Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Nie ma reguły. Morele ma najtaniej, ale ponoć często robi problemy z uznaniem gwarancji. Pod tym względem lepszy jest komputronik, ale tam jest drożej trochę. Dobry też jest x-kom, ale tam mają mniejszy asortyment niestety. Jeszcze można sprawdzić Agito i ProLine.

Wszystko ma plusy i minusy :p
 
Ech jak tak czytam sobie co tutaj piszecie i jakim sprzętem dysponujecie to troszkę się załamuję. Chciałbym jakoś doinwestować niestety przez to, że teraz wydałem prawie dwa tysiaki na prawko mam budżet dosyć mocno ograniczony. Tak około 300 zł. Moja obecna konfiguracja to:

monitor - LG FLATRON E1942 1366x768
karta - XFX R7770 GHz Edition wykręcona do 1125 MHz GPU 1350 MHz RAM GDDR5 1GB
procesor - Intel Core i5 3470 3,6 GHz
RAM - integral DDR3 8GB 1600MHz NON-ECC CL11 w jednej kości
płyta - msi B75MA-E33 microATX
HDD - 1,5 TB WD 15EVDS - 73V9B0
zasilacz - LOGIC 600w (12v - 400w, 5/3,3 v - 180W)
Windows 7 x64 Ultimate

I tu pojawia się pytanie czy a jeśli tak to co mógłbym ulepszyć żeby to miało jakikolwiek sens? Zastanawiałem się nad dyskiem SSD np tym http://allegro.pl/dysk-ssd-kingston-hyperx-fury-120gb-2-5-shfs37a-i4969848929.html Zostawiłbym sobie ten duży na filmy, programy i gry a SSD byłby tylko dla systemu + stery i dla W3.
Byłaby różnica w fps'ach między HDD a SSD a jeśli tak to czy byłaby odczuwalna? Czy może pójść w coś zupełnie innego?
 
Moja płyta główna obsługuje tylko pamięci DDR2, ale jednak chciałbym dołożyć RAM'u przed premierą W3. Mam aktualnie 2 moduły po 2GB. Chciałbym dodatkowe 2x2GB, ale nie wiem, czy będą ze sobą współpracować. Aktualnie mam pamięci OCZ Reaper CL5 800MHz. Za stówkę mogę kupić używane Kingstony o tej samej pojemności i prędkości, ale CL6. Nie wiem też, jak to skonfigurować, żebym faktycznie miał te 8GB RAM. Moja płyta główna to ASUS P5Q. Pomożecie?
 
@zimny123z zmiana na SSD nie poprawi Ci fps, co najwyżej czasy wczytywania itp. Jedyne, co możesz przy takim budżecie, to sprzedać obecną kartę i poszukać jakiejś używki, może nawet 7950 czy 670 się znajdzie. Chociaż ten zasilacz mnie trochę martwi też.

@PanOptikum nie powinno być problemów, będą Ci raczej chodziły po prostu z wyższymi opóźnieniami. Ale tu bym się jeszcze upewnił, @szypek26 coś wiesz o tym?
 
nie powinno być problemów, będą Ci raczej chodziły po prostu z wyższymi opóźnieniami. Ale tu bym się jeszcze upewnił, @szypek26 coś wiesz o tym?
W przypadku kilku różnych kości, pamięci pracują z parametrami najgorszej z nich. Czyli w tym wypadku byłoby CL6 na wszystkich kościach EDYCJA oczywiście o ile te obecne pamięci mogą pracować z takimi ustawieniami - bo jak nie, to będą się gryzły i będzie problem KONIEC EDYCJI

Czasem (rzadko) pamięci różnych firm się gryzą, nawet swego czasu bodajże pamięci Patriota świrowały na płytach Foxconna. Ale w tym wypadku nie przewidywałbym problemów. Sam mam mix - dwie kości od Geila + dwie od Kingstona i śmiga :D
 
Last edited:
Wielkie dzięki. :)

No to zamawiam. I przy okazji zapytam o opinię o mojej konfiguracji, czy "pociągnie" Wieśka (mimo, że to się opiera na razie wyłącznie na domysłach).

A więc:
R9 270x
Core2Quad Q9550 @ 4GHz
8GB RAM 800MHz

Reszta chyba nie jest istotna, jeżeli o wydajność chodzi. :)
 
Wchodzę do akcji :) póki co na papierze
Jestem na etapie wyboru płyty, pod i5-4690 K - 999 zł (ceny z morele.net.)
no i tak:
MSI Z97-G43 - 385 zł, z kolei ta sama tylko GAMING kosztuje już 424 zł (jaka różnica ? wiem, że Gamingowe sprzęty są przeważnie droższe vide ASUS Rog)
Są jeszcze płyty z czipsetem Z87, i też nie wiem jaka różnica jest ?
Żeby nie komplikować to proszę o sugestie na temat dobrej płyty, z możliwością późniejszego podkręcenia GF 970, i procesora.
Są jeszcze ASrocki i Gigabyte i można się pogubić, a ostatnio byłem dobry w sprzętowej orientacji w 2008 r. :)
 
Gaming ma jakieś ficzery dla graczy, typu trochę lepszą (niby) sieciówkę itp. Zerknij na Gigabyte Gaming 3, myślę, że będzie lepszym wyborem od MSI.
Płytami na Z87 sobie nie zaprzątaj głowy, nie ma sensu.
 
Gaming ma jakieś ficzery dla graczy, typu trochę lepszą (niby) sieciówkę itp. Zerknij na Gigabyte Gaming 3, myślę, że będzie lepszym wyborem od MSI.
Płytami na Z87 sobie nie zaprzątaj głowy, nie ma sensu.
Ten Gigabyte gaming 3 jest stówę droższy od MSI Z97-G43, i w czym jest lepszy ? bo patrząc na specs, to jest prawie to samo:
http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-g43-intel-z97-4xddr3-vga-gblan-atx-z97-g43-640728/
http://www.morele.net/plyta-glowna-...d-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97x-gaming-3-641682/
 
Faktycznie trochę podrożał ostatnio.
Ma lepszą sekcję zasilania, lepszą kartę dźwiękową i zwykle Gigabyte są mniej awaryjne. Ale czy to warte 100zł - nie wiem.
 
Faktycznie trochę podrożał ostatnio.
Ma lepszą sekcję zasilania, lepszą kartę dźwiękową i zwykle Gigabyte są mniej awaryjne. Ale czy to warte 100zł - nie wiem.
Faktycznie z Gigabytem racja, więc póki co:
i5-4690K
Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3
GF 970 tylko jeszcze nie wiem który,
Jakie Ram'y do tego i zasilacz byście polecili ?
 
Chyba zgodzimy się, że Cisza - MSI i Asus, a Wydajność i OC - Gigabyte.
Czyli skłaniałbym się ku Gigabyte G1 Gaming, chyba najwydajniejszy jest z 970-tek ? i OC też spoko ?

Najwydajniejszy i dobrze się kręci, bardzo udana karta :)
A z tą ciszą to wiesz, pasyw to pasyw ale jak sam miałem Strixa 980 to go w cholerę sprzedałem bo mnie wkurzał ten pasyw, 47C w pasywce na pulpicie :)
To i tak musiałem wentyle mu dawać na 34% żeby było te 31/32c.
Natomiast pod obciążeniem wcale nie są cichsze, Strix 980 przy 80% wył znacznie gorzej niż referenty 980 przy 95%.
Gdzie 980 G1 kolegi przy 90% nie jest tak uciążliwy.
 
Ja mam takie pytanie z całkiem innej beczki. Mianowicie chodzi mi o to, jaką najmocniejszą kartę graficzną można załadować pod płytę główną
z ASUSa P8H67 REV 3.0? Obecnie jest tam założony GeForce GTS 250. Procek to i5 2400S 2.5GHz. Orientuje się ktoś? :)
 
Top Bottom