Gry i programy - pytania, problemy, forumowa pomoc

+
Może ktoś bardziej zorientowany mi pomoże. Jakimś cudem udało mi się wyłączyć w Excelu funkcję, która odpowiadała za to, żeby po wpisaniu w jednej komórce jakiegoś wyrazu, a następnie w komórce niżej pierwszej litery tego z wyższej pojawiał mi się on w całości. Nie wiem jak to włączyć z powrotem :(. Ktoś się orientuje?
 
Wiecie jak przerwać aktualizacje na Steamie? Chciałem sobie zaciągnąć darmowe DLC z teksturami do Skyrima, ale jak zobaczyłem ile waży to dałem sobie spokój (wolę pobrać zoptymalizowane tekstury z Nexusa). Usunąłem niby to pobieranie, ale za każdym razem jak uruchamiam Steama to zaczyna pobierać znowu... Nawet w katalogu Steama z folderu SteamApss usuwam ten appmanifest a z folderu downloading usuwam to co się pobrało, a i tak zaczyna od nowa się ściągać gdy restartuję Steama...
 
Mam dwa pytania odnośnie Opery. Zawsze mi się podobało to, że mail w Operze był połączony z przeglądarką i dostępny na panelu z boku, więc nie musiałem specjalnie uruchamiać i wchodzić na Gmaila/O2/Outlooka, by sprawdzić pocztę i zawsze było wszystko pod ręką. W nowych wersjach w ogóle jednak nie widzę maila wbudowanego w przeglądarkę, za to jest osobny klient poczty w postaci Opera Mail, z odrębną instalacją, działający trochę jak Outlook. Problem w tym, że przez to już nie jest dla mnie taki fajny.... Zatem pytanie brzmi: da się w nowszej Operze "połączyć" Opera Mail i Operę, czy może konieczne jest korzystanie ze starej wersji bez Opera Mail?

Druga kwestia jest związana z Shockwave Flash. Od dawna mam z nim problem w Operze - częste zwiechy, spowolnienia, restarty itp. spowodowały, że musiałem go wyłączyć, podczas gdy na Chrome zaś wszystko śmiga. Jest to bardzo irytujące i powoduje, że rozważam przerzucenie się na Google Chrome na stałe... Tyle że nie kcę, bo Opery używam od daaawna i przyzwyczaiłem się do niej, zatem zrobię to dopiero w ostateczności. Pytanie: jak rozwiązać problem z Flashem w Operze?
 
Zatem pytanie brzmi: da się w nowszej Operze "połączyć" Opera Mail i Operę
Nie da się.

Druga kwestia jest związana z Shockwave Flash. Od dawna mam z nim problem w Operze - częste zwiechy, spowolnienia, restarty itp. spowodowały, że musiałem go wyłączyć, podczas gdy na Chrome zaś wszystko śmiga. Jest to bardzo irytujące i powoduje, że rozważam przerzucenie się na Google Chrome na stałe... Tyle że nie kcę, bo Opery używam od daaawna i przyzwyczaiłem się do niej, zatem zrobię to dopiero w ostateczności. Pytanie: jak rozwiązać problem z Flashem w Operze?
Opera i Chrome to teraz praktycznie to samo (której wersji Opery używasz?), więc takie cuda są raczej wynikiem problemów z instalacją, nie samej przeglądarki. Zrób czystą reinstalację przeglądarki, zaktualizuj plug-in i powinno śmigać.

---------- Zaktualizowano 19:58 ----------

Jakby ktoś pytał, to scaliłem wątki "programy" oraz "gry i programy", bo się dublowały ;)
 
Tego oczywiście już próbowałem. Niestety, bez skutku.
Ponowię pytanie - której wersji Opery używasz?
I jak bardzo "czysta" była ta instalacja? Ja mówiłem o uprzednim odinstalowaniu przeglądarki z odpowiedniego menu oraz usunięciu dodatkowych katalogów z dysku C (bodajże dwa są), w których Opera trzyma dane i inne pliki tymczasowe.
 
Wiecie jak przerwać aktualizacje na Steamie? Chciałem sobie zaciągnąć darmowe DLC z teksturami do Skyrima, ale jak zobaczyłem ile waży to dałem sobie spokój (wolę pobrać zoptymalizowane tekstury z Nexusa). Usunąłem niby to pobieranie, ale za każdym razem jak uruchamiam Steama to zaczyna pobierać znowu... Nawet w katalogu Steama z folderu SteamApss usuwam ten appmanifest a z folderu downloading usuwam to co się pobrało, a i tak zaczyna od nowa się ściągać gdy restartuję Steama...
W Bibliotece gier masz na górze Games, to jest menu rozwijane i tam będziesz miał Downloading - jak wejdziesz to w prawym górnym rogu masz PAUSE i nic się nie ściąga
 
W Bibliotece gier masz na górze Games, to jest menu rozwijane i tam będziesz miał Downloading - jak wejdziesz to w prawym górnym rogu masz PAUSE i nic się nie ściąga
Hehe troszkę za późno. :) Poza tym mimo włączania pauzy, ba, nawet przy anulowaniu pobierania przy każdym wznowieniu Steama zaczynało się ściągać na nowo. Poradziłem sobie tak, że po prostu pobrałem tą paczkę tekstur, bo ta z Nexusa była jakaś uszkodzona...
 
Ponowię pytanie - której wersji Opery używasz?
I jak bardzo "czysta" była ta instalacja? Ja mówiłem o uprzednim odinstalowaniu przeglądarki z odpowiedniego menu oraz usunięciu dodatkowych katalogów z dysku C (bodajże dwa są), w których Opera trzyma dane i inne pliki tymczasowe.
Dzisiaj formatowałem dysk, więc przy okazji też od nowa zainstalowałem Operę i Flasha. Teraz wszystko już gra, więc to rzeczywiście był problem z instalacją.
 
Windows 10, wieści z konferencji:

- Aplikacja łączaca użytkowników Windowsa i X-boxa, (czat, wspólne granie w niektóre gry, możliwość nagrywania ostatnich 30 sekund gry, współpraca z zewnętrznymi klientami np. steam'em itp.)
- Rzekome traktowanie graczy PC na równi z tymi od X-boxa
- Darmowy upgrade dla posiadaczy 7 i 8
- Project Spartan, czyli nowa przeglądarka sprzężona z Cortaną.
- Hologramy

O reszcie tj. Dx 12, usprawnionym UI itp. już wiedzieliśmy.
 
Tak sobie ostatnio chciałem odświeżyć Binary Domain (tym razem grając płynnie w Full HD ze wszystkimi "bajerami" ), jednak nie dane było mi uruchomić gry. Zamiast tego mam poniższy komunikat:



Dodam tylko, że wszelkie moje gimnastyki w ustawieniach spełzły na niczym :(.

P.S. Na wcześniejszym PC gra chodziła, a obecnie na i7 nie chce ruszyć.

---------- Zaktualizowano 20:01 ----------

O matko, nie wiem co zrobiłem, ale gra teraz działa :)...
 
jak wrzucić film z pulpitu?

Witam mam takie pytanie chcę z mojego pulpitu wrzucić pewny film na forum , ale nie wiem jak to zrobić bo jak piszę tam dodaj film to nie ma takiej opcji by wybrać taką opcję by wybrać pulpit wiecie jak to zrobić?
 
Ale co tak dokładnie chcesz zrobić?:blink:
Chcesz nagrać film z tego co robisz na pulpicie, czy masz już film i chcesz go udostępnić?
 
Windows 10, wieści z konferencji:


- Rzekome traktowanie graczy PC na równi z tymi od X-boxa
- Darmowy upgrade dla posiadaczy 7 i 8


O reszcie tj. Dx 12, usprawnionym UI itp. już wiedzieliśmy.

Ten upgrade jest bodajże na rok tylko
 
Top Bottom