Problem z dźwiękiem w W3 i nie tylko.

+
Problem z dźwiękiem w W3 i nie tylko.

Problem z dźwiękiem.

Korzystając z podpowiedzi jednego z moderatorów tworzę nowy temat w dziale, którego problem ten dotyczy bezpośrednio, a za razem jest najbardziej oblegany. Post umieściłem również w dziale ogólnym licząc, że w ten sposób najszybciej ktoś mi pomoże.


Po kolei.
Złożyłem nowy komputer. Przed zainstalowaniem W3 chciałem posprawdzać kilka rzeczy, między innymi, jak zachowują się inne gry od CDPR. Zainstalowałem więc W1, W2, W3 i później by sprawdzić jeszcze grę Warfeame.

Korzystam z:
- Monitor - iiyama ProLite XB2783HSU [przez kilka miesięcy monitor było podłączony do laptopa (jako drugi monitor, korzystałem przy Laptopie z jego głośników, obecnie, przy PC też to robię), przy Laptopie nie zauważyłem żadnych niedogodności]
- Płyta główna - Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3 (karta dźwiękowa jest zintegrowana)
- Karta graficzna - Gigabyte GeForce GTX 970 OC

Chipset - Realtek ALC1150
Kanały audio - 7.1
Zewnętrzne porty audio - Głośnik surround
Zastosowane technologie - X-Fi

1. Napęd Samsung DVD -/+ R/RW 24x SH-224DB BLACK - SATA BULK - BEZ SOFTu BA (SH-224DB/BEBE)
2. Pamięć G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9 XMP rev.2 (F3-2133C9D-8GXL)
3. Obudowa Zalman Z3 PLUS CZARNA mATX ATX OKNO USB 3.0
4. Chłodzenie CPU Thermalright HR-02 - Macho 120 Rev.A - TR145
5. Zasilacz Cooler Master G550M 550W Modularny 120mm 80+ (RS-550-AMAA-B1)
6. Płyta główna Gigabyte GA-Z97X-Gaming 3, Z97, DualDDR3-1600, SATA3,RAID, HDMI, DVI, D-Sub, ATX (GA-Z97X-Gaming 3)
7. Procesor Intel Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX (BX80646I54690K)
8. Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC, 4GB GDDR5 (256 Bit), 2xDVI, HDMI, 3xDP, BOX (GV-N970WF3OC-4GD)
9. Dysk SSD Crucial MX200 250GB 2.5' SATA III (CT250MX200SSD1)


Podczas słuchania muzyki, oglądania filmów z komputera i z internetu (youtube itp.) wszystko jest w porządku. Tak samo w grze Warframe. Monitor miałem wcześniej podpięty do laptopa i nigdy niczego niepokojącego nie zauważyłem.

W W1 już po uruchomieniu gry podczas filmików, później w opcjach i w końcu w samej grze słychać buczenie, bzyczenie (elektroniczny dźwięk,). Dźwięk się zmienia w zależności od pozycji intro, gra, opcje 1, opcje 2, itd. dźwięk się zmienia. W grze brzmi niekiedy jak zacięte stado świerszczy...?
Jeżeli w opcjach gry W1 zminimalizuję "Głośność efektów dźwiękowych" bzyczenie zanika... jak i efekty dźwiękowe :D

W W2 w pierwszej chwili niczego nie słyszałem. Jednak, gdy w opcjach wyciszę "Głośność Muzyki" i "Głośność Dialogów" też słychać słabszy ale jednak "niewłaściwy, dodatkowy, dziwny dźwięk".

W W3 "niepokojący, nieprzyjemny dźwięk" również jest obecny, ale gdy słychać dźwięki otoczenia i muzykę nie dociera do uszu. Natomiast gdy muzyka przycichnie w opcjach, albo podczas dialogów dźwięk ten jest słyszalny i irytuje...

Bardzo proszę o pomoc i radę...

Wątpię by problem leżał po stronie monitora. Dźwięk podłączony jest przez jacka - nie ważne, w które gniazdo do komputera je podepnę, "zły" dźwięk nadal słychać. Tak samo przy słuchawkach.
Nie wydaje mi się, by zakup jakichkolwiek głośników zewnętrznych i podłączenie ich światłowodem by coś zmieniło... Ale może ma ktoś inne doświadczenie.
Problemem może być właśnie karta graficzna i zintegrowana karta dźwiękowa.

Czy można ten problem jakoś zniwelować, wyeliminować? Czy ewentualny zakup karty dźwiękowej coś pomoże? Jeżeli tak, to jakiej?

Uprzedzając ewentualne pytania.
Wszystkie sterowniki są nowe.
Gniazdo w kontakcie ma "bolec", jest uziemienie i jest ono podłączone.
[Problem może wyskoczyć w przyszłości przy innych programach, czy grach.]
 
Last edited:
Jeśli idzie o bzyczenie w Wiedziu jedynce to obecnie postanowiłem przejść sobie jedynkę raz jeszcze (potem zaimportuję sejwa do dwójki, a potem do trójki, jak już będzie spatchowana). I napotkałem ten sam błąd - bzyczenie, spadki framerate'u i rozmaite problemy z dźwiękiem. Rozwiązałem to w sposób banalny - reinstalacja sterowników do karty graficznej, dźwiękowej i .NET Framework. Wiem, że to trochę strzelanie do muchy z armaty, ale mi pomogło. Jak chcesz dojść do sedna to po każdej reinstalce zrób sobie próbę, a odkryjesz, gdzie tkwi błąd. Mi tam wystarczy, że się z tym uporałem :p
 
A zobacz może w sterownikach i ustawieniach windows dzwięku głośność mikrofonu. Spróbuj je przyciszyć na maxa, głośność odtwarzania jak i nagrywania. U mnie był taki szum i gdy wyciszyłem wszystkie opcje związane z mikrofonem to problem zniknął.
 
Top Bottom