Brak możliwości zapisania gry i zsynchronizowania zapisów w chmurze

+
Brak możliwości zapisania gry i zsynchronizowania zapisów w chmurze

Cześć
W ostatni poniedziałek (tj 12.06.2017) kupiłem Wiedźmina 3 GOTY na gogu
Transakcja przebiegła pomyślnie i szczęśliwy zaczynam pobierać wiedźmina
Po pobraniu miałem synchronizację zapisów z gry w chmurze (chociaż ani razu jej nie odpaliłem) i trwała 2 godziny do czasu aż ją wyłączyłem z powodu braku jakiegokolwiek postępu i wyłączyłem synchronizowanie zapisów w chmurze w opcjach gog galaxy
Włączyłem grę i wszystko ładnie śmiga, zanim się obejrzałem 2 godziny minęły i nadszedł czas zapisania gry. Jak na ten moment mi się wydawało wszystko ładnie się zapisało i wyszedłem z gry
Wchodzę później ponownie do Wiedźmina i do wyboru jest tylko nowa gra, opcje i wyjdź
Z początku myślałem, że nie zapisałem save, ale włączyłem nową grę, przeszedłem kawałek i zapisałem, żeby się upewnić, że tym razem się zapiszę, ale ponownie po wejściu do gry było tylko nowa gra, opcje i wyjdź
Wszedłem do folderu wiedź mina i zobaczyłem, że nie ma pliku z zapisami
Poszukałem w internecie i znalazłem, że wystarczy samemu utworzyć folder i powinno być w porządku
Tak też zrobiłem, ale nadal nic się nie zapisywało i ciągle musiałem zaczynać od nowa
Przeinstalowałem gog galaxy 3 razy, wiedźmina tak samo i nadal ani nie tworzy mi się folder gamesaves ani gra nigdzie mi się nie zapisuje
Próbowałem włączyć synchronizację zapisów wiele razy, ale zawsze zacina mi się z zerowym postępem
Odpalałem gog galaxy jako administrator i nic nie pomagało
Jeśli ktoś coś poradzi to będę wdzięczny, bo tyle sobie krwi napsułem, tyle czasu zmarnowałem, że aktualnie żałuje kupienia tej gry (chociaż wiem, że jest niesamowita) na gogu
 
Top Bottom