Cyberpunk 2077 - muzyka w ponurej przyszłości

+
Od tygodnia to wiadomo, link też wisi od tygodnia. Poza tym mam poważne wątpliwości, za co tak naprawdę odpowiadać ma wzmiankowana para, bo wydaje mi się, że raczej za swego rodzaju tło muzyczne, a nie za główny soundtrack. Nie widzę w nich żadnego potencjału do stworzenia porządnego, oryginalnego i wartego uwagi soundtracka do jakby nie było największej gry redów.
 
raison_d_etre , widzisz, ale pewnie nie każdy wiedział.
Ja tam nie wnikam za co są odpowiedzialni, a tym bardziej nie chcę czegokolwiek oceniać na tym etapie. Będą jakieś materiały, to będzie okazja do tego
 
Odnośnie AMA podesłanego przez @Szincza, to cieszę się, że w grze będzie synth. Moim zdaniem nie ma gatunku muzycznego lepiej oddającego ducha wizji przyszłości rodem z lat '80.






 
Tak sobie myślę, że jako soundtrack do PC2077 idealnie pasowałoby coś z gatunku elektronicznej muzyki industrialnej.


Fajne, pasujące do klimatu, utwory ma też Android Lust:


 
Witam,
@Vattier jak to w końcu jest z tą muzyką w Cyberpunk2077? Czy pójdzie on śladem Mass Efekta i wykoncypuje stare kawałki na nowo? Czy zadanie jakie otrzymał Bryan Mantia jest priorytetem i obejmuje całość projektu? Czy możemy spodziewać się całkowicie odmiennej muzyki w zależności od lokacji?
Pytam bo to co CDPR zrobił w W3 było majstersztykiem, muzyka tam wyróżniała się za sprawą słowiańskiego folkloru i etniczności. Wszystko to sprawiło, że polska kultura stała się bliższa światu jak nigdy wcześniej. CDPR stał się mecenasem Polski, uczynił tak wiele dla dobra naszego kraju w tej materii, że nie sposób tego nie docenić. Czy jest możliwe aby i w przypadku Cyberpunk2077 było podobnie? Czy polskie brzmienie może i tym razem zagościć w uszach milionów graczy, tym razem nie jako ludowe piosnki ale już jako muzyka bliższa naszym czasom? Jakże pięknie byłoby usłyszeć w aucie radio Lachistan czy przechadzając się po NightCity, mijając jakiś RetroClub, polskie klasyczne kawałki (oczywiście w języku angielskim). Czy może zmienione już na modłę Cyberpunkowego świata, podkręcone o nowoczesne brzmienie. Bo kto wie jaka będzie muzyka przyszłości? Może to być techno-rock, dupstep-blues, breakbeat-funky-jazz itp.
Osobiście niezmiernie marzę aby polska muzyka wypłynęła na szeroki świat właśnie dzięki CDPR. Czy utwory w nowej aranżacji odniósłby sukces? Oczywiście, że tak! Przykładem jest tutaj chociażby nietuzinkowy cover "Wszystko czego dziś chcę" w wykonaniu Brodki. W wersji angielskiej na pewno nie brzmiałby gorzej. A jest mnóstwo utworów, które tylko czekają na odkurzenie: Obywatel G.C. NIE PYTAJ O POLSKĘ, Dżem LIST DO M.,Kombi BEZ OGRANICZEŃ czy Turbo DOROSŁE DZIECI.
Przecież tekst i wydźwięk tych piosenek jest tak niesamowity i idealnie pasujący do realiów C2077, tj. poruszają problemy egzystencjalne świata w którym żyjemy, dlaczego ciągle decydujemy się żyć tak jak żyjemy mimo fatalnej pozycji społecznej, dlaczego system nas oszukuje itp. Cały top piosenek polskich wykonawców do podejrzenia tutaj:

https://www.polskieradio.pl/9/29/Artykul/2108794,11-Polski-Top-Wszech-Czasow-Sprawdz-wyniki
 
Last edited:
Co do polskiej muzyki, która mogłaby być wykorzystana w tej produkcji, przypomniał mi się stary dobry Dom w dolinie mgieł. Byłby to piękny ukłon w stronę naszych twórców muzyki elektronicznej.


(do tego DLC o księżycu co tam majstrujecie po cichu będzie jak znalazł, może w windzie kosmicznej;)
 
Last edited:
Ja bym bardzo chciał usłyszeć W Cyberpunku dużo synthwave, czyli trochę coś z filmów "Drive", "Stranger Things", lub np:
 
Piękny cover, idealny wprost by po wozić się po ulicach Night City !

Jakoś mnie ten cover nie porwał, ot pobawili się basem. Jednak to wciąż Make It Wit Chu od QOTSA, wiec redpoint się należy. :p

I myślę, że w Night City jest mnóstwo miejsca dla "klasycznego" rocka. :p
 

Muzycznie tak widzę klimat tej gry: w miarę dobrze odwzorowany instrumental z "I Am a God" Kanyego Westa - bo akurat w tym wypadku słowa nie są pożądane ;)
 
Coś takiego jak Kavinsky, zespoły użyte w takim np Hotline Miami. Ja bym użył
w jakiejś akcji
też w jakiejś nawalance
Według mnie, jeśli istnieć będą radiostacje to można zrobić jakieś z metalem, dać Daughters, albo nawet B.Y.O.B z System of a Down. Gorillaz myślę że też by z niektórymi utworami mogło wytrzymać nawet w klimacie Cyberpunka, np Ascension.
Jeszcze mogę napisać że do jakiś spokojnych momentów jak przebywanie na chacie, albo jakaś spokojna radiostacja, to można użyć Scattle, Moderator, El Huervo. Ale nie powinno się też rezygnować z takiej np klasyki która by leciała u jakiś ważniaków w garniakach, wiem trochę stereotypowe.
 
Last edited:
Co do klasyki się zgodzę, bo to klasyka, natomiast cała reszta wydaje mi się problematyczna i zastanawiam się, czy wiarygodne jest umieszczanie w radiostacjach muzyki, która w czasie gry miałaby prawie 100 lat. W naszej rzeczywistości tak stare utwory nie są jednak regularnie puszczane. Oczywiście, nie puścimy nic z 2077 roku, bo nie mamy, dlatego najlepszym wyjściem byłoby nagranie dedykowanych kawałków albo wykorzystanie jakichś mało znanych zespołów, które "udawałyby" bardziej futurystyczną muzykę. Ale to chyba wyższa szkoła immersji.
 
Top Bottom