Dobry sprzęt, a Wiedźmin 2 i tak muli.

+
Status
Not open for further replies.
Dobry sprzęt, a Wiedźmin 2 i tak muli.

Witam. Posiadam taki sprzęt:

Proc: Intel Core 2 Duo 2,8 GHz
Karta: Nvidia Gainward GTS 250 1024 Mb
Ram: Patriot 800MHz DDR2 4gb

i grając mam niestałe 15 FPS. Co się dzieje?
 
Rustine said:
Witam. Posiadam taki sprzęt:

Proc: Intel Core 2 Duo 2,8 GHz
Karta: Nvidia Gainward GTS 250 1024 Mb
Ram: Patriot 800MHz DDR2 4gb

i grając mam niestałe 15 FPS. Co się dzieje?

A na jakich ustawieniach grasz? Uberpróbkowanie masz wyłączone?
 
Jaki zasilacz? Mi mój No-name wysiadł przy graniu w Wieśka, zaopatrzyłem się w OCZ-a i śmiga bez problemów, na słabszej grafice - 9800GT i trochę lepszym procku - E8400 2x3.0 GhZ, na wysokich w rozdziałce 1280x720 mam ok 25fps wg. Frapsa.

Aha i jeszcze jedno - Ten sprzęt nie jest dobry, a przeciętny. Jeżeli grasz w Full HD, to nisko-średnie, powinien uciągać na 25fps, na więcej raczej nie ma co liczyć.


Tyle ode mnie :)
 
Tylko, że ja gram na najniższych detalach w rozdziałce 1024x768. :( Na pewno mam sprzęt lepszy od minimalnych, a tu coś takiego. Zasilacz nie ma nic do wydajności gier, a wysiąść nie wysiądzie. To właśnie problemem są ustawienia, nie wiem o co chodzi. Powinno chodzić dużo lepiej. Chociaż zauważyłem, że Wieś zużywa tylko 20% procesora. :(
 
W takim razie coś nie tak ze sterami musi być, innej opcji nie widzę.
Jeszcze możesz tempy posprawdzać, ale nie sądze żeby tu tkwił problem.
 
Może to głupie ale kto wie...
Na średnich też Ci tak tnie? Pamiętam że w Bulletstormie na niektórych rozdzielczościach cieło, a wystarczyło wybrać podobną (niekoniecznie niższą) rozdzielczość i szło już dobrze.

Jeśli próbowałeś już stery, patche itd. może techniczny support REDów ma na to jakiś pomysł... może spotkali się już z czymś podobnym.
 
Coś naprawdę musi być nie tak, bo mam w każdym aspekcie słabszego lapka, a gra chodzi na detalach ciut powyżej średnich. Niezbyt płynnie, ale chodzi. ;) Przeczytaj opis każdego z parametrów grafiki i sam skonfiguruj dobre ustawienie.
 
Polecam:
1. Aktualizację sterów graficznych http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl myślę że bardzo dużo może dać, spróbuj również sterowniki beta (wyszły kilka dni temu). Nvidia naprawdę w każdej kolejnej wersji robi dużo poprawek
2. Wyłączenie w opcjach W2 uberpróbkowania
3. Podkręcenie trochę proca (o ile znasz temat), bo Core 2 Duo dobrze się do tego nadaje
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom