Co nieco o sprzęcie

+

Co nieco o sprzęcie

  • poniżej 25 FPS

    Votes: 9 2.1%
  • co najmniej 25 FPS

    Votes: 28 6.7%
  • co najmniej 30 FPS

    Votes: 141 33.5%
  • co najmniej 40 FPS

    Votes: 93 22.1%
  • co najmniej 60 FPS

    Votes: 98 23.3%
  • nie patrzę na framerate

    Votes: 52 12.4%

  • Total voters
    421
@Wroobelek: jeśli już napisałeś o zasilaczu, to ja polecam w żadnym wypadku nie przyoszczędzać tu na kosztach, bo to (dla mnie) wbrew pozorom najwazniejszy element każdego komputera, a przez wielu jest traktowany po macoszemu. Sam nie wyobrażam sobie mieć zasilacz innej firmy niż SeaSonic, ale to dość wysoka półka cenowa i nie każdego będzie na to stać. Jednak każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie powinien czym prędzej rezygnować ze wszelkich "taniości" przy zakupie tego elementu zestawu komputerowego, bo "tani" zasilacz w przypadku awarii niesie ryzyko stracenia całego naszego sprzętu, a nie tylko jego samego.
 
Przykro mi, ale nie. Polecam przeczytać co napisałem w moim poprzednim poście.
Mi nikt nigdy nie próbował wcisnąć używki...Nie zastanawiałem się co robią z produktami ze zwrotów...widocznie jeśli nie były uszkodzone to próbują wcisnąć...jeśli naprawdę tak robią to powinna być taka opcja kupna po zniżkach z informacją, że nie jest to nówka ale biznes to biznes jak widać.
 
Tu nawet nie chodzi o "najtańszy", bo nawet te "nieco droższe" modele mogą nie spełniać pewnych oczekiwań. Każdy kupujący przed zakupem zasilacza powinien "przewertować odpowiednią literaturę" aby zapoznać się z aktualną rynkową ofertą. Ja ze swojej strony mogę polecić recenzje zasilaczy na http://www.jonnyguru.com/blog/category/reviews/power-supplies/
 
Last edited by a moderator:
Mi nikt nigdy nie próbował wcisnąć używki...

Albo (jeśli do tej pory uznawałeś za "pewnik" to, że "znane sklepy nie oszukują") o tym nie wiesz, że ją dostałeś.

Moja używana płyta główna była naprawdę "dobrze zapakowana" i zdradziły ją jedynie trzy drobne szczegóły, na które "zwykły kupujący" by pewnie zupełnie nie zwrócił uwagi.
 
Albo (jeśli do tej pory uznawałeś za "pewnik" to, że "znane sklepy nie oszukują") o tym nie wiesz, że ją dostałeś.

Moja używana płyta główna była naprawdę "dobrze zapakowana" i zdradziły ją jedynie trzy drobne szczegóły, na które "zwykły kupujący" by pewnie zupełnie nie zwrócił uwagi.
Strach się bać...nigdy nie wiadomo co człowiek zamówi...Wolę założyć, że używki nie dostałem aby się nie denerwować xD W jednym ze sklepów mam zniżkę jako rekompensatę za pewne losowe rzeczy więc czekam na Ryzeny.
 
Popieram przedmówców - NIE OSZCZĘDZAĆ NA ZASILACZU !

Pod żadnym pozorem nie kupować żadnych "no-name", bo będąc "chytrym" można przejechać się i stracić o wiele droższe komponenty (że nie wspomnę już o kulturze pracy taniego zasilacza).
 
Strach się bać...nigdy nie wiadomo co człowiek zamówi...

Ależ wiadomo, wiadomo, tylko ZAWSZE trzeba zarezerwować sobie czas, aby móc dokładnie sprawdzić przy odbiorze każdy element zamówienia. Dobrze by było też mieć oczywiście wiedzę "czego ewentualnie należy szukać" - dla przykładu: u mnie jednym z elementów wzbudzających podejrzenie co do wcześniejszego używania płyty było oznaczenie pobytu jej w serwisie napisane ołówkiem na jej czarnym pudełku / opakowaniu - oznaczenie było praktycznie widoczne jedynie pod światło. :sneaky:
 
@Apledowsky Cześć! 1,5 roku temu chciałem już wysłużonego składaka (Athlon 2500) wymienić i złożyć sobie Ryzena 5 lub w górę. Jednak jak zobaczyłem kwestię (wtedy) ustawień sprzętu itd. i lampka mi zaczęła świecić iż sporo reklamy stoi za czymś jak zwykle nowym (koszt zestawu wahał się w ok.4tys. choć cena nie miała tu większego znaczenia) to zacząłem szukać po benchmarkach i trafiłem na coś takiego jak procesor XEON, dość leciwy procesor (2012 rok) ale w środku tkwi potężna moc obliczeniowa, jednak pasująca płyta główna to spory koszt bo ponad 1000zł. Jednak przeglądając aukcje znalazłem to co miało w sobie właśnie owe serce w postaci E5-1650 v4, który ma powera porównywalnego z ryzen 7 1700, a sprawuje się dużo mniej problematycznie, postawiłem więc na zakup stacji serverowo-roboczej HP Z420 z owym prockiem 16gb ram 0,5 tera hd, porty zewnętrzne na wszystkie możliwe karty, etc itd. koszt używki 1350zł (2017 grudzień) + gwarancja 1 rok. to co wymieniłem to jedynie marną kartę graficzną na 1050ti 4gb oraz dysk ssd gdzie przy boot UEFI mam ekran roboczy w7 w ciągu 7-8 sekund. całość wyniosła mnie na tamten czas niecałe 2500zł. Wiedźmin 3 ustawienia ultra/bardzo wysokie 60klatek Novigrad. Jeśli mogę polecić, to daj szansę na drugie życie podobnemu używanemu urządzeniu, a powinieneś być zadowolony.
 
Last edited:
[...] Wiedźmin 3 ustawienia ultra/bardzo wysokie 60klatek Novigrad. [...]
Włącz światła, nie ściemniaj i trochę ujmij tych klatek. Ja na GTX 1060 3GB (wiem, że obcięta, ale w żadnym przypadku nie gorsza od 1050Ti) nie wyciągam stałych 60 fps w Nowigradzie. Owszem, czasami wpada 60 fps, ale w miejscach bez wielu źródeł światła i we względnym bezruchu. Karta w komplecie z i7-4770k (zegar stock) i 16 GB DDR3 @ 1600 MHz.
Choć z drugiej strony na to patrząc - mam jakieś mody na textury i oświetlenie (sam już nie pamiętam jakie), choć nie ma ich dużo.
 
Asus właśnie podsał ceny głownych X570
Mainstream jeszcze nigdy nie był tak drogi :)

Prime X570-P
159.99$
--------
TUF Gaming X570-Plus
169.99$
(warianty z WIFI mają kosztować 184.99$)
--------
Prime X570-Pro
249,99$
--------
ROG Strix X570-F Gaming
299.99$
-------
ROG Strix X570-E Gaming
329.99$
-------
ROG Crosshair VIII Hero
359.99$
-------
ROG Crosshair VIII Hero Wi-Fi
379.99$
-------
ROG Crosshair VIII Formula
699.99$

Oczywiscie do cen należy jeszcze doliczyć marże i podatek 23%, Asus zawsze się cenił mocniej od reszty, miejmy nadzieje że MSI będzie ciut bardziej przystępniejsze.
 
Na B550 też oczywiście będzie , ale płytki z chipsetem B550 podobno dopiero najwcześniej na początku 2020.
Oj to nie dobrze, że tak późno :/..

EDIT: znalazłem taką wzmiankę

"Dwa miesiące później mają pojawić się tańsze modele z układem B550, które najprawdopodobniej już nie zaoferują obsługi PCI-Express 4.0. "
 
@MaRIB1
U mnie już postanowione w lipcu biore prawdopodbnie X570 Pro Carbon i 3800X/3900X jeszcze nie wiem który ale chyba 3900X, a z B550 to jakaś podejrzana cisza, można się spodziewać też że jeśli się ukażą bedą zdecydowanie droższe od B450.

To już tylko decyzja kupującego czy chce mieć PCI-E 4.0 czy nie bo wydajność nowych procków będzie taka sama na X470 i X570 jedyna różnica to właśnie PCI-E 4.0 (i chipset chłodzony aktywnie na X570)
 
@MaRIB1
U mnie już postanowione w lipcu biore prawdopodbnie X570 Pro Carbon i 3800X/3900X jeszcze nie wiem który ale chyba 3900X, a z B550 to jakaś podejrzana cisza, można się spodziewać też że jeśli się ukażą bedą zdecydowanie droższe od B450.

To już tylko decyzja kupującego czy chce mieć PCI-E 4.0 czy nie bo wydajność nowych procków będzie taka sama na X470 i X570 jedyna różnica to właśnie PCI-E 4.0 (i chipset chłodzony aktywnie na X570)
Wiem wiem, ale jednak nowe karty będą korzystav z pcie 4.0 ij mam nadzieje ze b550 bedziw mial 4.0 i bedzie bez wiatraczka =]
 
Top Bottom