Dziwny błąd graficzny

+
Witam, grając w Wiedźmina 3 zwłaszcza w ciemniejszych pomieszczeniach natrafiam na taki dziwne defekty obrazu. Występują one na niektórych klatkach. Upewniłem się że nie jest to wina monitora lecz silnika gry. O dziwo defekty te znikają po włączeniu NVIDIA hairworks. Żaden inny parametr nie powoduje żadnych zmian. Pozdrawiam
EDIT: z hairworks jednak nie znika ale pojawia się znacznie rzadziej
dfsdf.png
 
Last edited:
Czy to glitch z cieniami i linia styku światłości z ciemnością przesuwa się razem z Geraltem?
 
Nie, glitch zawsze pojawia się na tej samej części ekranu, czasami różni się wielkością ale zazwyczaj jest w kształcie litery L. Ten glitch pojawia się czasami tylko na kilka klatek podczas ruchu myszą, jednak czasami ciągle migocze na ekranie.
Glitch pojawia się również podczas używania NVIDIA ansel.
(Zdjęcie przeskalowane bo nie mogę dodawać 1080p)
help.png
 
Wygląda mi to nieco na glitch karty graficznej. Kiedyś podkręcając kartę, kiedy temperatura była zbyt wysoka, miałem podobne artefakty na ekranie. Jeszcze wspominasz o Anselu, który mieli kompa bardzo mocno i rozgrzewa kartę, więc to kolejny argument właśnie za tym. Nic innego nie przychodzi mi niestety do głowy.

Możesz pobrać jakiś program do podkręcania karty graficznej, używałem niegdyś MSI Afterburnera, ale już bardzo dawno go nie stosowałem, i spróbować zamiast podkręcić, obniżyć taktowania zegarów i sprawdzić, czy problem ustąpił.
 
Top Bottom