Gra z modami

+
@tommiyacht Używaj Witcher 3 Script Merger - wyłapuje i naprawia konflikty modów (oczywiście nie wszystkie).
 
Last edited:
a jak mam takie coś to merguje i rozumiem mam efekty z obu modów ? (operacja odwracalna ?)
 
a jak mam takie coś to merguje i rozumiem mam efekty z obu modów ? (operacja odwracalna ?)
Tak, wtedy Script Merger tworzy w folderze Witcher3\Mods podfolder "mod000_MergedFiles" i tam wrzuca połączone skrypty.
Chcąc odwrócić merge, wywalasz ten folder.
 
To, co masz na górze po lewej, to są konfliktujące ze sobą mody. Zaznacz kwadrat przy game\player.... i wciśnij na dole Create Selected Merge (odblokuje się). Jeśli dobrze pójdzie, to konflikty zostaną naprawione automatycznie i oba mody przeskoczą ci na prawe okienko.

---------- Zaktualizowano 13:13 ----------

Jeśli chcesz usunąć merdża, analogicznie zaznaczasz ten sam kwadrat w okienku po prawej stronie i wciskasz Delete Selected Merge.
 
Jeśli chcesz usunąć merdża, analogicznie zaznaczasz ten sam kwadrat w okienku po prawej stronie i wciskasz Delete Selected Merge.
Ha, tego nigdy nie robiłem :) Moja metoda też działa, ale ta wydaje się jednak wygodniejsza (nie trzeba wszystkich merdźów usuwać naraz).
 
nie trzeba wszystkich merdźów usuwać naraz
Przy większej ilości modów można po prosty wyklikać, wygląda to wtedy tak:

I wtedy usuwa mi merdża modów Custom Location Fix i Multiple Mutations, zachowując merdża Elys All Skils Active i Multiple Mutations. Natomiast po wciśnięciu kwadratu przy Scripts usuwa wszystkie merdże.
 
Wiem, że kumasz, przecież napisałeś, że w ten sposób można wywalić tylko kilka merdżów, ale napisałem mimo wszystko jak to się robi, bo i czemu nie :p
 
A ja mam problem z STLM. Zacząłem używać tego moda przy kolejnym przejściu wiedźmina. Mam pytanie do pozostałych używających - może @I_w_a_N ?
Podczas pobytu na Kłomnicy, strasznie świeci mi niebo/chmury, jak spojrzeć w niebo, to nie widać nic praktycznie, tylko blask. Wygląda to cokolwiek dziwnie. To normalne przy tym modzie, czy coś jest nie tak?
Poza tym, co sądzicie o tym ReShade:
http://www.nexusmods.com/witcher3/m...3/ajax/moddescription/?id=1174&preview=&pUp=1
 
Last edited:
@Chodak

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym "za bardzo chmury się świecą". Może jakiś przykład (najlepiej rzut ekranu)? Ja jakiegoś nadmiernego świecenia nie zauważam.
Kilka rzutów poniżej, w pogodny dzień wczesne popołudnie i blisko zmierzchu:





Odnośnie wypomnianego ReShade - kiedyś korzystałem i sobie chwaliłem.
 
@Chodak

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi z tym "za bardzo chmury się świecą". Może jakiś przykład (najlepiej rzut ekranu)? Ja jakiegoś nadmiernego świecenia nie zauważam.

No więc odinstalowałem moda, zainstalowałem znów, odpaliłem grę i problem znikł.
Najłatwiej mi opisać ten błąd jako mocno przesadzone natężenie światła. Nie wynika to z zamierzonego działania moda, bo po reinstalacji, moja gra wyglądała podobnie jak na Twoich screenach.

Problem niestety pojawił się ponownie po ok. pół godziny. Tym razem w pomieszczeniu, z wyciągniętą pochodnią - pochodnia dawała tak jasne światło, że twarz Geralta była właściwie jedną bryłą światła o nieodróżnialnych rysach (nie było widać oczu, nosa, etc).

Kolejna reinstalacja moda naprawiła problem, ale wystąpił on znów po cutscence z Morową Dziewicą.

Niestety, próba zrobienia screena zaowocowała zwisem gry, więc screena nie będzie.
Jedyny graficzny mod, jakiego używam poza STLM to HR Reworked i wspomniany ReShade - ale problem występował, zanim go zainstalowałem.

Poza tym z dużych modów tylko Better Combat Evolved.

Spróbuję teraz z wersją STLM 2.1 i dam znać, czy nadal jest problem.

---------- Zaktualizowano 19:56 ----------

Albo i nie spróbuję, widzę że autor moda udostępnia tylko ostatnią wersję? :(
 
Niestety, próba zrobienia screena zaowocowała zwisem gry, więc screena nie będzie.
Zrób kalkulatorem, telefonem - czymkolwiek :p
Osobiście sądzę, że odpalenie gry w okienku umożliwi zrobić zwyczajny zrzut ekranu print screenem. A jak nie, to możesz ściągnąć program typu ScreenShu (akurat z tego ja korzystam, jest to program to robienia zrzutów ekranu i jednocześnie hosting tychże, pozwala też na małą edycję zrzutów, przydatny program) i nim zrobić zrzut.
 
@Chodak

Dziwne, nie miałem takich jak opisujesz przypadków (STLM bez ReShade).

To, że PrSc zawiesza grę to niestety novum od bodajże łatki poprzedzającej wydanie Wina (zamierzony sabotaż RED'ów na korzyść zielonych dla nadchodzącego Ansela? ;) ) .

Rzuty możesz zrobić Frapsem - zewnętrzne urządzenie będzie nazbyt przekłamywało kolorystykę i natężenie światła (a przecież o te aspekty właśnie chodzi).
 
1) Darker Nights jeszcze nie bangla dobrze z 1.22 ?
2) używacie czegoś do poprawy expa ? np jedna z opcji tego moda ? http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/820/? , sensownie wygląda opcja Always Mixed Exp czyli gives 100% exp for quests, only grey quests give 50%
3) mod na sloty ? nie ukrywam, chciałbym żeby każda moaj umiejętność była aktywna i sumienie podpowiada mi żeby nie traktować tego jako cheat. Co powiecie o tym ? http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/546/?
4) jakiś taki FCR pod kątem poprawy balansu walki ?
 
1) Darker Nights jeszcze nie bangla dobrze z 1.22 ?
Mi nie bangla i wywala grę.
4) jakiś taki FCR pod kątem poprawy balansu walki ?
Osobiście polecam dwa poniższe, nieco do siebie zbliżone, postaram się wymienić główne różnice:

Better Combat Evolved:
- duża część umiejętności jest pasywna.
- wszystkie akcje w walce (ataki, znaki, parowanie, uniki) kosztują staminę, co mocno zmienia dynamikę walki. Spamowanie ataków czy uników na ślepo prowadzi do śmierci, trzeba zawsze wiedzieć co się robi.

Better Combat Enhanced:
- kompletny rebalans umiejętności, łącznie z całkowitym usunięciem niektórych i dodaniem innych w ich miejsce.

Oba te mody załatwiają też sprawę braku xp za zadania poza zasięgiem, usuwają "czaszki" z wrogów i balansują rozgrywkę dużo lepiej niż robi to oryginalna gra. Z opisu wnioskuję, że ten pierwszy jest też mocniej dostosowany do dodatków, chociaż sam nie miałem okazji sprawdzić.

@PATROL Ogromne dzięki za PM, zobaczę czy starsza wersja rozwiąże mój problem. Jeśli nie, postaram się zrobić te screeny. Co do PrtScr - niezłe jaja, byłem przeświadczony, że to wina moda.
 
Last edited:
@tommiyacht

Darker Nights (czy raczej Atmospheric Nights - ale to zrzynka z tego pierwszego) działa, tylko trzeba użyć Witcher Script Merger oraz zainstalować Custom Localization Fix.







 
@tommiyacht

Darker Nights (czy raczej Atmospheric Nights - ale to zrzynka z tego pierwszego) działa, tylko trzeba użyć Witcher Script Merger oraz zainstalować Custom Localization Fix.








no nie wiem. Zobacz jak co mam w NM.


W katalogu mods również tylko te dwa mody. Mimo to przy uruchamianiu gry wywala coś takiego:

Error [content0]game\replacers\ciri.ws(327): Function 'GetCriticalHitChance' takes 5 parameter(s) which is inconsistent with base function (3).
Error [content0]game\player\playerwitcher.ws(1634): Function 'ApplyOil' has different return type 'Bool' than base function (void).
Error [content0]game\player\playerwitcher.ws(2039): Function 'GetCriticalHitChance' takes 5 parameter(s) which is inconsistent with base function (3).

Warning [content0]engine\environment.ws(30): Global native function 'EnableDebugOverlayFilter' was not exported from C++ code.
Warning [content0]engine\environment.ws(32): Global native function 'EnableDebugPostProcess' was not exported from C++ code.
Warning [content0]engine\showflags.ws(11): Global native function 'DebugSetEShowFlag' was not exported from C++ code.

W.g. script mergera wszystko ok.
 
To nie mam pojęcia co może być nie tak...

Nie jestem na tyle obeznany aby powiedzieć coś na podstawie okienka z błędami. Może jednak masz (miałeś) jakieś modyfikacje, które zmieniały coś innego, a teraz je wywaliłeś (bądź coś zmieniłeś)? Skąd byłoby odwołanie do parametrów typu 'GetCriticalHitChance' czy ApplyOil'?

Spróbuj wywalić wszystkie mody, zweryfikować pliki i zainstalować ponownie modyfikacje.
 
Chyba dziś doszedłem do tak zwanej ściany.

Otóż kolejny mod graficzny (ot głupi bo raptem buty dla Ciri) spowodował, że gra się nie wczytywała (stawała na ekranie ładowania i tak już zostawało).
Stąd moje pytanie odnośnie modów graficznych (i nie tylko) - wiadomo iż gra ma pewne ograniczenia (czy wynikające z możliwości silnika, czy też ze "złośliwości twórców" z względem wersji PC W3, już w to nie wnikam) na tym polu. Jenak czy są one uwarunkowane rozmiarem modów, czy samą ich ilością, czy może jednym oraz drugim?
Obecnie mam 30 modów, z czego większości jest typowym polepszaczem grafiki (podmianą tekstur lub modeli), a całość waży nieco ponad 2 GB (dokładnie 2,08 GB).
 
Top Bottom