Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
Mam problem, którego rozwiązanie być może ktoś z Was zna. Otóż w Windowsie 8.1 mam wiecznie 80-100% użycia HDD. Próbowałem już wyłączać różne usługi lokalne, które mogą na to wpływać, ale nic z tego. Znalazł ktoś może rozwiązanie tego problemu?
 

Attachments

  • SOLO7C.jpg
    SOLO7C.jpg
    58.9 KB · Views: 39
Mam problem, którego rozwiązanie być może ktoś z Was zna. Otóż w Windowsie 8.1 mam wiecznie 80-100% użycia HDD. Próbowałem już wyłączać różne usługi lokalne, które mogą na to wpływać, ale nic z tego. Znalazł ktoś może rozwiązanie tego problemu?

Albo wirus albo Chrome.
Sprawdź na ctrl+alt+delete w procesach co tak zżera .
 
Mam problem, którego rozwiązanie być może ktoś z Was zna. Otóż w Windowsie 8.1 mam wiecznie 80-100% użycia HDD. Próbowałem już wyłączać różne usługi lokalne, które mogą na to wpływać, ale nic z tego. Znalazł ktoś może rozwiązanie tego problemu?
Odpal sobie Monitor Zasobów (jest wbudowany w system), to ci pokaże, który proces korzysta z dysku.
https://www.youtube.com/watch?v=ghCowpmvtiM

---------- Zaktualizowano 16:14 ----------

Sprawdź na ctrl+alt+delete w procesach co tak zżera .
Trzej Królowie nie pokazują obciążenia dysku, tylko CPU / RAM / sieć :p
 
Z ceną to trochę pojechali... 960 to miał być następca 760 i jako taki wydajność ma (będzie miał) ok - o te ~10% więcej. Ale powinien kosztować ok ~1000zł (200$).
 
Z ceną to trochę pojechali... 960 to miał być następca 760 i jako taki wydajność ma (będzie miał) ok - o te ~10% więcej. Ale powinien kosztować ok ~1000zł (200$).

No cala nadzieja w tym że Samsung kupi AMD i wtedy weźmie się za robienie GPU. Bo dopóki Nvidia nie ma konkurencji godnej to niestety jest jak jest.
Cena Titana II zanosi się też na chorą jak za jedną kartę, do tego jego specyfikacja wskazuje na to że będzie sytuacja jak z Titanem, po czym wydali GTX 780Ti oraz Titana Black.
Sam używam kart Nvidii bo są po prostu lepsze od AMD ale jednak brak realnej konkurencji jest bardzo niekorzystny dla nas - Dla klientów.
Do tego jeszcze sterowniki Nvidii dla serii 9xx to porażka.
 
@Daniel Abatemarco
Popłynąłeś. Na tą chwilę moje potrzeby zaspokoi coś pokroju tego co wstawiłem.
Twoja propozycja kosztuje za dużo i nie miałbym na nią miejsca na biurku.
 
Kabel cat. 5e - dokładnie. Jedno sprostowanie - PC podłączony przez kabel, natomiast MacBook - WiFi. Przypominam transfery:

MacBook (WiFi, late 2009 - więc nie jakiś najnowszy sprzęt) - ping 37ms, download 34.14 Mbps, upload 9.11 Mbps
PC (po kablu!) - ping 32ms, download 29.15 Mbps, upload 9.37 Mbps

MacBook: Gigabit Ethernet
PC: jeszcze przed zmianą podzespołów, zmuszony byłem kupić jedną z najtańszych kart sieciowych - TP Link TF 3200 - zrobiłem tak, bo na mojej starej płycie bardzo szybko padła zintegrowana sieciówka, teraz zrobiłem to samo dla bezpieczeństwa. - http://www.tp-link.com.pl/products/details/?model=TF-3200#over

Obecnie moja płyta główna to: http://pl.msi.com/product/mb/Z97_PC_Mate.html#hero-specification

To czy karta sieciowa jest 100T czy 1000T nie zmieni faktu, że 30Mbps to jest 1/3 karty 100T.
Jesli to jest ten Macbook to ma 1000T LAN.

Ale... czy to nie jest tak, że UPC wciska kit i sprzedaje 120Mbps internet ale nikt tego nie ma tylko max. 40Mbps?

Co do różnicy między WiFi a LAN - router może nie wyrabiać na raz.
Odłącz wszystko od WiFi i podłącz tylko kablem (PC lub Mac).
Druga sprawa, że cała prędkość może spadać do najwolniejszego elementu (zależy jaki crap chip wmontowali chińce). Ze względu na prędkość, WiFi może być podłączone jakąś wolną szyną i switch kablowy równa do tej prędkości.
Wejdź w ustawienia routera i w ogóle wyłącz WiFi.
 
Czekałem na tego Gtx 960 ale z taką ceną i taką specyfikacją go nie ruszę. Mam około 900-1000 zł na kupno karty i zdecyduję się chyba na używanego gtx 770 i stąd moje pytanie - czym oprócz długości gwarancji i wyglądu na zdjęciach mam się kierować? I co mam zrobić z kartą jak do mnie przyjdzie ( w sensie czy np trzeba zmieniać pastę termoprzewodzącą itp) ? Karta oczywiście pod Wiedźmina także tylko gtx :) A i kartę jakiego producenta kupić?
 
Czekałem na tego Gtx 960 ale z taką ceną i taką specyfikacją go nie ruszę. Mam około 900-1000 zł na kupno karty i zdecyduję się chyba na używanego gtx 770 i stąd moje pytanie - czym oprócz długości gwarancji i wyglądu na zdjęciach mam się kierować? I co mam zrobić z kartą jak do mnie przyjdzie ( w sensie czy np trzeba zmieniać pastę termoprzewodzącą itp) ? Karta oczywiście pod Wiedźmina także tylko gtx :) A i kartę jakiego producenta kupić?
A ja na twoim miejscu, mając już tysiaka, dozbierał jeszcze 5 stów do 970, i miałbyś już kartę - konkret.
 
A ja na twoim miejscu, mając już tysiaka, dozbierał jeszcze 5 stów do 970, i miałbyś już kartę - konkret.
Niby masz rację, ale pieniądze na drzewach nie rosną a ja nie potrzebuje aż tak silnego sprzętu. Poza tym dolar wciąż idzie w górę i wkrótce taki GTX 970 zamiast stanieć - zdrożeje. Gdyby była kolejna obsuwa Wieśka ( oby nie :p ) to wtedy bym zdążył, ale w obecnej sytuacji zebranie 500 lub więcej zł przez 4 miesiące jest niestety niewykonalne u mnie, a to co teraz mam uzbierane rozeszłoby się na inne potrzeby :).
 
To czy karta sieciowa jest 100T czy 1000T nie zmieni faktu, że 30Mbps to jest 1/3 karty 100T.
Nie 1/3, tylko - w najlepszym wypadku - 1/2, ponieważ osiągnięcie powyżej 70 Mbps na karcie Fast Ethernet jest praktycznie niemożliwe (a i z tym to różnie bywa) :p Wg mnie - tak jak pisałem wcześniej - skoro @Karesh ma w płycie głównej zintegrowaną kartę gigabitową, to jej wykorzystanie / przetestowanie jest najprostszym sposobem wykluczenia, że problem leży po stronie komputera.
 
Top Bottom