Uwagi o błędach, problemach i niedogodnoścach w samej rozgrywce.

+
Uwagi o błędach, problemach i niedogodnoścach w samej rozgrywce.

Nie wiem, czy tutaj założyć taki temat, czy w pod-forum technicznym. Jeśli wątek przejdzie, to wpisujcie tu uwagi.

Wszystko jak na razie jest cacy, poza jednym.

Grafika śliczna, ale ruch kamery (obrazu) za pomocą myszki jest okropny. Obraz ma tendencję do brzydkiego drgania podczas obrotu; nie wiem jak to opisać. Brakuje w tym takiej gładkości. Nawet pomimo tego, że mam powyżej 40 klatek na sekundę. Liczba klatek nic tu nie zmienia. Ta płynność przesuwania obrazu jest okropna, strasznie psuje to podziwianie widoków, a wręcz męczy.
 
To jest płynność czy jej nie ma? może vertical sync tutaj włącz? napisałeś że brakuje gładkości po czym, że jest płynność obrazu okropna, dlatego nie wiem o co Ci chodzi.
 
@Sobtainer ja też nie wiem o co ci chodzi.

Synchronizacja włączona. Nie wiem jak to opisać. Odczuwam to tak, jakby kamera miała ADHD :D Kombinowałem z czułością myszy, ale nie pomaga.
 
@nocny.945:

Mam tak samo. Fps wysoki ale brakuje tak jak napisałeś - GŁADKOŚCI. Coś jakby były takie przeskoki (mikro stuttering?), trudno to opisać. Miałem tak kiedyś gdy bateria w myszce się kończyła i było przerwy w "transmisji" z mychy do kompa.
 
Ja mam przewodową. W innych grach tego nie zauważyłem. Może innym to zwyczajnie nie przeszkadza?
 
Jadąc na zachód w Białym Sadzie, po pojawienie się napisu o miejscu w którym diabeł mówi dobranoc, gra nie teleportowała mnie do tyły, zamiast tego pojechałem dalej, po czym Geralt spadł z konia pod tekstury, gdzie zaczął pływać ^^, udało mi się dopłynąć do (a raczej pod) Wyzimę (?), dalej, zaraz jak się kończy miasto, pojawia się tekstura wody, ale jest to również niewidzialna ściana której nie da się przekroczyć. Co więcej postać się w tym miejscu blokuje.
http://imgur.com/FmGZRi9,cnQPMpo,PXYOr2k,r2KG857,Byz5tPT,7QDuAc9,fSdKgSX,oYYUs1f,CNi17UY#8
 
Ja na ten moment widze tylko jeden blad. Niestety jak dla mnie bardzo powazny. BLAGAM. Dajcie nam mozliwosc przemapowania guzikow na padzie. Ja nie wiem kto wpadl na ten "genialny" pomysl zeby ustawic ciosy oraz unika na guzikach ktore obslugujemy tym samym palcem. Przeciez to kompletnie nie ma sensu. Zupelnie nie rozumiem jak to moglo przejsc przez faze testow. Uzywanie znakow pod RT a ataki pod X i Y? WTF?!? Blagam, zmiencie to albo dajcie nam mozliwosc przemapowania tego. BLAGAM! W tym momencie sterowanie to jest poprostu meczarnia.

Nie wierze. Poprostu nie wierze, ze ktos to wymyslil. Czy osoba ktora opracowywala sterowanie na pada kiedykolwiek trzymala pada w reku?
 
Last edited:
Witam, ja mam inny problem. Gra chodzi na ultra, najnowsze sterowniki ściągnięte ale co jakiś czas gra się minimalizuje i nie mogę jej przywrócić (słyszę że gra toczy się dalej prze głośniki ale widzę tylko pulpit). Wie ktoś o co chodzi?
 
Mam dokładnie ten sam problem co NowinPL, 5-10 min gry i obraz robi się czarny, dzwięki w tle słychać i nie da się nic zrobić. Mam nadzieję że zostanie wydany jakiś patch który to naprawi...
 
Mnie się gra zawiesza bez powodu mniej więcej co godzinę, 45 minut {PC}. Obraz stoi a dźwiek działa, jedyne co pomaga to ctrl + alt + del. Najpierw zdarzało się to w menu i myślałem, że to problem specyficzny dla menu, ale staje też w polu, w trakcie eksploracji. Ma ktoś tak?

Edit: zwiecha goni zwiechę, 2 razy w 10 minut, psuje mi to strasznie zabawę...
 
Last edited:
To i ja się dorzucę do tematu:
1: CAŁY CZAS po loadach, rozpoczęciu nowej gry i rozpoczynaniu rozgrywki wyświetla mi się napis: Wykryto klawiaturę. Musicie to skasować. Komunikat bez sensu, skoro mój pc nawet nie miał nigdy podłączonego pada.
2: Dajcie możliwość zbindowania różnych, nie kolidujących ze sobą funkcji pod jeden przycisk. (Teraz się nie da, a domyślnie tak jest). Przykład: Chcę mieć wiedźmińską wizję i blok pod jednym klawiszem. Albo skok i unik też pod jednym. Nigdy się nie skacze podczas walki i nigdy się nie unika kiedy się nie walczy.

Będę tu dopisywał następne rzeczy, jak tylko coś znajdę.
 
Tak wspomnę tylko o "małym" błędzie w pisowni. Gdyby ktoś z "góry" przeglądał ten temat, to w patchu, który pewnie wyjdzie, poprawić można "List Kolgrima z cechu żmii" - w momencie podnoszenia przedmiotu jest błąd, mianowicie - "List Kolgrima z cechu ŻMIJI", a gdy jest już w ekwipunku, to już jest poprawnie. Przy aktywacji zadania też jest poprawnie. Nie przeszkadza w rozgrywce, ale błąd błędem, zgłaszam w takim razie.
 
To ja może dodam coś od siebie po ok 6-7 godzinach grania.
1 Na samym początku gdy jedziemy z Vesemirem i spotykamy kupca na szlaku z problemem, gdy cofniemy się do spalonej wioski za pomocą szybkiego podróżowania po czym wrócimy spowrotem do kupca, Vesemira już przy kupcu nie ma. Jadąc dalej samemu i wjeżdżając do wioski, rozpoczyna się dialog z Vesemirem, którego nie ma w pobliżu! Vesemir pojawia się dopiero przy karczmie.
2 Raz mi się gra zawiesiła podczas handlowania z kowalem w Białym Sadzie.
3 Misja z kupcem, którego gonimy na koniu. Zaraz przed pościgiem zaczyna się coś ładować i pojawia się menu z opcjami wczytaj/zapisz/wyjdź itd. jakbym co najmniej został zabity. Ponowne załadowanie stanu gry i ponowny dialog z kupcem i tym razem obyło się bez problemów.
 
Wiedźmin 3: Dziki Gon - zauważone błędy

Witam! :)

Podobnego tematu nie wiedziałem - jeśli jest, proszę o doklejenie ;]

Nie jest to temat antagonistycznie nastawiony w kierunku twórców, wyśmiewający, czy w stylu "zrobiliście chłam więc pobluzgam" etc. a jedynie "sugerujący" na co można by zwrócić uwagę w kolejnych łatkach.
GRA JEST REWELACYJNA


15 godzin rozgrywki za mną, zauważyłem nieznaczne błędy NIEwpływające na rozgrywkę (póki co ;p):

1. Po ponownym wczytaniu gry (w wyniku np. śmierci) nie wyświetla się animacja deszczu. Słychać jak pada - nie widać (nie chodzi o zacieki na ścianach/tablicach, które są widoczne)
2. Podczas otwierania glosariusza, gra potrafi się zawiesić. Brak odpowiedzi. (błąd potwierdzony również przez innego gracza, z którym dzieliłem się wrażeniami).


Czego mi natomiast brakuje:

1. Opcja chwilowego wyłączenia HUD'a - koniecznie! Chciałbym porobić SSy bez grzebania w ustawieniach interfejsu.
2. Możliwość włączenia Menu podczas przerywników. Obecnie nie da się wyłączyć gry bez przewinięcia dialogów - trochę to uciążliwe.
3. Opcja natychmiastowego wyjścia z mapy - po jej włączeniu musimy najpierw oddalić widok i dojść do opcji Wyłącz [wcześniej 2x "Wstecz"]. Podobnie jest z innymi zakładkami (Rzemiosło, alchemia ...) - trzeba powrócić do menu z listą wszystkich zakładek.


Pozostałe będę dopisywał później (o ile będą ;> )
 
Last edited:
Chłopie ile ludzie błędów zauważyli :D np gra potrafi ot tak sobie zmienić kolorystyke w 1 sekundzie bije po oczach pomarańcz a w drugiej zółć z zielenią zdarzyło mi sie tak w białym sadzie
 
Top Bottom