Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@GosuPL

Był już nawet o tym news.
A RAM rzeczywiście wolny, ale czy go mało? Nie powiedziałbym.

Ładnie też wygląda to wodne chłodzenie (taka przestrzeń w obudowie) jednak fanem "akwarium" oraz lampek nie jestem.
 
Więc kto i po jaką cholerę przekonywał mnie kiedyś z uporem godnym lepszej sprawy, że W3 mi w ogóle nie pójdzie, co?

No na Twojej karcie to nie masz co liczyć szczerze mówiąc na to żeby poszedł to raz.
Dwa jaki CPU i ile pamięci ?

---------- Zaktualizowano 19:18 ----------

@GosuPL

Był już nawet o tym news.
A RAM rzeczywiście wolny, ale czy go mało? Nie powiedziałbym.

Ładnie też wygląda to wodne chłodzenie (taka przestrzeń w obudowie) jednak fanem "akwarium" oraz lampek nie jestem.

Aaa, on ma 16 GB, żle spojrzałem, myślałem że 8 :D Nie no to 16 jest w zupełności bardzo ok:)

---------- Zaktualizowano 19:24 ----------
 
Last edited:
@GosuPLA RAM rzeczywiście wolny, ale czy go mało? Nie powiedziałbym.

Ładnie też wygląda to wodne chłodzenie (taka przestrzeń w obudowie) jednak fanem "akwarium" oraz lampek nie jestem.

Wodne jak wodne, to tylko AIO. Sam miałem kiedyś Tritona, mimo że bardzo fajny i lepszy wydajnościowo od najlepszego AC, to do prawdziwego wodnego trochę brakuje ;)


 
To poszło po drucie i nie ma już odwrotu ...

1 Zasilacz XFX Pro Series TS550W 120mm 80+
2 Dysk Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache
3 Obudowa Cooler Master Silencio 352 SIL-352M-KKN1
4 Płyta główna MSI Z97M-G43, LGA 1150, 4xDDR3, VGA, 1x M2, GbLAN, mATX
5 Procesor Intel Core i5-4590 3.3GHz LGA1150 BOX
6 Karta graficzna Palit GeForce GTX 970 JetStream, 4GB, GDDR5 (256 Bit) DVI, HDMI, 3x miniDP, BOX
7 Pamięć Kingston HyperX Beast 8GB (2x 4GB) 1866MHz DDR3 CL9
 
Dla zainteresowanych :)

wymieniłem kartę w komputerze z MSI GTX 770,2GB DDR5,Twin Frozr na " wyższy model"

gdyby ktoś miał pytania , to proszę o kontakt ;)

Pozdrawiam
 
@W_Wallace

GTX 970 - żegnajcie ustawienia ULTRA w Wiedźminie 3 oraz (zapewne) w Batman: Arkham Knight :crybaby: ...

Tak się tylko droczę, bo zestaw niezły. Szkoda tylko, że pozbawiony SSD pod system (ewentualnie grę) i procesor z zablokowanym mnożnikiem (chyba ???).
 
Odchodząc nieco od wątku chwalenia się penisami komputerami, warto zainwestować w odtwarzacz BD do komputera? Telewizora od dawna już nie mam w domu więc odtwarzacz stacjonarny nie miałby większego sensu, a chciałbym się zacząć przesiadać na nowy nośnik i nadrobić sporo filmów które w ostatnich latach odpuściłem gdyż wydaje mi się że nie ma sensu już inwestować w DVD. Polecacie coś konkretnego? Myślałem o zewnętrznym urządzeniu w tym stylu:

http://www.morele.net/naped-samsung...wnetrzny-usb-2-0-czarny-se-506cb-rsbd-639534/
 
Z tego co ja sie orientuje to zablokowany mnoznik maja tylko seria B (moja, niestety tutaj wtopiłem bo doczytałem, ze zablokowany mnoznik pare tygodni po kupnie) i wersja H, raczej kazda seria Z powinna miec taka mozliwosc.

Zablokowany mnożnik dotyczy się procesorów, nie płyt głównych :p Odblokowane są u Intela tylko te z K na końcu np I5 4690K. Teoretycznie kręcić mnożnika na każdej płycie głównej ale te z niższymi chipsetami np H81 nie mają możliwości podnoszenia napięcia. Na Twojej płycie spokojnie powinieneś móc podkręcić swojego I5 4670K jeśli masz odpowiednie chłodzenie :) Procesory z zablokowanym mnożnikiem np I5 4590 kolegi można podkręcać tylko w granicach Turbo, czyli w jego przypadku to 3700mhz
 
Zablokowany mnożnik dotyczy się procesorów, nie płyt głównych :p Odblokowane są u Intela tylko te z K na końcu np I5 4690K. Teoretycznie kręcić mnożnika na każdej płycie głównej ale te z niższymi chipsetami np H81 nie mają możliwości podnoszenia napięcia. Na Twojej płycie spokojnie powinieneś móc podkręcić swojego I5 4670K jeśli masz odpowiednie chłodzenie :) Procesory z zablokowanym mnożnikiem np I5 4590 kolegi można podkręcać tylko w granicach Turbo, czyli w jego przypadku to 3700mhz
No chyba jednak nie masz racji bo wchodziłem do biosu do OC i nie moge nic ustawic, nawet 3.8 w turbo. Wczesniejsza wersja biosu na mojej płycie umozliwiała krecenie bo o tym czytałem i widziałem filmiki. Potem sie Intel zbuntował i wprowadzajac nowa wersje biosu zablokował taka mozliwosc. Specjalnie tak zrobili by ci co zakupili procesor z K musieli wydac wiecej na płyte głowna. Biznes jak sie patrzy, te z odblokowanymi mnoznikami sa drozsze. Taki MSI Z97 Gaming 3 kosztuje około 500zł a moja gora 380. Mam wersje biosa E7816IMS v12.3

PS: masz dodatkowo linka
http://www.benchmark.pl/aktualnosci...mikrokod-podkrecanie-blokada-b85-h81-h87.html
 
Last edited:
No chyba jednak nie masz racji bo wchodziłem do biosu do OC i nie moge nic ustawic, nawet 3.8 w turbo. Wczesniejsza wersja biosu na mojej płycie umozliwiała krecenie bo o tym czytałem i widziałem filmiki. Potem sie Intel zbuntował i wprowadzajac nowa wersje biosu zablokował taka mozliwosc. Specjalnie tak zrobili by ci co zakupili procesor z K musieli wydac wiecej na płyte głowna. Biznes jak sie patrzy, te z odblokowanymi mnoznikami sa drozsze. Taki MSI Z97 Gaming 3 kosztuje około 500zł a moja gora 380. Mam wersje biosa E7816IMS v12.3

PS: masz dodatkowo linka
http://www.benchmark.pl/aktualnosci...mikrokod-podkrecanie-blokada-b85-h81-h87.html

Jedyny sposób dla CIebie, to wgranie biosu sprzed blokady OC :)
Ale tak czy inaczej to nie będzie takie samo OC jak na płycie z Z87/Z97.
Mniejsze zakresy regulacji kluczowych napięć itd.Co prawda Haswelle mają przetwornice zintegrowane w sobie , co za tym idzie płyty główne nie potrzebują szalonych faz zasilania itd. Są zimne, za to CPU są gorące i chipsety od mobasów dają głównie możliwości zarządzania przetwornicą w CPU ;-)
Przy Skylaku się to zmieni, ma to być podobno najlepsza architektura do OC w historii, zobaczymy :)

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd....026_875395845854085_5436855723203067650_o.jpg

https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd....494_875402469186756_9220086745138767660_o.jpg

Takie tam małe OC ;-)
 
Last edited:
Jedyny sposób dla CIebie, to wgranie biosu sprzed blokady OC :)
Ale tak czy inaczej to nie będzie takie samo OC jak na płycie z Z87/Z97
Teraz tylko pytanie o wersje biosu (jak pisałem mam 12.3), ktora umozliwiała OC na tej płycie głownej jak rowniez obsługiwała mojego i5 4670K. Jak wchodze na msi do sterownikow mojego biosu to znowu sa jakies wersje C.0-8 i nie wiem ktore to moje. I drugie pytanie czy zasilacz 550W jaki mam teraz pociagnałby np przy samym turbo 3.8 czy niebyłby znowu za mały. Ahh zrypałem sprawe z ta płyta głowną no ale miałem wtedy wyznaczona kwote na sprzet a nawet sie nie spodziewałem, ze 3-4 miesiace pozniej wymienie Radeona R9 270 na GTX970. Wersje procesora K wziałem na przyszłosc a roznica była tylko 50zł wiec to zadna roznica. Człowiek płaci za swoje błedy no ale jak Wiedzmin 3 pojdzie mi na mieszance wysokich/ultra to w sumie nie bedzie sensu podkrecania procesora
 
Top Bottom