Aktualizacja 1.2 – lista zmian

+
Bardzo przyjemne i imponujące zaskoczenie największa lista zmian jaką do tej pory widziałem, przed tą aktualizacją chciałem byście ruszyli zadek bo masa osób przed dziesiątym grudnia kupiła grę która była wydana jako pełniak a wyglądała jak wczesna alpha, teraz jak na to patrzę to przydało by wam się więcej snu, ogrom pracy szacun! Po premierze zazwyczaj praca nad grą zwalnia, zerkając na ten przypadek na szczęście tak nie jest, pomimo ogólnego kiepskiego odbioru gry od strony technicznej na start patrząc na tą aktualizację widać że zespół naprawdę ciężko pracuję nad tą grą pomimo sporego spadku zainteresowania graczy po premierze. Wyrazy uznania dla całego zespołu, oraz oby przyszłe aktualizacje też cieszyły się pozytywnym odbiorem. :D
 
Na xbox - klikam na "wytwórz" na granacie i po dojechaniu znacznika wytwarzania do końca pojawia się okno z suwakiem gdzie wybieram, ile chcę tego wytworzyć....
Działa.

Przed patchem - każdy granat robiłeś raz po raz.




A to nie jest tak, że zmienili tylko kolor znacznika gangusów z żółtego na czerwony?
Wygląda na to, że wytwarzanie wielu przedmiotów działa tyko dla amunicji, zużywalnych i granatów. Niestety, żeby wytworzyć na przykład komponenty wyższej jakości albo mody, nadal trzeba się naklikać.
 
Wygląda na to, że wytwarzanie wielu przedmiotów działa tyko dla amunicji, zużywalnych i granatów. Niestety, żeby wytworzyć na przykład komponenty wyższej jakości albo mody, nadal trzeba się naklikać.
Szczerze mówiąc to żadna korzyść. Amunicję wytwarzało się od zarania w pakietach więc to żadna zmiana, zamiast wytworzenia pięciu pakietów po 50 nabojów - zrobię jeden pakiet na 250 nabojów. To samo tyczy się granatów i apteczek... ileż ich można mieć przy sobie 50??? Wytworzenie 50 apteczek czy tez 50 granatów to "pikuś" jak mówią w reklamie przy wytwarzaniu tysięcy materiałów zużywalnych na potrzeby wytwarzania. Jeden złoty komponent = 6 fioletowych = 36 niebieskich = 216 zielonych = 1296 zwykłych komponentów.
Pytanie dla matematyków, ile zwykłych komponentów potrzeba do wytworzenia 30 złotych... ano, 38 tysięcy 880 sztuk... jak mam przerobić złom 38880 komponentów - a później zrobić z tego 6 i pół tysiaca komponentów zielonych i tak dalej... jaka więc korzyść w tym wypadku jest dla mnie, że sobie 50 granatów wytworzę za jednym razem? Najważniejsza rzecz przy wytwarzaniu nie została ogarnięta.
Post automatically merged:

A to nie jest tak, że zmienili tylko kolor znacznika gangusów z żółtego na czerwony?
No tak "zmienili" ale przecież kolor czerwony to "wróg" - dotychczas wszystkie postronne osoby spotykane na ulicy miały kolor żółty - czyż nie?
Kolor czerwony oznaczał iż "neutralna" osoba stała się wrogiem. Teraz idę ulicą i wszystkich widzę na czerwono... co to dla mnie oznacza? że mogę być w każdej chwili zaatakowany czy może oznacza to że mogę bez zbędnych ceregieli wytłuc wszystkich wrogo do mnie nastawionych. Kiedy mam więc ocenić że czerwony znacznik oznacza jedynie zagrożenie a kiedy oznacza że mam już dobywać broń i walczyć... teraz stało się to niejednoznaczne.

OK ażeby nie być gołosłownym sprawdziłem jak wygląda wytwarzanie wielu produktów:

Granaty - działa:
1617114493283.png

Amunicja - działa:
1617114716015.png

Produkty zużywalne apteczki, konserwanty i wzmacniacze smaku :) czyli wszystko co jest na tym samym ekranie jak amunnicja:
1617115120549.png


Poza tym wszystko pozostałe nie daje się tworzyć grupowo.
Ulepszenia - nie działa
Wszczepy - nie działa
Hacki - nie działa
Ubrania - nie działa
Broń - nie działa
Komponenty - nie działa
 
Last edited:
Kiedy mam więc ocenić że czerwony znacznik oznacza jedynie zagrożenie a kiedy oznacza że mam już dobywać broń i walczyć... teraz stało się to niejednoznaczne.

No tak, cholera wie, naromiast jeśli nie jesteś w stanie "Walka", to nie zaatakują, co widać w grze, więc jak sądzę to tylko zmiana koloru.

W sumie słuszna, np. ja przez długi okres czasu nie atakowałem "żółtych", traktując ich, poza zadaniami, jako część tłumu NPC, a od pewnego czasu rozwalam każdego z nich, jak tylko zobaczę :)
Zmiana na czerwono to pewnie zachęta dla graczy, aby grupek gangusów nie omijali bez walki.

Poza tym wszystko pozostałe nie daje się tworzyć grupowo.
Ulepszenia - nie działa
Wszczepy - nie działa
Hacki - nie działa
Ubrania - nie działa
Broń - nie działa
Komponenty - nie działa

No tak, jeszcze bym zrozumiał te elementy, gdzie są losowe statsy (broń) i byłaby możliwośc grupowania w stosy...
Zapewne działa to per klasa elementów.

Anyway - do zarabiania kasy są granaty, więc luz :)
 
Last edited:
Anyway - do zarabiania kasy są granaty, więc luz :)
Życzę powodzenia w tym zarabianiu kasy na granatach :)
Szczerze chciałbym zobaczyć ja dorabiasz się majątku na granatach :sad: Wartość sprzedażna granatów zwykłych zielonych i niebieskich waha się od 2 do 5 ES przy czym może starczy Ci komponentów na 1000 sztuk - to zarobek 5 k ES - co za to kupisz jak "wypstrykasz" się ze wszystkich komponentów i zabraknie ci na zwyczajne tworzenie amunicji.

Celowo pominąłem w rozważaniach fioletowe lub złote granaty - bo komponentów wystarczy Ci na kilkanaście sztuk - skórka za wyprawkę :)
 
Zdajecie sobie sprawę z tego, że im wyższy poziom postaci, tym lepsze ceny u kupców (takie powiązanie widzę po 4 przejściach)? Chyba po to, żeby zbalansowac droższe wszczepy przy wyższych atrybutach. Także jakiś przedmiot na 20 poziomie będzie dużo tańszy niż ten sam sprzedawany na 50. Na maksymalnym poziomie na zieloną tech snajperkę jest 1k eurodolarów.
Cięzko rozmawiać o cenach, kiedy nawet nie wiecie na jakich poziomach są wasze charaktery.
 
Parę bugów udało mi się uchwycić z wersji 1.2 Cinematic
 

Attachments

  • Cyberpunk2077 30-03-2021 17-18-02-538.jpg
    Cyberpunk2077 30-03-2021 17-18-02-538.jpg
    1.9 MB · Views: 133
  • Cyberpunk2077 30-03-2021 19-31-20-264.jpg
    Cyberpunk2077 30-03-2021 19-31-20-264.jpg
    1.8 MB · Views: 148
  • Cyberpunk2077 30-03-2021 19-31-47-271.jpg
    Cyberpunk2077 30-03-2021 19-31-47-271.jpg
    1.9 MB · Views: 124
  • Cyberpunk2077 30-03-2021 19-32-16-447.jpg
    Cyberpunk2077 30-03-2021 19-32-16-447.jpg
    1.5 MB · Views: 123
  • Cyberpunk2077 30-03-2021 19-37-46-592.jpg
    Cyberpunk2077 30-03-2021 19-37-46-592.jpg
    2.2 MB · Views: 132
Życzę powodzenia w tym zarabianiu kasy na granatach :)
Szczerze chciałbym zobaczyć ja dorabiasz się majątku na granatach

Holy shit .... Nie zajrzałem tam do tej pory, pozmieniali bardzo dużo.
Kompletnie przerobili ekonomikę gry ...

Idę się rozeznać w tym temacie. To 100 x istotniejsza sprawa, niż spawnowanie policji za plecami i pluskanie wody w bajorach czy mega ważne "kolizje pikseli", o czym są setki wpisów, a o kwestiach fundamentalnych nie ma.
To jest gra, a nie album :)

Tego to się nie spodziewałem....
 
Super że działacie tak szybko i staracie się poprawiać grę na bieżąco. Natomiast ta lista pokazuje jak bardzo niedopracowanym projektem był Cyberpunk w dniu premiery. Wszystkim pracownikom studia życzę wytrwałości i dużo zdrowia.
 
Super że działacie tak szybko i staracie się poprawiać grę na bieżąco. Natomiast ta lista pokazuje jak bardzo niedopracowanym projektem był Cyberpunk w dniu premiery. Wszystkim pracownikom studia życzę wytrwałości i dużo zdrowia.

Co prawda, to prawda.
I niech działają dalej, bo mają jeszcze wiele do zrobienia.
 
Może jestem dziwny, ale po dzisiejszej prezentacji odnośnie planów na przyszłość zarówno dla Wiedźmina jak i Cyberpunk, ludzie bezmyślnie hejtują grę. Powiedzieli w filmie, że przesadzili z marketingiem, że nie będą tak robić, pokazali plan na cały rok ciągłych aktualizacji błędów do Cyberpunka, a osoby postronne "zNóf leJom woDeM. JaK tAk można hurr durr" :cry:
 
:D Co tam piksele i dym na wodzie :D Ważna jest ekonomika :D Handel to podstawa :D i na tym mógłbym zakończyć, ale nie chcę być posądzony o pejoratywny stosunek do innych ^^ Jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki. Jednemu jest ważna ta mechanika w grze a drugiemu działające perki, ważne żeby działały prawidłowo - ot cały sekret "hejterów" i setek innych wpisów.

Tak mnie ten post rozbawił że mi się łezki ze śmiechu wycisnęły, mam na myśli powagę i rzeczowość w dyskusji ogólnej.
 
Last edited:
@GregGryzzli Wiesz, wydaje mi się, że jest różnica pomiędzy konstruktywną krytyką, której ja też nie szczędziłem, pomimo że gra bardzo mi się podobała (a grałem na PS4), a wylewaniem swoich żali i wpisywaniem komentarzy o zerowej wartości merytorycznej, dla samego zapełniania pole "Dodaj komentarz". Również uważam, że fizyka wody, spadania z wysokości oraz wysiadania podczas jazdy na proste nogi, a nawet spadanie z motocykla przy mocnej kolizji, to coś czym studio powinno się niezwłocznie zająć.
 
dorzucam od siebie jeszcze, bo zauważyłem dzisiaj - nie działa u mnie porównanie broni w ekwipunku. kiedy jest włączone to porównuję tylko pierwszą, używaną broń z pierwszą pozycją z plecaka/u handlarza. jak się wyłączy, to pokazuje normalnie statystki broni. także coś tutaj jest nie halo albo to tylko u mnie :/
 
eWWoland said:
Zmiana na czerwono to pewnie zachęta dla graczy, aby grupek gangusów nie omijali bez walki.
Trochę dziwna zachęta, zważywszy że gramy najemnikiem, a nie psychopatą kasującym wszystko co żyje. A policjanci czy tam agenci Netwatch też teraz są na czerwono? Jakoś zdziwiłaby mnie zachęta ze strony gry do wybijania ich. :D
 
Zdajecie sobie sprawę z tego, że im wyższy poziom postaci, tym lepsze ceny u kupców (takie powiązanie widzę po 4 przejściach)? Chyba po to, żeby zbalansowac droższe wszczepy przy wyższych atrybutach. Także jakiś przedmiot na 20 poziomie będzie dużo tańszy niż ten sam sprzedawany na 50. Na maksymalnym poziomie na zieloną tech snajperkę jest 1k eurodolarów.
Cięzko rozmawiać o cenach, kiedy nawet nie wiecie na jakich poziomach są wasze charaktery.
Oczywiście że tak jest. To są kanony RPG... z tym że ceny towarów w sklepach nie zależą od poziomu postaci ale od poziomu "Reputacji" postaci. Ale nie dziwię się że połaczyłeś tych faktów. W CP2077 "Reputacja" jest wyłącznie dodatnia więc rośnie wraz poziomem postaci. Celowo pisze słowo "Reputacja" w cudzysłowie gdyż w CP punkty reputacji dostaje się za zabijanie a nie za dobre uczynki :)
Post automatically merged:

Trochę dziwna zachęta, zważywszy że gramy najemnikiem, a nie psychopatą kasującym wszystko co żyje. A policjanci czy tam agenci Netwatch też teraz są na czerwono? Jakoś zdziwiłaby mnie zachęta ze strony gry do wybijania ich. :D
ano dziwna zachęta, wychodzę ci ja z domu i widzę taki obrazek
nielubie1.jpg

Policja mnie nie lubi... nawet żul na podłodze mnie nie lubi, idę dalej w miasto
nielubie2.jpg

Kolejni gliniarze też mnie nie lubią... nawet nie widząc mnie - pewnie jestem już poszukiwany, więc poszedłem zapytać o co chodzi, ale nie chcieli gadać
nielubie3.jpg

nikt mnie nie lubi - nawet uliczny śmieciarz
nielubie5.jpg

zacząłem więc prowokować dalej - w końcu natknąłem się patrol gdzie jakiś gliniarz krzywo na mnie "spojrzał"... no i skończyło się rozróbą
nielubie7.jpg


Morał z tej bajeczki jest taki że policjanci nie są już nietykalni. Jeden strzał z "PUSZKI" i w nogi, uciekając zastrzeliłem 3 policjantów i dwa drony, dorobiłem się "dwóch gwiazdek" i zwyczajnie umknąłem na nogach przed ścigającymi.

Nadal nie wiem dlaczego wszyscy mnie "nie lubią", ale wiem że mogę się bronić przed nadgorliwością policji i nie jestem zdany na osaczenie spawnujących się za plecami policjantów. Pod tym względem gra się zrobiła ciekawsza :)
 
Last edited:
Oczywiście że tak jest. To są kanony RPG... z tym że ceny towarów w sklepach nie zależą od poziomu postaci ale od poziomu "Reputacji" postaci. Ale nie dziwię się że połaczyłeś tych faktów. W CP2077 "Reputacja" jest wyłącznie dodatnia więc rośnie wraz poziomem postaci. Celowo pisze słowo "Reputacja" w cudzysłowie gdyż w CP punkty reputacji dostaje się za zabijanie a nie za dobre uczynki :)
Mi rosło razem z poziomem jak już miałem wbite 50 lvl reputacji 50 godzin wcześniej, może graliśmy w różne gry.
 
Mi rosło razem z poziomem jak już miałem wbite 50 lvl reputacji 50 godzin wcześniej, może graliśmy w różne gry.
A to nie jest tak, że przez ten głupawy, lootershooterowy system levelowania lootu, sprzedajesz po prostu wyższopoziomowe, a więc i droższe przedmioty?
 
Mi rosło razem z poziomem jak już miałem wbite 50 lvl reputacji 50 godzin wcześniej, może graliśmy w różne gry.
Nie wiem co Ci "rosło" podczas gry :shrug: ale chyba nie miałeś na myśli coraz tańszych produktów w sklepach związanych ze wzrostem Reputacji. Prawidłowo odpowiedział Tobie powyżej Chodak. Ceny towarów powinny maleć wraz ze wzrostem reputacji... niestety rosną nieporównywalnie szybciej wraz ze wzrostem poziomu (levelu) postaci i tym samym z poziomem levelu znajdowanego lootu, co jest abstrakcją bo niby więcej zyskujesz ale i więcej wydajesz.
Przy tej samej Reputacji 50 - pistolet Unity kosztował na poziomie 34 - 42 k ES
Unity34-50.jpg


Zaś na poziomie 50 już kosztował - 51 k ES
Unity50-50.jpg


Wzrost ceny podyktowany jest wyłącznie wzrostem poziomu postaci a nie wzrostem Reputacji - to jest wbrew logice systemu wartościowania cech postaci. Jedyna rzecz która przemawia za wzrostem cen broni to taka że wyższy loot ma wyższą cenę ... bo też ma wyższe parametry, więc za wyższą cenę dostajemy lepszy model (patrz powyżej). Nie zmienia to faktu że Reputacja powinna obniżać ceny u sprzedawców którzy bardziej Cię lubią i lepiej traktują.
Post automatically merged:

Dziwna rzecz. Skacząc (niezależnie czy pozycji stojącej czy kucznej), postać dobywa broni... i to zawsze tej samej z ostatniej trzeciej pozycji. Nie ma wpływu na to czy mam schowaną broń, czy mam gołe ręce do walki wręcz, czy też trzymam jakikolwiek inny oręż, zawsze po wyskoku pojawia mi się w rekach broń z trzeciej pozycji... nie ma też znaczenia jaka to jest broń (zmiana na inny model niczego nie zmienia - zawsze wskakuje mi broń z trzeciej pozycji).
Interesujący fakt który muszę odnotować. Wyżej opisany błąd już nie występuje. Co ciekawe wczytanie tego samego save'a nie wykazuje wyżej opisanego problemu. Są dwie możliwości:
- gra się sama naprawiła - bo nie było żadnego nowego patcha - choć to mało prawdopodobne
- wczoraj wgrałem najnowszy sterownik nVidia 465.89 - czyżby sterownik?

Nie wiem, ale skoro błąd zniknął to raportuję że gra się "naprawiła" :)
 
Last edited:
Top Bottom