Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Płyta najlepiej Gigabyte, jak Gosu pisze. Ewentualnie coś Asusa, chociaż u nich drożej trochę.

Co do chłodzenia:
Dark Rock 3 - sam miałem. Jeśli patrzeć na wydajność tylko - mało opłacalne. Jego plusem jest świetny, cichy wentyl i wygląd.
Tisis - jest ok, ale zasłoni Ci ze dwa-trzy sloty ramów.
Ta Noctua jest mało opłacalna - ma tylko 92mm wentyle. Dużo za droga.

Jak kupować cooler to najbardziej opłacalne są za ~150zł, a później dopiero 250-300. Pomiędzy tym zakresem - słabo.

~150zł - Ereboss, Grandis
>250zł - Phanteks PH-TC14PE
 
Ten Gigabyte, to twoja płyta ?
Bo ja sobie taką upatrzyłem, to znaczy Keth mi ją zasugerował:
http://www.morele.net/plyta-glowna-...d-hdmi-dvi-d-sub-atx-ga-z97x-gaming-5-641683/
Wydaje się być bardzo dobra.
Jaki mam gust wdg. Ciebie ? Bo nie bardzo wiem, jak to rozumieć ? :)

Tak Gigabyte Z87X-UD4H to moja płyta, tylko że zdziwiła mnie obecna cena na morelach. Ja ją za prawie 800 zł brałem ale to było pod koniec 2013 roku ;-)
Także cena mogła spaść znacznie no i nowy chipset wyszedł. Co nie zmienia faktu że tylko na morelach da się ją tak tanio wyrwać a znam ten sklep z różnych przekrętów, już kiedyś pisałem o tym.

Ta płyta którą wybrałeś Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5, jest konkret. Będziesz zadowolony :)

@Keth.
Racja, nie zauważyłem że Noctua ma mniejsze wentyle, chociaż ja Noctuę lubię za jakość u nich nie ma lipy.
Nie ma lepszego chłodzenia powietrznego od Noctuy NH-D15 , sam miałem NH-D14 wiem co to bydle potrafi :)
 
Masz tu dobre podsumowanie, bo ktoś już napisał nawet :)

Plusy:-Jakość wykonania
-Czarna w środku
-Przewiewność
-4 wentylatory w zestawie (3 podświetlane na niebiesko)
-Regulator obrotów
-Czujnik temperatury w środku obudowy
-Włącznik umieszczony na górnej krawędzi obudowy dzięki czemu nie trzeba się zbytnio schylać aby uruchomić PC
-Łatwy montaż HDD
-Antywibracyjne kołki do montażu HDD
-Zasilacz umieszczony na dole obudowy
-Siatki przeciw kurzowe z przodu i na dole obudowy
-Możliwość zamontowania dużych coolerów do cpu
-Wysoki stosunek jakości do ceny
Minusy:-Wyłamywane śledzie
-Dość głośne wentylatory
-Szkoda że regulator obrotów jest tylko do 2 wentylatorów
Brak siatek przeciw kurzowych z boku obudowy i pod zasilacz
Przez boczek obudowy dostaje się dość sporo kurzu
 
Jeśli znacie jakieś fajne obudowy w takiej nieprzekombinowanej stylistyce, z oknem, to chętnie obejrzę (i w miarę dobrą logistyką wnętrza).

W jakim budżecie?

A Ereboss tak, tamten z wentylem :)

@GosuPl Noctua wiadomo, klasa, ale raczej w segmencie high-end, bo te słabsze są mało opłacalne.
 
Przez boczek obudowy dostaje się dość sporo kurzu
Można temu zapobiec montując więcej wentylatorów nawiewających powietrze do wnętrza obudowy, niż wyciągających. Nadmiar powietrza będzie wtedy wypychany przez otwory niechronione filtrem, zamiast zasysać przez nie kurz.
 
W jakim budżecie?
3, 3 i pół stówy :)
Aha, zapytam od razu jeszcze o dysk SSD i HDD.
Muszę sobie poczytać na temat SSD, bo nie wiem kompletnie czym się sugerować przy wyborze.
Pojemność chyba 240 GB, bo 128 to chyba za mało na system , programy, stery i W 3 ?
 
Last edited:
W takiej kwocie najsensowniej zdecydowanie Phanteks Enthoo Pro.

Świetne wykonanie, klasyczny wygląd, dużo miejsca, zabudowany zasilacz, niezłe wentyle w standardzie, hub wentylatorów, dobra organizacja kabli, dużo miejsca za tacką.

@ximord ludzie ją lubią i polecają, ale osobiście nie miałem do czynienia. Abstrahując od wyglądu (kwestia subiektywna) wydaje się ok.
 
Jak już został poruszony temat obudów, to ja też się dołączę :)
chciałbym poznać wasze zdanie na temat Gladiusa x60
http://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-gladius-x60-pure-black-spc095-633083/

podoba mi się, że posiada filtry przeciwkurzowe, no i że ma u góry wejścia usb, itp
można do niej osobno dokupić okno :)

Mam ją od 2 dni. Filtry rzeczywiście fajne. Wiatraczki też ciche. Nie znam się za bardzo, ale mi odpowiada. Pierwszy raz mam taką dużą obudowę ;p
 
Aha, zapytam od razu jeszcze o dysk SSD

Moje propozycje sa takie:

Crucial MX100 - niekwestionowany lider jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości. Sam mam i jest moc. Troszkę podrożały od świąt bo ja kupowałem poniżej 4 stów. Możesz poczekac kilka tygodni na serie MX200, pewnie będzie szybsza ale dużo droższa (jak to nowość)
Plextor M6S - ciut droższe od Cruciala ale równie dobre
Samsung 850 EVO - znakomite dyski choć chyba najdroższe z tej trójki. Ale polecam polować na serie 840EVO - tańsza i wolniejsza ale w codziennym użytkowaniu nie zauważysz różnicy.
 
http://www.purepc.pl/technologia/tsmc_opoznia_masowa_produkcje_16_nm_finfet_do_q3_2015

No to się porobiło, teraz widać że Nvidia sporo zaryzykowała opuszczając 20nm i przechodząc na 16nm, bo tym samym nowe karty mogą wyjść dopiero nawet w 2016 i raczej zieloni nie za wiele tu zmienią.
Wątpię żeby Nvidia się przeniosła do Global Foundries, chociaż jak ich mocno przyciśnie i TSMC dalej będzie miało poślizg, to wygląda już nieciekawie, szykuje się niezła stagnacja nie tylko dla Nvidii.
 
http://www.purepc.pl/technologia/tsmc_opoznia_masowa_produkcje_16_nm_finfet_do_q3_2015

No to się porobiło, teraz widać że Nvidia sporo zaryzykowała opuszczając 20nm i przechodząc na 16nm, bo tym samym nowe karty mogą wyjść dopiero nawet w 2016 i raczej zieloni nie za wiele tu zmienią.
Wątpię żeby Nvidia się przeniosła do Global Foundries, chociaż jak ich mocno przyciśnie i TSMC dalej będzie miało poślizg, to wygląda już nieciekawie, szykuje się niezła stagnacja nie tylko dla Nvidii.

Nowe karty wyjdą w tym roku.
Raz że na dniach wychodzi GTX 960, a kolejnych miesiącach będzie w końcu karta na którą czekam z niecierpliwością

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/nvidia_gm200_maxwell_specyfikacja_i_zdjecia_nowego_gpu

Potem pewnie 980Ti. Także Nvidia spokojnie może sobie kolejną generację wydawać w połowie 2016 i później. Na 2015 plany już mają konkretne :)
 
Kwestia trochę na przyszłość. Dobra karta dżwiekowa, pod słuchawki i głosniki 5.1, jak i stereo ( jest taka w ogóle ?)
http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-dg-karta-pci-system-5-1-xonar-dg-330485/#div4
http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-phoebus-solo-603938/
http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-asus-xonar-essence-st-280502/
Wszystkie te trzy to akurat Xonary, z tym ,że pierwszy kosztuje ponad stówę, a trzeci już ponad sześć. Fajnie jakbycie coś doradzili.
Jaki model wybrać do 700 zł max, oczywiście jeśli dana karta będzie warta takiej ceny, pod słuchawki powiedzmy AKG 550, a głośniki SOLO 6C (przykładowo).
@GosuPl Ty chyba masz Asus Phoebus ? Jak to śmiga w grach, jakie słuchawki itp itd ?
 
Last edited:
Sprzedałbym swoją i kupił tą, która niby ma wyjść, ale nie widzi mi się 1000 zł dopłacać albo więcej :D
 
Sprzedałbym swoją i kupił tą, która niby ma wyjść, ale nie widzi mi się 1000 zł dopłacać albo więcej :D

Poczekaj na to aż będą znane konkrety, cena itd.
Ja i tak 980ki traktuje jako karty przejściowe, takie "zapychajki" a na 980Ti docelowo czekam.
Chociaż Titana II musowo dopadnę chociażby na testy ;-)
 
@Keth @GosuPl oraz inni forumowicze :)
Jaki monitor byście polecili do 2 tyś. 27 cali, ładne kolory, i czas reakcji, żeby nie był jakiś za duży (ja wiem, że te dwie rzeczy ciężko pogodzić, czyli czasy TN-ek z jakością IPS)
Druga kwestia jest taka, że rozdziałka FHD jest trochę za mała do 27-siódemek w związku z tym skłaniałbym się ku:
Asus PB278Q - 16 ms, pls, 2560x1440, kosztuje koło 1900 zł
jest też ASUS na TN z 1 ms i G-sync, ale to już 3100 zł (chyba ten G-sync) Swoją drogą bardzo fajna płynność jest na tym, ale na monitorze bez tej technologi też jest jest chyba bardzo fajna płynność, oczywiście przy odpowiednich FPS.
Karta to G1 970 na i5 -4690K - jakby coś.

Znacie jakieś dobre modele, które mnie więcej spełniają powyższe kryteria ? G-Sync oczywiście nie musi być.
ED:
Może jeszcze dodam, że obecnie mam LG Tn-ke 22 cale. Nie widziałe większych monitorów w akcji, ani nawet jakośći IPS.
 
Last edited:
Top Bottom