Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421

Przede wszystkim jeśli nie musisz to nie idź w procesory AMD. O ile karty robią dobre to procesory mają do kitu. Druga sprawa to za tą cenę można poszukać lepszej karty. Zarówno od czerwonych jak i zielonych. Reszta jest jak najbardziej elegancka. Zamiast gotowych zestawów warto samemu złożyć z najopłacalniejszych części. Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby zrobić to samodzielnie to na pewno znajdzie się ktoś życzliwy do pomocy czy to na forum czy gdzie indziej. Pytanko jeszcze jaki chciałbyś przeznaczyć budżet na sam piec?
 
Przede wszystkim jeśli nie musisz to nie idź w procesory AMD. O ile karty robią dobre to procesory mają do kitu. Druga sprawa to za tą cenę można poszukać lepszej karty. Zarówno od czerwonych jak i zielonych. Reszta jest jak najbardziej elegancka. Zamiast gotowych zestawów warto samemu złożyć z najopłacalniejszych części. Jeśli nie czujesz się na siłach, żeby zrobić to samodzielnie to na pewno znajdzie się ktoś życzliwy do pomocy czy to na forum czy gdzie indziej. Pytanko jeszcze jaki chciałbyś przeznaczyć budżet na sam piec?
Jak juz pisalem to znajomy co nie ma kasy i szuka za tanioche i mnie dreczy ciagle linkami zreszta popatrz na moja sygnature, czy ja mam co zmieniac? :p juz wiecej nie wkeje linkow, juz mu powiedzialem zeby sie nie pakowal w gotowce ;)
 
Jak juz pisalem to znajomy co nie ma kasy i szuka za tanioche i mnie dreczy ciagle linkami zreszta popatrz na moja sygnature, czy ja mam co zmieniac? :p juz wiecej nie wkeje linkow, juz mu powiedzialem zeby sie nie pakowal w gotowce ;)

No tak sygnaturce się nie przyjrzałem i sądziłem, ze to dla Ciebie.
 
---------- Zaktualizowano 12:25 ----------

Czołem Wiedźmini! Mógłby mi ktoś obeznany w Intelach podpowiedzieć na podstawie zdjęcia, czy ten procesor, jest tym procesorem za jaki się podaje? Mam możliwość zakupienia go w bardzo rozsądnej cenie, jednakże jest ona na tyle niska, że zastanawiam się czy to nie jest fake, zwłaszcza, że pierwotnie opisany był on pod socket 1155.View attachment 14287 View attachment 14288Wychodziły w ogóle i7 4790 na ten socket?
 

Attachments

  • IMG_20150516_220206.JPG
    IMG_20150516_220206.JPG
    80.1 KB · Views: 43
  • IMG_20150516_220136.JPG
    IMG_20150516_220136.JPG
    38.7 KB · Views: 41
<Tu miał być post obrażający tę kartę ale zrezygnowałem z niego, bo miałby tak niski poziom jak jej szyna>

A ja bym chciał pochwalić tą kartę za super pobór mocy i kulturę pracy. Mam zasilacz 450W i myślę że nie ma lepszej opcji teraz dla mnie (wersja 4gb i gratis wiesiek)
 
Nie, pod LGA1155 wychodziły tylko procki z serii 3000. Ten i7 4790 wygląda spoko, oprócz tego czegoś na lewo od napisu (rysa, włos?). A czy to na 100% nie jest fejk musisz już sam ocenić. Na początek popatrz na opinie o sprzedawcy, o ile kupujesz na Allegro, albo jak nie jesteś pewny odbierz procka osobiście albo umów się ze sprzedawcą na wysyłkę za pobraniem.
 
---------- Zaktualizowano 12:25 ----------

Czołem Wiedźmini! Mógłby mi ktoś obeznany w Intelach podpowiedzieć na podstawie zdjęcia, czy ten procesor, jest tym procesorem za jaki się podaje? Mam możliwość zakupienia go w bardzo rozsądnej cenie, jednakże jest ona na tyle niska, że zastanawiam się czy to nie jest fake, zwłaszcza, że pierwotnie opisany był on pod socket 1155.http://forums.cdprojektred.com/attachment.php?attachmentid=14287&stc=1 http://forums.cdprojektred.com/attachment.php?attachmentid=14288&stc=1Wychodziły w ogóle i7 4790 na ten socket?

i7 SR1QF
a tu z guru3d
 
Last edited by a moderator:
Dzięki za odpowiedzi w sprawie tego i7. Zastanawia mnie tylko rozmieszczenie tych układów scalonych/pinów czy jak to się dokładnie zwie, po zewnętrznej części procka (tej z metalową tabliczką). Na żadnym widzianym przez mnie zdjęciu i7 4790 nie ma go w takiej konfiguracji. Przypomina to bardziej i7 4790S. Boże, nie mam tego jak sprawdzić, czas ucieka, Wiesiek czeka, a tu człowiek musi zaryzykować i brać w ciemno. Czego się to nie zrobi dla Białego Wilka & co :)
 
Pamiętacie jak mówiłem że zamówiłem W3? Łajzy z banku anulowały mi płatność na pre-order nie mam chyba co liczyć?
 
:victory:

Edycja kolekcjonerska już odebrana. Otworzę ją w domu po pracy :D
[na spokojnie]

Niestety sprzęt - PC miał być dostarczony 21.05.2015 roku :(

A tu niespodzianka Morele już dziś dostarczyło w całości sprzęt do punktu odbioru :)

Niestety nie wziąłem ze sobą pieniędzy, przekonany, że i tak sprzęt będzie za kilka dni :(

Ale jutro też jest dzień, a dziś na spokojnie obejrzę sobie składanie niektórych podzespołów :)

Pytanie tylko, czy warto kupować teraz ten zestaw, czy wstrzymać się, do czasu aż wyjdą nowe Radeony :(
[póki nie zapłacę, zawsze mogę odmówić] / [ceny na pewno wówczas spadną]


Chyba jednak się złamię i kupię, w końcu wiedźmin już jest :)
 
Kurcze, mój GTX 760 od MSI po OC w Wiedźminie zrzuca taktowania do poziomu podstawowego. Gram na zegarach takich jak w innych grach i tam nie występują problemy a w Wiedźminie niestety mi zrzuca takty. Jak myślicie, to wina nowych sterowników? Co mogę zrobić w tej sytuacji? :)
Ale gra jest mega miodna, spędziłem nad nią zaledwie godzinę i jak na razie jestem zachwycony :)
 
No to Edycja Kolekcjonerska jest już w domu.
Medalion na szyi.
A komputer na którym mógłbym zagrać w sklepie...

No ale teraz poczytam, pooglądam YouTuba i bez spiny wybiorę sobie sprzęt dobry i tani :)
A że zagram dopiero za jakiś miesiąc...
No cóż.. Pozwolę sobie na klasyka
:hai:
 
Jest jest jest!!! I poszedł i działa i chodzi bardzo zadowalająco. Wymagania sprzętowe to trochę kit. Wiedziałem ze skoro idzie mi GTA V to pójdzie mi i W3 Dopiero zaczynam prolog wam też PC tak długo zamykało po pierwszym uruchomieniu?
 
Już po premierze ponawiam posta

Witam
Pisałem już uprzednio ale chciałbym ponowić temat pomimo wielu odpowiedzi (za które dziękuje). Z uwagi na to że gra już wyszła, zwracam się ponownie z prośba o pomoc co do konkretnych podzespołów do wymiany.

Mam taki sprzęt:
procesor: AMD Phenom(tm) II X4 945 Processor, 3013 MHz
karta graficzna: ATI Radeon HD 5700 Series
PŁYTA GŁÓWNA: Gigabyte GA-880GA-UD3H
[PL-SAM3-GA-031]
TYP SYSTEMU 64-BIT
Pamięć: Patriot PVS34G1333LLK PC3-10666 1333MHz 4GB (2 x 2GB Kit) Viper Extreme Performance Low Latency 240pin DIMM Desktop DDR3 Memory Specs and Reviews
zasilacz: Raptoxx RT 500 PSP

Zakup nowego kompa nie jest możliwy, ale biorąc pod uwagę opinię użytkowników gry doszedłem do wniosku (za poradą Forumowiczów), że wymienię kartę graficzną i koniecznie zasilacz. Proszę napiszcie mi jaką tanią używana kartę i jaki zasilacz można wstawić w zestaw by pograć na minimalnych. Monitor 1440x900. Jeśli chdzi o RAM to się jeszcze zastanawiam, bo czytałem posty, z których wynikaże i 4 gb ramu wystarcza.

Poradźcie jak Wiedźmin Wiedźminowi:)

ps. musze w to zagrać:) konsola i nowy sprzęt odpadają:) interesuje mnie fabuła a nie grafika:) mam nieograniczony dostęp do gry znajomego:)
 
Moi drodzy ja poniekąd też w tej sprawie:
Zgodnie z przewidywaniami wielu z was w3 nie chodzi mi tak jak powinien przycina się i "Krztusi" a podczas osławionej już sekwencji z gryfem całkiem wyrzuciło mnie do pulpitu. Co mam zmniejszyć i wyłączyć by poszedł mi wiedźmin, jako tako?
 
Witamy :)

2. Można, będzie pasować.
3. Tak, spełnia. Chociaż (jak sam napisałeś) nie wiemy, jak wymagania mają się do rzeczywistości.
4. Nie. To tykająca bomba. Do wymiany w trybie "od zaraz".
5. Kości są okej, choć nisko taktowane. Czy chcesz dociągnąć do 6 GB, czy do 8 GB, to już twoja sprawa.

1. W tej chwili masz dwie opcja - zmienić kartę graficzną, zasilacz i dokupić ramu. To jest opcja minimum i nie wiadomo, jak gra będzie działać na takim sprzęcie - cudów na pewno nie będzie. Opcja druga - wymiana procesora, ale wiąże się to z wymianą także płyty głównej = koszty (każdy lepszy procesor, także od AMD, wymaga innej podstawki - czyli gniazda w płycie głównej). Ale z drugiej strony - nowy procesor dałby dużo wyższą wydajność.

Osobiście jednak zbierałbym na nowego kompa.

Witam ponownie.

W tej chwili myślę przede wszystkim o wymianie zasilacza. Jaki kupić, pomocy. Czy np. taki będzie lepszy. Czy będzie pasować

http://www.komputronik.pl/product/1...E_Modular_530W_sprawnosc_80_Bronze_140mm.html
 
Witam ponownie.
W tej chwili myślę przede wszystkim o wymianie zasilacza. Jaki kupić, pomocy. Czy np. taki będzie lepszy. Czy będzie pasować
Będzie pasować. To dobry zasilacz.
Jeśli nie planujesz wymieniać komputera (w ogóle, nawet za kilka lat) to możesz spokojnie wziąć także mniejszą moc - markowe 400W spokojnie poradzić sobie z Phenomem i 5770.
 
Top Bottom