Gry komputerowe

+
Wymagania sprzętowe Life is Strange

Minimalne wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows Vista
Procesor: Dual Core 2.0 GHz lub lepszy
Pamięć RAM: 2 GB
Karta grafiki: karta firmy ATI/Nvidia z 512 MB pamięci RAM
Dysk twardy: 3 GB wolnego miejsca


Zalecane wymagania sprzętowe:

System operacyjny: Windows 7
Procesor: Dual Core 3.0 GHz lub lepszy
Pamięć RAM: 3 GB
Karta grafiki: GeForce GTX 260/Radeon HD 4980 lub lepsza
Dysk twardy: 3 GB wolnego miejsca
 
To uruchom sobie na przykład pierwszego Fallouta w oryginalnej, przewidzianej przez twórców rozdzielczości, a następnie z włączonym High Resolution Packiem w rozdzielczości full HD. Jak to zrobisz, to możemy kontynuować dyskusję (choć raczej w innym temacie ;)).
Em. Ale porównujesz grę 2D ze stałymi rozmiarami sprite'ów i teł do gry 3D, gdzie wszystko się skaluje.
 
Z wielu gier jestem zadowolony. Z Aliena nowego, Tomb Raidera, Shadow of Mordor, Dishonored, Metra Redux i masy innych.
O, czyżbyś grał w Reduxa? Jak śmiga? Bo z tego, co widziałem na wykresach, to wcale taki lekkostrawny nie jest, a tutaj odrębna opinia. Chętnie pograłbym już teraz, bo zanim kupię kompa pod W3, to parę miesięcy jeszcze minie...
 
O, czyżbyś grał w Reduxa? Jak śmiga? Bo z tego, co widziałem na wykresach, to wcale taki lekkostrawny nie jest, a tutaj odrębna opinia. Chętnie pograłbym już teraz, bo zanim kupię kompa pod W3, to parę miesięcy jeszcze minie...

Zależy czego oczekujesz, bo wymagania rzeczywiście do najniższych nie należą. Znaczy się próg wejścia nie jest wysoki, ale wymaksowanie tytułu, to już inna sprawa. W 1080p, przy ustawieniach wysokich mam stałe 60 klatek i pewien zapas mocy jeśli chodzi o gpu. Orientacyjne zużycie waha się miedzy 40 a 75%. Zużycie cpu jest za to niskie (od kilkunastu do trzydziestu kilku). Jednak wysokie plus teselacja. Tutaj jest już wyraźnie gorzej, po załączeniu teselacji na poziom normal fps potrafi spaść poniżej 60 klatek (powierzchnia).
Jeszcze gorzej jest przy maks grafie z teselacją normal. Minimalna liczba klatek jaką zanotowałem wyniosła w tym wypadku 43 (również powierzchnia).
A jest jeszcze wyższy level teselacji i mordujący wydajność SSAA, którego nawet nie tykam.
Zatem do stałych 60 klatek na absolutnym maxie trzeba czegoś więcej niż mój Piec (i5-2500K 4.0Ghz/8GB Ram 1600Mhz CL8/HD7950 Windforce stock).
Ogólnie jednak nie jest źle. Wbudowany benchmark, który wydaje się bardziej wymagający niż gra właściwa przy najwyższych ustawieniach i teselacji normal pokazał średnią 51 klatek, bez teselacji 67, przy zejściu do ustawień wysokich 92 klatki, a jeszcze niżej, na średnie 110.
Nie skaluje się zatem najgorzej i nawet na średnich ustawieniach Redux jest bardzo ładny.
 
Last edited:
O matko... tylko nie Beamdog. Co za szaleniec dał im prawa do tworzenia nowych gier z serii Baldur's Gate? Przecież oni ukatrupią to IP.
 
A tam trupa od razu. Sędziwego klasyka. Jestem pewien, że informacja o pracach nad BG III prowadzonych przez uznane studio (np. Obsidian) postawiłaby cały Internet na nogi... nawet ten głeboki.
 
A tam trupa od razu. Sędziwego klasyka. Jestem pewien, że informacja o pracach nad BG III prowadzonych przez uznane studio (np. Obsidian) postawiłaby cały Internet na nogi... nawet ten głeboki.
Ale to nie będzie Baldur's Gate 3. Takowy ciągle może wyjść z rąk Obsidianu. Kiedyś tam.
 
Ale to nie będzie Baldur's Gate 3. Takowy ciągle może wyjść z rąk Obsidianu. Kiedyś tam.
Zgadza się. Ja tylko ripostowałem na tego trupa Narsa, przytaczając hipotetyczną sytuację, która w moim mniemaniu wskazałaby na sporą wciąż wartość IP Baldur's Gate.
 
A tam trupa od razu. Sędziwego klasyka. Jestem pewien, że informacja o pracach nad BG III prowadzonych przez uznane studio (np. Obsidian) postawiłaby cały Internet na nogi... nawet ten głeboki.

No to wtedy reanimacja trupa byłaby przeprowadzana z większą pompą, przez bardziej znane studio. Nie zmienia to faktu, że od 14 10 lat nic poza reedycjami się w temacie IP nie ruszyło.
 
Last edited:
Top Bottom