Brak interakcji z drabiną

+
Brak interakcji z drabiną

Tak jak w tytule jest pewien problem, przez który nie mogę brnąć dalej w misjach nowego DLC. Chodzi o to że Geralt "nie potrafi" wejść po drabinie, co oznacza że utknęłam w piwnicy zielarza i nie mam możliwości wyjścia, jak to naprawić? Zainstalowany najnowszy patch, dlatego mnie to martwi, wcześniej nie borykałam się z takim problemem, proszę o pomoc.
 
nie mam interakcji z żadną drabiną znajdującą się w Sercu z Kamienia. Dodatek przeinstalowałem i dalej to samo. Nie mogę także grać z nikim w gwinta. "Zadanie Redańskie siły powietrzne" jest jednym wielkim bugiem. Miejscami w nowych lokacjach są potężne dziury w powierzchni. W obozowiskach bandytów nie ma... bandytów. Dodatek ściągałem i instalowałem z GOG Galaxy. Dwukrotnie.
 
Usuń pliki:
user.settings oraz user.settings.bak. Moje dokumenty/theWitcher.
Nie instaluj żadnych modów, configów itp. Powinno pomóc
 
Same problem. Usunięcie tych plików nie pomogło. Opcja Verify/Repair również nie pomogła. Any ideas?

EDIT: Solved. Odinstalowałem dodatki (16 free DLCs) i zainstalowałem ponownie. O dziwo-pomogło na wszelkie bolączki z SzK oraz patchem 1.10
 
Last edited:
Odkopie temat, bo może komuś się przydać, to co zauważyłem.

Gram kolejny raz i pierwszy raz miałem ten problem, utknąłem w piwnicy przy drabinie. Weryfikacja/naprawa nic nie dawała. Geralt mógł schodzić po drabinie ale już wejść nie mógł, po prostu nie było opcji "użyj". Aby rozwiązać ten problem(całkowicie uniemożliwiający grę) wystarczy podejść jak najbliżej drabiny, "spojrzeć" w dół na nogi Geralda i bez względu czy pojawi się opcja "użyj" czy też nie nacisnąć klawisz za tę opcję odpowiedzialny i Geralt normalnie już wchodzi na górę.
 
Ponownie reanimuje wątek. Co prawda przeszedłem dodatki bez problemów ale teraz po raz drugi gram w podstawkę. Problem z drabiną występuje nadal na TERENIE dodatku Serca z Kamienia i wyspie na północny zachód od Novigradu- Przylądek Żurawi. Gdziekolwiek indziej na mapie nie ma tego problemu (lub go nie zidentyfikowałem). To samo tyczy się dziur w teksturach, latających obozowisk, lewitujących płomieni (w domyśle na ścianach domostwa) oraz braku potworów w opuszczonych miejscach, strzeżonych skarbach i na terenach opuszczonych- piszę o tym by pokazać że problem jest grubszy niż sama drabina. Nie wiem jak to będzie gdy na nowo zacznę grać w SzK. Być może, że gdy rozpoczyna się fabułę błędy te się jakoś neutralizują. Tak czy inaczej gra się dziwnie.

Dodam jeszcze, że przetestowałem absolutnie wszystkie propozycje rozwiązania problemu przez internety. Od przeinstalowywania paczki 16DLC po przeinstalowywanie gry, zgodności, patrzenie na nogi i inne cuda.
 
Ponownie reanimuje wątek. Co prawda przeszedłem dodatki bez problemów ale teraz po raz drugi gram w podstawkę. Problem z drabiną występuje nadal na TERENIE dodatku Serca z Kamienia i wyspie na północny zachód od Novigradu- Przylądek Żurawi. Gdziekolwiek indziej na mapie nie ma tego problemu (lub go nie zidentyfikowałem). To samo tyczy się dziur w teksturach, latających obozowisk, lewitujących płomieni (w domyśle na ścianach domostwa) oraz braku potworów w opuszczonych miejscach, strzeżonych skarbach i na terenach opuszczonych- piszę o tym by pokazać że problem jest grubszy niż sama drabina. Nie wiem jak to będzie gdy na nowo zacznę grać w SzK. Być może, że gdy rozpoczyna się fabułę błędy te się jakoś neutralizują. Tak czy inaczej gra się dziwnie.

Dodam jeszcze, że przetestowałem absolutnie wszystkie propozycje rozwiązania problemu przez internety. Od przeinstalowywania paczki 16DLC po przeinstalowywanie gry, zgodności, patrzenie na nogi i inne cuda.

Ta sama sytuacja. Nie działa na podwórku prof. Szezlocka interakcja z drabiną przez co nie da się grać dalej. Dziury w teksturach, kałuże to zwykłe szare plamy, niektóre obiekty np. budynki wczytują się dopiero po podejściu pod nie, mają przezroczyste ściany i da się przez nie przejść (np wpadłem do Shani przez taką ścianę i zaczął się przerywnik filmowy). Obozy bandytów są ale bez bandytów, kryjówki ze skarbami bez potworów... Napisałem do Redów, załączyłem save i screeny, ale zobaczymy kiedy odpowiedzą...
 
Last edited:
Ta sama sytuacja. Nie działa na podwórku prof. Szezlocka interakcja z drabiną przez co nie da się grać dalej. Dziury w teksturach, kałuże to zwykłe szare plamy, niektóre obiekty np. budynki wczytują się dopiero po podejściu pod nie, mają przezroczyste ściany i da się przez nie przejść (np wpadłem do Shani przez taką ścianę i zaczął się przerywnik filmowy). Obozy bandytów są ale bez bandytów, kryjówki ze skarbami bez potworów... Napisałem do Redów, załączyłem save i screeny, ale zobaczymy kiedy odpowiedzą...
Usuwałeś ustawienia?
Usuwałeś zawartość folderu z dodatkiem i weryfikowałeś spójność plików gry?
 
Usuwanie plików ustawień itp, tak jak tutaj niektórzy radzili nic nie dało. Po drugiej weryfikacji z drabinami pomogło, bo po pierwszej nie (Dziwne, że po pierwszej weryfikacji była zaraz dostępna kolejna tzn. po wyłączeniu gry i ponownej próbie). Ukończyłem dzięki temu SzK. Nieodkryte znaki zapytania też już w porządku, są strzeżone jak należy przez wszelkiego rodzaju ścierwa ;) Niewielkie błędy z teksturami jeszcze są jak np. kałuże, ale przynajmniej łodzie już wyglądają jak trzeba i ogólnie tekstury wczytują się z daleka. Myślę, że z czasem się ze wszystkim uporają skoro dostają sygnały od graczy.
 
Last edited:
Po drugiej weryfikacji z drabinami pomogło, bo po pierwszej nie

Przeprowadź weryfikację jeszcze dwa-trzy razy. U wielu osób jedno-, dwukrotna nie naprawia wszystkich błędów. Powinieneś się pozbyć pozostałych błędów z teksturami.
 
Top Bottom