Cyberpunk 2077 - muzyka w ponurej przyszłości

+
Sneky;n6877500 said:
Apropo muzyki, mam nadzieje że albo tak zwanego dubstepu nie będzie w ogóle, albo przynajmniej będzie ograniczony w jak największym stopniu. W mojej opinii powinni się skupić na muzyce jaką chociażby można było usłyszeć w filmie "Drive" z Ryanem Goslingiem, świetny soundtrack, w klimatach lat 80. Cyberpunk 2077 powinien opierać się na czymś takim, na fajnych kawałkach w klimatach lat 80, a nie dum dum bum bum zbzbzb xxxx BUM dum.
Ode mnie także zdecydowane nie dla dubstepu.
Chciałbym, żeby REDzi pokombinowali trochę z różnymi klimatami. Taka mocno stylizowana elektronika, jak w przypadku Kavinskiego pewnie znalazła by w Cyberpunkowym świecie zastosowanie, ale chętnie usłyszałbym też przesterowane, połączone z syntezatorowym bitem gitarowe, punkowe riffy.
 
Ja cały czas mam nadzieje że Perturbator lub Carpenter Brut coś stworzą do CP2077, no ale nie można mieć wszystkiego i także jestem przeciwny Dub-stepowi mówię stanowcz NIE

Tak na marginesie swego czasu przeróbka trailera CP 2077 przez Perturbatora też obiła mi się o uszy, i jest niezła



 
Zastanawiałem się nad metalem, ale to chyba jednak nie ten gatunek gry i nie ten świat. Jakieś motywy (takie gitarowe riffy) mogłyby się jednak pojawić podczas szczególnie dynamicznych akcji. Ciekawe jakby to wyszło.:thinking:
 
robert70r;n6884450 said:
Zastanawiałem się nad metalem, ale to chyba jednak nie ten gatunek gry i nie ten świat. Jakieś motywy (takie gitarowe riffy) mogłyby się jednak pojawić podczas szczególnie dynamicznych akcji. Ciekawe jakby to wyszło.:thinking:

Jak już kiedyś pisałem Braindance i odtwarzanie wspomnień, daje tak duże mozliwości że można zawrzeć w grze każdy rodzaj muzyki, nawet i ciężki metal, jeśli dobrze zrobione to czemu nie,
 
Jeśli będzie dubstep to pozamiatane no (coś mi mówi że jednak nie, sądząc po doborze do trailerów).
Nie podejmą tak idiotycznie ryzykowanego kroku jak dubstep, zresztą to nie pasuje do świata CP RPG - kooompletnie.
A właśnie boje się tylko, jeśli chodzi o muzykę, że nie podoła klimatowi CP2020 (niebezpieczne zaułki i klimat punka który jest cyber) - może podoła, a może będzie czymś fenomenalnie innym, albo zwykłą muzyką do gry :p. Ogromne, szerokie pole do popisu, z jendocześnie mocno zarysowanymi aspektami mrocznej przyszłości - stąd są obawy u mnie.

Metal do walk brzmi interesująco, ale chyba thrash, może heavy, bo jak puszczą śmierdzący rozkładem death, albo nihilistyczny black to znowuż nie te klimaty ;p.

Nikomu nie trzeba mówić jakim to kluczowym elementem klimatu i wczucia się w rozgrywkę jest muzyką. Rzeknę że w przypadku CP, to chyba 2, lub 3 miejsce w priorytetach projektu ;/, Wszak musi być spełnione tak wiele elementów - od budowania specyficznego klimatu po zręcznie dopasowane momenty również specyficznych walk ... i to wszystko w ciągłym "życiu" i ruchu gry.

Z natury i tak nie spodziewam się kto wie czego, no ale trzymania poziomu - już tak ;).
 
H._Seldon;n6897930 said:
Metal do walk brzmi interesująco, ale chyba thrash, może heavy, bo jak puszczą śmierdzący rozkładem death, albo nihilistyczny black to znowuż nie te klimaty ;p.
Tak, nie każdy metal tu pasuje. Pełna zgoda. :)
 
Fajnie by było jakby REDzi namówili do podłożenia głosu postaci Rutgera Hauera, a jeszcze jakby dorzucili Harrisona Forda to już całkiem umarł w butach, jak tak sami REDzi ubóstwiają Blade Runnera to niech sobie i nam zrobią taką gwiazkę z nieba w CP2077, w sumie to ciężka sprawda ale sprónować zrekrutować, chociaż zadzwonić z propozycją nie zaszkodzi?.
 
Wzięli Susumu Hirasawę? :O



Uwielbiam jego twórczość i teraz już wiem że muszę w to zagrać.
 
HuntMocy;n9612181 said:
Wzięli Susumu Hirasawę? :O
Uwielbiam jego twórczość i teraz już wiem że muszę w to zagrać.

Właśnie ukończyłem gre.
Polecam, gierka niesamowita...a muzyka...hmmm, pierwsza klasa.
Na weekend trzeba będzie zacząć ponownie :)
 
Osobiście, po cichu cały czas liczę na synthwave'owe klimaty.





E:

Szczególnie tego ostatniego można by zwerbować, nie dość że ma fajne brzmienie, to siedzi w Warszawie. :D
 
Last edited:
Ostatnio wpadłem na takie coś na YT i sobie pomyślałem, że tego typu muzyka wprost idealnie (w mym odczuciu) pasowałaby do Cyberpunk.


 
Strasznie mnie interesuje w jaką stronę pójdą Redzi z muzyką w CP2077.

Czy muzyka będzie całkiem autorska, czy też Marcin Przybyłowicz znów zdecyduje się na współpracę z kimś z zewnątrz. Jeden z popularniejszych zespołów ze świata synthwave'u, Power Glove kilkukrotnie stwierdzał (np. tu), że jest otwarty na współpracę przy OST do Cyberpunka 2077.


 
Przedwczoraj wyszedł klip do Venger Perturbatora i tak sobie pomyślałem, byłby nie głupi pomysł na początek kampani CP2077 jakimś kawałkiem Perturbatorem i okraszony teledyskiem z elementami gameplayu z CP2077, tu się okazuje że to całkiem prawdopodobne. Wystarczy wejśc w linki w mediach i wpis dani168 coś może być na rzeczy.

[video=youtube;-B7-Vcdlld8]https://www.youtube.com/watch?v=-B7-Vcdlld8[/video]
 
Nieco ciężkawa muzyka ogólnie. Dark wave, prawie industrial. Jeśli taki klimat ma obrazować CP77, to być może w wizji redów przedstawiony w grze świat będzie bardziej mroczny i brutalny niż ja osobiście się spodziewałem. Ale nie brzmi źle.
Z tym że jak wiemy, CP77 ma być grą operującą na klasach postaci i samodzielnej kreacji bohatera, czyli bardzo trudno będzie przygotować sceny o odpowiednim ładunku emocjonalnym z precyzyjnie do tej sceny dobraną muzyką, tak jak miało to miejsce w Wiedźminie. Dlatego jeśli już gdzieś, to widziałbym podobną muzykę raczej jako tło podczas eksploracji, pościgów, walki itp. Do tego wydaje się być akuratna.

ed
Z tego co miałem okazję posłuchać, wcześniejsze albumy to głównie elektronika niczym specjalnym nie różniąca się od podobnych plumkadełek serwowanych w klubach do pokiwania się. Nic nadmiernie oryginalnego.
 
Last edited:
Top Bottom