Aktualizacja 2.01

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Aktualizacja 2.01 do Cyberpunka 2077 i Widma wolności właśnie wychodzi na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X|S. Usuwa ona najczęściej napotykane przez graczy błędy i poprawia ogólną wydajność gry na wszystkich platformach, zwłaszcza w Dogtown.

Sprawdźcie listę zmian poniżej, by poznać szczegóły:

Widmo wolności
  • Wysokie progi – powtarzanie niebieskiej opcji dialogowej związanej z przeszłością Korpa w rozmowie z Paco nie będzie już blokowało postępów.
  • Terra Incognita – naprawiono błąd, w wyniku którego można było zdobyć wiele punktów Relica, aktywując pierwsze spotkanie z Songbird więcej niż raz.
  • Dzień próby – naprawiono błąd, który mógł powodować zablokowanie się V na ścianie lub dachu po wykonaniu ostatecznego ciosu na Kurcie Hansenie.
Słuszna sprawa
  • Naprawiono błąd, który mógł powodować zniknięcie całego ruchu ulicznego po ukończeniu zadania.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego rozpoczęcie walki w garażu w określonych scenariuszach mogło powodować różne zakłócenia w postępach zadania.
  • Nowe życie, stare parówki – naprawiono błąd, który powodował, że brama prowadząca do stoiska z hot-dogami Billa była zamknięta.
Ku otchłani
  • Naprawiono błąd uniemożliwiający graczowi skanowanie systemów sieci neuronowych.
  • Wprowadzono różne poprawki urządzeń w bunkrze.
  • Ciernie i gwiazdy – naprawiono błąd, który powodował, że drzwi prowadzące na prom się nie otwierały.
Czarne czy czerwone?
  • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał V opuszczenie gniazda snajperskiego po wielokrotnym przełączaniu kamery na końcu sekwencji, co blokowało postępy w zadaniu.
  • Reed będzie miał teraz na sobie swój imprezowy strój podczas rozmowy z Songbird.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego niektóre rozmowy telefoniczne niezbędne do kontynuowania głównego wątku fabularnego rozpoczynały się z opóźnieniem.
  • Wizualne poprawki animacji, oświetlenia, scen, efektów specjalnych i innych
  • Poprawiono wydajność zarówno na PC, jak i na konsolach, zwłaszcza w obszarze Dogtown.
Zadania i otwarty świat
  • Dom lalek – efekt zniekształcenia, spowodowany rozmową z Johnnym i wybraniem określonej opcji dialogowej na końcu zadania, nie będzie już utrzymywał się na ekranie.
  • Na rozdrożach – naprawiono błąd, który mógł spowodować, że zadanie zawieszało się na celu „Pokonaj Nasha i jego ludzi”, jeśli gra została zapisana podczas walki przed aktualizacją 2.0.
Kontrakt: Gorący materiał
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego samochód Teda Foxa w ogóle się nie pojawiał.
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego kontrakt nie aktywował się po zbliżeniu się do obszaru zadania.
  • Kontrakt: Impreza pożegnalna – naprawiono błąd, w wyniku którego nie można było wsiąść do samochodu z Flavio, bo pojawiał się pod ziemią.
  • Kontrakt: Kto daje i zabiera... – naprawiono błąd, w wyniku którego SUV Militechu pojawiał się pod ziemią.
Czerwony wieszcz
  • Naprawiono błąd, który powodował, że pozostawienie niedokończonego zadania mogło blokować skanowanie wskazówek, uniemożliwiając graczowi postępy w wielu zadaniach.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że strona Bartmoss Collective w niektórych przypadkach nie była widoczna.
  • Wielki sen – naprawiono błąd, w wyniku którego ikony leczenia i radia znikały z interfejsu po pościgu samochodowym z Takemurą.
  • Przesyłka polecona – naprawiono błąd, który powodował, że zadanie nie aktywowało się, jeśli gracz zbliżył się do lokacji przed aktualizacją 2.0.
Skok na głęboką wodę
  • Naprawiono błąd, w wyniku którego Jackie nie był obecny w Afterlife.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że podczas jazdy windą na 42. piętro przy niskiej liczbie FPS-ów V mógł spaść przez podłogę i zginąć.
  • Ukryta prawda – naprawiono błąd, w wyniku którego ukończenie zadania mogło sprawiać, że system policyjny przymykał oko na przestępstwa V.
  • Miasto Snów – naprawiono błąd, który powodował, że jeśli gracz wsiadał na miejsce kierowcy z miejsca pasażera, Jackie wracał do stoiska z makaronem i odmawiał jazdy do ripperdoca.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że Kroniki kryminalne NCPD mogły pozostać nieukończone nawet po splądrowaniu niezbędnych kontenerów.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że niektóre bronie ikoniczne nie pojawiały się na ścianie skrytki w mieszkaniu V.
  • Obniżono wartość testu zdolności wymaganego do wejścia na obszar, gdzie można znaleźć katanę termiczną.
Rozgrywka
  • Umożliwiono prawidłowe przełączanie się na wszczepy rąk poprzez zmianę broni.
  • Naprawiono błąd, który mógł wywołać u V niewrażliwość na wszystkie obrażenia.
  • Wrak radiowozu NCPD bez kół nie będzie już patrolował ulic Night City.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że niektóre starsze modyfikacje w ekwipunku i skrytce nie były prawidłowo wymieniane na nowe modyfikacje broni.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że broń zdobyta przed aktualizacją 2.0 mogła mieć zbyt wysoki poziom w porównaniu do poziomu gracza.
  • Usunięto nieaktualne schematy do wytwarzania.
  • Po rozmontowaniu Budget Arms Slaught-o-matic gracz otrzyma teraz 1 podzespół do wytwarzania.
PC
  • Naprawiono błąd, który powodował, że interfejs mógł pokazywać dane wejściowe z kontrolera podczas gry na klawiaturze i myszy.
  • Gracze, którzy nie mogli zdobyć osiągnięć z powodu błędu, który uniemożliwiał odblokowanie osiągnięć Widma Wolności na PC przed wprowadzeniem backendowej poprawki w dniu premiery, będą mogli odblokować je retroaktywnie na GOG i Steam po wczytaniu zapisu z danej rozgrywki. Jesteśmy w trakcie badania tego problemu na Epic Games Store.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że po zaktualizowaniu gry do wersji 2.0, ale nie zainstalowaniu dodatku na GOG-u, w menu gry mogło pojawiać się okienko z informacją „Pobrano Widmo wolności – wróć do menu głównego, aby uzyskać dostęp do nowej zawartości”.
  • Poprawiono jakość obrazu DLSS Ray Reconstruction na poziomie wydajności Ultra.
Konsole
  • Rozwiązano problem uszkodzonych zapisów na PlayStation, zwiększając maksymalny rozmiar pliku zapisu. Uwaga: nie naprawi to zapisów uszkodzonych przed aktualizacją.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że uruchomienie gry bez połączenia z internetem wymagało od gracza ponownego zalogowania się do Moich nagród przez GOG-a.
Różne
  • Różne poprawki błędów na PC i konsole
  • Głośność radia pojazdu została dostosowana tak, aby nie było już zbyt ciche w porównaniu z innymi dźwiękami w grze. Jeśli głośność innych dźwięków została przez ciebie obniżona, aby lepiej słyszeć radio, możesz ponownie dostosować głośność przed kontynuowaniem gry.
  • Dodano brakujące dźwięki Basiliska.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że gracz mógł zdobyć nieskończoną liczbę punktów w Trauma Drama, strzelając do wrogów nieustannie spadających z helikoptera.
  • Strony Growl FM i Dark Star będą teraz widoczne podczas rozgrywki bez dodatku Widmo wolności.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że rozłączenie z internetem nie powodowało wyświetlenia komunikatu o błędzie w zakładkach Moje nagrody i Postępy międzyplatformowe.
  • Piosenka „History” autorstwa Gazelle Twin and Trash Generation nie będzie już odtwarzana przy włączonej opcji „Wyłącz muzykę chronioną prawem autorskim”.
  • Usunięto błąd, w wyniku którego włosy nie rzucały cienia przy włączonym ray-tracingu.
  • Gracze, którzy zamówili Widmo wolności przedpremierowo, ale nie otrzymali Quadra Sport R-7 „Vigilante”, teraz otrzymają samochód.
  • Wprowadzono poprawki do lokalizacji w języku ukraińskim. Poprawiono w szczególności linie, w których tłumaczenie straciło pierwotne znaczenie.
REDmod
  • Naprawiono błąd, który powodował, że tweak mody nie kompilowały się w REDmodzie.
  • Dodano do REDmoda wsparcie dla Widma wolności.
Hej, pamiętajcie, że to tylko najważniejsze ulepszenia i poprawki. Aktualizacja wprowadziła ich znacznie więcej, więc koniecznie sami sprawdźcie je w grze!
 
Czy ktoś doświadczył problemu przy graniu na kinie domowym (lub innym układzie z kilkoma głośnikami surround) polegającego na tym, że dialogi głównych postaci są emitowane zawsze tylko z frontowych głośników stereo niezależnie czy V stoi do nich przodem czy tyłem? Problem pojawił się u mnie po zainstalowaniu dodatku Widmo Wolności na Xbox Series X. Zastanawiam się czy ten patch to naprawia.
 
Na Steamie do pobrania macie blisko 21,7 GB, natomiast na GOG.com tylko 6,73 GB. Nie wiem jak jest z wersjami konsolowymi.
 
mam nadzieję, że aktualizacja rozwiąże przy okazji mój problem. Bo od pewnego momentu gra mi się zaczęła nagle wysypywać. Przerpaszamy, Cyberek się wykrzaczył, wyślij raport xD
Tak, o nagle. Odnalazłem panią prezydent, dostałem dostęp do dzielnicy, zrobiłem parę poboków. I nagle się gra zaczęła wyłączać.
Pogram 5min u crash. Już myślałem, że może jakiś sejw uszkodzony i wala grą, cofnąłem się do takiego, że byłem ze 4h w plecy. Działało. Myślałem, że sprawa rozwiązana. Ale znów się zaczęło robić to samo. Sterowniki aktualne, wszystko aktualne, nawet grę przeinstalowałem

Także mam wielką nadzieję, że jakimś cudem ten pacz coś rozwiąże, bo chyba z 50 zgłoszeń odemnie poszło xD za każdym razem jak się gra wysypała
 
w końcu Dogtown mniej laguje na Series X, ale mam za to inny problem. większość grafik ubrań, wczepów, broni itd. po prostu zniknęły. wszystkiego da się używać, jednak brak grafik, np granatu lub cyberdecku trochę drażni :)
 
Błąd na Xbox series x niby pobrało aktualizacje ale nigdzie się nie wyświetla że to 2.01, w karcie gry jest nadal 2.0.0.5, brak miniaturek w grze są ale ich nie widać ogólnie da się grać ale musza to naprawić jakiś szybki hotfix
 
6,77 GB na PC (GOG) ...

Zobaczymy czy coś się poprawiło (chociaż niewiele grałem w dodatku, więc nie znam wielu bolączek - poza wydajnością na "bazarze" ) .
 
A ja mam taki problem był już przed aktualizacją nie mogę ukończyć misji interregnum są zablokowane drzwi do Black sapphire!? Ps5
IMG_20231005_221738.jpg
IMG_20231005_221430.jpg
 
Nie mogę uruchomić gry po tej aktualizacji, instaluje grę na czysto, usuwam foldery wszystkie cztery, ciagle pisze o uszkodzonym pliku lub brakującym pliku skryptów, żenujące jak jedna aktualizacja może rozwalić grę, wersja GOG
 
6,77 GB na PC (GOG) ...

Zobaczymy czy coś się poprawiło (chociaż niewiele grałem w dodatku, więc nie znam wielu bolączek - poza wydajnością na "bazarze" ) .
U mnie było 2 GB.
Przy okazji naprawili u mnie mapę i nazwa BARGHEST I DOGTOWN wyświetla się już normalnie.
Post automatically merged:

Strony Growl FM i Dark Star będą teraz widoczne podczas rozgrywki bez dodatku Widmo wolności.
Działa, ale nie wyświetla mi opisów co niektórych wykonawców, także 50/50.

Swoją drogą w grze widzę wiele gliczujących się ekranów z reklamami. Pytanie czy to bug, czy tak miało być ;D
 
Last edited:
Weszła aktualka, nie można gry uruchomić, bo "wypłaszcza się".. Wszystkie sterowniki zaktualizowane, gra nie działa!!!! Fajnie, że zrobili łatkę, która rozwala grę.. GG!
 
Po 2.01 mam błąd, który objawia się tym, że po każdym zaliczeniu bieżącego zadania gra uniemożliwia wejście do menu mapy, menu postaci, menu wszczepów itp. wyświetlając w lewym górnym rogu ekranu komunikat że akcja jest teraz niedostępna czy coś takiego. Wystarczy wczytać grę żeby wszystko wróciło do normy. Trochę to uciążliwe :). Jeśli chodzi o wydajność gry to nie zauważyłem różnicy między 2.0 a 2.01. Nadal w Dogtown jest zauważalnie gorzej pod względem stabilności fps niż w reszcie NC.
 
Widzę, że radio naprawione ale...
Czy nie dało się tego zrobić raz a porządnie? Dlaczego nie słychać teraz odgłosów silnika czy pisku opon?
To już wcześniej było lepiej bo teraz w ogóle nie czuć auta. Zderzenia z kolei słychać normalnie.
No żenada...
 
  • Naprawiono błąd, który mógł wywołać u V niewrażliwość na wszystkie obrażenia...... DZIĘKUJĘ (y)
 
Jeśli ktokolwiek na xsx ma problem z brakiem ikonek sprzętu to polecam usunąć wszystko i zainstalować ponownie i potem dodatkowo zainstalować ponownie, problem się rozwiąże.
Post automatically merged:

Dokładnie brak ikon
Pełna reinstalacja pomoże.
Post automatically merged:

Błąd na Xbox series x niby pobrało aktualizacje ale nigdzie się nie wyświetla że to 2.01, w karcie gry jest nadal 2.0.0.5, brak miniaturek w grze są ale ich nie widać ogólnie da się grać ale musza to naprawić jakiś szybki hotfix
Pełna reinstalacja pomoże.
 
Jeśli ktokolwiek na xsx ma problem z brakiem ikonek sprzętu to polecam usunąć wszystko i zainstalować ponownie i potem dodatkowo zainstalować ponownie, problem się rozwiąże.
Post automatically merged:


Pełna reinstalacja pomoże.
Post automatically merged:


Pełna reinstalacja pomoże.
leci od nowa, zobaczymy. ale z góry dzięki za tipa (y)
 
Po 2.01 mam błąd, który objawia się tym, że po każdym zaliczeniu bieżącego zadania gra uniemożliwia wejście do menu mapy, menu postaci, menu wszczepów itp. wyświetlając w lewym górnym rogu ekranu komunikat że akcja jest teraz niedostępna czy coś takiego. Wystarczy wczytać grę żeby wszystko wróciło do normy. Trochę to uciążliwe :). Jeśli chodzi o wydajność gry to nie zauważyłem różnicy między 2.0 a 2.01. Nadal w Dogtown jest zauważalnie gorzej pod względem stabilności fps niż w reszcie NC.

Tu chyba zawsze będzie mniej fpsów ze względu na większą ilość szczegółów.
 
  • Naprawiono błąd, który powodował, że interfejs mógł pokazywać dane wejściowe z kontrolera podczas gry na klawiaturze i myszy.
Oj jak mnie to wnerwiało, ponownie uruchom grę i sprawdź ponownie. Mam nadzieję że błąd trwale naprawiony.
Post automatically merged:

Coś się zepsuło w menu Wszczepów -> Ramiona. Przed 2.01 miałem wszystkie pokazane na screenach wszczepy złotej V generacji.
Teraz złota pozostała tylko Elektryczna wyrzutnia rakiet, a Ogniste pięści goryla, trująca monostruna i ostrza modliszkowe są szarej I generacji. Do tego Monostruna straciła opis pod głównymi paskami statystyk.
Proszę o oddanie mi moich wszczepów, które kupiłem u ripperdoca w generacji V złotej za kupę szmalu - oddajcie moje wszczepy!!!
2023-10-05_2214_1.png

2023-10-05_2214_2.png

2023-10-05_2214_3.png

2023-10-05_2214_4.png
 
Last edited:
Top Bottom