Forumowa filmówka

+
Jakoś tak z nadzieją zacząłem czekać na filmowe Borderlands. Mam bardzo pozytywne wspomnienia z gier, lubię ten świat i podejście autorów do postaci, doceniam za podejście humorystyczne jak i za to poważne. A jako że mają być te pierwsze, dla mnie kanoniczne postacie łącznie z Tiny Tiną i Claptrapem, to tym bardziej jestem zainteresowany.
 

Niestety syn Gandolfiniego nie ma tyle charyzmy co ojciec, ale na film bardzo czekam. A potem wezmę się za ponowny seans serialu, bo nie oglądałem go od lat.
 
Nikt jeszcze TEGO tutaj nie dawał...
Niektórzy pracują do późna...

A zwiastun rewelacyjny, ale pewnie jak to w przypadku Villeneuve'a czyli film rewelacyjny, ale zarobi tyle co nic i ciągu dalszego nie będzie. W przypadku Diuny będzie to szczególnie bolesne, bo ten film ma przedstawić jedynie połowę książki.
 
Ja jestem dobrej myśli i sądzę że będzie i sukces komercyjny. Umiarkowany, ale będzie. I druga część też.
 
Budżet jest porównywalny do Blade Runnera 2049 z tego co udało mi się ustalić, a tamten film wtopił pieniądze i to konkretnie. Oczywiście kategoria wiekowa obcięła część widowni, ale moim zdaniem Villeneuve po prostu nie ma szczęścia do blockbusterów (obie produkcje zaliczają się raczej do ambitniejszych SF niż lekkiej papki i zdecydowanie nie są dla każdego). Nie pomaga też tutaj fakt że wciąż żyjemy w czasach apokalipsy, a do października może się pogorszyć i znowu nas pozamykają. Film będzie dostępny także od razu na HBO MAX w ramach abonamentu podobnie jak inne tegoroczne produkcje Warnera, a premiera na streamingu oznacza też premierę w 'innych' zakątkach internetu. Sporo osób może nie zdecydować się na wizytę w kinie jeśli będzie miało legalną (lub nie) alternatywę czy to ze strachu o własne zdrowie czy to z lenistwa czy to z jakiegokolwiek innego powodu. No i jeszcze jedno: SF w dzisiejszych czasach sprzedaje się słabo w kinach. Nie kojarzę żadnego filmu z tego gatunku w ostatnich latach, który byłby jakimś wielkim hitem.

Chciałbym się mylić w tym przypadku, ale wolę zakładać najgorsze i najwyżej się mile zdziwić.
 
Mocno kibicuję filmowi i bardzo się cieszę, że w ogóle powstał. Wydaje się, że tym razem może się udać. Lista aktorów imponująca, reżyser chyba dobrany idealnie, a na dodatek mamy Hansa Zimmera. Żałuję jednak, że nie zdecydowano się na serial.
 
Żałuję jednak, że nie zdecydowano się na serial.
A ja się cieszę. Tak jak seriale 10 lat temu zdawały się pozwalać na bardziej rozbudowane fabuły, tak teraz mam wrażenie, że często kończą się zbytnim przeciągnięciem, z intensywnym początkiem i końcem sezonu i masą nudnego fillera pośrodku.
 
Zwiastun świetny. To jeden z nielicznych filmów na które naprawdę mocno czekam i jeśli tylko będę miał możliwość, to wybiorę się do kina. Choć nie jestem tam częstym gościem :ROFLMAO:.
 
Mnie ten zwiastun jakoś nie ruszył, obejrzałem to bez zbytnich emocji. Może już przesyt.
ten film ma przedstawić jedynie połowę książki
A te ostatnie sceny to nie była walka z połączonymi wojskami barona i Imperatora? Ja tam widziałem czerwie w użyciu. Przecież to jest finał Diuny.
 
Last edited:
Mnie ten zwiastun jakoś nie ruszył, obejrzałem to bez zbytnich emocji. Może już przesyt.

A te ostatnie sceny to nie była walka z połączonymi wojskami barona i Imperatora? Ja tam widziałem czerwie w użyciu. Przecież to jest finał Diuny.
Ostatnie sceny to prawdopodobnie jakaś wizja lub sen Paula. Imperatora w ogóle nie będzie w filmie, ani Feyda. Mają się pojawić dopiero w kolejnej części.
 
Chciałbym się mylić w tym przypadku, ale wolę zakładać najgorsze i najwyżej się mile zdziwić.

Jestem w stanie się założyć o jakiś szczytny cel, że sequel wyjdzie niezależnie od flopa, tylko najwyżej będzie miał nieco niższy budżet i trafi np. na HBO Max. Ale będzie.

Piractwo to od dawna nie jest zagrożenie dla kin, wbrew pozorom. To znaczy nikt tak już tego nie traktuje. Film od dawna może ściągnąć absolutnie każdy, a mimo to ludzie chodzą do kin albo opłacają usługi streamingowe. Pozostanę więc optymistą :)
 
A tak sobie patrzę i patrzę i widzę, że serial w świecie Diuny jednak będzie. Zwie się to Dune: The Sisterhood i jak sama nazwa wskazuje, ma opowiadać o zakonie Bene Gesserit. Showrunnerką, główną producentką i przy okazji scenarzystką ma być Diane Ademu-John.
 
Last edited:
Top Bottom