaniem a podwieczorkiem, myślicie.
...od myśli do czynów droga jednak wyboista i kręta, i mało komu udaje się zajść na tyle daleko, by móc się pochwalić rezultatami.
A jednak - można! Da się! Zapaleńców nie brakuje, ba, nie brakuje fanów, którzy wzięli sprawę w swoje ręce i działają. Zawitał do nas na forum "Project Wiedźmin" - ekipa młodych, zapału pełnych amatorów wzięła się za film na podstawie jednej takiej gry, być może Wam znanej... Wiedźmin 2 się nazywa. Jak to się zaczęło, na jakim etapie są prace, kto ich wspiera i co WY możecie zrobić dla nich? Przekonajcie się sami.


Sernik czyli zrób to sam​
Nie ma for idealnych. Zawsze są jakieś funkcje, które mogłyby działać inaczej, lepiej w danych sytuacjach. Na naszym forum także. Denerwują Cię limity wyświetlanych obrazków? - Zapewne nie tylko Ciebie, bowiem Nars. zauważył, że często wysyłamy prośby do niejakich "twórców forum":

Nars said:
"Twórcy forum" - mityczna grupa półbogów, w czasach antycznych nadzorująca pracę forum, naprawiająca zaistniałe błędy i wprowadzająca nowe funkcjonalności. Współczesny "prosty" i niewykształcony użytkownik, czasami wzywa ich w potrzebie, nie będąc świadom bezsensowności swoich działań. Jest to naturalny element lokalnego kolorytu niemal każdego środowiska webowego i jako taki nie stanowi zagrożenia.

Mamy idealne rozwiązanie Twojego problemu - serek! Nie biały, nie żółty czy homogenizowany, ale nasz własny, forumowy ser-ek. Wystarczy zainstalować wtyczkę do swojej przeglądarki i problem z głowy. Kto wie, może dostaniemy więcej hotfixów w przyszłości?


* * *
Tęsknota mną miota, czyli żal za trollem. Ewentualnie: serek kontratakuje jako Master of Puppets. W roli puppets - Muminki. Nie wiemy tylko jeszcze, czy to niewinny wyraz tęsknoty za czasem, gdy role się zamieniły i moderatorzy zaspamowali forum, czy może zapowiedź wrogiego przejęcia i zamiany moderatorium w rzeczone puppetsy ...


* * *
Innymi słowy - serkowi gratulujemy inwencji oraz zapału. Choć za spam to po uszach dostać powinien, oj oj... Ale co tam, w okresie świąteczno-noworocznym nawet krwiożercze zazwyczaj bestie, tj. moderatorzy, ludzkim głosem przemawiają i z zemsty okrutnej tym razem zrezygnują.
Parley?

---------- Zaktualizowano 19:23 ----------




Satyra w krótkich majteczkach i wypisy z zeszytów​
czyli wybór forumowych cytatów tygodnia​

Oczywiście, bezustannie przypominamy, że możecie raportować zabawną, Waszym zdaniem, wypowiedź forumowicza. Wystarczy zaznaczyć, że chodzi o cytat tygodnia.

* * *
Forum uczy, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi - czyli Kącik Porad Na Koniec Świata, w wykonaniu naszego ulubionego Wallace'a.

Wallace said:
Najlepsza gra na koniec świata, to gra wtępna :D


* * *
Pozostali userzy też mają swoje plany. Martyrologiczne.

Wallace said:
Jeśli mielibyśmy sporo czasu (miesiąc, rok, więcej), to co byś robiła w wolnym czasie?
Wallace said:
Ja bym się poświęcił i zaludniał naszą planetę od nowa :p
* * *
Wykryto również spisek. A nawet Spiseq:

Wallace said:
Wallace said:
CDPR też szykuje się do końca świata i uruchomiło własny licznik, nic specjalnego ;)
Wallace said:
Z licznikiem Majów trochę się mijają. :D
Wallace said:
Nasz jest poprawny ;)
"W imieniu Jego Wysokości Króla REDanii Radowida V Srogiego, Władcy Koviru i Poviss, Pana na Tretogorze, Włodarza prześwietnego grodu Varsovii, etc., zapraszamy na Zamek, do Czerwonego Siedliszcza, na uroczystości ósmej rocznicy zawiązania się Tajnego Stowarzyszenia Wiedźmolubów."

Z tych informacji i ze strony z odliczaniem można wywnioskować, że REDzi chcą zniszczyć świat sprowadzając dziewięciu wybrańców do swojej siedziby. Kiedy spotkają się ze sobą REDzi odprawią mroczny rytuał niszczący świat.
* * *
A u Yngha koniec świata po miłoszowsku. No, prawie.

Wallace said:
Już po północy, wszyscy żyją? Jakieś tajemnicze światła na niebie? Zbliżające się niebezpiecznie planety? Meteoryty chociaż? Może nieumarły sąsiad dobija się do drzwi? Pytam bo nie chcę przegapić.
Wallace said:
Dziennik Pokładowy
Doomsday 2012, 0121

Niebo czyste. Temperatura standardowa. Stan atmosfery w normie. Sąsiedzi śpią.
Pies przekręcił się na drugi bok. Innych anomalii nie odnotowano.

---------- Zaktualizowano 19:24 ----------



Z cyklu: Śpiesz się kochać moderatora, tak szybko może cię zbanować...

Iwona said:
A co jeśli ma się wymienione atrybuty i ma się ochotę na Twój materac ale z jego rzeczywistym, tj jednoosobowym przeznaczeniem? Też wyjątek? :p
Iwona said:
Chcesz żebym spał u siebie na podłodze? :<
Iwona said:
Zbanowany we własnym domu przez moderatorke
* * *

Piękne, a groźne ... jak powiedział Byron, o pardon mar-ion

Iwona said:
Ja to nazywam "groźne piękno", bo robi niesamowite wrażenie, ale nic dobrego ze sobą nie niesie.
Iwona said:
Ja tym mianem nazywam nasze Moderatorki. :D
* * *

Zaradni Odważni Oryginalni?

Iwona said:
To mówię,że wyraziłeś myśl całej Moderacji tego forum: Kupiliśmy zoo. :D
* * *

Run Lola, run.

Iwona said:
No ale tam był jeszcze Pan co po tej kałuży umykał ochronie ;)
Iwona said:
No,to prawie jak my,spa...tfu-userzy umykamy ochronie,znaczy Wam. :D

---------- Zaktualizowano 19:25 ----------


O różnych czynnościach seksualnych i odpowiednim timingu.

Hostile said:
Tylko znowu nie daj d*py w ostatniej chwili
Hostile said:
Mam dysonans poznawczy. Sugerujesz, że tym razem powinien to zróbić odpowiednio wcześniej?;)
* * *
Gość w dom ...

Hostile said:
A ja tak z innej beczki :p Chce ktoś przenocować mnie, Hostile`a i Sylvina? :p
Hostile said:
Izba wytrzeźwień? :D


* * *
I to byłoby na tyle - przynajmniej jeśli chodzi o rok 2012. A co będzie dalej...? Czas pokaże.
[size="5][color="#FF8C00"]KONIEC[/color][/size]




ps.
Ale ale... zanim się zmyjemy (tym razem już na serio), jeszcze raz podsumujmy stary rok. W telegraficznym skrócie, oczywiście:

Styczeń
Dokładnie rok temu odświeżyliśmy tradycję produkcji Community Newsów... i jak widać, cały czas nam się chce. Sami jesteśmy zdziwieni tym faktem, ale mówi się trudno. Skoro twórcza wena napiera, musimy dawać jej posłuch. Jakżeby przecież inaczej?

Luty
Ponieważ każdy rok musi zaczynać się od czegoś nowego, w lutym 2012 do grona moderacji dołączyła niejaka zi3lona. Postać niby wszystkim znana, ale dopiero po dojściu do władzy ujawniła swoje prawdziwe, sadystyczne zapędy. Strach się bać?

Marzec
Najazd muminków (z kronikarskiego obowiązku: rozpoczęty 31 marca) był wydarzeniem, o którym długo trąbiły wszystkie najważniejsze serwisy informacyjne, od Wąchock24 począwszy, a na koszernym kanale AlSzakira kończąc. Badacze po dziś dzień głowią się nad wyjaśnieniem tego fenomenu. Jak do tej pory - bez rezultatu.

Kwiecień
Krótko i na temat: premiera W2 na tak zwanym Klocku i równoczesne wypuszczenie aktualizacji do wersji pecetowej. Starsi stażem gracze mogli z rozrzewnieniem powspominać długie godziny spędzone na patchowaniu "jedynki" do edycji rozszerzonej. Młodsi - zostali po raz pierwszy dopuszczeni do tego mistycznego rytuału pełnego cierpienia, łez i walenia klawiaturą o ścianę.

Maj
Jak można było się przekonać pod koniec maja, punk nie tylko nie umarł, ale ma się całkiem dobrze. Za sprawą połączonych sił Mike'a Pondsmitha oraz REDu już niedługo dostaniemy w swoje niecne łapki nową grę... i to bynajmniej nie tajemnicze "dark fantasy RPG".

Czerwiec
Czerwiec jest o tyle szczególny, że nie działo się nic. Każdy fan gier kojarzy rzeczony miesiąc z targami E3, a Redzi sprawili nam psikusa, nie pojawiając się na nich, zapewne zresztą złośliwie. Niejeden wytrawny forumowy analityk połamał sobie zęby, próbując rozszyfrować tak pokerowe zagranie...
Moderacja obstaje za tezą, że nasi developerzy na targi nie polecieli, bo w Biedronce akurat była promocja na salceson i każdy chciał kupić jak najwięcej. Czy ktoś może potwierdzić?

Lipiec
Rok temu, po różnych okołopremierowych perypetiach i przygodach, w tym zmianie wykonawcy (uczymy się od najlepszych, czyli polskich drogowców), ruszyło nowe forum wiedźmińskie. Czasem coś się sypnie, czasem wykrzaczy, ale miejsca do spamowania jeszcze nikomu nie zabrakło. Lepiej ciasne, ale własne.

Sierpień
Pojawiam się i znikam - tymi słowami możnaby opisać losy developerskiego blogu autorstwa CDP RED, który na przestrzeni wieków targany był różnymi przeciwnościami losu. W sierpniu 2012 ukazała się kolejna odsłona, tym razem pod nowym adresem... i jak do tej pory ma się doskonale, co rusz serwując fanom smaczne danie zza kulis. Oby tak dalej!

Wrzesień
Na forum zawrzało! RED otwiera zapisy do beta-testów z dawna wyczekiwanego dev-kitu do Wiedźmina 2. Z zimowego letargu obudzili się modderzy zrzeszeni, niezrzeszeni, majsterkowicze oraz inne złote rączki. Co ciekawego z tego wyszło? - Nie mamy zielonego pojęcia. Testy odbywają się za szczelnie zamkniętymi drzwiami. Ale już niedługo...

Październik
O październiku nie napiszemy nic, bo się wstydzimy.
A tak naprawdę: szypek miał urodziny i nikt nic nie pamięta. Ech, życie...

Listopad
Punktem kulminacyjnym miesiąca było oczywiście spotkanie w siedzibie CDP RED, czyli akcja dywersyjna pod kryptonimem "Diabolo Cztery". Warszawskie metro (a zwłaszcza jego druga linia) do dziś nie otrząsnęło się po najeździe ludzi z internetu.
Ciekawe tylko, co na to wszystko Pan Ochroniarz...

Grudzień
...przebiegł dość spokojnie i tak naprawdę nie ma z czego zdawać relacji. Możnaby tylko napomknąć, że wg Ośrodka Badania Opinii Publicznej imienia Forumowej Moderacji, najczęstszym życzeniem opłatkowym pośród naszej społeczności była fraza "zdrowia, zdrowia i jeszcze raz nowego kompa do gier".


* * *
Tym razem to już naprawdę wszystko. Pomyślności w nowym roku! I pamiętajcie o jednym:

Hostile said:
Kto na forum nie wchodzi ten sam sobie szkodzi :p
 
W kalendarzu już wiosna, za oknem wciąż zima, a w domach co poniektórych wiedźminów - Wielkanoc. Ciężko znieść taki gradient, ale jakoś dajemy radę. Wspominamy ciężkie chwile, kiedy w ubiegłym roku rozpaczaliśmy nad losem zajęcy oraz innych króliczków wielkanocnych. Z ulgą donosimy, że w tym roku żaden futrzak nie ucierpiał. Jeden tylko Geralt pomarudził coś o fioletowych jajkach... ee... ale może roztropnie zmieńmy temat.
Co więc przyniosły ostatnie miesiące?


Community News 1/2013​
nowy rok, nowy spam​



Nadejszła wiekopomna chwila​
Zima nas nie rozpieszcza i zupełnie nie chce sobie pójść, za oknem ponuro. I można by napisać, że prawie znikąd nadziei, gdyby nie to, że - wreszcie! - nadszedł upragniony przez wszystkich fanów wiedźmina news, który wyrwał forumowiczów z marazmu, apatii, gapienia się w sufit i łapania much. Na forum zawrzało.
Wszystkie materiały, zebrane ładnie do kupy i przewiązane wstążeczką, można znaleźć na stronach GI.

A dyskusje forumowe o tych, sukcesywnie wypuszczanych, informacjach pod podanymi poniżej linkami:
* Zmiany w grze i wywiad z braćmi Tomaszkiewiczami
* O stronie biznesowej
* Opowieść w W3
* Projektowanie postaci
* Polowanie na potwory
* Motion capture
* Muzyka
* Podcast z odpowiedziami na pytania dotyczące W3

Ale to jeszcze nie wszystko! Ogłoszenie rzeczonego Tajemniczego Projektu Dark Fantasy RPG wywołało całą serię dyskusji na forum. Z chwilą pisania tych słów, w najdłuższym wątku nastukano już ponad 2300 postów, a i w pozostałych wątkach jest nie mniej gorąco. Dla waszej wygody podajemy je wszystkie:
* temat ogólny
* W3 w mediach - linki do artykułów
* import save'ów z W2 do W3
* system walki
* ekwipunek
* alchemia
* świat
* potwory
* postacie
* tryby gry oraz multiplayer
* platformy docelowe
* W3 i kultura słowiańska
* blue tint - czyli temat o grafice

Oraz dodatkowo, tematy przedpremierowe:
* W3: sugestie, marzenia, pobożne życzenia
* W3: edycja kolekcjonerska
* pomysły na questy do nowej odsłony
* Red Engine 3
* Wiedźmin na PS Vita
* plany grupy CDP na lata 2014-16


FAKu - czyli tradycję kontynuujemy​
Z każdym dniem bliżej do premiery Wiedźmina 3, więc i tak jakby artykułów o nim zaczyna przybywać. Nie każdy ma jednak czas i ochotę, by przeczytać je wszystkie. Z pomocą tym leniwym oraz tym zagonionym przybył genNighty, który kontynuując pewną starosłowiańską tradycję, stworzył FAQ - czyli nieoficjalny spis informacji o Wiedźminie Trzecim. Nazwa mówi sama za siebie, więc z naszej strony możemy tylko zapewnić, że faktycznie jest co poczytać, a ilość informacji zaimponuje nawet forumowym malkontentom.
Przeczytać, doinformować się oraz nagrodzić autora orenem można w tym oto wątku. Zapraszamy!


Fantastyka po poznańsku​
Czy każdy był na Pyrkonie?
Nie każdy.
A każdy chciał?
Na pewno!
Ok, może i nie każdy, ale nie wypada w towarzystwie rozprawiać o dewiacjach; marzec to Pyrkon, a Pyrkon to fantastyka w najlepszym wydaniu i w każdej możliwej odsłonie. Nie mogło więc zabraknąć tam twórców najpopularniejszej polskiej gry komputerowej RPG osadzonej w bliskich sercu każdego fana fantasy realiach. Tak, i REDzi tam byli, ale nie wnikamy, co i jak pili… Jeśli Was w Poznaniu zabrakło z powodu bólu nogi lub niespodziewanego odejścia wiernego chomika syryjskiego do Krainy Wiecznych Łowów, i teraz walicie głową w mur, zrozpaczeni, że ominęła Was REDowa prezentacja, to, cóż, było nie kupować chomika.
Wredni ci moderatorzy, nie?
Na szczęście forumowa brać trzyma się razem i możecie na siebie liczyć - nie zabrakło na forum relacji z obu spotkań. Kto się nie doszukał, niech nie szuka dłużej: część 1 i część 2 by nieoceniona Iris. Dziękujemy bardzo!


Kandydatka idealna​
Przychodzi taki moment w życiu niemal każdego wielbiciela wiedźmińskiego siedmioksięgu, kiedy wspomnienie (nie)sławnej produkcji filmowej „na motywach” boli jakby nieco mniej. W człowieku budzi się bowiem nadzieja, że to się nie może tak skończyć! Że tylko patrzeć, a potencjał fabuły zostanie wykorzystany przez ni mniej, ni więcej, a Hollywood z całym zapleczem gwiazdorskim – i będzie się działo! Wtedy im pokażemy, że Polacy nie gęsi i swojego Geralta mają! A co!
Nie wstydźmy się tych marzeń, nie trzeba. Jesteśmy tu sami swoi.
Przyznajmy też śmiało, że każdy z nas ma swoją wizję obsady. O ile jednak propozycje aktorów mających się z zmierzyć z rolą głównego bohatera nie wywołują specjalnych dyskusji, o tyle czołowa protagonistka, ta kruczowłosa, od bzu i agrestu, stała się przyczyną istnej schizmy. Temat wraca jak bumerang i początek nowego roku nie był odeń wolny. http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/28543-geralt-w-hollywood/page__st__580__p__911782#entry911782]Sami zobaczcie, kto ma rację[/URL], ale absolutnie nie czujcie się zobligowani, by popierać w tej materii zieloną niebieską, ależ skądże! To wolne forum. A świstak siedzi i zawija.


Kwadrat, kwadrat widzę!​
Od przybytku głowa nie boli, dobry PR nie jest zły. Jest taka gra, wiecie… znaczy będzie, bo ją robią, takie jedno studio czerwone. Nie jest o Wiedźminie ta gra, znaczy o wiedźminie też będzie gra, ale inna. Nie ta, co to o niej teraz. Ale też ją robią Czerwoni (ci Czerwoni to w ogóle całkiem sporo działają, nie?). Ale też robią inną grę, taką nie o wiedźminie.
Wiecie?
Jeśli brzmi to jak bełkot potłuczonego, to obejrzycie sobie teaser Tej Innej Gry. Ale nie ten teaser gry, co wszyscy wiedzą, tylko inny teaser. Taki właśnie… potłuczony.
Oj, co będziemy ściemniać. Kto lubi minecrafta, ręka do góry! Kto lubi fanowskie przeróbki, ręka do góry! Kto nie widział tego, niech zobaczy, bo fajne. Kamila znalazła!


Pokochaj swoją moderatorkę vol. 2​
Pamiętacie maksymę "pokochaj swoją moderatorkę"? Okazało się, że niektórych spośród użyszkodników dwa razy zachęcać nie trzeba było - pokochali, i to z całego serca. Obiektem westchnień okazała się tym razem pani moderator zi3lona, a cała heca, której nie powstydziliby się nawet scenarzyści Mody na Sukces, rozpoczęła się pi razy oko w tym poście. Trudno tak właściwie powiedzieć, na czym się skończyło, bo obywatelka z. uporczywie odmawia komentarza, nawet wobec zaufanych zazwyczaj reporterów Życia na Gorąco.
Na szczęście paparazzi udało się strzelić dwie fotki, rozchwytywane później przez serwisy plotkarskie. Publikujemy więc je i my - jeden + dwa.

Przy okazji chcielibyśmy zadość uczynić prośbie pewnego kochasia:
RedpowerPl said:
Witam serdecznie!
Proszę o umieszczenie mnie gdzieś w wątku tej miłosnej historii w następnym community newsie.
Z wyrazami szaczunku.
Ja.

Kwanty miłości​
Forum uczy, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi... Zaś wdzięczni użytkownicy wszelkie owe dobra oddają z nawiązką. Wszystko z miłości. A że, jak pisał poeta, a śpiewała Ordonówna Miłość ci wszystko wybaczy, więc i forumowicze wybaczają. Ba, umieją nawet hołubić wady, błędy i wypaczenia. Do tego stopnia, że Firnomir aka Człowiek Który Przeczytał Tatarkiewicza Ciurkiem rzucił brawurową propozycję.
RedpowerPl said:
BTW, może jakiś mały plebiscyt na ulubionego buga naszego forumka? Osobiście lubię, kiedy czas napisania ostatniego posta to minus dwie minuty. Zadaję pytanie, przechodzę do działu, wciskam F5 i jest odpowiedź - kiedy napisana? Minus dwie minuty temu. Dziś już to drugi raz widzę.
Istnieją jednakowoż wątpliwości, czy nie jest to aby ficzer zakrzywienia czasoprzestrzeni, tworzony w kooperacji z tajemniczą grupą naukowców od fizyki kwantowej. Albo dywersja kapitana "jet lag" włodzimierza. Śledztwo trwa...


Sam nie czuję jak rymuję​
Kto śpiewa, ten dwa razy się modli. Kto rymuje, ten... dwa razy spamuje? Warto poddać tę kwestię pod dysputę filozoficzno - nielogiczną, ale w międyczasie chcielibyśmy zwrócić waszą uwagę na perły polskiej twórczości nowoczesnej. Objawiły się one, notabene, na naszym forum. Panie i panowie, przed państwem Mario i robert70r, którzy po prostu lubią rymować. Nasi poeci są dość płodni, więc z owocem ich trudu można zapoznać się - o tutaj.


Wyróżnienia​
Baaa-czność! Do - hymnu!
Obywatele, oto nastał dzień waszej chwały! Dzień, w którym nagrodzone zostaną wasze wysiłki, starania i pot przelany przy budowie lepszego, forumowego jutra. Dzień, w którym kapitalistyczne imperia zazdroszczą wam hartu ducha oraz obywatelskiej postawy.
Do nagrody imienia Pierwszego Spamera nominowani zostali:

maritimus - wszelakie wątki-dyskusje dotyczące Wiedźmina Trzeciego byłyby dużo uboższe bez kulturalnych i rzeczowych postów tego Użytkownika, które w ciekawy sposób wnoszą naprawdę dużo do wymiany zdań. To się po prostu dobrze czyta. Tak trzymać, obywatelu!
genNighty - włożył sporo czasu i energii w stworzenie Nieoficjalnego FAQ W3. Wypada tylko przyklasnąć tej pozytywnej inicjatywie, bo i cóż tutaj więcej można dodać? Poza workiem orenów, Nighty zdecydowanie zasłużył na wyróżnienie w Community Newsie. Przynosicie chwałę ojczyźnie, obywatelu!
borias - Pisać każdy może, jeden lepiej, a drugi trochę gorzej. Czasem trafi się nawet ktoś, kto robi to lepiej-lepiej. Naszym forumowym rodzynkiem jest w tym wypadku borias, który od niechcenia machnął ze dwa wiedźmińskie opowiadanka. Czyta się świetnie, szkoda tylko, że szybko się kończą. Czy możemy prosić o więcej?
Seinnt47 - Oscary co prawda już rozdane, ale nie przeszkodzi to nam w wyróżnieniu kolejnego twórcy. Seinnt47 udowodnił, że w Skyrimie jest więcej Wiedźmina niż ktokolwiek by pomyślał. Klimacik bucha, para leci, dwie minuty wśród Wilczej Zamieci. Nic, tylko oglądać.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Spooo - cznij.
 
Wiedźmin przodowy​
Zapotrzebowanie na specjalistów wszelakiej maści to podstawa gospodarki. Czasem potrzeba kogoś jedynego w swoim rodzaju, kogoś wybitnego w niezwykle wąskiej dziedzinie. I w tym miejscu wkracza Arwil ze swoim kilofowym rębajłą. Wiedźmin przodowy, przedkładający władanie kilofem nad mistrzostwo miecza to właśnie specjalista, na którego jest zapotrzebowanie. Dzięki niemu nawet najwybredniejsi spośród graczy poszukujących mocnych wrażeń na najwyższych poziomach trudności powinni poczuć się usatysfakcjonowani. Teraz pozostało już tylko przemianować naszego bohatera na Geralta z Mahakamu.


Pędzel mocniejszy od miecza?​
Już od pierwszej wizyty w Kaer Morhen wiemy, że wiedźmini lepiej machają mieczem aniżeli pędzlem. Czy na pewno? Nighty pokazuje, że jednak wiedźmini potrafią malować. Jak na generała przystało, zajął się malowaniem figurek batalistycznych. Na pierwszy ogień poszły postaci z Władcy Pierścieni i Warhammera 40k, ale wierzymy, że to tylko w ramach rozgrzewki przed pędzlowaniem postaci z uniwersum Geralta.


Strzał w dziesiątkę​
Skoro już o mieczach mowa, to dlaczego by nie wspomnieć o łuku? Niemal każdy fan wiedźmina marzy o własnym srebrnym kosiorze. W ostateczności o jakimś meteorytowym ostrzu. Są jednak tacy, którzy mają chrapkę na inną broń z gry. Jednym z nich jest kudlaty255. Chciał mieć prawdziwy elficki łuk. Chciał, więc sobie zrobił. I tutaj właśnie trafił w dziesiątkę. Łuk spodobał się naszej społeczności tak bardzo, że aż udało się odkryć niespotkane dotąd na forum oznaczenie tematu „popularne”. Czy trzeba dodawać więcej? Gratulujemy i zazdrościmy łuku!


Bo RPG to rzeźbienie postaci​
Skoro już jesteśmy przy craftingu, to czemu by nie kontynuować tematu? RPG to odgrywanie postaci. Mozolne rzeźbienie cech osobowości poprzez podejmowanie decyzji, prowadzenie dialogów i budowanie pasującego zestawu umiejętności. Wszystko bazuje na umiejętnym formowaniu dostarczonego nam materiału, tak aby powstała zgrabna postać. Znajdą się również tacy, którzy sięgną po więcej. Wezmą prawdziwy materiał we własne ręce i przenoszą część doświadczeń z gry do rzeczywistości. Jedną z takich osób jest Nirenith, która własnoręcznie rzeźbi z gliny najprawdziwszą smoczycę. I wychodzi jej to naprawdę świetnie! Ze zniecierpliwieniem czekamy na efekt końcowy.


Nie godzi się, by pióra zabrakło​
Nasza społeczność tworzy na wszystkich frontach. Jak można się spodziewać, pisarzy jest najwięcej. Niektórzy zasługują jednak na specjalne uznanie. Wspominaliśmy już wcześniej o boriasie i jego pisarskich zasługach dla społeczności. Oto popełnione przez niego opowiadania.


Cyfrowo, sztuka z duchem czasu​
Tak, tak, wśród naszych użytkowników znajdzie się też paru takich, którzy zrobią coś niezwykłego używając tylko komputera. To nie jest pierwszy raz, kiedy przy użyciu silnika gry użytkownicy montują film. Nieczęsto jednak rezultat końcowy prezentuje się tak profesjonalnie. A tak właśnie jest w przypadku Seinnt47, który użył silnika TES V Skyrim do zrobienia zapowiedzi dłuższej produkcji. Dłuższej produkcji się nie doczekaliśmy, ale gorąco namawiamy, aby jednak kiedyś projekt wrócił do łask, bo po zapowiedzi sądząc - byłoby na co czekać.



Cytaty​
Starym zwyczajem przypominamy, że o zawartości tego działu możecie decydować wy - forumowicze. Kiedy spodoba wam się któryś z postów, wystarczy nacisnąć na przycisk "raportuj", a w treści zgłoszenia napisać, że proponujecie perełkę do cytatów.
Możecie też tego nie pisać, wtedy najwyżej omyłkowo kogoś zbanujemy :D Życie.


* * *
Ach, gdzież są niegdysiejsze śniegi!

Marqson said:
Łezka się w oku kręci jak tak was czytam. Gdzież się podział temat "Forum uwagi cośtamcośtam" za czasów poprzedniego forum gdzie systematycznie ludzie się obrażali nawzajem?

* * *
Bug w grze? Nie, to prawa pracownicze.

Marqson said:
Kolego - Chłop chce spędzić święta u siebie z rodziną, więc go nie ma, ale nie - pana Wiedźmina to nie obchodzi, bo pan Wiedźmin musi bułki kupić :p

* * *
Agent Provocateur? Rant bieliźniany? Czy "nieporządek w garderobie"?

Marqson said:
Marketingowe gatki CD Projektu
Marqson said:
Ja w kwestii technicznej. Marketingowe gatki jak rozumiem są bardziej wyjściowe niż zwykłe gatki kościółkowe? Ich kolor domyślam się jest bardziej wyjściowy, pewnie róż z gustownymi jednorożcami. Kto prezentował te marketingowe gatki i na której konferencji?

* * *
Hell has no fury...

Marqson said:
Żona twierdzi, że nie majstrowała przy kompie pod nieobecność. Ale pamięta czasy, kiedy po premierze Wiedźmina 2 nie miałem dla niej czasu i teraz może się mścić.

* * *
Mam oddech i nie zawaham się go użyć.

Marqson said:
Może zęby im się nie psuły, ale jeśli ich nie myli, to musieli mieć zniewalający oddech.
Marqson said:
Każda broń która zadaje obrażenia potworowi jest dobra :D

* * *
Femme fatales only. Z doświadczeniem w eksploracji.

Marqson said:
Lara to dojrzała pani archeolog bardzo doświadczona w eksploarcji a nie jak jakaś dzieczynka dla piętnastolatków ;) Za młoda moim zdaniem ,zbyt "niewinna" nie pasuje !
Marqson said:
Ale dlaczego? Ty chcesz z nią iść do łóżka? :p
 
Zróbmy to po cichu.

Mario092m said:
Wierzę na słowo. Ale Matematyka Niedyskretna to, jak rozumiem nauka o "trójkach", " zbiorach ogólnych +18" itp. :D
Mario092m said:
Matematyka Dyskretna różni się tym, że trzeba dyskretnie ściągać :p

* * *
Geralt gra va banque.

Mario092m said:
Wchodzę do domu używam Aksji "Dzień dobry, ten kufer teraz jest mój. Do widzenia"

* * *
Krowa w kropki bordo, a koń jaki jest, każdy widzi.

Mario092m said:
Jak uważacie, jakiego koloru powinien być koń Geralda?
Mario092m said:
W niebieskie pasy. :p

* * *
A questa nazwiemy: Porwanie Sabinek.

Mario092m said:
Będzie capture the wife, jedna drużyna będzie pilnowała Yennefer, druga Triss. Trzeba będzie je przemycić do swojej osady :p

* * *
Każdemu Jego Porno. Czy coś.

Mario092m said:
P.S. Mam nadzieję że będzie możliwość dokonania wyboru pomiędzy Triss a a sami wiecie kim :)
Mario092m said:
...Lordem Voldemortem? ;P xD

* * *
Właśnie dotarliśmy go końca kolejnego już podsumowania forumowej działalności. Dzięki, że jesteście (nad)aktywni, dzięki że przeczytaliście... i do następnego razu!

[size="5][color="#FF8C00"]KONIEC[/color][/size]



ps.
I jeszcze słówko z naszej strony na temat Shoutboxa:


No, ale żeby nie było, że się nad Wami znęcamy co roku w czasie Prima Aprilis, a Wy nic z tego nie macie, to w nagrodę za to, że wątek z shoutboxem nie złamał regulaminu ani trochę i za to, że cały dzień minął z miłą atmosferą, bez nadmiernego spamu i w ogóle byliście grzeczni, postanowiliśmy... uwaga...

Otworzyć karczmę!
(tylko tym razem starajcie się być równie grzeczni co w shoutboxie)
 
Nadszedł najbardziej wyczekiwany okres w roku, na który czeka chyba każdy, wakacje! Czas, kiedy każdy, niezależnie od wieku, wygospodaruje sobie przynajmniej dzień na wylegiwanie się i narzekanie, że lada moment przyjdzie wrócić do szkoły, na studia czy do pracy. Czas, kiedy można bezkarnie położyć się na łóżku i odmówić absolutnie jakiegokolwiek wysiłku "bo gorąco". Czymże jednak byłyby wakacje bez przyjemnej lektury? I tu przychodzimy z pomocą i wakacyjnym wydaniem CN. Specjalnie dla Was!


Community News 2/2013
Pachnące, cudowne, wakacyjne wydanie!​



Mam aparat Zorka pięć i zrobiłem kilka zdjęć​
...oraz napisałem sprawozdanie i jeszcze filmy kręciłem. Nieoceniony Vojtas bywa nie tylko na forum ale także uskutecznia różne aktywności w tak zwanym realnym życiu (ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?). Na szczęście dla nas, aktywności te bywają związane z grami, więc korzyść odnoszą również forumowicze. I tak, dzięki wzorowej postawie KaOwca, Vojtas dostarczył nam bardzo zgrabne relacje ze spotkania na konwencie Assymetry we Wrocławiu
część 1 + część 2


Zabijanie na śniadanie​
I kto nie marzył, żeby ciąć tercją niedbale, acz skutecznie, po wiedźmińsku? A potem skoczyć z mostu na główkę 200 metrów w dół i wyjść z tego cało? Ewentualnie skoczyć motocyklem na dach płonącej awionetki, dzień jak co dzień?
Wy możecie sobie pomarzyć; oni nie muszą. Robią to w domu! Na forumowe łono zawitała grupa kaskaderska, która wsławiła się obsługą sesji motion capture na potrzeby cedeprojektowered. Ale to dopiero początek! Poznajcie ich sami i podziwiajcie owoce ciężkiej, wielogodzinnej pracy w grach takich, jak nasza ukochana.


Drżyjcie REDziny, nie znacie dnia ani godziny​
I stanie u drzwi załoga G! Albo forumowicz-ninja przekradnie się na przeszpiegi i wyciągnie Wam z komputerów taki rarytas jak ten. Prawda, że śliczny? Wygląda całkiem jak prawdziwy! ..Dobra dobra, wszystko to żarty. Komputery CDPR są lepiej zabezpieczone niż baza danych w Pentagonie, to tylko jeden taki nadgorliwy user udostępnił swoją Wizję Przyszłego Forum społeczności. Swoją drogą, mamy tu całkiem niezłą gromadkę ochotników, którzy w wolnym czasie nie jedzą, nie piją, nie oddychają, tylko żyją forum naszym ubogim, renowacji łaknącym... Żal nie wykorzystać, prawda? (Tak, REDzi, to do Was, nie dajcie się prosić).


Polacy nie gęsi​
Nie tylko mają swój język i się nim posługują biegle (sam McCartney na koncercie nie mógł wyjść z podziwu, że mówimy tak trudnym językiem, ba, nawet dzieci tu potrafią!), ale okazują się być znawcami obcych narzeczy. Może nie ogół narodu. Może tylko nasza brać forumowa, starannie wyedukowana? Znawcami są, a jak! Jak nie jak tak! O niuansach wymowy mogliby pewnie długo...dobrze, że E3 jest tylko raz do roku.


Grab Jeden, jak mnie słyszysz?​
Człowiek całe życie się uczy, a i tak umiera głupi. Czasem są jednak momenty, kiedy nawet przyjemnie jest nie wiedzieć zbyt dużo. Jaka to potem radość z posłuchania ciekawej wypowiedzi na nowy temat! Jeden z takich momentów miał niedawno miejsce na naszym forum, kiedy Pan Leśnik, czyli wsad3a postanowił podzielić się z nami swoją wiedzą na temat krzaczków, sosen, rębni i trzebieży, a także odnieść się do tego, jak to się wszystko ma do Wiedźmina Dwa.
Czytało się wyjątkowo ciekawie, a dla tych, co jeszcze nie czytali, umieszczamy linki: post1 + post2 + post3 + post4.
Dziękujemy bardzo i prosimy o jeszcze!


Always look at the bright side of life
Czyli, jak przekuć braki w nadmiary i jeszcze zostać ekskluzywnym oraz elitarnym, radzi Szinczy Wasza ulubiona moderatorka Undomiel. Trzeba do spawy podejść metodycznie i w sposób zorganizowany oraz przejawić inicjatywę oddolną. Najważniejsze jest chwytliwe hasło i nazwa oddająca sedno sprawy. Po więcej zapraszam do wątku o forumowych, ekhm, niedoskonałościach.


FCR 2.0
[media]http://www.youtube.com/watch?v=S_E2EHVxNAE[/media]​
Byliśmy tu zawsze. Czekaliśmy cierpliwie, niewzruszenie, z nadzieją, nieustająco. I oto, po latach, nasza cierpliwość została nagrodzona. Dzięki pełnej poświęcenia pracy Flasha pojawił się Mod Full Combat Rebalance do Wiedźmina 2! A zaraz potem spolszcznie, za zrobienie którego szybciutko zabrał się Rustine. Tłum szaleje i mdleje z wdzięczności. Nic, tylko instalować i grać.


Żyć szybko, umrzeć młodo i zostawić po sobie dobrze wyglądające zdjęcie.
Czyli być tak fajoskim, żeby słońce z zachwytu świeciło na nas cały czas. W tej sytuacji okulary wydają się elementem niezbędnym, nie tylko jako cool factor. A tak w ogóle, to bassiuna zapoczątkowała nowy trend i modę zdjęciową. I wszyscy chcą być jak Blues Brothers. Albo jak z Matrixa. Poza szypkiem, który celuje raczej w Hannibala Lectera.


Niezły user z twarzy
Większość z nas zna się tylko z nicku i z avatara, a nawet jak ktoś wstawi swoje zdjęcie na forum, do tematu My Forumowicze, to potem gubi się ono pod nawałem nowych postów. Z pomocą przyszedł genNighty. Powodowany nadmiarem nauki i brakiem ścian do pomalowania, postanowił dzielnie przebić się przez kilkadziesiąt stron i wyłuskać zdjęcia wstawiane na przestrzeni siedmiu lat do jednego tematu. Zebrać je wszystkie razem, opisać i utworzyć najprawdziwszą galerię forumowiczów, którą ochrzcił Forumowym Bestiariuszem. Jesteśmy pod wrażeniem i dziękujemy za wysiłek. Mamy nadzieję, że studia nie ucierpiały!
 
Lista list
Wiedźmin 3 zbliża się wielkimi krokami, a CDPR dba, aby community było odpowiednio rozpieszczane uchylaniem kolejnych rąbków tajemnicy. Nawet niewielka ilość materiału jest analizowana do poziomu pikseli (a czasem nawet bardziej) w najróżniejszych tematach na forum. Ilość tematów jest jednak w stanie lekko przytłoczyć i nietrudno o przegapienie któregoś. Dlatego prezentujemy aktualną listę tematów o Wiedźminie 3:

* temat ogólny
* W3 w mediach - linki do artykułów
* import save'ów z W2 do W3
* system walki
* ekwipunek
* alchemia
* świat
* potwory
* postacie
* wygląd Geralta
* tryby gry oraz multiplayer
* platformy docelowe
* W3 i kultura słowiańska
* blue tint - czyli temat o grafice
* Wszystko, co chcielibyście wiedzieć... wróć, relacje damsko-męskie w grze
* Wiedźmin 3 na E3
* Ale o co chodzi, czyli co to jest Dziki Gon?
* W3: sugestie, marzenia, pobożne życzenia
* W3: edycja kolekcjonerska
* pomysły na questy do nowej odsłony
* Red Engine 3
* Wiedźmin na PS Vita
* plany grupy CDP na lata 2014-16
* Big announcement, czyli W3 na konferencji Xbox One



---Kącik artystyczny---

Jak malowana
Wzmianki w grach były, plotki są i będą aż do premiery, więc większość z nas dałoby sobie uciąć jakąś mniej znaczącą kończynę za to, że zobaczymy w Wiedźminie 3 Yennefer. Pozostaje jednak kwestia jej wyglądu. Na pozór dokładny opis postaci, pozostawia nadal wiele szczegółów, przez które wizje poszczególnych osób mogą być całkowicie rozbieżne. Thylacine postanowił wyjść wyzwaniu naprzeciw i miast obgryzać razem z resztą forumowiczów resztki paznokci, zrobił własny concept art, jak mogłaby wyglądać Yennefer. Całkiem nieźle mu to wyszło, zobaczcie sami.


Jak coś się zaczyna, to trzeba to dokończyć
Każdy kojarzy frazę "Coś się kończy, coś się zaczyna". W drugą stronę też to działa. Zaczęło się w Listopadzie 2010, kiedy PMTeam wypuściło pierwszy odcinek Bukaja Ksuma. Po dwóch i pół roku, w kwietniu 2013, wypuścili zwieńczenie drugiej serii Bukaja Ksuma. Twórcom, laufesowi i Asperowi gratulujemy wytrwałości i zdeterminowania, aby projekt doprowadzić do końca, a wszystkich czytelników CN, którzy się jeszcze nie zapoznali z ich dziełem, zachęcamy do rzucenia okiem na Bukaja Ksuma.


Geralt jak żywy
Tym razem specjalny felieton zza granicy. Jak donosi przyrodni brat Naizdupa, nasz reporter Xam Oknolok, na międzynarodowej części forum pojawił się artysta, oczywiście z Włoch, który dodał Geraltowemu popiersiu należytych kolorów. Każdego, kto jeszcze nie widział pracy bocte, zachęcamy i namawiamy do obejrzenia pomalowanego popiersia Geralta.


Wyróżnienia
genNighty jako stachanowiec roku nie próżnuje, przepracowując się ponad normę. Dopiero co otarł pot z czoła, budując zgrabne wiedźmińskie FAQ, a już kolejny projekt pali mu się w rękach. Komu nie straszne facjaty wiedźmińskiej społeczności, tego zapraszamy serdecznie do wątku o wdzięcznej nazwie Forumowy Bestiariusz

Iris - za mrówczą pracę, którą mało kto zauważa. Ale to dzięki niej właśnie lista zadanych już filmów z quizu jest regularnie uzupełniana.

Cylonka znana kiedyś jako Kamila za pracę u podstaw w dziedzinie propagowania serialowego oglądactwa. Czasem rozdaje też placki.

Bassiunia - za nieustającą i aktywną obecność w temacie muzycznym oraz organizację spotkań offline. Co my byśmy bez niej...

mbwróbel i Szincza dołączają do stale rosnącego grona solidnych i rzeczowych forumowych dyskutantów, z którymi przyjemnie wejść w polemikę, a czasem nawet się zgodzić ;). Dobra robota, Panowie.

dani1234 i Michax - za czujne przekopywanie Internetu w celu znalezienia choćby skrawka informacji o naszej ulubionej grze. Świetna robota, tak trzymać!

Yakin - któż, jak nie on! Jeśli do działu Pomocy Technicznej trafia zbłąkana i strapiona dusza, pocieszenia i pomocnej dłoni może zawsze oczekiwać ze strony Yakina. Dobra porada nie jest zła (zwłaszcza techniczna), a on stara się jak może, by nigdy ich nie zabrakło. I za to należy się pochwała!


Cytaty​
Najpierw zacytujemy samych siebie:

ukochanamoderacja said:
Starym zwyczajem przypominamy, że o zawartości tego działu możecie decydować wy - forumowicze. Kiedy spodoba wam się któryś z postów, wystarczy nacisnąć na przycisk "raportuj", a w treści zgłoszenia napisać, że proponujecie perełkę do cytatów.
Możecie też tego nie pisać, wtedy najwyżej omyłkowo kogoś zbanujemy :D Życie.
A teraz, kiedy formalności już dopełniono, możemy kontynuować z tym, co forumowicze lubią najbardziej:


* * *
Bliskie spotkania trzeciego stopnia, czyli czy kosmici mają płeć i jaką.

ukochanamoderacja said:
Skubani, dostali czerwone torebki :)...
ukochanamoderacja said:
Czerwone torebki mówisz, hmm...


* * *
The Young and The Restless

ukochanamoderacja said:
Nie. Nie wiesz, to nie pisz głupot...
ukochanamoderacja said:
Skąd tyle agresji Cheddarze? ;P
ukochanamoderacja said:
Cheddar dojrzewa. To wystarczy.

* * *
Łaska forumowiczów na pstrym mobie jeździ

ukochanamoderacja said:
Ja szlachtowałbym ludzkie potwory na szlaku, a miłe zwierzątka na granicy wymarcia zostawiłbym w spokoju.

* * *
Muzykalna gramatyka?

ukochanamoderacja said:
ukochanamoderacja said:
Skąd wiesz, że nie chodziło mu o oboje? Jeden obój, dwa oboje?
 
* * *
Cała prawda o personelu CDPR:

nocny said:
Po kolejnych 10 półgodzinach okaże się że cała ta zapowiedź jest żartem REDów z forumowiczów i tylko REDzi będą mieli ubaw po pachy :)
nocny said:
Jak to żarty PRowe tej Agi to dzwonię: "W pani budynku jest bomba :D".
nocny said:
No co ty w budynku jest Strzyga, a nie bomba !
nocny said:
Jaka strzyga? W budynku jest smok. Złoty. I gada. :p

* * *
Co tam, panie, w polityce:

nocny said:
Wczoraj Mel, dzisiaj Mel ... to dobry okres dla Walców :D
nocny said:
Nie dla wszystkich, Gronkiewicz nie ma ostatnio zbyt dobrej passy ...

* * *
Copywriter czeka na propozycje pracy:

nocny said:
A właściwie to jak będzie się nazywać krakowskie studio cdp?
nocny said:
CDP RED Dragon ;)

* * *
Kochaj albo rzuć

nocny said:
Ja się już zdążyłem przyzwyczaić do kiksów forum. Jakby było nowe, działające i bez bugów, to chyba by mi czegoś brakowało. :p

* * *
I to byłoby mniej więcej na tyle. Dziękujemy za uwagę, dziękujemy za to, że jesteście. Bez was nie byłoby pisać zarówno o kim, jak i dla kogo. A tak naprawdę gdyby nie jedna firma z Jagiellońskiej, nie byłoby nawet o czym pisać, na co marudzić i komu dziękować. Pewien forumowicz ujął to całkiem dobrze:

nocny said:
Aniele Boży, stróżu mój,
Ty zawsze przy Redach stój.
Rano, wieczór, we dnie, w nocy,
Bądź im zawsze ku pomocy,
Strzeż twórców, nadziei mej,
zaprowadź mnie do szczęśliwości wiecznej.

Amen.
I to wszystko nasi mili, wyczekujcie kolejnego wydania Community News, w którym, między innymi, będziemy pocieszać Was po skończonych wakacjach.

[size="5][color="#FF8C00"]KONIEC[/color][/size]​



Postscriptum:

Wywiad z wamp... z moderatorem

Undomiel:
Aaaaaaaa, to on, to on, nowy moderator forum! Czy mogę prosić o autograf?​
Nars:
Prosić można ;P​
Undomiel:
Oho, widzę, że występuje biegłość w łapaniu za słówka. Można zatem powiedzieć, że od urodzenia jesteś przygotowany do roli Niebieskiego... czy propozycja moderowania Cię zaskoczyła?​
Nars:
Tak. Do tego stopnia, że przestałem oglądać Piąty Element. A kocham oglądać Piąty Element.​
Undomiel:
Luc Besson na pewno by Ci wybaczył.
Ale żarty żartami, to jest poważny wywiad... na spam przyjdzie czas już całkiem, całkiem niedługo.
Tymczasem musisz się przedstawić forumowej ekipie, tak, wiesz, zupełnie i całkiem szczerze. Kim jest Nars w realu i dlaczego? Nikomu nie powiemy.​
Nars:
Weteran Zasadniczej Służby Wojskowej, eks telemarketer, eks specjalista do ds. sprzedaży, różnie życie rzucało, raz nawet pomagałem stawiać scenę pod Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu.
Aktualnie marketing internetowy i sportowy.​
Undomiel:
...a teraz wirtualny nadzór nad milionową rzeszą fanów nieistniejącej postaci - można powiedzieć, że będziesz miał ciekawe uzupełnienie CV. Obawiasz się stanięcia po Tej Stronie Forum czy przeciwnie - zawsze o tym marzyłeś, żeby tak raz a dobrze zbanować?​
Nars:
Poza niewątpliwymi plusami, takimi jak np. możliwość dowolnego banowania użytkowników i wypadnięcie z aktualnego "systemu orenowego" i niewątpliwymi minusami, jak choćby konieczność (w końcu) zapoznania się z regulaminem forum, jakoś szczególnie się nie przejmuje. ;]​
Undomiel:
Bo i też nie ma się czym przejmować. Absolutnie. Moderator jest całkiem normalny, tylko niebieski. Tak. Na pewno normalny. Ale na wszelki wypadek sprawdzaj co rano...
A w ogóle to od kiedy jesteś z nami i co Cię tu zwabiło.. i dotąd trzyma?​
Nars:
Jak mi profil pokazuje jestem nieco ponad pięć lat, udzielam się pewnie nieco ponad trzy. Zwabiło mnie poszukiwanie śladów i informacji odnośnie prawdopodobnej bytności Ciri i Janeczki w kontynuacji Wiedźmina.
Trzymają mnie ludzie, bo fajni tu są. :]​
Undomiel:
I fajnie, ludziom na pewno będzie miło ;>
Nie samym wiedźminem się jednak żyje. Jakieś inne zainteresowania? Czym Cię można kupić bez pudła?​
Nars:
Poza grami? Kultura Japonii, broń biała, fantastyka, rock, szpinak i pubing. :]​
Undomiel:
Kulturę Japonii i szpinak mamy współdzielone, jak miło! Ale reszta też nie do pogardzenia... modelowy user, modelowy mod. Nie wstyd Ci?​
Nars:
Ani trochę. ;]​
Undomiel:
I tak trzymać. A w ogóle, to zaprzyjaźniony reporter "Życia na Gorąco" zapytuje: jak pierwsze chwile w kobalcie?​
Nars:
Chymmmmm... Chaotycznie. xD​
Undomiel:
Wobec tego nie będę już dłużej dokuczać… To tylko tak na koniec: co chciałbyś obiecać społeczności, jakaś mała deklaracyjka nowego strażnika pokoju?​
Nars:
Banować będę sprawiedliwe i z uśmiechem na ustach.​
Undomiel:
...powiedział Hannibal Lecter polskiego forum gry Wiedźmin.
I wszyscy się boimy. Albo nie.
Dzięki za smakowitą rozmowę​
Nars:
Cała przyjemność po mojej stronie.​

Postscriptum 2:
Skoro każdy lubi ukryte wiadomości w filmach od REDów, to i my postanowiliśmy jedną dla Was ukryć. Kto pierwszy ją odnajdzie, odczyta i pochwali się nią w komentarzu, dostanie nagrodę-niespodziankę. Dla ułatwienia podpowiemy, że w sumie będzie 8 wyrazów.
 
"Jesień, jesień, liście lecą z drzew.
Jesień, jesień, dzieci liście zbierają na W-F.
"
Tak, to już ten czas, kiedy wygrzać można sobie co najwyżej pomidora na parapecie, a słońce kantuje od rana i nikt z tym nic nie robi. A idźcie! Idźcie do tych Waszych szkół, uczelni i miejsc pracy, idźcie do sklepu po mleko, idźcie do Wyzimy po petardy. Idźcie, gdzie musicie! Ale nie zapomnijcie zabrać ze sobą garstki naszych ciepłych słów od serca - o Was, dla Was, bo Wy... awwwww, jak słodko.
No to już musicie przeczytać. Kto ostatni, ten zgniłe jajo! I pobite gary!



Community News 3/2013
Who watches the watchmen?


[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00"]część 1: newsy z forum[/color][/size][/font]



Gamescom, Gamescom never changes
Każdy forumowicz chętnie oddałby nerkę, płuco i ze dwa palce, żeby tylko wkręcić się na prezentację Wiedźmina 3 na dowolnych targach gier. Szczęśliwie się jednak złożyło, że nie było potrzeby uciekać się do tak drastycznych kroków, bowiem, oprócz znanego wszystkim Gowera, brać dziennikarską na forum reprezentuje także Scani. I to on, nie kto inny, był, widział i podzielił się wrażeniami - na forum oczywiście. Za relację pięknie dziękujemy, cieszy nas to niezmiernie, prosimy o jeszcze!
... a tu niespodzianka, wyczekiwane "jeszcze" faktycznie nadeszło - i to w postaci wywiadów. Kolejno: rozgrywka w W3 oraz kreowanie fabuły. Scani, świetna robota! W imieniu całego forum: wielkie dzięki!

* * *
Znacie to uczucie, gdy czytacie/oglądacie jakiś wywiad i włos się Wam na głowie jeży, wiara w ludzkość zanika, a dłoń odczuwa nieodpartą chęć, by spocząć na czole w obliczu zadawanych przez dziennikarzy, wciąż tych samych pytań, o wciąż te same rzeczy? Czyż istnieje lepszy kandydat na przepytującego, niż członek naszej społeczności? Lord-w postanowił wyjść naprzeciw żywotnym potrzebom społeczeństwa i, wykorzystując niecnie moderację, stworzył temat, a w nim kompilację pytań od forumowiczów, których nie zawahał się użyć w konfrontacji z Markiem z Redanii.



Szukajcie, a znajdziecie
Jak książka naukowa bez porządnego indeksu jest trudna w obsłudze, tak forum bez pracy Napoleona byłoby znacznie mniej przydatne. Chcesz wiedzieć, co się mówi i pisze o Wiedźminie w mediach? Pamiętasz, że przecież gdzieś czytałeś o uwzględnianiu wpływu księżyca na nastrój Geralta i jego efektywność w walce, ale za Chiny Ludowe nie pamiętasz, gdzie? Temat, w którym Napoleon pracowicie zbiera i opisuje podrzucane przez forumowiczów (kudosy, kochani) linki jest idealnym miejscem do rozpoczęcia poszukiwań.

* * *
A potem można jeszcze rzucić okiem w inne, Bardzo Przydatne Miejsce - mianowicie FAQ aktualizowany na bieżąco przez generała Nighty'ego i dopiero wtedy poczuć się w pełni doinformowanym.

* * *
W tym miejscu chcielibyśmy jeszcze raz (albowiem został już wyróżniony w poprzednim Community Newsie) gorąco pochwalić nasze ludzkie Google, tzn. Daniego, który z maszynową niezawodnością rzuca coraz to nowymi linkami do materiałów traktujących o Wiedźminie 3 i nie tylko. Wyrazy uznania: o tutaj.



Polacy nie gęsi, swojego biesa mają
Bywa, że jak pokaże się nowiutki materiał, palce lizać, chcielibyśmy zobaczyć go po polsku. Można oczywiście przetłumaczyć wprost, ale wtedy tekst straci swój urok. Tak było w przypadku tapety z Biesem (Killing Monsters - tydzień 8 ). Tapeta świetna, wierszyk też, ale gdyby znalazł się tłumacz, artysta wręcz, który przetłumaczyłby go na język polski... - i tutaj pojawia się bohater, forumowicz taki jak ja, czy Ty, wykonujący 300% normy. Vojtas, bo o nim mowa, podjął się wyzwania przetłumaczenia wierszyka z tapety i wyszło mu to naprawdę świetnie. Zobaczcie sami!



Problemy eschatologiczne Społeczności a stanowisko moderacji
Z czego składa się dobra gra?
Trudne pytanie, ilu ludzi, tyle zdań, choć z pewnością sporo elementów byłoby zbieżnych... dobra gra to dobra grafika, muzyka, klimat, fabuła, bohaterowie, no... jednym słowem: dobra gra (a, nie to dwa słowa).
Zgadzacie się? Ha. Myślicie zatem, że o dobrej grze wiecie wszystko? Akurat... Dobra gra, moi drodzy, to przede wszystkim odpowiednia waluta i odpowiednie niziołki. I gnomy.
Nie no, ale serio! Tematy to nader ważkie - co tam grafa, co tam muza, co tam dialogi, wszystko to nie ma znaczenia w obliczu tragedii narodowej.
Zaangażowanie w dyskusję jest wielkie, rzec by można nawet, że coraz większe. Padają coraz to nowe (wciąż te same) argumenty, nie brak sporów (coś nowego) i punktów obrazy (gadał dziad do obrazu...). A co my na to? A my na to, tak cicho, cichuteńko... czy premiera TW3 nie mogłaby być nieco szybciej?
Na przykład jutro.



Weźmisz czarno kure...
Według legend i przypowieści głoszonych przez prosty lud, moderator też człowiek, swoje zdanie mieć może. Lecz cóż zrobić, jeśli niebiescy mają różne poglądy i utknęli w kole zapętlającej się argumentacji?
Niektórzy twierdzą, że trzeba plwać przez lewe ramię, dopóty nie usłyszy się dobiegającego z zachodu głośnego krakania. Inni powiadają, że trza w ostępach ostawić misę z miodem i mlekiem, i zdać się na mądrość lasu. Hugomocnik twierdzi, że wystarczy apel o ostudzenie złych emocji. Ponoć działa.



I jeszcze jeden, i jeszcze raz...
Umiesz liczyć? Licz na siebie, jak brutalnie informuje starożytne przysłowie. Okazuje się, że my możemy liczyć także na Hostile'a, który - prócz rozlicznych działań artystycznych, właściwych porządnemu KaOwcowi - czasem sięga po prace nudniejsze, choć nie mniej przydatne. Policzył więc i zebrał do kupy owoce współpracy REDów z Platige Image. Efekt można obejrzeć tutaj.



Po drugiej stronie monitora
Każdy gracz i każdy czytelnik, który zarwał parę razy noc, żeby dokończyć fabułę, zastanawiał się, jak to by było być postacią w grze czy książce. Jak to by było, gdyby żyć w tamtym świecie. Potem myśli gnają przed siebie jak Dziki Gon nocą. Zaczynamy się zagłębiać w rozważania na temat tej alternatywnej rzeczywistości. Zastanawiamy się, jak byśmy żyli, kim byli. A czasem... czasem można dostać całkiem ciekawy efekt takich rozważań. Dzięki SMiki55'emu możemy na chwilę nałożyć filtr Wiedźminlandu na naszą szarą rzeczywistość i spojrzeć na wydarzenia najnowsze z innej perspektywy. Warto, wyszło mu naprawdę świetnie.
 
[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00"]część 2: twórczość fanów[/color][/size][/font]

Dubstep sword?
Nie wiemy, czy pierwsi z pomysłem byli twórcy Saints Row 4, czy Goonik. Ważne jest jedno - wszyscy doszli do wniosku, że dubstepem można zabijać i wyjdzie świetnie. Póki co dostaliśmy jedynie krótki teaser, zapowiedź czego możemy się spodziewać. Nie wiemy, jak Wam, ale my uważamy, że w wersji finalnej autor da porządny drop the bass (czyli po wiedźmińsku - upuści Biesa).


Siała Ulema mak, nie wiedziała jak...
Cisza się długa zrobiła w temacie wiedźmińskich artów. Może to wakacyjny ogór sezonowy, a może pomór, kto wie; lepiej nie wnikać i się cieszyć z tego, co jest. A co jest? A powroty.
Specjalistka od Photoshopowych malunków, Ulema, przybyła znienacka z propozycją koszulkowego wzoru, ale to jeszcze było nic… Nie minęło kilka dni, a dorzuciła swoją wizję rudowłosej kusicielki Geralta. Społeczność jak to społeczność, w mniej lub bardziej oględnych słowach wyraziła zachwyt, podziw i sugestię dosłownie kilku drobnych zmian. Nic wielkiego, doprawdy.
Mistrzyni wirtualnego pędzla podjęła wyzwanie, racząc nas kolejnymi próbami osiągnięcia ideału; bierzcie przykład, oto pokora twórcy. A jak? Tak oto.


...Hostile wiedział, nie powiedział, a to było tak
Powroty, powroty. Ledwo co zrobiło się chłodniej, jesienią zapachniało, człowiek gotów by popaść w marazm. Przeciętny człowiek – tak, ale nie ponadprzeciętny!
Hostile robi nam forum, robi nam dzień, zrobił nam więc i Geralta.
Zachwycona widownia bije brawo, śle kosze kwiatów, a dziewczęta rzucają bieliznę na scenę, bo Hostile rozpoznaje kolory. Myślicie, że to takie nic? Myślcie więc dalej, tymczasem nasz kolega nie może się opędzić od fanek. Co nam jeszcze wyrzeźbisz? Czekamy!



[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00"]część 3: moderatorium[/color][/size][/font]



Biały Wilk powraca... z nowym imagem
Prawie dwa lata temu Scani zaproponował, by odświeżyć stronę wizualną pierwszego Wiedźmina - zmienić interfejs w taki sposób, aby dopasować styl W1 do tego, który widzimy w W2. Po pewnym czasie projekt zarzucono. Ale w przyrodzie nic nie ginie. Inni forumowicze (jest ich tak wielu, że nie będziemy wyliczać, bo moglibyśmy kogoś pominąć) postanowili wystartować z projektem na nowo... i jak do tej pory prace idą im świetnie. Ba, modderzy edytują nie tylko interfejs gry, ale także dokonują retekstur postaci, czy też zmian w menu głównym. Wypada tylko przyklasnąć tej świetnej inicjatywie, a pozostałych forumowiczów zachęcić do zapoznania się z tematem.
W tym wątku grupa robocza omawia dalszy tok prac, dyskutuje na temat projektu i oczywiście radośnie spamuje, na co, z właściwą sobie łaskawością, postanowiliśmy przyzwolić (z chwilą pisania tych słów nabili już 3300 postów!).
Tutaj z kolei znaleźć można krótkie i schludne podsumowanie już ukończonych elementów.

* * *
"Powrót Białego Wilka" ma też konkurencję, nazwaną po prostu "Wiedźmin: ER Retexture". Autorem tejże jest daniel8k. Początkowo prace nad nowymi grafikami do gry pędziły niczym Pendolino na trasie Warszawa - Pruszków, ale później coś się zacięło i pociąg się wykoleił. Warto jednak od czasu do czasu zajrzeć do tematu z modyfikacją, bo to, co zostało zrobione do tej pory, wygląda bardzo smakowicie i obiecująco. Nigdy nie wiadomo, kiedy tempo prac wróci na właściwe tory.


Widziałam orła cień
Fanowskich poprawek do Wiedźmina 1 ciąg dalszy: tym razem SMiki55 oraz Eskadro na tapetę wzięli teksturę redańskich żołnierzy, którzy to w pierwotnej wersji gry nosili na piersiach niepoprawny herb państwowy. Poprawka nie zmienia może gameplayu w sposób drastyczny, ale na pewno zbliża grę do, tak oczekiwanej przez każdego fana, pełnej wierności Sadze. A to już duża rzecz. Dobra robota, panowie!
Detale dotyczące moda wraz z linkiem do pobrania znaleźć można w tym wątku.
 
[color="#323232].[/color]
[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00]część 4: [B]cytaty[/B][/color][/size][/font]

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy na początku nie przypomnieli: jeśli jakaś wypowiedź na forum zyska wasze uznanie, wystarczy nacisnąć przycisk "raportuj", po czym w treści zgłoszenia wpisać, że to wasza kandydatura do następnego Community Newsa. Takim sposobem i wy możecie decydować o kształcie tego periodyka :)

[center][size="6"]* * *[/size][/center]
Co się odwlecze...

Piciamon said:
Rozumiem że wiedźmin zjada kotleta i aktywuje jego działanie dopiero po kilku godzinach, bo zagryzał go ziemniakami które na razie mu wystarczą.
Piciamon said:
Ta. Idziemy do karczmy pijemy 4 beczki piwa i po tygodniu aktywujemy "nietrzeźwość", a po miesiącu kaca. Coś nie widzę tego rozwiązania.

* * *
Choices and consequences

Piciamon said:
Uwaga! Wróżę z fusów!
Premiera będzie, 31 grudnia, a to tylko żeby postawić true fanów przed życiowym wyborem: albo Sylwester, albo wiesiek :D

Ci redzi to jednak geniusze zła ]:->

* * *
Grunt, to być wszechstronnym

Piciamon said:
Zawsze we wszystkich materiałach przedpremierowych Geralt posiadał miecz developera który w zależności od potrzeb miał +50 do wszystkiego albo -50 do wszystkiego.

* * *
Złudzenia rzecz miła

Piciamon said:
[...] Co Ty tam tak długo robisz, ja mam przegrane 111 godzin, a ostatnie kilkanaście spędziłam wałęsając się, mając nadzieję, że może gdzieś jeszcze jest jeszcze jakieś miejsce, którego nie odkryłam...
Piciamon said:
Ja ze swoją żoną jestem już 12 lat i też mi się wydawało, że już każde miejsce odkryłem, a tu co jakiś czas niespodzianka... :harhar:

* * *
Żeby nie było bandyctwa, żeby nie było złodziejstwa, żeby nie było niczego

Piciamon said:
Proponuję wystrzelać wszystkich forumowiczów przed 18-tką. Toż to skandal, że bezczelnie i bez konsekwencji grają sobie spokojnie w grę z PEGI 18.

Dodatkowo proponuję wystrzelać wszystkich od 18-tki wzwyż, bo to skandal, by dorośli grali w gry.

* * *
Ach, te trzecie dna w Wiedźminie

Piciamon said:
Znalazłem dziada który mi bruździł. W opcjach DLC wyłączyłem hotfixa do FCR2 i znów mogę się cieszyć pełnymi półkami. Czuje się jak po przejściu z PRL-u do 3 RP. Koniec z samym octem w sklepach :p

* * *
Co słonko widziało, ale Vesemir już nie

Piciamon said:
Vesemir nie wiedzial, ze ten swiat przemierzaja rowniez giganci machajacy kotwicami. Powazny blad dydaktyczny. Ale niedlugo sie dowie.

* * *
Pójdź, dziecię, ja cię uczyć każę

Piciamon said:
Bo to jest Geralt pozytywistyczny. Niesie pochodnie oswiaty w ciemne mroki zacofanej gluszy. Ja tu uczyl was bede - tak powiedzial.
 
[color="#323232].[/color]
[center][size="6"]* * *[/size][/center]
#jestplan

robert70r said:
Chyba, że masz w domowym zaciszu Lodowca. :p
robert70r said:
Mam psa ... może jak go ogolę i pomaluję na niebiesko będzie wyglądał jak lodowy gigant ... tylko taki, co chorował w dzieciństwie i mu się nie urosło :p
robert70r said:
Hmm... sam się pomaluj na niebiesko. Z resztą - to Twój rodowy kolor xD A potem przyjdę i se cyknę fotkę z Tobą :p
robert70r said:
OK, tylko jak się podzielimy koszulką? :p
robert70r said:
Najpierw Ty będziesz nosił, a serek patrzył, a później zmiana, serek będzie patrzył, a Ty będziesz nosił :D

* * *
No risk, no fun

robert70r said:
Z tego co pamiętam, to do bycia na forum daty urodzenia nie trzeba podawać, tylko jak chce się wejść na stronę główną. A tam, to wybieram cokolwiek, byle było 18+. :p
Nielegalne granie w Wiedźmina, podwanie fałszywej daty urodzenia... Życie na krawędzi. :D

* * *
Iiiii... bojkot konsumencki czas zacząć

robert70r said:
a mnie ciekawi co się stało z ogonem konia idącego z tyłu, w odbiciu w wodzie go nie widać :D
robert70r said:
Jak nie będzie odbicia końskiego ogona, to nie ma mowy, że kupię Wiedźmina 3.

* * *
Wot, dywersant

robert70r said:
Łaziłem między pułkami
robert70r said:
 
[color="#323232].[/color]
[center][size="6"]* * *[/size][/center]
Pytasz i masz, a koń jaki jest, każdy widzi

IwaN said:
Mi tam na razie wystarczy zdjęcie z zakładki System (ewentualnie wnętrza PC) komputera, na którym będzie hulała prezentacja gameplay'owa Wiedźmina 3.

W ostateczności zadowolimy się fotkami jakiś ładnych RED'anek ;) ...
IwaN said:
Też miałem to napisać :)Bo wiadomo wymagania pewnie spadną, ale na czym Wiesiu jedzie teraz :)
IwaN said:
Teraz jedzie na koniu :p

* * *


My tu gadu, gadu, a tam liście trzeba zagrabić, dynie podlać, klasówkę napisać... i to wszystko bez checkpointów!
Tyle więc od nas. Pamiętajcie: co złego, to nie my. Tylko Wy, haha! To Wasze teksty, Wasze działania i Wasze bujne osobowości trzymają to miejsce w obecnym kształcie.
Sami jesteście sobie winni.
No.


KONIEC


ps.
W tym miejscu miał być obiecany wywiad ze zwycięzcą konkursu z poprzedniego Community Newsa, ale rad. zapadł się chyba pod ziemię, bo, mimo wielu prób, nie udało nam się z nim skontaktować. Pogrążamy się w smutku, zwłaszcza, że ledwie parę dni temu, tj. w ubiegłym tygodniu, miała miejsca bardzo ważna rocznica. A czy ty, forumowiczu, zapaliłeś świeczkę?

IwaN said:
Mamy dzisiaj [...] ciekawą rocznicę o której niektórzy mogli zapomnieć ;)

25 września 1268 roku - Pogrom w Rivii; śmierć Geralta i Yennefer.

Proszę o minutę ciszy.
 
Rok 2013 z głuchym tąpnięciem upada na szczyt stosu historii. Nasza wiedźmińska społeczność specjalnie za nim płakać nie będzie, a wręcz przypuszczać można, że popychała go, aby szybciej nastał rok 2014. Dlaczego? No jak to? Słuchy chodzą, a dziki orszak widm developerów pędzący po nieboskłonie dobitnie to zwiastuje, że Wiedźmin 3 wychodzi w tym właśnie roku. Pod jego koniec, w maju, czy też 30 lutego - to nie jest już ważne. A może orszak widm developerów to tylko efekt spożycia nadmiernych ilości Białej Mewy? Któż to wie... Nim czar Midinvaerne na dobre pryśnie, zapraszamy do ostatniego Community Newsa z roku 2013.



Community News 4/2013
Daj, ać ja przetłumaczę, a ty poczytaj



[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00"]część 1: newsy z forum[/color][/size][/font]



Forumowa grupa śledcza
Choć trzyliterowy skrót FGŚ może doprowadzić do poważnego samooplucia, na forum pozostaje aktywna grupa userów drążących dogłębnie każdy szczególik wiedźmińskiego świata. Żaden kamień nie pozostanie nieprzewrócony, kiedy wkroczą do akcji. Najmniejsze strzępki informacji rozłożą na czynniki pierwsze, aby dojść do prawdy. Niestrudzeni, doszukają się informacji ukrytych między linijkami - takich, których zwykły wiedźminolub mógłby nie dostrzec w ogóle.
Pośród najnowszych dochodzeń znajduje się między innymi rozprawa na temat pochodzenia Saskii. Co prawda w opowiadaniach o Wiedźminie znajduje się informacja o bezpłodności Borcha Trzy Kawki, ale czy to znaczy, że Saskia jego córką nie może być? Być może poprzez dziwne zrządzenie losu, dzieło przypadku lub magiczną interwencję Saskia jest jednak potomkinią (nawet jeżeli jedynie przyszywaną) znanego nam dobrze Złotego Smoka?
Jest to jednak tylko jedno z wielu dochodzeń FGŚ (chusteczkę na otarcie brody?). Odpowiednio długa eksploracja forumowych rozmów z pewnością obrodzi wieloma pasjonującymi dociekaniami spraw nie tylko wysokiej wagi, ale także błahych - na przykład przeliczanie prędkości konia na wielkość mapy.
Polecamy - Oficyna Wydawnicza Uniwersytetu Oxenfurdzkiego


AS Gromowładny
Nadejszła wiekopomna chwila... Nadeszła, zresztą, zupełnie niespodziewanie, znienacka i jak grom z jasnego nieba. Oraz wywołała burzę (haha). Mowa, oczywiście, o najnowszej książce naszego ulubionego autora, czyli "Sezonie Burz" Andrzeja Sapkowskiego. Choć, jeśli przypomnimy sobie, co tłumaczyła Mama Eberesa, niespodzianka powinna być jednak mniejsza. Tak, czy inaczej wieść o nowych przygodach Białowłosego wzburzyła nam krew i zaróżowiła policzki oraz wywołała burzliwą (a jakże!) dyskusję na forum.

* * *
Proza życia ma to do siebie, że czasami potrafi człowieka zamęczyć. Tu się człowiekowi sznurówka w bucie urwie, tuż przed wyjściem do pracy. Tam serdeczny kierowca Wcale-Nie-Specjalnie przyozdobi nowiutkie spodnie roztworem z przydrożnej kałuży. Zupa wykipi, a wydawca postanowi wydać najnowszą powieść z Wiedźminlandu w okładce pasującej do oryginalnego wydania tak, jak pięść do nosa. Można udawać, że się nie widzi, można książki chować w szafce, można też wzorem tzigi samemu naprawić projekt okładki tak, by należycie komponował się z resztą historii o wiedźminie Geralcie. Pobierzcie, wydrukujcie i nie zapomnijcie podziękować!


Reportaż penetrujący, czyli Vojtas opowiada, jak było
Będący ciałem rzuconym na odcinek oraz piką i awangardą naszego community na zachodnich rubieżach Polski, Vojtas bywa w interesujących miejscach i na interesujących imprezach. A o bywaniu swoim opowiada wyczerpująco i szczegółowo - zatem ci, którzy przegapili, albo mają za daleko, mogą przeczytać o tym, co się działo na Gratislavii
i na Fantasy Expo. Dziękujemy ;)


Daj, ać ja przetłumaczę, a ty poczytaj
Majka Jeżowska śpiewała, że ona woli swoją mamę. I słusznie, własne mamy są zazwyczaj najfajniejsze. Ale czasem można też przez chwilkę woleć cudzą, szczególnie jeśli, ku uciesze i doinformowaniu wiedźmińskiej społeczności, przetłumaczy z rosyjskiego na nasze. Jak Mama Eberesa, na przykład. Mamie dziękujemy, a Eberesowi odrobinkę zazdrościmy miłej rodzicielki, która czasem czyta dla nas cyrylicę.


* * *
A ojciec mówili, żeby uczyć się języków! Na szczęście niektórzy posłuchali i całe forum na tym korzysta (oraz powinno wyciągać wnioski - rodzice zawsze mają rację!). Maritimus aka Sokole ucho, aka Człowiek_który_zna_rosyjski_i_nie_waha_się_z_tego_korzystać, swoich umiejętności użył w celu dostarczenia nam wiedzy i uciechy zarazem. Krótko mówiąc przetłumaczył wywiad REDów z Igromira, za co jesteśmy mu niezwykle wdzięczni.

* * *
Nasze forum kolejny raz zadaje kłam obiegowym opiniom, jakoby internety były siedliskiem złośliwości, egoizmu i chamstwa. Codziennie się człek w naszej wesołej społeczności potyka, o napawające radością akty altruizmu i poświecenia dla kolegów forumowiczów. Tym razem przykładem świeci Booraz, który przetłumaczył pokaźnych rozmiarów wywiad, choć przecież nie lubi. Nie pozostaje nic innego jak zakończyć wywód cytatem słynnego barda Mezo optymizm jest ważny / Bez niego świat był by straszny.

* * *
Pamiętacie Mamę Eberesa i maritimusa, którzy tłumaczyli nam cyrylicę? Otóż, żeby zachować równowagę w przyrodzie, bilans energetyczny, ratować forumowe feng-shui i żeby rachunek się zgadzał, Arroway, kolega zza wschodniej granicy, postanowił przełożyć z naszego na cyrylicę, a konkretniej, to na rosyjski. I dzielnie tłumaczy "Sezon Burz", konsultując się raz na jakiś czas z miejscowymi specjalistami od polszczyzny. Życzymy powodzenia i stawiamy się do dyspozycji!
Teraz postscriptum. Tutaj pisaliśmy o Cassandrze, która wzięła się za przełożenie Sagi na grekę. Wydawało się już, że projekt został zarzucony, a złośliwi mogliby dodać, że to jakaś klątwa związana z imieniem, gdy wtem! Cassanda pojawiła się na forum z radosną nowiną o ukazaniu się oficjalnego tłumaczenia dzieła ASa (zabijcie mnie, nie wiem, której cześci) na język grecki. Co prawda nie jest to jej przekład, ale liczy się w końcu efekt, nieprawdaż?


Duży Ustęp Pełen Anonsów vol. 2
Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły. Amerykańskie miasta mają problemy z szopami, które wyżerają zawartość śmietników i terroryzują bezbronne staruszki. W Polsce zjawisko to dotyczy z kolei watah dzików, które buchtowanie w lasach chętnie zamieniły na miejską dżunglę. CDP RED postanowił zająć się tym problemem, bowiem jak donosi Adventus, gra Wiedźmin 3 nie będzie traktowała o walczeniu z upiorami, strzygami ani nawet z objawami zatrucia alkoholowego (czytaj: kacem), lecz zajmie się poważnym, dziczym problemem. W końcu to za swojskie podejście cenimy Redów najbardziej :)

* * *
Cóż takiego niezwykłego może być w niedoświetlonym zdjęciu biurowego korytarza? - A jednak całkiem sporo! Niedawno udowodniła to miłościwie nam panująca (hue hue) Pani Undomiel, która, wrzucając rzeczone zdjęcie na forum, wywołała powszechną konsternację i zadziwienie. A później było jeszcze ciekawiej! Żeby nie przedłużać, żeby nie psuć niespodzianki, żeby nie spoilerować... Panie i panowie, oto przed wami długo wyczekiwane: Tajemnicze Sekrety 2: Undomiel Edition. Tadam!

* * *
W myśl zasady "ślimak, ślimak, nie bądź osłem, liść sałaty ci przyniosłem", kolega Parachrist postanowił uruchomić forumowy Pchli Targ, Łańcuszek Szczęścia, garażową wyprzedaż, hodowlę misiów panda (pan da!) - krótko mówiąc uświadomił sobie, że być może posiada coś, co inni chcieliby mieć, a że jemu niepotrzebne i akurat przechodził obok, to naści, forumowa siostro / bracie. Macie.
Pałęta się Wam gdzieś zbędny kod na tryliard dolarów w Rollercoaster Tycoon? Macie peta, a sami nie palicie? Dostaliście w prezencie wirtualną grę w ubieranie lalek Barbie, ale już gracie w "zrób sobie Pokemona" i Barbie się kurzy? Niech kto inny ma radochę! Forumowa integracja w najlepszym wydaniu, bo altruistycznie i z hojnością. Wpisujcie miasta!

* * *
Pamiętacie swój pierwszy raz? Jaka była pogoda czy pora dnia? Czy pierwsze delikatne ruchy kursorem były gładkie, czy też poprzez koniuszki palców czuliście, że suniecie po delikatnie chropowatej powierzchni podkładki? Czy klawiszom starczało delikatne muśnięcie, czy też wolały jednak odrobinę stanowczości? Jak to było, kiedy pierwszy raz zagraliście w Wiedźmina? Lub pierwszy raz zagraliście w grę komputerową? Czy został Wam w głowie obraz tych chwil? Yakin pamięta to jakby stało się wczoraj. Nim stał się nałogowym graczem zdarzało mu się okazyjnie oddać się growej ekstazie, jednak prawdziwego gamera odkrył w sobie dopiero po zasmakowaniu Wiedźmina.

* * *
Lecz, gdzież są niegdysiejsze śniegi? zapytywał smutno poeta, pochylając się nad czasem minionym, gdyż zapewne dopadły go niestrawność oraz weltschmerz. Otóż nie wiedział, nieszczęsny, że mogą być w Internecie. Co udowodnił, mniej przejmujący się bólem istnienia, serek, wygrzebując pracowicie archiwalia dotyczące wiedźmińskiego forum ku naszej, forumowiczów, uciesze i krotochwili. A jest wśród nich wersja z - uwaga! - roku dwa tysiące trzeciego. Zapraszamy serdecznie do zajrzenia.
 
[color="#323232].[/color]
[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00"]część 2: twórczość fanów[/color][/size][/font]



Foremny Zameczek
Wsłuchując się w forumowe szumy, co jakiś czas można usłyszeć przepełnione nostalgią wspomnienia związane z Kaer Morhen. Obok Odmętów, najbardziej chyba kultowej lokacji z pierwszego Wiedźmina. Co rusz słychać żądania, by lokacja pojawiła się w Wiesławie Trzecim (choćby tutorial!). Niektórzy poszli o krok dalej, użytkownik Reynevvan pokazał swoją imponującą wizję Warowni z czasów jej świetności. W 3D!


Miecz Przeznaczenia
Można mieć babcię wyszywającą kwiatowe wzory w obrusach. Można mieć wujka w jednostkach specjalnych. Można mieć brata w ASP albo mamę jeżdżącą na Chopperze. Można też mieć tatę miecznika. Tak się składa, że kolega hugomocnik ma i nie zawahał się go użyć. Owocem ciężkiej pracy utalentowanego rodzica jest piękna replika (inspiracja) wiedźmińskiego Aerondight'a. Nam pozostaje już tylko podziw i zazdrość.


Drop the Bies vol. 2
W poprzednim Community Newsie pojawiła się zapowiedź wiedźmińskiego dubstepu, nad którym pracuje Goonik. Na początku grudnia nasz twórca opublikował kolejną, acz jeszcze nieostateczną, wersję utworu. Wyszło mu to bardzo sympatycznie, więc tym bardziej czekamy na gotowy kawałek. Postępy w mieszaniu odgłosów wiertarki oraz zewu godowego bobra wenezuelskiego można śledzić w tym temacie. Ciepłe słowa w kierunku autora zawsze mile widziane!



[color="#323232].[/color]
[font="Tahoma][size="4][color="#FF8C00"]część 3: wyróżnienia[/color][/size][/font]


Po raz kolejny chcielibyśmy wyróżnić wyróżniających się użytkowników, którzy wyróżniają się w sposób wyróżniający. Znaczy zasługują na wyróżnienie. Naszym skromnym zdaniem, oczywiście. Oto i oni:

* * *
Kiedy wydaje się, że nic już cię nie ucieszy, a peryferia komputerowe leżą obok, prawdopodobnie bezużyteczne, bo uległy atakowi twojej frustracji; kiedy zęby zgrzytają, a oczy zachodzą czerwoną mgłą, bo Kejran lub Draug znowu cię pokonali, po raz sto dwudziesty piąty; kiedy rozważasz skok z mostu, lub inny spektakularny, a dramatyczny czyn - weźmij czarno kure... A nie, to nie ten problem. Weź głęboki oddech, policz do dziesięciu wspak i poproś o pomoc maria. On na pewno szybko i sprawnie zaopiekuje się twoim sejwem, a ty będziesz mógł wrócić do siekania reszty potworów oraz romansowania z pewną rudą czarodziejką. Tylko nie zapomnij mu podziękować :)

* * *
Za obywatelską postawę, pracę na rzecz Społeczności wiedźmińskiej, zaangażowanie i ogólną życzliwość objawiającą się bezinteresownym wykorzystaniem skilla w postaci znajomości języków obcych, wyróżnienia, uścisk ręki prezesa oraz dozgonną wdzięczność community otrzymują:
Mama Eberesa (prosimy o przekazanie mamie wyrazów)
Booraz
maritimus

* * *
Booraz znalazł się w gronie forumowiczów, z którymi zawsze miło się dyskutuje a nawet polemizuje. No i tłumaczy! Tak trzymać, obywatelu, tak trzymać.

* * *
Ostatnimi czasy na forum namnożyło się samozwańczych "spamerów numer jeden". Dochodziło nawet do słownych potyczek, gdzie pretendenci do tytułu usiłowali przekonać się nawzajem, kogo roszczenia są silniejsze. Postanowiliśmy więc, jako bezstronni arbitrzy rozpatrzyć kandydatury i raz na zawsze rozwiać wątpliwości, kto jest "Spamerem Numer Jeden Forum o Wiedźminie". Po przejrzeniu zebranego materiału dowodowego, komisja jednogłośnie uznała, że tytuł należy się Kethowi.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom