Gra cały czas się zawiesza lub wyrzuca do pulpitu.

+
Jak patrzę na forum anglojęzyczne to odnoszę wrażenie, że to chyba najpopularniejszy problem :) Więc tylko się cieszyć bo "pójdzie na pierwszy ogień". Szkoda, że coś takiego wyszło, bo te kilkuminutowe sesje gry pomiędzy crashami bardzo mi się podobały. Trzymam kciuki za szybkie rozwiązanie.

Jakoś mnie to kompletnie nie pociesza, bo nadal nie mogę zagrać. Gra zaczęła teraz wyrzucać zaraz po wczytaniu zapisu wywalając błąd sterownika (instalowałem nawet 4 sterowniki graficzne wstecz i nadal nic).

Kolejna firma, która się stoczyła jeżeli o jakość chodzi. Jak można opóźnić premierę o 5 miesięcy i ostatecznie i tak wydać coś tak niedopracowanego, ba, a moim przypadku w ogóle nie działającego?
 
I co drugi post w tym temacie to będą Twoje narzekania jak to REDzi się stoczyli, bo niektórzy mają problem z odpaleniem gry? Ja rozumiem nerwy, ale zluzuj trochę i nie zarzucaj im, że gra nie działa, bo u mnie (i nie tylko u mnie) na przykład śmiga bardzo dobrze. Pewnie pracują nad rozwiązaniem i zajmie im to więcej niż kilka godzin.
 
Każda gra (a tym bardziej tak rozbudowana) ma jakieś problemy zaraz po premierze... Łącznie na polskim i angielskim forum podobny błąd zgłasza może kilkaset osób. Nawet przyjmując, że wypowiedziała się mała część i problem występuje u kilku tysięcy osób to i tak w porównaniu do całości to jakieś promile. Mimo że, z błędów które całkowicie grę uniemożliwiają cieszyć się chyba nikt nie będzie (też wolałbym grać niż czekać na patcha) to nie przesadzajmy - to tylko gra. Naprawią i będzie ok. Bardziej martwi mnie całkowity brak odzewu. Głupie: "Pracujemy nad rozwiązaniem problemu" całkowicie zmieniłoby sytuację.Błędy ok, bywają... nie wszystko się wyłapie przed premierą, ale warto też jakkolwiek zareagować. Nie wiem czy na tym forum moderatorzy to osoby bezpośrednio związane z CDR i produkcją gry (czy tylko "ogarniają" forum i nie mają dostępu do jakichkolwiek informacji które nas w tej chwili interesują), ale przydałoby się cośkolwiek dającego pogląd na postępy w działaniu. Jeśli nie tu to na twitterze czy facebooku :) Mimo wszystko wolę patrzeć z optymizmem, tzn "niedługo zagram w rewelacyjną grę" niż "cholerstwo nadal nie działa, co za g*" :p
 
Nie wiem czy na tym forum moderatorzy to osoby bezpośrednio związane z CDR i produkcją gry (czy tylko "ogarniają" forum i nie mają dostępu do jakichkolwiek informacji które nas w tej chwili interesują),
Nie mają. Jakoś tam związani z CDP jesteśmy (bo każdemu z nas któryś już rok na forum leci), ale przy produkcji gry nie uczestniczyliśmy przecież :p
Niestety - jestem moderatorem, nie mogę ci pomóc.
 
Tak mi się skojarzyło :p (Oczywiście to żart - żeby nie było :) ). W sumie takiej informacji oczekiwałem (może nie tej treści, bo to nie pociesza) ale już wiem przynajmniej, że forum nie jest olewane, tylko po prostu nie ma tu nikogo kto takiej informacji może udzielić. W sumie to czas na grę będę miał dopiero jutro po południu więc może do tego czasu coś wykombinują (oby to nic trudnego do zdiagnozowania i naprawienia)...
 
Mimo że, z błędów które całkowicie grę uniemożliwiają cieszyć się chyba nikt nie będzie (też wolałbym grać niż czekać na patcha) to nie przesadzajmy - to tylko gra. Naprawią i będzie ok.
Jeśli nie tu to na twitterze czy facebooku :)

W moim odczuciu nie jest "OK", bo po coś grę opóźniali o 5 miesięcy, nieprawdaż?
Twitter'a nigdy nie używałem i uważam go za coś kompletnie zbędnego, a co do facebook'a to Redzi nie odpisują.

PS. Jak już pisałem wyżej, nikt nie może ode mnie wymagać bycia zadowolonym i szczęśliwym z faktu, że produkt, który kupiłem za niemałe pieniądze okazał się być wadliwy, a producent po prostu sobie na to "bimba" jak widać, bo nie padła ŻADNA informacja nt. tego aby pracowali nad jakąkolwiek łatką.
Serio mogliby się chociaż pojawić i potwierdzić, że wiedzą o błędach z nagminnym wysypywaniem się i zawieszaniem gry i pracują nad naprawieniem tych problemów.
 
W trakcie gry "wywala" mi W3 do pulpitu. Gra się zawiesza i w menadżerze ustawień widnieje "Brak odpowiedzi". Przeinstalowanie Visuala nie pomaga. Wyłączenie Antywirusa również. Błąd występuje w momencie rozpoczęcia przygody w Białym Sadzie zaraz po walce z Ghulami. Gram na wysokich ustawieniach bez żadnej przycinki. Ktoś coś?
 
Aktualnie tymczasowe rozwiązania które pomagają niektórym: zmiana ustawień pełny ekran na okno bądź okno bez ramek, instalacja wcześniejszego sterownika karty (do kilku wersji wstecz), wyłączenie vsynch, wyłączenie ograniczenia liczby klatek, wyłączenie motion blur, i jeszcze zmiana w opcjach nvidia "Power management mode" z "adaptive" na prefer "max performance". Mi nic z tego nie pomogło :)
 
Ja osobiście nie mam żadnych problemów z grą mam przegrane 6 godzin i ani jednej zwiechy, wyrzucenia do pulpitu czy spadku klatek. Wątpię by wasze problemy były winą gry ponieważ ja nie napotkałem żadnych problemów a nie mam super komputera. Gram na MSI Radeon 270x i cieszę się grą mam wersje GOG.com. Myślę że to może być wina karty graficznej lub sterowników.
 
Akurat problem podają ludzie z najróżniejszymi kartami (od GF 660 - 980) nie tylko od nvidii. Wersje sterowników też różne. Nie wiem co powoduje problem, ale podążając tokiem twojego rozumowania: jeśli byłaby to wina gry to każdy powinien mieć ten problem. A może to wina gry ale przy określonej konfiguracji sprzętowej/ programach w tle/ systemie lub wszystkim na raz? Nawet jeżeli to zadaniem twórców jest to naprawić. Ciągle cierpliwie czekamy (no może nie wszyscy cierpliwie :p )
 
Zna ktos rozwiazanie na problem "sterownik ekranu nvidia windows kernel mode driver 352.86 przestał odpowiadac ale odzyskał sprawnosc w grze"? juz drugi raz mi to wywaliło? Co za wysokie temperatury na karcie przy OC i dlatego ten bład?
 
Last edited:
Coś jest nie tak z grą i tyle.
Najgorsze jest to, że NIKT z Redów nawet nie pomyśli się pofatygować i dać znać czy jakaś łatka jest w drodze albo chociaż, że wiedzą o tych problemach. No ale przecież po co, już mają moje pieniądze...
Jestem serio mocno wnerwiony całą tą sytuacją i straciłem całe zaufanie do CDPRed. Kupuję grę i powinna ona działać. Nie jest to moim zdaniem duży wymóg, szczególnie, że gry są, no, do grania...

Cała ta sytuacja lekko mi lekko śmierdzi tylko nie wiem czym, tym bardziej, że Wiedźmin 2 działał u mnie bez zarzutu w dniu premiery na moim ówczesnym komputerze, który nie spełniał minimalnych wymagań gry, poza kartą graficzną.
 
Last edited:
Hmm, mi np teraz gre wywaliło gdy wznowiłem rozgrywkę, i żaden npc się nie odzywał, nic, cisza. Gdy zagadałem = crash.
 
Dwie godziny rozgrywki, cztery crashe do pulpitu w różnych momentach. (770)

Zszedłem niżej, na ustawienia wysokie, w porównaniu do tego co proponuje sama GExp. Karta się grzeje i owszem, ale takie coś? Bardzo dziwne.
 
Top Bottom