Kasa

+
Wiesz, ja na własne oczy widziałem gościa, który goniąc gryfa zatrzymał się, żeby zbierać zioła. Poza tym od razu nasuwa się przypadek Skyrima, gdzie ludzie zakładali sklepikarzom kotły na głowy, żeby móc ich bezkarnie okradać. Uważam, że gry nie powinny mieć sztucznych ograniczeń. Jeśli ktoś chce błaznować/exploitować, to zawsze znajdzie na to sposób, ale to tylko jego sprawa i kwestia tego czy się dobrze bawi grając jak oszołom.
Sorry za "majty" ;) Pozdrawiam.
 
Nie starajcie się zarobić zbyt dużo, bo i tak później nie ma co robić z kasą w grze.

Mam 19 poziom i ok 30 tysięcy koron. Przy 65 tysiącach jest bug, który resetuje gotówkę. Mam nadzieję że wyjdzie patch zanim dobiję do 65 tysięcy :)

PS. Tak, okradam każdą chatę, skrzynię i beczkę. Biorę wszystko, co nie jest przyśrubowane. A potem odkręcam śrubki i przetapiam je na żelazo :)

Dzięki temu mam pewność, że nie pominąłem żadnego schematu rzemieślniczego / alchemicznego i zazwyczaj gdy pojawia się nowy schemat, mam wszelkie potrzebne materiały do jego wykonania.
 
Last edited:
Dokładnie 65536 (2^16) - zwalony short integer. Niezła wtopa :p
Ale najlepsze jest to, że ten integer jest tylko w sejwie, po podczas gry można sobie ustawić cheat enginem 500 000 golda i dopóki nie wczytamy gry będzie ok.
 
@Rhudoc - ale ty zdajesz sobie sprawę, iż mój post był ironiczną anegdotką i niczym więcej? ;)
Ja jestem dopiero w Novigradzie i zbieractwem nie zajmuję się wcale. Co drugie drzwi, do którym podchodzę są zamknięte :p
Robię wątek główny i zlecenia wiedźmińskie, przypadkowo trafiam też na znaki zapytania na mapie. Najwyraźniej źle coś zbieram, gdyż mam ledwo 3 koła. Ale inwestuję w sprzęt.
 
Ja nie miałem żadnych problemów z kasą. Chciałem zweryfikować te ~65k i na kodach wbiłem 999 999. Nic nie zresetowało.
 
Właśnie przez kody ja podczas zakupów w ostatniej fazie gry przebiłem 65k i po sprzedaniu 1 miecz raptem puff, i tylko 350 koron w sakiewce.
 
To znowu ja :p Ponieważ cierpię na niedobór koron, za to mam nadmiar mutagenów, moje pytanie jest proste. Komu najlepiej sprzedawać te cuda?
 
Zielarzom w Novigradzie. Dwóch na rynku i niziołek w sklepie za rzeką. Kupują po 7 za mutagen.
Problem tylko taki, że mają mało kasy. :)
 
Nie rozumiem jak można narzekać na brak kasy w tej grze :) - to jest stanowczo zbyt łatwe, wystarczy targować się o każde zlecenie i dużo lootować (nie, nie okradam wieśniaków ze wszystkich szafek)
15-25k koron to norma :)
 
Sporo kasy schodzi na rzemiosło. Jeśli ktoś bawi się w tworzenie kolejnych zestawów to w pewnym momencie może zacząć brakować kasy. Powiem szczerze że w takich momentach czułem się jak Geralt z opowiadań. Desperacko szukałem zleceń, bo mi brakowało do nowej kurtki czy miecza :D
 
Sporo kasy schodzi na rzemiosło. Jeśli ktoś bawi się w tworzenie kolejnych zestawów to w pewnym momencie może zacząć brakować kasy. Powiem szczerze że w takich momentach czułem się jak Geralt z opowiadań. Desperacko szukałem zleceń, bo mi brakowało do nowej kurtki czy miecza :D

Ja w sumie tylko w mistrzowskim niedźwiedzia jak wrzuciłem wszędzie większe glify to poczułem po kieszeni bo każdy po ok. 500-700 koron a trochę ich się tam mieści a tak poza tym to na prawdę uważam że mogliby utrudnić zdobywanie kasy :)

Ale zgadzam się z Tobą że zleceń trochę mało żeby się dorobić, niby tyle ziem, tyle wiosek a tych zleceń w moim odczuciu troszkę mało + targowanie super, zazwyczaj wydusisz 10-15 monet więcej mimo iż przy zażądaniu 60 więcej odpowiadają Ci że "troszkę za dużo" :)
 
Hurtowe zrobienie trzech zestawów do poziomu mistrza i jednego do poziomu wyśmienitego (chodzę w nim aktualnie) kosztuje jakieś 5k koron maks, Jak się lootuje znaki zapytania i spotkanych bandziorów to warto rozbijać "legendarne" znajdzki na składniki. Najdroższe w crafcie jest kupienie czegoś u kowala jeśli się tego nie ma, lub nie ma się półproduktów aby to zrobić
Drugi sink na korony to alkochol jeśli w któymś momencie trzeba bedzie zrobić hurtowe ilości mewy, niemniej i jedna i druga potrzeba wystapiła u mnie dopiero w momencie jak miałem prawie 30k koron wiec wciąż w teori za moją postacią powinny dreptać tak ze 3 osiołki z workami złota, albo chociaż jeden spory trol :p
 
Top Bottom