Cyberpunk 2077 - sugestie i życzenia

+
Ciekawa dyskusja.

Jednak wątpię aby RED'zi robili dwie wersje gry (nawet z myślą o nowej wersji konsoli, którą tak kochają).
A powodów jest kilka.

Po pierwsze czas i pieniądze - tak, wiem, niby zarobili na Wiedźminie 3 ale wciąż raczej nie mogliby (ewentualnie nie chcieli) sobie pozwolić na taki gest.
Dwa, wielkość rynku potencjalnych odbiorców - NEO raczej szybko rynku nie zawojuje, a wypuszczanie czegoś pod bazę mniejszą niż zjedzone przez piratów PC się nie opłaci.
Po trzecie, Microsoft - RED'zi od drugiej odsłony Wiedźmina byli dość mocno związani z Amerykanami, Japończycy doszli niejako z powodów formalnych (aby zwiększyć ilość odbiorców). Jednak jak wiemy wszystkie najważniejsze pokazy zawsze szły na konsoli giganta z Redmond, stąd widać iż Microsoft siedzi RED'om głęboko w kieszeni i jeśli sam niczego nowego/mocniejszego nie wypuści zmusi Polaków aby zrobili "żółtym" na złość.

Wersja NEO (jeśli powstanie) będzie więc pewnie normalnym (nie wyróżniającym się niczym szczególnym poza rozdzielczością i ilością klatek) przeskalowaniem konsolowego pierwowzoru - czyli takim wydaniem PC w "puszce do grania".

---------- Zaktualizowano 17:58 ----------

@Xgray

Ten rok ma należeć do Wiedźmina (premiera ostatniego dodatku i zapewne pod koniec roku edycji GOTY), więc nie spodziewałbym się wiele (już na pewno nie rozgrywki). Możliwe, że zobaczymy jakieś zdawkowe info (typu - gra powstaje i ma się dobrze) na tegorocznym E3 ale nic więcej.
 
Masz na to jakieś dowody, kwity?


Nie mam, to był taki skrót myślowy - widać zbyt mocny i nie do końca trafiony.

Prawda jest jednak taka, że na któryś tam targach "konsola" z prezentowanym Wiedźminem 3 okazała się być... PC'tem. Wątpię aby była to tylko jednostronna inicjatywa (i RED'zi nic o tym nie wiedzieli/nie zyskali).
Podobnego przypadku z konsolą Sony nie było, a premiera materiałów z rozgrywki była (dziwnym trafem) skutecznie opóźniana.
 
Last edited:
Ale trochę ogólnych informacji i może trochę screenów nie zadziałają na niekorzyść kupowania W3, bez przesady. GOTY...pewnie się pojawią, ale aby rzeczywiście zachęcić do kupna tylu ludzi aby było to zauważalne przydałoby się coś jeszcze. ER nie jest w planach....a szkoda. Przydałoby się rozwinać niektóre wątki i dodać trochę nowych zadań. Bez wątpienia dostaniemy Gwinta Online i istnieją 3% szans na 3 dodatek. I na tym skończy się wsparcie dla Wieska. No może jeszcze Redkit. A chyba nikt nie zaprzeczy, że marketing W3 okazał się wielkim sukcesem, sądzę, że Redzi powinni to powtórzyć i zacząć promowac grę od E3.
 
Ale trochę ogólnych informacji i może trochę screenów nie zadziałają na niekorzyść kupowania W3, bez przesady. GOTY...pewnie się pojawią, ale aby rzeczywiście zachęcić do kupna tylu ludzi aby było to zauważalne przydałoby się coś jeszcze. ER nie jest w planach....a szkoda. Przydałoby się rozwinać niektóre wątki i dodać trochę nowych zadań. Bez wątpienia dostaniemy Gwinta Online i istnieją 3% szans na 3 dodatek. I na tym skończy się wsparcie dla Wieska. No może jeszcze Redkit. A chyba nikt nie zaprzeczy, że marketing W3 okazał się wielkim sukcesem, sądzę, że Redzi powinni to powtórzyć i zacząć promowac grę od E3.

Powinni, nie powinni. Ważne, że na e3 nic z cp77 nie pokażą. Na sesji Q&A prezes wyraźnie to napisał.
 
@KubaMarciniak

Tutaj chodzi głównie o nieodciąganie uwagi od tak wypromowanego tytułu, gdy jeszcze można wzniecać żar (przynajmniej zakładam, że o to chodzi). Wylew informacji o innym tytule rozwodniłby nieco przekaz studia, które teraz kojarzone jest w znacznej mierze z Wiedźminem.
 
Powinni, nie powinni. Ważne, że na e3 nic z cp77 nie pokażą. Na sesji Q&A prezes wyraźnie to napisał.

Może, ale zapowiedzieli, że nowe informacje i materiały dostaniemy "naprawdę niedługo". Więc co...nowa konferencja? Gamscom? Zresztą nie wyobrażam sobie żeby Redzi mieli sie na E3 nie pojawić w ogóle.
 
Może, ale zapowiedzieli, że nowe informacje i materiały dostaniemy "naprawdę niedługo". Więc co...nowa konferencja? Gamscom? Zresztą nie wyobrażam sobie żeby Redzi mieli sie na E3 nie pojawić w ogóle.

U redów czas przeliczają inaczej i ''naprawdę niedługo'' to z minimum rok czekania :p
Oczywiście jak ty, chciałbym, by grę zaczęli promować jak najwcześniej, ale nic za tym nie przemawia.
 
Trzymajmy więc kciuki ;)

Mi wystarczą na dobrą sprawę chociaż bardzo ogólnikowe informacje. Chociażby coś o świecie i jego strukturze. Do tej pory wiemy tylko, że dostaniemy Night City z przyległościami. Nie wiemy jak będziemy się po nich poruszać, czy to będzie jeden hub i jak wielki świat dostaniemy. A to pewnie "na oko" już przynajmniej wiedzą. Serio, tyle i parę screenów by mi wystarczyło. Z jednej strony nadal mocno jaram się KiW, ale z kazdym dniem coraz bardziej również Cyberem.

---------- Zaktualizowano 16:38 ----------

A tak w ogóle to jestem ciekaw czy Redzi nas czytają i np. wprowadzają w zycie niektóre sugestie.
 
A tak w ogóle to jestem ciekaw czy Redzi nas czytają i np. wprowadzają w zycie niektóre sugestie.

Coś tam na pewno czytają i niektóre rzeczy na pewno uwzględniają - wystarczy wspomnieć metroseksualnego Geralta z W2, czy paskudną Yen z W3 i zmianę tych wizerunków pod wpływem negatywnych opinii graczy.
Jakiś wpływ więc mamy, chociaż nie za wielki.
 
Zwiedzam świat W3 i zastanawiam się nad światem w Cyberze. Generalnie uważam, że dostaniemy jeden hub. Redzi na 99% udostępnią nam Night City, niewielkie okolice z jakimiś wsiami, może skrawek morza (jeśli miasto będzie nad morzem) a reszta świata będzie po prostu jakoś oddzielona. Pytanie tylko jak wielki będzie świat. Z tego co mówią Redzi wnika, że większy od Wiedźmina. Ciekaw jestem czy w mieście będą kanały, budynki, knajpy, siedziby firm dostępne. Ale w każdym bądź razie świat będzie sądzę większy niż wszystkie huby z Wieśka (a tak w ogóle, jeśli Toussaint będzie miało teren rozmiarów Velen to Wiedźmin 3 gdyby zsumował światy to miał największy świat w historii gier RPG). A to znaczy, że będzie wielki. Chyba, że się mylę, ale wątpię.

Redzi lubią rozmach a teraz do Cybera podejdą doświadczeni w kwestii tworzenia otwartych światów. A i tak przy W3 jako debiucie poradzili sobie znakomicie z otwartym światem, zapełniając go masą contentu i świetnie budując.

Uważam jednak, że jeszcze trudniejsze będzie zaimplementowanie dobrych systemów walk. Zwłaszcza w połączeniu z implantami i zabawkami. Cóż, tutaj aż boje się spekulować i po prostu wolę poczekać na to co Redzi wymyślą. O rzeczy takie jak klimat, dialogi czy zadania jestem dziwnie spokojny...choć nie powiem intryguje mnie jakie zadania poboczne znajdziemy w grze. Z jednej strony chciałbym dużo wybuchów, strzelania, operacji, losowych wydarzeń i fajny coop o którym pisałem w innym temacie, ale nie chciałbym aby Redzi zaniedbali historię, zadania poboczne i część merytoryczną gry.
 
Z tym większym światem sądzę, że bardziej chodzi o możliwość dokładniejszego zwiedzania mapy (więcej wnętrz, które możemy zbadać) niż rozmiaru samego świata (chociaż raczej też będzie duży).

Z plusów można policzyć potencjalnie małą ilość roślinności - jak wiemy z W3 wyglądającej (na RED Engine 3) paskudnie.

Ja osobiście jestem bardzo ciekaw jak zostanie rozwiązany problem większej ilości ludzi oraz ich nawigowania się po ulicach/pomiędzy pojazdami.
Ciekawe też czy będziemy mieli jakiś własny pojazd (bo przecież nie dadzą nam konia :p ).
 
Pojazdy musowo :D Zastanawiam się tylko czy dostaniemy normalne auta, motocykle czy może też np. auta latające :D Generalnie ja oponowałbym za zwyczajnymi pojazdami plus samolotami czy latajacym pojazdami jak ten z teasera.

Też mnie ciekawi jak Redzi przedstawią randomowych ludzi. Generalnie z przedstawieniem miasta, ludzi i daniem różnych możliwości licze na wzorowanie się na GTA plus liczne poprawki i własne dodatki.

Na pewno będziemy mogli wchodzić do wielu wnętrz, ale i tak przeczuwam, że świat w swych gabarytach przerośnie Velen, Novigrad, Skelige, Sad i Toussaint razem wzięte.
 
Gamepayowo nie mogą się w żadnym stopniu róznić wersje PS4 a Neo, ale technicznie to może być znaczna róznica i raczej nie tylko wyższe tekstury i framerate, zbyt wielka jest róznica między PS4 a Neo, no ale może to takie życzenia na wyrost.

Zrobią jedną wersję pod mocniejszą wersję, a następnie downscalują ją do tej słabszej. Zwłaszcza, że (jeśli ufać wyciekom) to bardzo podobne sprzęty będą. Na PC też nie robią osobnej wersji dla każdej konfiguracji.
 
Zrobią jedną wersję pod mocniejszą wersję, a następnie downscalują ją do tej słabszej. Zwłaszcza, że (jeśli ufać wyciekom) to bardzo podobne sprzęty będą. Na PC też nie robią osobnej wersji dla każdej konfiguracji.

Zapomniałem o tej opcji całkowicie że można drugą stronę pójść.
 
W sumie przydałoby się oficjalnie zamknąc dysputy na temat oficjalnej zapowiedzi gry.
@Keth @Marcin Momot
Czy w tym roku planujecie dać pierwsze materiały z Cybera i wię ej newsów?
 
Last edited:
W sumie przydałoby się oficjalnie zamknąc dysputy na temat oficjalnej zapowiedzi gry.
@Keth @Marcin Momont
Czy w tym roku planujecie dać pierwsze materiały z Cybera i wię ej newsów?

Po tym co wczoraj przeczytałem tzn. wypowiedzi Jose Teixeiry szczerze wątpię w jakiekolwiek materiały z CP2077 w tym roku. Jeżeli twórcy aktualnie modyfikują narzędzia deweloperskie to niemal pewne jest to iż prace nad grą są nadal na bardzo wczesnym etapie, a sama premiera może znacznie się opóźnić. Ale jak to się mówi pożyjemy zobaczymy. Aktualnie pozostaje nam cierpliwie czekać :)
 
Po tym co wczoraj przeczytałem tzn. wypowiedzi Jose Teixeiry szczerze wątpię w jakiekolwiek materiały z CP2077 w tym roku. Jeżeli twórcy aktualnie modyfikują narzędzia deweloperskie to niemal pewne jest to iż prace nad grą są nadal na bardzo wczesnym etapie, a sama premiera może znacznie się opóźnić. Ale jak to się mówi pożyjemy zobaczymy. Aktualnie pozostaje nam cierpliwie czekać :)

Zważa, że prace nad silnikiem i narzędziami raczej nie angażują muzyków, scenarzystów. Sądzę więc, że przez te 4 lata już sporo zrobili w kwestii scenariuszowych, mają też raczej dokładnie zaplanowane co chcą w grze umieścić. No i generalnie sądzę, że pracę nad niektórymi mechanikami, modelami, postaciami itp. już trwają. Narzędzia deweloperskie biorąc pod uwagę, że od października do Cyberpunka mase ludzi oddelegowano a wraz z końcem prac nad KiW doślą kolejnych, sądzę, że mogą do końca wakacji być gotowe. Nie wiem ile dokładnie będzie liczyła grupa Redów, ale załóżmy, że jak ponad setka ludzi będzie codziennie po 8 czy więcej godzin coś robić a wszystkie rzeczy natury technicznej i narzędzia będą gotowe to w sumie szybko będzie wiele powstawać. Nie zdziwie się jak na koniec roku będą mieli sporo gry zrobionej.
A scenariusze główne i poboczne nie wymagają przygotowanych narzędzi.
 
Oczywiście zgadzam się z Tobą. Sam też uważam, że te 4 lata od czasu teasera nie poszły na marne i twórcy przez ten okres wiele rzeczy zrobili czy też zaplanowali.
 
Top Bottom