Gry i programy - pytania, problemy, forumowa pomoc

+
Skopiuj sejwy ze stacjonarki i wrzuć na laptopa. Nie wszystkie gry mają chmurkę, więc sejwy zapisują się tylko na dysku i trzeba się bawić w kopiowanie.

No właśnie dziwne jest to, że trzy save'y są, a siedmiu nie ma (w tym ostatniego). Konkretnie chodzi o Pillarsy. A to zapisywanie w chmurze, to się gdzieś ustawia w Steamie? Czy powinno działać z automatu?
 
No właśnie dziwne jest to, że trzy save'y są, a siedmiu nie ma (w tym ostatniego). Konkretnie chodzi o Pillarsy. A to zapisywanie w chmurze, to się gdzieś ustawia w Steamie? Czy powinno działać z automatu?
Steam/Ustawienia/Cloud i zaznaczasz poniższą opcję
 

Attachments

  • steam.jpg
    steam.jpg
    77.1 KB · Views: 43
Steam/Ustawienia/Cloud i zaznaczasz poniższą opcję...

Kurczę, mam to włączone i niestety nie ma wszystkich zapisów. Gdzie w takim razie mam szukać save'ów z Pillars of Eternity na mojej stacjonarce? Bo próbowałem wyszukać ten folder jakoś i nie mogę :(.
 
Kurczę, mam to włączone i niestety nie ma wszystkich zapisów. Gdzie w takim razie mam szukać save'ów z Pillars of Eternity na mojej stacjonarce? Bo próbowałem wyszukać ten folder jakoś i nie mogę :(.
Niestety nie mam tej gry, ale na jej karcie właściwości powinno być coś takiego. Jeśli jest, to gra obsługuje chmurę, jeśli nie ma to nie obsługuje.

Lokalnie sejwy zapisywane są w folderze: C:\Program Files (x86)\Steam\userdata\Twój steam_ID (przynajmniej część gier na Steam ma tam zapisy)
 

Attachments

  • steam2.jpg
    steam2.jpg
    82.1 KB · Views: 32
Problem z dźwiękiem.

Po kolei.
Złożyłem nowy komputer. Przed zainstalowaniem W3 chciałem posprawdzać kilka rzeczy, między innymi, jak zachowują się inne gry od CDPR. Zainstalowałem więc W1, W2, W3 i później by sprawdzić jeszcze grę Warfeame.

Korzystam z:
- Monitor - iiyama ProLite XB2783HSU [przez kilka miesięcy monitor było podłączony do laptopa (jako drugi monitor, korzystałem przy Laptopie z jego głośników, obecnie, przy PC też to robię), przy Laptopie nie zauważyłem żadnych niedogodności]
- Płyta główna - Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 (karta dźwiękowa jest zintegrowana)
- Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 970 OC

Chipset - Realtek ALC1150
Kanały audio - 7.1
Zewnętrzne porty audio - Głośnik surround
Zastosowane technologie - X-Fi

1. Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA (SH-224DB/BEBE)
2. Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 XMP rev.2 (F3-2133C9D-8GXL)
3. Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0
4. Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145
5. Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)
6. Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3,RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97X-Gaming 3)
7. Procesor Intel Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)
8. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N970WF3OC-4GD)
9. Dysk SSD Crucial MX200 250GB 2.5' SATA III (CT250MX200SSD1)


Podczas słuchania muzyki, oglądania filmów z komputera i z internetu (youtube itp.) wszystko jest w porządku. Tak samo w grze Warframe. Monitor miałem wcześniej podpięty do laptopa i nigdy niczego niepokojącego nie zauważyłem.

W W1 już po uruchomieniu gry podczas filmików, później w opcjach i w końcu w samej grze słychać buczenie, bzyczenie (elektroniczny dźwięk,). Dźwięk się zmienia w zależności od pozycji intro, gra, opcje 1, opcje 2, itd. dźwięk się zmienia. W grze brzmi niekiedy jak zacięte stado świerszczy...?
Jeżeli w opcjach gry W1 zminimalizuję "Głośność efektów dźwiękowych" bzyczenie zanika... jak i efekty dźwiękowe :D

W W2 w pierwszej chwili niczego nie słyszałem. Jednak, gdy w opcjach wyciszę "Głośność Muzyki" i "Głośność Dialogów" też słychać słabszy ale jednak "niewłaściwy, dodatkowy, dziwny dźwięk".

W W3 "niepokojący, nieprzyjemny dźwięk" również jest obecny, ale gdy słychać dźwięki otoczenia i muzykę nie dociera do uszu. Natomiast gdy muzyka przycichnie w opcjach, albo podczas dialogów dźwięk ten jest słyszalny i irytuje...

Bardzo proszę o pomoc i radę...

Wątpię by problem leżał po stronie monitora. Dźwięk podłączony jest przez jacka - nie ważne, w które gniazdo do komputera je podepnę, "zły" dźwięk nadal słychać. Tak samo przy słuchawkach.
Nie wydaje mi się, by zakup jakichkolwiek głośników zewnętrznych i podłączenie ich światłowodem by coś zmieniło... Ale może ma ktoś inne doświadczenie.
Problemem może być właśnie karta graficzna i zintegrowana karta dźwiękowa.

Czy można ten problem jakoś zniwelować, wyeliminować? Czy ewentualny zakup karty dźwiękowej coś pomoże? Jeżeli tak, to jakiej?

Uprzedzając ewentualne pytania.
Wszystkie sterowniki są nowe.
Gniazdo w kontakcie ma "bolec", jest uziemienie i jest ono podłączone.
[Problem może wyskoczyć w przyszłości przy innych programach, czy grach.]
 
Last edited:
Przesiadł się już ktoś na Windowsa 10? Faktycznie takie proste i bezbolesne jak mówią? I czy ma to sens już teraz jeśli posiada się 8.1 na płytce kupionego niedawno?
 
Premiera systemu ma być za jakiś miesiąc, dwa 29 lipca 2015 (powinieneś mieć znaczek windowsa obok zegarka informujący o zmianie). Lepiej chyba poczekać na oficjalną premierę niż się bawić w beta testy. :D
 
Mam znaczek, ale nie zagłębiałem się w to. Dodatkowo widziałem że na forum ktoś pisał już o testach wydajności więc zacząłem się zastanawiać czy to już wyszło czy jeszcze nie :p Ale rozumiem że jak nie wejdę w to teraz to po oficjalnej premierze też dostanę system za darmo jako posiadacz Windowsa 8.1?
 
Hmm... czy jak mi zniknął ten znaczek WIndowsa 10 to znaczy że już nie dostanę? Miałem dzisiaj do tego przysiąść i poczytać, a tu zonk i nie ma :blink:
 
Hmm... czy jak mi zniknął ten znaczek WIndowsa 10 to znaczy że już nie dostanę? Miałem dzisiaj do tego przysiąść i poczytać, a tu zonk i nie ma :blink:

W zakładce Windows Update jest teraz możliwość zarezerwowania Win10 (mam Win7) podejrzewam, że w Win8/8.1 jest podobnie. Ikonka z powiadomień faktycznie zniknęła:blink:
 
Takie jeszcze głupie pytanko odnośnie tego Windowsa 10. Jeśli teraz się zdecyduję to 29 lipca po prostu mi pobierze czy od razu zacznie instalację? I czy w przypadku instalacji będzie standardowy format i stawianie systemu czy po prostu się to jakoś nadpisze/uaktualni bez utraty danych na dysku C? Wiele tam nie trzymam bo to SSD, ale wolałbym być przygotowany.
 
Jeśli teraz się zdecyduję to 29 lipca po prostu mi pobierze czy od razu zacznie instalację? I czy w przypadku instalacji będzie standardowy format i stawianie systemu czy po prostu się to jakoś nadpisze/uaktualni bez utraty danych na dysku C?
Pobiera cały system, instaluje go bez utraty żadnego pliku (cudo!). Potem masz miesiąc na opcjonalny powrót do poprzedniego systemu.
Nie jesteś w Insider Preview?
 
I faktycznie dostaję calutkiego Windowsa 10 za friko z racji tego że mam 8.1? To nie jest jakiś trial? I jak wygląda sprawa ewentualnego formatu w przyszłości? Będę mógł dalej być na Win 10 czy też jest to jednorazowa oferta i po formacie będę musiał już go kupić albo wrócić do Windowsa 8.1, którego mam na płycie?
 
I faktycznie dostaję calutkiego Windowsa 10 za friko z racji tego że mam 8.1? To nie jest jakiś trial? I jak wygląda sprawa ewentualnego formatu w przyszłości? Będę mógł dalej być na Win 10 czy też jest to jednorazowa oferta i po formacie będę musiał już go kupić albo wrócić do Windowsa 8.1, którego mam na płycie?
Nie mam pojęcia, jak to wygląda u zwykłych użytkowników. Z racji Insider Preview otrzymałem system i klucz w wersji Pro, a wracałem już dwa razy do W10 bez żadnych problemów.
 
Również dzisiaj zastałem to powiadomienie. I mam szybkie pytanie- ktoś może wie czy dostajemy wersje 64, czy 32 bitową systemu? Znalazłem jedynie informacje jaką wersje (Home, czy Pro) ewentualnie dostanę. Jest to zależne od wersji jaką aktualnie posiadam. Ale nigdzie nie pisze, że posiadacze 64 bitowego Win 7, dostaną 64 bitowy Win 10...
 
Jak to jest z tą aktualizacją do Win 10? Czy jeśli kupiłem lapka z Win 8.1, to do Win 10 zaktualizuje mi się automatycznie? Czy też trzeba gdzieś się rejestrować, czy też zapisywać na taką aktualizację?
 
Top Bottom