Broń biała i miotająca, do zadawania bólu, jak i śmierci stosowa

+
Rozmawiamy tutaj o broni, co jest bardzo związane z wiedźminem a jak ci sę panie jacek nie chce czytać to nie nasz problem. Początkujący chcieliby mieć taki miecz jak Geralt, dlatego mówimy o obróbce żelaztwa. Z choinki spadłeś?Dobra, robi tydzień 1 miecz ale nie tylko 1 ale to jest tak, że robi ich 5 albo więcej naraz - wychodzi czas jednego = 1 tydzień :) Miecze są bardzo dobre i tanie. Tfu, ja wogóle nie powiedziałem, że robi je sam :D otóż nie - do tego są jeszcze 2 osoby ale on tym raczej dowodzi, jest w tym dobry.
 
Panie Jacku, jak się to podoba to nie wchodź do tego tematu. I nie rób nam tutaj z siebie moderatora, bo od tego są odpowiedni ludzie. Gdyby ten temat się nie przyjął to już dawno byłby zamknięty. A co do tych mieczy, to ja też byłbym zainteresowany.
 
Doszedłem do wniosku, że nie bardzo wam się opłaca u niego kupować :pNie daje on gwarancji wieczystej jaką dają w znanych sklepach i często robi w konia młodszych od siebie wciskając im kit zamiast dobrego sprzętu. Dzisiaj sprzedał jednemu dzieciakowi zardzewiały hełm, zrobiony dokładnie tak jak mój, bo robilismy je razem i wmawiał mu, że jest lepszy od mojego. Eh..Koleś jest dobry w tym co robi ale moim zdaniem nie jest całkowicie uczciwy. Jeżeli jednak chcecie to tu jest jego numer na komórkę: 696580424 - mieszka niedaleko mnie w Oświęcimiu. Tylko, żeby potem nie było, że nie ostrzegałem :p
 
Mam pytanie, może okazać się dziwne. Rozmawiacie o Bractwach Rycerskich, robieniu oręża itp. A jak chciałbym się zapytać, gdzie można znaleźć owe Bractwa Rycerskie ? A może wiecie o jakimś na Podlasiu ? Pozdrawiam
 
Dzięki, znalazłem już kilka, teraz wystarczy się skontaktować i upewnić się czy owe Bractwa jeszcze istnieją. Jeszcze raz dzięki! Pozdrawiam.
 
Wracając do broni - gadałem wczoraj wieczorem z Galdirem i mówi, że daje roczną gwarancję - to w ramach małego sprostowania :) Śmialiśmy się wczoraj razem z tego co wcześniej mówiłem, że koleś dał się nabrać na zardzewiały hełm :D No ale trudno, ja nie chciałem sprzedawać mojego więc jest wszystko ok :)
 
Witam ponownie. Ktoś coś pisał o mieczach za 1500zł. Powiem krótko - chyba dla naiwniaków. Starczy wybrać się na jakiś turniej rycerski i popytac ludzi o kowala. Jeszcze taniej dostanie się miecz będąc w bractwie - wiadomo wtedy, że nikt nie przycina i o zniżki też łatwiej. Osobiście kupowałem "Maciorę" za 350 zł od kowala w Gdańsku (zjechał z 400zł). Z tym, że to było 5 lat temu, a ceny mogły się zmienić. To był dobrze wyważony (sam dobierałem głowicę) półtorak, bez oprawionej rękojeści, nie szlifowany, wykonany z dobrej stali. Miecz wyszlifowany na lustro kosztował chyba 100zł więcej. Za 1500zł to bym miał pełną płytę, z hełmem i pewnie w ramach rabatu jakiś gorszy mieczyk bym utargował he he (400 nogi (z butami), 300 ręce (z naramiennikami), 300-400 kirys, 200 hełm).
 
Yahoo ja nie mowilem ze tyle kosztuje miecz tylko jak napisali w magazynie o broni bialej, moj ojciec robi dobrze wywarzona bron, z dobrej stali nawet po 500 zl, z oprawiona rekojescia, bez pochwy stalowej, moze ze skóry pochwa by byla, gdyby byla to bron z 17 wieku to bys myslal ze to autentyk, ale ze to jest miecz to sam rozumiesz... nie mniej wyglada jak autentyk, a to sie bardzo liczy Jeszcze takie pytanie ile wazy twoj poltorak, tak z ciekawosci pytam?
 
Obecnie w RR (czyli ruchu rycerskim) najlepszymi producentami mieczy są Konińskie Zakłady Zbrojeniowe czyli 2 panów z Konina.Ceny zaczynają się tak koło 6,7 stów i jak dotąd w kwesti oprawy,wyważenia,wagi,wyglądu nie widziałem lepszych mieczy w Polsce.Godne polecenia są również miecze od Lobki jest to produkcja czeska i o ile opłacało się je kupowac parę lat temu tak po tym jak kurs korony poszedł do góry opłaca się to już mniej a szkoda bo miecze te sąnaprawdę wytrzymałe u nas większość nimi macha z powodzeniem na pokazach i turniejach od ładnych paru lat.Nagi_Szopen miecze sprzedawane w tym roku na Chudowie były kiepskiej jakości.
 
Kiedy jest jakis najblizszy zjazd rycerski na Śląsku i gdzie?Edit:NAjlepiej na Dolnym Śląsku
 
www.bagrit.pl w kalendarium jest spis praktycznie wszystkich imprez rycerskich w kraju grup także .We Wrocławiu działa kilka dobrych ekip.
 
Tylko ten adres nie dziala, niew wiem czy na staleSorki ze pod zad pisze ale wolalem miec pewnosc ze Koper to przeczyta
 
Chwilowa awaria albo jakieś zmiany serwis jest aktualny i ciągle rozwijany takze nie ma obaw.
 
Hohoho Sam Koper tu zawitał.Twoja stara jest kiepskiej jakosci.(niezły zarcik co?)Tylko nie staraj sie tu reklamowac waszego obozu pracy z puszczy pszczynskiej.Wogóle wniose o to zeby cie zbanowali Piotrusiu
 
Nagi_Szopen said:
Hohoho Sam Koper tu zawitał.Twoja stara jest kiepskiej jakosci.(niezły zarcik co?)Tylko nie staraj sie tu reklamowac waszego obozu pracy z puszczy pszczynskiej.Wogóle wniose o to zeby cie zbanowali Piotrusiu
A niby z jakiego powodu wniesiesz bo mysle ze przydalo by ci sie cos na poparcie tego bana?
 
chyba go nie lubi-czy to jest nie wystarczajacy powód?:ppamitam ze byBem na jakiejs stronie robia miecze na zamuwienie [kute hartowane, chromowane i nie chromowane*]*takie mieli tam kategorie
 
Top Bottom