Nie mogę włączyć dodatków.

+
Witam, mam kupioną edycję kompletną wiedźmina 3 na Gogu. Po zakończeniu fabuły wyświetliła się informacja, że mogę rozpocząć nową grę plus. W menu gry wyświetlają się dwa dodatki z podpisami "dostępne", ale gdy wchodzę w "nowa gra" to nie mogę kliknąć w żaden z dodatków ani grę plus( przyciski są nieaktywne). Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
 
Witam, mam kupioną edycję kompletną wiedźmina 3 na Gogu. Po zakończeniu fabuły wyświetliła się informacja, że mogę rozpocząć nową grę plus. W menu gry wyświetlają się dwa dodatki z podpisami "dostępne", ale gdy wchodzę w "nowa gra" to nie mogę kliknąć w żaden z dodatków ani grę plus( przyciski są nieaktywne). Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

Dodatki muszą mieć status zainstalowane. Czy masz je zakupione, czy tylko podstawkę?
 
Mam edycję kompletną (GOTY), a ta wersja zawiera podstawową grę i dwa dodatki. A co do zainstalowania tych dodatków, to po zakupie gry instalowałem grę ale dodatki się widocznie nie zainstalowały, teraz pytanie, gdzie mogę je znaleźć ( w jakim folderze albo w jakiej lokalizacji) żeby je zainstalować.
 
Którą z tych dwóch masz: lewą, czy prawą?
Zrzut ekranu 2024-03-17 201109.png

Lewa zawiera podstawkę i oddzielnie instalowane dodatki (jeśli są dokupione). Wtedy po zainstalowaniu podstawki będziesz miał przy dodatkach "Dostępne". Jeśli dodatki masz wykupione, to wejdź w GOG-a, kliknij odpowiedni kafelek w bibliotece i zainstaluj dodatki. Prawa, to edycja kompletna, która instaluje cały komplet po jednym kliknięciu instalatora i w tym przypadku pod każdym dodatkiem powinieneś na ekranie startowym mieć "Zainstalowane".
Jeśli masz prawą, a dodatki nie są zainstalowane, to proponowałbym:
1. Zabezpieczyć na wszelki wypadek sejwy,
2. Odinstalować całość, usunąć ewentualne resztki folderu instalacyjnego,
3. Zainstalować ponownie.
Zamiast punktów 2 i 3 możesz spróbować weryfikacji plików gry, ale ponowna czysta instalacja jest pewniejsza.
 
Last edited:
Mam tą prawą. Dzięki spróbuje odinstalować i zainstalować.

Sejwy zajmują mi o 1GB za dużo może to też mieć wpływ? Czy najpierw warto usunąć te starsze zapisy i potem odinstalować i zainstalować?
 
Sejwy zajmują mi o 1GB za dużo może to też mieć wpływ? Czy najpierw warto usunąć te starsze zapisy i potem odinstalować i zainstalować?
Może ogromna ilość sejwów była tu problemem? Pousuwaj stare i niepotrzebne sejwy, zostaw sobie kilka ostatnich. Jeśli jeszcze nie odinstalowałeś, to spróbuj uruchomić po usunięciu sejwów. Pamiętaj, że najlepiej usuwać sejwy przez ekran startowy gry, wtedy elegancko usuwają się zarówno na komputerze, jak i w chmurze. Jeśli po usunięciu nadmiarowych sejwów wciąż nie masz dodatków, to reinstal.
 
Tak zrobiłem. Usunąlem wszystkie stare sejwy odinstalowałem i zainstalowałem grę i dodatki są podpisane jako zainstalowane dzięki wielkie
 
Top Bottom